Liderlerin kalem markası Visconti’den yeni model tanıtımı…
 Kadir Toprakkaya

Liderlerin kalem markası Visconti’den yeni model tanıtımı…

Liderlerin kalem markası Visconti’den yeni model tanıtımı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünya’nın en prestijli kalem markaları arasında olan İtalyan Visconti, iki yeni modelinin lansmanını Kozyatağı ByOtell’de düzenlediği bir toplantı ile yaptı.

Lansmana, Visconti’nin İtalyan Satış Direktörü Roberto Sacchi de katıldı. Kalemin insanlık için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Sacchi; “ABD’de en fazla tercih edilen kalem markasıyız. Obama’dan Sarkozy’ye, Merkel’den Recep Tayyip Erdoğan’a kadar tüm liderler kalemlerimizi kullanıyor” dedi.

Japonya, Kanada ve Hindistan’da butikler var…

Japonya, Kanada ve Hindistan gibi ülkelerde özel butik mağazalarının olduğunu açıklayan Roberto Sacchi; “Ortadoğu’da önemli merkezlerde varız. Türkiye’de ise, 15 noktada markamız güçlü bir şekilde temsil ediliyor” dedi.

El emeğinin sanatla buluşması…

Maharetli ellerin sanatı kalem ile buluşturması olarak yorumlanan ürünler, gerçekten de insanı heyecanlandırıyor. İlk bakışta 100 yıldan fazla bir geçmişi olduğu hissine kapılsanız da, Visconti’nin geçmişi sacede 22 yıla dayanıyor. 1988 yılında Dante Delvecchio Ailesi tarafından kurulan firma, kısa zamanda dünya markası olmayı başarabilmiş. Markanın Satış Direktörü Roberto Sacchi’nin açıklamasına göre, bu başarıda Dante Delvecchio’nun eşi Carla’nın yaptığı tasarımlar çok önemli bir rol oynuyor.

Türkiye’ye özel üretim yapıldı…

Fabrikasyon üretimin yanında, el işçiliğini de kullanarak harika ürünler ortaya çıkaran Visconti, Türkiye için de özel üretim yaptı. Cumhuriyetin kuruluş tarihine ithafen, kırmızı beyaz renklerde sadece 1923 adet üretilen kalemler çok yoğun ilgi gördü ve tamamı satıldı.

 

İtalyan Visconti‘nin Etna Yanardağı’nın lavlarını kullanarak özel olarak ürettiği ”Homo Sapiens” kalemleri için özel bir gösterinin de yapıldığı lansmanda, kalemin çekiçle bile kırılmadığı görüldü…

 

Visconti markasını Türkiye’de temsil eden Art Group kurucuları Halim Orhan, Deniz Derelli ve Roberto Sacchi…

 

 

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir