Lösemiye dikkat çekmek için pedal çeviriyor!
 Cenay Toprakkaya

Lösemiye dikkat çekmek için pedal çeviriyor!

Lösemiye dikkat çekmek için pedal çeviriyor!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Lösemi hastası oğlunu kaybeden Kemal Yücel, hastalığa dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği “Her Pedal Bir Umut Olsun” adlı farkındalık projesi kapsamında Adana’dan İstanbul’a başlattığı bisiklet yolculuğunda, bin 700 kilometreyi aşarak Düzce’ye ulaştı. Yücel, Sakarya ve Kocaeli’nin ardından İstanbul Kadıköy Meydanı’nda yolculuğunu bitirecek.

Yolculuğunda Bolu Dağı’nı aşarak Kaynaşlı mevkisine gelen Kemal Yücel, burada Düzce Bisiklet Kulübü üyesi yaklaşık 50 bisikletli tarafında karşılandı. Sağanak yağışa rağmen kulüp üyeleriyle D-100 Karayolu’ndan kent merkezine ulaşan ve kendisini bekleyen bisiklet gönüllüleriyle buluşan Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

DÖRT YIL ÖNCE EVLAT ACISI YAŞADI…

“Her pedal bir umut olsun diyerek; kök hücre, kan ve organ bağışlarına dikkat çekmek amacıyla Adana’dan yola çıktım. Yağmura ve soğuğa rağmen pedal çeviriyoruz. Umudumuz, beklentimiz her zaman var. Lösemi hastası çocuklarımız için kan bağışı yapmak ve onların yaşama tutunmalarını sağlamak tek amacımız. Her geçen gün lösemi hastası çocuklar, ilik nakli beklerken nakil bulamadıkları için yaşamını yitiriyor. Bu tura çıkmadan önce bir gün içinde üç lösemi hastası çocuğumuzun hayatını kaybetmesine şahit oldum. Evlat acısı çok zor. Ben de dört yıl önce evlat acısı yaşadım ve henüz altı yaşına yeni girmiş olan evladımı kaybettim. Onun organlarını bağışladık, bu sayede beş çocuk yaşama döndü. Daha sonra hayatımı çocuklara adadım.

UMUT OLMAK VE FARKINDALIK İÇİN…

Kök hücre, kan ve organ bağışı için çeşitli çalışmalar yapıyorum ancak, yaptığım çalışmaların yeterli olmadığını düşündüm. Üç yılda yaptığımız kampanyalarla 118 çocuğumuza eşleşme sağlayabildik. Adana’dan başlayan rotamız üzerindeki şehirlerde kök hücre ve kan bağışı kampanyaları yaptık. Daha sonra da hastanelerde tedavi gören çocuklarımızı ziyaret edip, onlara moral ve motivasyon olarak destek olduk. İki bin 100 kilometre pedal çevirmeyi hedefledim. İç Anadolu Bölgesi’ndeki illeri tek tek gezdim, şu an bin 700 kilometredeyim. Adana, Niğde, Kayseri, Ankara ve Bolu’dan Düzce’ye kadar il ve ilçelere giderek, umut olmak ve farkındalık için pedal çevirdim.”

lösemi

Lösemi hastası oğlunu kaybeden Kemal Yücel, hastalığa dikkat çekmek amacıyla başlattığı “Her Pedal Bir Umut Olsun” adlı farkındalık projesi kapsamında Adana’dan İstanbul’a başlattığı bisiklet yolculuğunda, bin 700 kilometreyi aşarak Düzce’ye ulaştı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir