Lütfü Kayserilioğlu gözyaşlarıyla uğurlandı
 Haber Merkezi

Lütfü Kayserilioğlu gözyaşlarıyla uğurlandı

Lütfü Kayserilioğlu gözyaşlarıyla uğurlandı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

98 yaşındaki tıp çınarı, Öz Kadıköylü Dr. Lütfü Kayserilioğlu, Türkiye genelinden geniş katılımla düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Babasını ebediyete uğurlayan ünlü araştırmacı-yazar ve koleksiyoner Sertaç Kayserilioğlu ve ailesinin sevenleri, acılı günlerinde yanlarındaydı.

Şakirin Camii’ndeki cenaze törenine tıp dünyasının önde gelen birçok ismi, diğer yandan sarı-lacivertli camiaya özellikle müze faaliyetleriyle ciddi katkı sağlayan Sertaç Kayserilioğlu’nun yakın dostları, ayrıca Öz Kadıköylüler geniş katılım gösterdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım gönderdiği çelenk ile başsağlı dileklerini iletirken, yine sarı-lacivertli camianın tanınmış isimlerinden Vefa Küçük de vatandaşlarla birlikte saflarda yerini aldı. Öz Kadıköylüler Grubu’nun yanı sıra Kadıköy & Kadıköy Grubu üyeleri de, Sertaç Kayserilioğlu’na cami avlusunda taziyelerini birebir iletti. Dedesini yitirmenin derin üzüntüsünü yaşayan Oğul Kayserilioğlu’nun da, cenazeye katılanlara tek tek yaka fotoğraflarını taktığı görüldü.

Lütfü Kayserilioğlu

NE MUTLU Kİ DOLU DOLU BİR HAYAT YAŞADI…

98 yaşındaki son tıp çınarlarından Ali Lütfü Kayserilioğlu; 1938 Haydarpaşa Lisesi, 1946 İstanbul Tıp Fakültesi mezunuydu. Siyami Ersek Hastanesi’nin kuruluşunda Dr. Ersek ile birlikte çalıştı, Bartın Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde yıllarca başhekimlik yaptı. Kadıköy’ün sosyal hayatında aktif olarak yer almayı çok seven Lütfü Kayserilioğlu‘nun en büyük mutluluklarından biri de, hayatı boyunca hayal ettiği gibi bir evlat yetiştirebilmenin gururunu her an yaşayabilmekti. Oğlu Sertaç Kayserilioğlu ile onur duyduğunu her fırsatta belirten Dr. Lütfü Bey, sergi ve çeşitli sosyal aktivitelerine katılarak desteğini de ortaya koyuyordu.

Merhum Dr. Ali Lütfü Kayserilioğlu, cenaze namazı ve duaların ardından Karacaahmet’teki aile kabristanında gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kadıköy Life Dergisi olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı diliyoruz.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir