Madame Margot geceleri başladı
 Kadir Toprakkaya

Madame Margot geceleri başladı

Madame Margot geceleri başladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hotel Suadiye bünyesinde yer alan Madame Margot Müzikholü’nde müzik dolu geceler, 17 Kasım Cumartesi günü itibariyle start aldı. İlk olarak Murat Yenyıl ve Aşina yönetimindeki Galata Orkestrası; piyanoda Merih Göksu, davulda Erdem Parlakçakıl, bas gitarda Raif Atmaca, gitarda Şevket Yılmaz eşliğinde solistleri Aşina ve Murat Yenyıl ile konuklara unutulmayacak bir gece yaşattı. Mekan, yeni konseptiyle de konuklardan büyük övgü aldı.

AŞİNA İLE SİYAH BEYAZ YILLARA “AŞİNA” OLDUK…

Programa 1970’li yıllarda The Moody Blues tarafından seslendirilen “Melancholy Man” adlı şarkıyla başlayan Murat Yenyıl, bir anda şarkıyı hatırlayan konukların alkışlarına boğuldu. Ardından, Galata Orkestrası’nın solisti Aşina tarafından seslendirilen 60’lı, 70’li yılların şarkıları ile o yıllara giden konuklar, “Gece hiç bitmesin” temennisinde bulundu. Bir anlamda öyle de oldu ve iki saat olarak planlanan program yaklaşık dört saat sürdü.

Ali Güven

ALİ GÜVEN, KONUK SANATÇI OLDU…

Gecede bir de sürpriz yaşandı. Aynı mekanda 23 Kasım’da sahne alacak olan Ali Güven, atmosferi görmek için içeri girdiğinde anons edildi ve sahneye çıkarak, söz ve besteleri kendisine ait olan üç şarkısını seslendirdi. Orkestranın performansı ve mekanın durumundan etkilenen sanatçı, dışarıda otomobili çalışır vaziyette beklediği halde ayrılamayarak mekandan son çıkan oldu.

FEHMİ EGE’NİN KIZI DA KONUKLAR ARASINDAYDI…

Programda bizler tarafından fark edilen iki ayrıntı daha vardı. Bunlardan biri, misafirler arasında kadınların erkeklere nazaran neredeyse yarı yarıya fazla olması; bir diğeri ise İstanbul’un en uzak köşelerinden bile bu gece için konukların gelmiş olmalarıydı. Konuklar arasında Türkçe tangoların unutulmaz bestecisi Fehmi Ege’nin kızı Nermin Ege de vardı. Arkadaşları Sema Tezcan ve Nazan Sükan ile birlikte geceye konuk olan Nermin Ege; “Madame Margot’u ve konseptini çok beğendim. Umarım bir defa da tango gecesi düzenlerler ve tekrar buraya geliriz” şeklinde konuştu.

BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA ANILDI…

Gecenin konsepti “Siyah & Beyaz Yıllar” olunca, “İki önemli ustayı anmadan elbette geçemeyiz” diyen Murat Yenyıl, Barış Manço ve Cem Karaca’ya ait iki şarkı seslendirdi. Özellikle Barış Manço’nun “Gülpembe” ile Cem Karaca’nın “Raptiye Rap Rap” şarkılarındaki performansı izlenmeye değerdi.

AŞİNA’DAN CEM KARACA PERFORMANSI…

Programın bir diğer sürprizi, Galata Orkestrası’nın kurucularından Aşina’nın Cem Karaca’ya ait iki şarkıyı büyük bir başarı ile seslendirmesi oldu. Ses rengi kadınlara uygun olmadığı için bugüne kadar kadın sesler tarafından seslendirilmeyen Cem Karaca’nın şarkılarını kadın sesinden dinleyen konuklar, sanatçıyı uzun süre ayakta alkışladı. Özellikle “Islak Islak” adlı şarkıyı ikinci kez dinlemek isteyen konuklardan bazıları, programın her hafta olması konusunda “Her hafta isteriz” şeklinde tezahüratta bulundular.

ALTIN YILLARIN ALTIN ŞARKILARI…

Galata Orkestrası’nın kurucularından ve aynı zamanda solisti de olan Murat Yenyıl, seslendirdiği Barış Manço’nun “Gülpembe” şarkısı arasında sergilediği dört dakikalık solo performans ile büyük beğeni aldı. Geçtiğimiz yıl kurulan Galata Orkestrası’na hayat veren Murat Yenyıl ve Aşina, seslendirdikleri altın yılların altın şarkıları ile konuklarını siyah beyaz yılların güzelliklerine götürmeye devam edecek.

LEZZET VE YÖNETİME TEŞEKKÜR…

Madame Margot gecelerinde mekanın yeni konseptinde ses düzeninden dekorasyonuna kadar dikkat çeken bir başka ayrıntı, servis edilen mezelerin olağanüstü lezzeti ve ana yemek seçeneklerinin üç-dört alternatiften oluşması idi. Bu memnuniyetlerini garsonlara ileten konuklar, bunun üzerine salona gelen Executive Chef Cuma Bulat ve Hotel Suadiye Genel Müdürü Murat Yumak’a teşekkürlerini ilettiler.

GAZİOSMANPAŞA’DAN SUADİYE’YE…

Program için Gaziosmanpaşa’dan Madame Margot’a gelen Seda Gündoğdu’ya, arkadaşları Zehra Köroğlu, Alev Şahin, Burçin Gülay, İrem Arkan ve Sinem Şol eşlik etti. Gecenin sonunda “İyi ki bu geceyi yaşadık” diyerek, “Gece için emeği geçenlere teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandılar.

SEZEN ÇEVİK’İN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI…

Gecede bazı özel kutlamalar da vardı. Arkas Holding çalışanlarından Sezen Çevik, hiç göstermiyor olsa da 34. yaşını “Siyah & Beyaz Yıllar” konseptiyle kutlamak için Tuzla’dan Madame Margot’a gelenler arasındaydı. O’na, Galata Orkestrası ve konuklarla birlikte arkadaşları Tuğba Özbıyık, Ezgi Mercan, Sena Özalpman ve Tuba Korkmaz nice yıllar dileklerini ilettiler.

Madame Margot

Bunu paylaş:
  • 144
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir