Madame Tussauds İstanbul açılıyor
 Kadir Toprakkaya

Madame Tussauds İstanbul açılıyor

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

250 yıllık büyüleyici tarihe sahip Madame Tussauds’nun İstanbul’daki merkezi, Türkiye’nin ve dünyanın yıldız isimlerinden oluşan balmumu figür koleksiyonu ile kapılarını 28 Kasım’da açmaya hazırlanıyor.

Açılış öncesinde Madame Tussauds’nun ve İstanbul’daki yeni merkezin açılış hikâyesini ve balmumu figürlerin yapım aşamalarını paylaşmak üzere Madame Tussauds İstanbul’un Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, bir basın toplantısı düzenlendi. Suner, Madame Tussauds İstanbul’un açılış sürecine ilişkin süreci tüm detaylarıyla anlattığı konuşmasında şunları ifade etti:

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-3

MÜZECİLİĞE YEPYENİ BİR PERSPEKTİF GELİYOR…

“Türkiye’den ve dünyadan tarih, kültür sanat, bilim ve spor alanlarında 55 ünlü ismin balmumu figürleri, sevenleriyle buluşmak üzere merkezimizde yerlerini aldı. Her yıl 3-4 yeni sürpriz isimle koleksiyonumuzu genişletmeyi hedefliyoruz. Madame Tussauds, müzeciliğe yepyeni bir perspektif getiriyor. Müzenin yanı sıra bir eğlence merkezi olarak ziyaretçilerimizin yıldızların birebir kopyası olan balmumu figürleri yakından inceleyebilecekleri, dokunabilecekleri, rahatlıkla birlikte fotoğraf çektirebilecekleri interaktif bir ortam yaratmak için çalıştık. Madame Tussauds İstanbul için hem çok yoğun, hem de çok heyecanlı bir hazırlık süreci geçirdik. Emeklerimizin ödülü, ziyaretçilerimizin merkezimizde geçireceği mutlu anlar olacak. Bunun için 28 Kasım itibariyle yıldızlara dokunmak isteyen herkesi Madame Tussauds İstanbul’a davet ediyoruz.”

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-2

DÜNYADAKİ 21. MERKEZ…

Madame Tussauds İstanbul’un, dünyadaki 21. merkez olacağını söyleyen Sarper Hilmi Suner; “Bağlı olduğumuz ve 4 kıta 23 ülkede 111 merkezle hizmet veren Merlin Entertainments şirketinin en önemli hedefi, insanların eğlenceli ve keyifli zaman geçirmesine vesile olmak. Bunu yaparken merkezlerimizi hizmete sunduğumuz şehirlerin turizm cazibesine de önemli katkıda bulunuyoruz. Coğrafi konumu, genç ve dinamik nüfusu, önemli bir turizm merkezi olması nedeniyle Türkiye, bizim için en önemli ülkelerden biri. Madame Tussauds İstanbul’un hem şehir sakinleri hem de turistlerin mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde kısa sürede ilk sıralara yerleşeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-5

6 FARKLI ALAN, KARAKTERLERE UYGUN ÖZEL ARKA PLANLAR…

Madame Tussauds İstanbul, 28 Kasım Pazartesi saat 14:00 itibariyle ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Grand Pera projesinin ilk iki katında, 2 bin metrekarelik bir alanda eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir eğlence sunmaya hazırlanan merkez; tarih, bilim, sinema, müzik, spor ve parti bölümlerinden oluşuyor. Her bölümde ilgili yıldızlar, karakterlerine uygun özel arka planlar önünde sergileniyor.

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-4

madame-tussauds-istanbul-aciliyor-8

Madame Tussauds

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir