Madame Tussauds İstanbul ziyarete açıldı
 Kadir Toprakkaya

Madame Tussauds İstanbul ziyarete açıldı

Madame Tussauds İstanbul ziyarete açıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Balmumu heykel müzesi markası Madame Tussauds’nun 21. merkezi İstanbul’da ziyarete açıldı. İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera’daki müzenin açılışı töreni, heykellerin yapım süreci ve müzeden detayların yer aldığı tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açılışta yaptığı konuşmada Grand Pera binasının restorasyonunun, kentin hafızasının tekrar canlanması adına önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Müzelerin insanların ortak değerlerini ortaya koyduğuna işaret eden Topbaş, Madame Tussauds’nun İstanbul’da bir boşluğu dolduracağını ve turistlerin uğrak mekanı olacağını ifade etti.

madame-tussaud-istanbul-ziyarete-acildi-3

BEYOĞLU’NA BİR HALKA DAHA EKLENDİ…

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Beyoğlu’nun kültürün, sanatın, mimarinin ve tarihin merkezi olduğunu kaydetti. Uluslararası bir müze markasını ağırladıkları için mutlu olduklarını belirten Demircan; “Emek Sineması işlevini yeniden görmeye başladı. Bir tiyatro, 8 sinema salonu, farklı mekanlar ve Madame Tussauds var. Seviniyorum çünkü Beyoğlu zaten İstanbul’un kalbiydi, yeni bir halka daha eklendi. Bundan sonra insanlar bir de Madame Tussauds’yu görmeye gelecek” şeklinde konuştu.

madame-tussaud-istanbul-ziyarete-acildi-2

KÜLTÜR, SANAT VE TURİZM MERKEZİ…

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Nedret Apaydın ise Madame Tussauds’nun; İstanbul’un kültür, sanat ve turizm adına en önemli merkezlerinden biri olacağını aktardı. Müzenin yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacağını vurgulayan Apaydın, Madame Tussauds’nun kalıcı bir müze olması açısından bölgeye değer katacağını vurguladı.

Madame Tussauds

Balmumu heykel müzesi markası Madame Tussauds’nun 21. merkezi İstanbul’da ziyarete açıldı…

MÜZEDEKİ 55 ESERE HER YIL YENİLERİ EKLENECEK…

Madame Tussauds İstanbul’un Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, müzenin detayları hakkında bilgi verdi. Müzede 55 eser olduğunu aktaran Suner, her yıl 3-4 heykel ekleyerek müzenin kapasitesini artıracaklarını söyledi. Sarper Suner, Madame Tussauds’nun 250 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu, müzenin uzun araştırmalar ve ünlü isimlerle görüşmelerin ardından 4 yılda tamamlandığını anlattı. Grand Pera’nın ilk iki katında hizmet verecek müzede Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Hidayet Türkoğlu, Brad Bitt, Messi, Muhammed Ali gibi birçok ünlü ismin balmumu figürü bulunuyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir