Marmara belediyelerinden Bosna’ya yardım...
 Kadir Toprakkaya

Marmara belediyelerinden Bosna’ya yardım…

Marmara belediyelerinden Bosna’ya yardım…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’da bir araya gelen Marmara Belediyeler Birliği’ne (MBB) üye belediye başkanları, sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek’e yapılacak yardımları görüştü. Görüşme sonucunda, ülkenin 12 bölgesine yapılacak yardım kampanyaları konusunda fikir birliğine varıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, MBB ve Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bosna Hersek’in İstanbul Başkonsolosu Nidzara Ercan’ın da aralarında bulunduğu Marmara Belediyeler Birliği’ne üye belediye başkanları, sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek için birliğin Eminönü’ndeki merkez binasında bir araya geldi.

Toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile Kocaeli, Sakarya, Balıkesir ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye temsilcileri ile İstanbul’a bağlı ilçelerin belediye başkan yardımcıları katıldı.

12 BÖLGEYE YARDIM GÖNDERİLECEK…

Yardım yapılacak bölgeler ile yardımların aktarılmasında izlenecek stratejilerin konuşulduğu toplantıda, ülkenin 12 bölgesinde yardım kampanyası düzenleme kararı alındı. Üye belediyeler, toplantı sonunda Bosna Hersek’e acilen sinek ilacı, portatif yatak, çocuk bezi ve maması, süt tozu, motopomp malzemelerinin gönderilmesi gerektiği konularında anlaşmaya varıldı.

İLAÇLAMA VE EŞYA SIKINTISI VAR…

İBB olarak Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla Bosna Hersek’te 50 personel ve 68 araçla yardım çalışmalarına devam ettiklerini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Bosna Hersek’te en büyük sıkıntıların ilaçlama ve eşya olduğunu, bütün belediyelerin de bu konuyla ilgili çalışma başlatması gerektiğini söyledi.

FELAKETTEN 4 MİLYON İNSAN ETKİLENDİ…

Bosna’da 1 milyon insanın yaşanan sel felaketi nedeniyle evsiz kaldığını ve halkın temiz su bulmakta zorlandığını ifade eden MBB Başkanı Recep Altepe, yaşanan felaketten en az 4 milyon kişinin olumsuz etkilendiğini ifade etti. Altepe, Türkiye’nin yüzde 60’ını Marmaralı belediyelerin oluşturduğunu, bu nedenle dost ve kardeş Bosna Hersek’e yardım konusunda kendilerine büyük grevler düştüğünü söyledi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir