Marmaray’ın tarife ücreti belli oldu...
 Kadir Toprakkaya

Marmaray’ın tarife ücreti belli oldu…

Marmaray’ın tarife ücreti belli oldu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray’ın hizmete girdikten sonra uygulanacak tarife ücretini açıkladı.

AA’ya açıklamada bulunan Bakan Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılacak olan “Marmaray” başta olmak üzere, Kanal İstanbul Projesi’nden 3. Köprü’ye kadar gündeme damga vuran projeleri anlattı. Marmaray Projesi’ne ilişkin bir soru üzerine Yıldırım, açılışın 29 Ekim’de gerçekleştirileceğini, bu konuda herhangi bir gecikme veya aksama öngörmediklerini bildirdi.

"TÜRKİYE, İKİ BAYRAMI BİR ARADA YAŞAYACAK…"

Projeye ilişkin şu an ufak tefek rötuşların yapıldığını ve bir sorun olmadığını belirten Yıldırım, açılışa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve konuk ülkelerin başkanları ve başbakanlarının da davet edildiğini ifade etti. Yıldırım, “Türkiye büyük bir heyecanı, iki bayramı bir arada yaşayacak. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıldönümünü ve İstanbul’un en önemli raylı sistem projesini, 1,5 asırlık rüyayı da 29 Ekim’de gerçeğe dönüştürmüş olacağız” diye konuştu.

“BİLET FİYATLARI RAYLI SİSTEMLERLE AYNI OLACAK…”

Marmaray’daki bilet fiyatlarının ne olacağına ilişkin açıklamalarda da bulunan Yıldırım, İstanbul’daki metrolarda ve raylı sistemlerde uygulanan bilet fiyatlarının aynısı olacağını ifade etti. Bugünlerde UKOME’nin bunun kararını alacağını aktaran Yıldırım, şunları söyledi:

“TEK BİLET İLE HEPSİ KULLANILABİLECEK…”

“Zannediyorum 1,95 TL civarında olacak. Şunu da söyleyeyim, bu hattı TCDD işletecek ama bunun entegrasyonunu İstanbul Ulaşım ile birlikte yapacağız. UKOME kararıyla İstanbullular, tek biletle hem Marmaray’ı hem metroları hem de otobüsleri kullanabilecek.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir