Kadir Toprakkaya

Medical Park & Mapfre Genel Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası…

Medical Park & Mapfre Genel Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta, Türkiye sağlık sektöründe devrim niteliğinde bir ilke imza attı.

SGK’lı kişilerin özel hastanelerde ödediği farkı ortadan kaldıracak, Türk sağlık sektörünün yıllardır beklediği “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”, Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlandı.

SGK’LI KİŞİLERE ÖZEL…

Bu uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını söyleyen  MAPFRE GENEL GRUBU CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül; “Uzun yıllardır üzerinde konuşulan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park ve MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğinde Türkiye’de ilk kez hayata geçti. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK’lı kişilere büyük avantajlar sağlayacak. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran kişiler, Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler” dedi.

DİĞER ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI POLİÇELERİNİN 3’TE BİRİ FİYATINA…

SGK’lı kişilerin özel sağlık sigortasının yaklaşık 3’te 1 fiyatına ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ poliçelerini satın alabileceklerini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “SGK’lı kişiler, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı çok uygun fiyatlara yaptırabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde daha da düşük olacak. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece “yatarak” teminatını da seçebilecekler.”

5 YILDA 5 MİLYON TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI…

Türkiye’de özel sağlık sigortası sahibi  kişi sayısının  yaklaşık 1 milyon 600 bin olduğunu belirten Gül, sektöre ilişkin şu bilgileri verdi: “Türkiye’deki özel sağlık sigortası prim büyüklüğü  2 milyon 400 bin TL’dir. Özel Sağlık Sigortalarında kişi başı ortalama prim ücreti   ise yaklaşık 2 bin 400 TLdir. Özel Sağlık Sigortalı sayısı, toplam nüfusumuzun yüzde 2’sidir. Türkiye’de SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ sisteminde ise  bu yeni işbirliğimizin hedefi 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmak.”

SGK’LILAR MEDİCAL PARK’TA TEK KURUŞ ÖDEMEDEN TEDAVİ OLACAK…

‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulamasına öncülük eden sağlık grubu Medical Park Hastaneler Grubu oldu. Özel sağlık sektöründe “Herkes İçin Sağlık” felsefesiyle 18 yıldır hastalarına hizmet verdiklerini söyleyen Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise şöyle konuştu:

“Medical Park  Hastaneler  Grubu olarak hedefimiz her zaman Türkiye’de tüm kişilerin eşit kalitede sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak oldu. Bu alanda bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. SGK’lı kişilere kapılarını açan ilk sağlık gruplarından biriyiz. Yine grup olarak Türkiye sağlık sektöründe devrim yaratacağına inandığımız bir uygulamayı ilk kez hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. MAPFRE GENEL SİGORTA ile çalışmalarımız sonunda ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Türkiye’de ilk kez hastalarla buluşturuyoruz. Buna göre; İstanbul’dan Batman’a Samsun’dan Antalya’ya 13 ilde hizmet veren 16 hastanemiz ve 2 tıp merkezimizde tedavi olan SGK’lı kişilerin, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile tek kuruş ödemeden tüm hastanelerimizde tedavi olabilecekler. Yani çok uygun fiyatlarla yaptırabilecekleri bir tür özel sağlık sigortası ile fark ödemeden tedavilerini tamamlayıp hastanelerimizden ayrılabilecekler.”

Konu ile ilgili olarak  www.farkyoksigortasi.com websitesinden tüm bilgilere ulaşılabilir.

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir