Medicana Hastaneler Grubu yerel basın ile buluştu…
 Kadir Toprakkaya

Medicana Hastaneler Grubu yerel basın ile buluştu…

Medicana Hastaneler Grubu yerel basın ile buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’deki özel hastaneciliğin öncülerinden bir olan Medicana Hastaneler Grubu, Anadolu Yakası Yerel Basını ile buluştu.

5 Temmuz Perşembe günü Ataşehir Radisson Blu Hotel’de gerçekleşen buluşmaya, grubun Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya ve üst düzey hekim kadrosundan isimler katıldı. Sabah kahvaltısı şeklinde başlayan buluşma, Genel Müdür Murat Kaya’nın sorulara da cevap vermek istemesi nedeniyle öğle saatlerine kadar sürdü.

“Türkiye’nin en güvenilir hastanesi olacağız…”

“Güvenilir hastane olmak için çok çaba harcayacağız. Hatta, Türkiye’nin en güvenilir hastanelerinden biri olma gibi bir hedefimiz var” diyen Genel Müdür Murat Kaya, şunları söyledi:

“Bu konuda yapılan bir araştırma sonrasında yaşanan paradokstan söz etmek isterim. Araştırmada, Devlet Hastanesi’ne mi yoksa Özel Hastane’ye mi güvenirsiniz? sorusuna alınan cevap, ‘Mutlaka Devlet Hastanesi’ şeklinde çıkmıştır. İyi hizmet konusunda ise çıkan cevap, ‘Kesinlikle Özel Hastane’ olmuştur. Bu da görüldüğü gibi bir başka paradoksu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle biz en iyi hizmeti veren, en güvenilir hastane olacağız.”

Sadece “Zincir Hastaneler” ayakta kalacak…

Sağlık sektörünün her geçen gün çok büyük yatırımlar gerektirdiğinin altını çizen Murat Kaya; “Bu kadar yatırım yapıp da güven ve iyi hizmet unsurlarını maksimum düzeyde veremeyen kurumlar, maalesef ayakta kalamayacak. Yabancı yatırımcılar, Türkiye’de sağlık yatırımlarına büyük önem veriyor. Pek çoğu ülkemize girdi ve girmeye de devam ediyor. Bu da ülkemizin sağlık konusunda iyi bir yere geldiğinin göstergesidir” dedi.

Buluşmaya, Medicana Hastaneler Grubu’nun yurtdışında da iyi tanınan hocalarından Prof. Dr. İsmet Dindar, Prof. Dr. Ömer Işık ve Prof. Dr. Bülent Arman gibi isimler katıldı ve yerel basın mensuplarının sorularına cevap verdi.

Güvenilir, kaliteli ve güleryüzlü sağlık hizmeti ile buluşturmak…

Buluşmanın sonunda bir açıklama yapan Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan ise; “Kamuoyunun sağlık konusunda bilinçlenmesi, önemli önceliklerimizden birisidir. Bu öncelik, sağlık çözümlerimiz siz ve yayınlarınız kanalıyla okurlarınızla buluştuğunda başarılı oluyor. Amacımız, 20 yıldan bu yana sağlık sektöründe hizmet veren bir kurum olarak, öncelikle yakın çevremizi başarılı, güvenilir, kaliteli ve güleryüzlü sağlık hizmeti ile buluşturmaktır. Bu gayret ve çalışmalarımızı, kamuoyu bilgisine sunmak konusunda emek ve desteğinizin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çabalarımızın duyurulmasında gösterdiğiniz mesleki duyarlılık ve basın buluşmamıza  gösterdiğiniz ilgi için  teşekkür ediyoruz” dedi.

5

Medicana Hastaneler Grubu’nn Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya ile önümüzdeki günlerde yapacağımız kapsamlı bir söyleşiyi, Kadıköy Life Dergisi’nin önümüzdeki sayılarında okuyabileceksiniz…

2

3

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir