Medicana'dan Kadıköy'e dev sağlık yatırımı
 Kadir Toprakkaya

Medicana’dan Kadıköy’e dev sağlık yatırımı

Medicana’dan Kadıköy’e dev sağlık yatırımı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran, Türkiye’nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan, özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Sağlık Grubu, İstanbul’un Anadolu yakasında önemli bir sağlık yatırımını daha hayata geçirdi. Kadıköy Kızıltoprak’ta, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na komşu olan Medicana Kadıköy Hastanesi, dünya standartlarında sağlık hizmeti ve güçlü akademik hekim kadrosu ile tüm Anadolu yakasına sağlık getiriyor.

Medicana Sağlık Grubu’nun 50 milyon dolar yatırımla hayata geçen ve 12. hastanesi olan Medicana Kadıköy, 9 Ekim itibariyle hasta kabulüne başlayacak. Öncesinde Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü ve Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Medicana Kadıköy Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Oğuzhan Cücü’nün katılımlarıyla basın mensuplarına yönelik tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

YENİ HASTANELERLE MEDİCANA HALKASI GENİŞLEYECEK…

15 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, Medicana stratejisinde hizmet vererek bu anlamda duyulan büyük bir eksikliği giderirken, Anadolu yakası sakinlerinin deneyimlediği ve beğendiği seçkin akademik kadroyu bünyesinde barındırıyor. 25 yıllık doktor ve yöneticilik tecrübesiyle Kadıköy ve Anadolu’nun çeşitli illerinde başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin genel müdürlüğüne getirildi. Yıldırım, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada İstanbul ve Anadolu’da yeni yatırımlara hız verdiklerini, iki ay içerisinde 30 bin metrekare kapalı alanıyla Bursa’da, sonrasında ise İstanbul’da Ataşehir ve Zincirlikuyu ile İzmir’de yeni hastanelerini Medicana halkasına ekleyeceklerini belirtti.

İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI…

Dr. Yıldırım, çok hassas ve komplike sağlık sorunlarının aynı çatı altında tedavi edilebildiği sistem için bir hayli çaba sarf ettiklerini, Medicana zincirinin uzun yıllardır birikim ve tecrübelerinin yeni ve donanımlı bir hizmet binasıyla sağlık sektöründe ve hasta memnuniyetinde çıtanın yükselmesine bir tık daha katkı sağladığına vurgu yaptı. Fenerbahçe Stadyumu ve Bağdat Caddesi’nin başladığı nokta arasında önemli bir lokasyonda, Kızıltoprak’ta inşa edilen hastane binası fiziki nitelikleri ve tasarımlarıyla da ayrıcalıkları barındırırken; sağlık kuruluşu 9 Ekim 2017 tarihi itibariyle hasta kabulüne başlamasıyla birlikte doğrudan yaklaşık 500, dolaylı olarak da binlerce kişiye istihdam sağlıyor.

ANADOLU YAKASI’NDA SAĞLIĞIN YENİ ADRESİ…

Alanında uzman ve seçkin hekim kadrosuna, hem modern tıp teknolojisi hem de konforlu ve güler yüzlü sıcak Medicana ilgisi eklenince Medicana Kadıköy Hastanesi, tüm İstanbul için sağlıkta önemli bir merkez haline gelecek. 12 kat olan Medicana Kadıköy Hastanesi; 81 yatak kapasitesi, 60 hasta odası, 7 süit oda, 3 engelli hasta odası, 6 ameliyathane, 3 izolasyon odası ve 500 deneyimli personeliyle ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacak.

Medicana Sağlık Grubu

HASTA ODAKLI HİZMET ANLAYIŞI…

SGK ve özel sağlık sigortalarıyla anlaşmaların geçerli olacağı Medicana Kadıköy Hastanesi’nde, tüm Medicana Hastaneleri gibi en önemli öncelikler hasta güvenliği, hizmet sürekliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, tedavi alanlarında maksimum konfor ve kalitenin sunulması. Son dönem hastane mimarisinin seçkin özelliklerini bünyesine toplayan Medicana Kadıköy Hastanesi; hasta odaları, bekleme ve poliklinik alanları, teşhis ve tanı ünitelerinde, hasta ve hasta yakınlarının beklentileri temel alınarak tasarlandı.

ÜST DÜZEY HASTA KONFORU VE BAKIM KALİTESİ…

İç mimari, hastaların duygu durumları göz önüne alınarak, pozitif çağrışımlar yapacak görseller ile dizayn edildi. Otopark, ulaşım, acil erişim, özellikli hasta odaları, hasta yakınlarının konforuna yönelik alanlar titizlikle planlandı. Sağlık hizmetinin 7 gün 24 saat aynı nitelikte sunulması, değişik uzman ve meslek gruplarının tedavi ve bakım süreçlerinde birbirleriyle iletişim halinde olmaları, konsültasyon isteklerine en kısa sürede yanıt verilmesi, üst düzey hasta konforu ve bakım kalitesinin sağlanması gibi birçok nokta, Medicana kalitesiyle ele alındı. Hastanenin en ilginç özelliklerinden biri de, bina içerisindeki su buharından beslenen, duvarlarını sarmış yeşil örtü ve bitkiler.

ÇAĞDAŞ BİLİMSEL GELİŞMELERİN YENİ UYGULAMA ALANI…

Sürekli gelişim içinde olan, kanıtlara dayalı sağlık hizmeti sunan, bilgi ve veri paylaşımına açık, kişiye özel tedavi programlarıyla kaliteli hizmet anlayışını birleştiren, hem hasta hem de hasta yakınlarının ayrıcalıklı ve güvende hissedecekleri, kendilerinin ve yakınlarının sağlıklarını emanet edecekleri yepyeni bir sağlık merkezi olan Medicana Kadıköy Hastanesi, çağdaş bilimsel gelişmelerin yeni uygulama alanı olacak.

Medicana Kadıköy Hastanesi; 81 yatak kapasitesi, 60 hasta odası, 7 süit oda, 3 engelli hasta odası, 6 ameliyathane, 3 izolasyon odası ve 500 deneyimli personeliyle 9 Ekim 2017 tarihi itibariyle hasta kabulüne başlıyor…

      Medicana Kadıköy Hastanesi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir