Medicana Kadıköy, ünlü radyocu Cem Arslan'ı ağırladı
 Deniz İhsan Taşdelen

Medicana Kadıköy, ünlü radyocu Cem Arslan’ı ağırladı

Medicana Kadıköy, ünlü radyocu Cem Arslan’ı ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Kadıköy Hastanesi ve Yaşam Dergisi’nin düzenlediği Yaşam Tadında Buluşmalar’ın bu ayki konuğu, Best FM’in sevilen programı Gazoz Ağacı ve Gazor’un yapımcısı ve sunucusu Cem Arslan’dı. Radyoculuğa nasıl başladığını ve meslekte karşılaştığı durumları anlatan Arslan, katılımcıları da esprili konuşmasıyla sık sık güldürdü.

Ünlü radyocu; “24 yıllık radyo programcısıyım. Best FM’de çalışıyorum, televizyon programları da yaptım. Aslında esas kariyerim televizyon. Radyo çok tesadüfi bir şekilde başladı. O zamanlardan bu yana gerçekten güzel yayınlar gerçekleştirdik” dedi. Konuşmasının devamında Arslan, şunları söyledi:

Cem arslan

İLK ULUSAL YAYINDA ANLADIM Kİ BEN BU İŞİ YAPMALIYIM…

“Radyo çok gizemli bir şey. Dinliyorsunuz ama kimi dinlediğinizi görmediğiniz bir şey olduğu için gizemini hala devam ettiriyor. Radyo programı yapmaktan çok keyif alıyorum. 1992-2002 yılları arasında ATV’de çalıştım. Esas kariyerim, televizyonda program planlama departmanında başladı. Radyoculuk kariyerim ise 1994 yılında Radyo Fener’de başladı. İlk kez ulusal yayına girdik ve ilk ulusal yayında anladım ki ben bu işi yapmalıyım. O günden beri de radyoculuğa devam ediyorum.

Cem Arslan

HERKES DOKTOR, HERKES YORUMCU…

Radyo programı yapmak çok keyifli bir iş olmasına rağmen, aynı zamanda çok da zor bir iş. Çünkü karşınızda kimse yok, karanlık bir oda. Orada sizi dinleyenlere güzel bir şeyler vermeniz lazım. Bu her zaman çok kolay olmuyor. Bir de tabi çok çeşitli konulardan bahsediyoruz. Programı dinleyenler bilirler, bizim esas programımız Gazoz Ağacı. Amiral gemimiz o. Akşamları da bir programa başladık Gazor adında. Orada da bir şeyler yapıyoruz ama Türkiye’nin sokaktaki gerçekleriyle yayındaki gerçekleri birbirine çok fazla uyuşamayabiliyor. Bizim görevimiz de aynen sağlık sektöründeki gibi. Sokaklar başka telden çalıyor, gerçekler başka telden çalıyor. Sağlık sektöründe de gri alan çok, medya sektöründe de. Çünkü herkes doktor, herkes yorumcu.

Cem Arslan

TÜRKİYE’DE HER ŞEY SİYASİLEŞTİ…

Sokaktaki insanın adını acil koyduğu şey ile tıp dünyasının acil olarak nitelendirdiği şey aynı değil. Zaten buraya birisi geldiğinde hayatta kalmak için dakikaları varsa, kimse kimseye bir şey sormadan müdahalede bulunur. Yani bu işler böyle dönüyor ama sokaktaki insana bunu böyle anlatmak sizin için ne kadar zorsa, bizim yayınımızda da bazı şeyleri anlatmak o kadar zor oluyor. Çünkü artık Türkiye’de her şey siyasileşti. Her şeyin siyasi bir boyutu var.”

Cem Arslan

Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, keyifli etkinlik için ünlü radyocu Cem Arslan’a teşekkürlerini iletti…

Cem Arslan

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir