Mekanın cennet olsun Süheyla Teyze...
 Kadir Toprakkaya

Mekanın cennet olsun Süheyla Teyze…

Mekanın cennet olsun Süheyla Teyze…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Önceki gün kaybettiğimiz Dr. Sertaç Kayserilioğlu’nun annesi Süheyla Kayserilioğlu’nu ebediyete uğurladık. 20 Temmuz Cumartesi sabahı 84 yaşındayken hayata gözlerini kapayan Süheyla Kayserilioğlu için, 21 Temmuz Pazar günü Karacaahmet Mezarlığı içinde bulunan Şakirin Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine oldukça kalabalık bir cemaat katıldı.

Yazarlık ve araştırmacı gazeteciliğinin yanı sıra Fenerbahçe Kulübü’nün Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı ve Yüksek Divan Kurulu Üyesi de olan Sertaç Kayserilioğlu,  taziyeleri 94 yaşında olan babası ile birlikte kabul etti.

GÖZÜN ARKADA KALMASIN SÜHEYLA TEYZE…

Kadıköy Life Ailesi olarak tanımaktan büyük onur duyduğumuz Süheyla Teyze’miz ebediyete uğurlanırken, dilimizden şu sözler döküldü:

“Gözün arkada kalmasın Süheyla Teyze… Sevgili eşin 94 yaşında olmasına rağmen, seni uğurlarken dimdik durdu ve ‘Sakın beni merak etme, yıkılmayacağım’ dedi. Sertaç Kayserilioğlu gibi bir evlat yetiştirip, bu ülkeye armağan etmiş olmanın onuru sana yetecektir. Dünyanın öbür ucunda ülkemizin güzelliklerini anlatan torunların, senin sıcaklığını hiç unutmayacaklar.

Ama en önemlisi, gözbebeğin kadar üzerine titrediğin Sertaç’ının hayatı boyunca toplamasına yardımcı olduğun bilgi ve belgeler, güzel ve yalnız ülkemizin namusu kadar kıymetli… Bir anne için de bundan daha değerli bir şey olamaz.

RAHAT UYUYUN VE SAKIN GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN…

Yani bu dünyaya onu getirmek, büyütüp HAYIRLI bir insan olarak kendisi ile birlikte hayırla anılacak olmak… Bize göre erişilebilecek en yüce mevki… Ne mutlu size ki, bir anne olarak misyonunuzu en başarılı biçimde yerine getirdiniz. Rahat uyuyun ve sakın gözünüz arkada kalmasın…”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir