Melek Baykal ve Doğa Rutkay, Tepe Nautilus'ta buluştu
 Cenay Toprakkaya

Melek Baykal ve Doğa Rutkay, Tepe Nautilus’ta buluştu

Melek Baykal ve Doğa Rutkay, Tepe Nautilus’ta buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Tepe Nautilus, usta sanatçı Melek Baykal ve “Güldür Güldür” ile yeniden ekranlara dönen Doğa Rutkay’ı ağırladı. Sanata ve hayata dair her şeyin konuşulduğu etkinlikte 8 yıl aradan sonra sahnelere dönen Melek Baykal, dizilerin artık kendisine uzak olduğunu, ancak kötü kadın rolünü oynamak istediğini söyledi. Doğumdan sonra ekranlara dönen Doğa Rutkay ise; “7/24 bebekleri ile kalan anneler mutsuz oluyor. Bunu kendimle deneyimledim. Bu yüzden üretmeyi ve çalışmayı istiyorum” dedi.

Gerçekleştirdiği etkinliklerle ziyaretçilerini yıldızlarla buluşturan Tepe Nautilus, Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir etkinliğe ev sahipliği yaparak, Melek Baykal ve Doğa Rutkay’ı bir araya getirdi. Ekranların ve sahnelerin sevilen isimleri Baykal ve Rutkay, ilk kez bir araya geldikleri etkinlikte hayat, ilişkiler ve sanata dair birçok konuya dair özel açıklamalarda bulundular.

Melek Baykal
“KEŞKE BU KADAR ARA VERMESEYDİM”

8 yıl aradan sonra “Ahududu” tiyatro oyunu ile sahnelere dönen Melek Baykal, şu açıklamalarda bulundu: “Keşke tiyatroya bu kadar uzun süre ara vermeseydim. 5 yıl boyunca canlı yayın programı sundum. Turne temposundan dolayı canlı yayın ve tiyatroyu bir arada yürütmek çok zordu. Tiyatro seyircinin ayağına gitmeli. Mardin’de, Diyarbakır’da olan insanın da seni izleme hakkı var. Şu anda Almanya’da bir turneye başlıyoruz. 24 Mart’ta Köln’de prömiyer yaptıktan sonra Amsterdam ve Brüksel’de de perde açacağız.

17 YAŞINDA 85 YAŞINDAKİ KADIN ROLÜNÜ OYNADIM…

17 yaşında 85 yaşındaki bir kadını oynayarak meslek hayatıma başladım. O dönemde yaşı büyük olan oyuncularımız, genç rolleri oynamak istediği için yaşlı roller bize kalıyordu. Zor bir oyunla sahneye adım attım ama geçen yıllarda hiç pişmanlık yaşamadım. Keşke daha küçük yaşlarda sahnede olabilseydim.

Doğa Rutkay
KÖTÜ KADIN ROLÜNÜ OYNAMAK İSTİYORUM…

Özellikle Cennet Mahallesi’nde hayat verdiğim Pembe karakteri ile seyircinin aklına kazındım. Meslek hayatım boyunca oynadığım her rolü çok sevdim. Diziler bana artık çok uzak ama hâlâ aklımda olan ve hayat vermek istediğim kötü kadın karakteri var.

HEM YETENEKLİ HEM DE EĞİTİMLİ OYUNCULARI TERCİH EDİYORUM…

Türkiye’de oyuncu enflasyonu var. Adım başına oyuncu var. Bu kötü bir şey değil, fakat genç nesil hemen bir diziye gireyim ve ünlü olayım derdinde. Bana eğitimli oyuncu mu eğitimsiz oyuncu mu sorusu geldiğinde, hem eğitimli hem de yetenekli oyuncular olmasını tercih ediyorum. Tabi ki eğitim almayıp çok yetenekli olan gençlerimiz var ama bunların da önce yürümeyi öğrenip sonra koşmaları gerekiyor.”

“SEZON FİNALİ OLMASAYDI SAHNEDE DOĞURACAKTIM”

Doğumun ardından “Güldür Güldür” programı ile ekranlara dönen ve anneliğin çok iyi gittiğini söyleyen Doğa Rutkay ise şunları söyledi: “Doktorum 39 yaşında ve ikiz çocuk beklediğim için 3 aydan sonra çalışmamam gerektiğini söylemişti. Program sezon finali yapmasaydı sahnede doğuracaktım. Son ana kadar çalışmayı tercih ettim. Doğumdan sonra ise ilk 4 ay çok zorlandım ve çocuklarıma tek başıma baktım. Bu süreçte eşim de yarı annelik yaptı. Şimdi çocuklarım 8 aylık ve ekranlara geri döndüm. Çünkü 7/24 bebekleriyle olan anne mutsuz olmaya başlıyor. Ben kendimde bunu gördüm. Evet, en kıymetli işi yapıyorsun ama sen de çıkıp bir nefes almak istiyorsun. Eve başka bir motivasyonla dönmek beni çok mutlu ediyor.

KENDİ DOĞRULARIMLA ANALIK YAPMAYA ÇALIŞIYORUM…

Pimpirikli, ince eleyip sık dokuyan, sorunlu bir anne değilim. Sadece çocuklarıma kendi doğrularımla analık yapmaya çalışıyorum. Anneliği özgürce yaşayıp, Allah ne verdiyse kimseyi dinlemeden çocuklarımı büyütüyorum.

ÇOCUKLARIMLA TİYATRO SAHNESİNDE YER ALMAK İSTERİM…

Çocuklarımın gelecekteki hayatlarını etkilemek istemiyorum, ancak tiyatroda onlarla birlikte yer almak isterim. Babam Rutkay Aziz, beni 40 günlükken sahne tozunu yutayım diye Ankara Devlet Tiyatrosu’na götürmüş. Kucaktan kucağa bütün oyuncular beni sahnede dolaştırmış.

DRAMA TEKLİFİ GELMESİN…

Ekranlarda sadece komedi ile yer almak istiyorum. Dramayı asla düşünmüyorum. Bana dramadan teklif gelmesin. Hayatın her alanında zaten dram var. Ben insanları güldürmek istiyorum. Sosyal medyayı da bunun içim kullanıyorum. Kötü zamanları olup ağlayan bir Doğa var ama insanların bunu görmesine gerek yok. Bulaşıcı olan mutluluk ve ben neşemi beni takip edenlere faydalı bir şekilde kullanmak istiyorum.”

Bunu paylaş:
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir