Minibüs hatları metrolara entegre olacak...
 Kadir Toprakkaya

Minibüs hatları metrolara entegre olacak…

Minibüs hatları metrolara entegre olacak…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Florya Sosyal Tesisleri’nde İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz ve ulaşım sektöründe hizmet veren 36 esnaf odası başkanıyla bir araya geldi. Başkan Topbaş; minibüs, taksi ve halk otobüslerinin İstanbul’un ulaşım sistemiyle entegre edileceğini belirtirken, minibüsçüleri de rahatlatma sözü verdi.

Minibüs, halk otobüsü, taksi, dolmuş ve özel servis esnafının sıkıntı ve taleplerini dinleyen Topbaş, yaptığı konuşmada İstanbul ulaşımının ana omurgasını raylı sistemlerin oluşturacağını, 2017 yılında günde 11 milyon kişinin metro ile seyahat edeceğini bildirdi.

İSTANBUL’UN MİNİBÜS VE TAKSİ ESNAFINA İHTİYACI VAR…

Minibüsleri metro hatlarıyla entegre hale getirecek bir çalışma yaptıklarını söyleyen Topbaş; “İstanbul`un minibüs ve taksi esnafına ihtiyacı var. Öyle bir sistem kuralım ki sadece Türkiye’ye değil, bütün dünyaya örnek olsun” dedi. Topbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Minibüs, taksi ve halk otobüsleri, İstanbul’un ulaşım sistemiyle entegre edilecek. Paralel hatlar ile desteklenecek minibüs esnafının sorunları çözülecek. Ülke büyüklüğünde günlük hareketliliğin 24 milyonu bulduğu bir şehirde sorunlar olur. Esnafımızla birlikte bunları ortak bir akıl çerçevesinde çözeceğiz. Sizler de bizim gibi halka hizmet ediyorsunuz.”

MİNİBÜSLERİN KALDIRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL…

Kadir Topbaş, metrodan etkilenen minibüsçüler ile ilgili özel bir çalışma yürüttüklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “Minibüslerin kaldırılması söz konusu değil. Otobüse dönüşüm istemeyenleri de zorla geçirmeyeceğiz. Taksilerin de yolcuları rahat indirip bindirebileceği cep duraklar yapacağız. Taksiler her yerde değil, buralarda duracak.”

İstanbul’daki AVM’lerin önlerinde İSPARK`a taksi durağı için yer tahsisi yapılacağını dile getiren Topbaş, “Şehrimizde başlattığımız EDS denetimli toplu ulaşım yollarını da daha da yaygınlaştırıyoruz. Bu çözümleri en kısa sürede getirmek istiyoruz. Sıkıntıları, esnafımızın ve İstanbullular`ın talepleri doğrultusunda birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir