Misina’da “Kaz Günleri” başladı…
 Kadir Toprakkaya

Misina’da “Kaz Günleri” başladı…

Misina’da “Kaz Günleri” başladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Zordur İstanbul’da “gerçek et” lezzetini tatmak… Hayal edersin, “Keşke şimdi dağların doğal atmosferinde yetişen bir lezzeti tadabilsem” diye… Belki dağlara gidemezsiniz, ancak dağların lezzeti bir çırpıda ayağınıza gelebilir…

Misina Restaurant, Kars ve Ardahanlılar ile yörenin kaz yemeğinin ününü duyup tatma olanağı bulamayan İstanbullulara kapılarını aralıyor. Kars – Ardahan kazı, 20 Ocak’a kadar Fenerbahçe Dalyan’daki  Misina Restaurant’ta İstanbullu yemekseverler ile buluşuyor.

İŞTE EŞSİZ LEZZET “KAZ YEMEĞİ…”

Kars ve Ardahan bölgelerinin kış aylarındaki en önemli spesiyalitesi kaz yemeği… Bu kentlere kışın gidebilenlerin kaz yemeklerine hayran kaldığı biliniyor. Belirli özellikleri olan kaz etini İstanbul’a getirebilenler ise, iyi pişiremedikleri için hayal kırıklığına uğruyor. Dalyan’daki Misina Restaurant’ın 20 Aralık 2013 – 20 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlediği “Kars Kazı Haftası”, yemekseverlerin bu özel lezzeti orijinal tarifine göre tatmasının kapılarını araladı.

PÜF NOKTALARI ÖNEMLİ…

Kars ve Ardahan yöresinde yaşayanlar için kaz, kış aylarının tek hayvansal protein kaynağı… Kışın ilk karı düştüğünde kesilip, tuzla salamura edilerek açık havada 30–60 gün arasında kurutulan kazlar, kuru ve soğuk iklimde 12 ay bozulmadan aynı lezzette saklanabiliyor. Ancak pişirilirken tuzunun mutlaka yöreye ait geleneksel yöntemlerle azaltılması gerekiyor.

20 OCAK TARİHİNE KADAR TADABİLİRSİNİZ…

Dalyan’daki Misina Balık Restaurant’ın Ardahanlı sahipleri, 20 Aralık 2013 – 20 Ocak 2014 tarihleri arasında lokantanın bir bölümünü Kars Kazı menüsünü tatmak isteyen konuklara ayırıyor. Özel hafta boyunca rezervasyon yaptıran konuklar; “kaz güveci”, “kaz tandır” ve tam bir şölen yemeği olan kazın suyu ile pişirilmiş “bulgur pilavlı kaz” yemeklerini tadabilecekler.

ÖZEL KIZILCIK ŞERBETİ İLE BİRLİKTE…

Yemeğin yanında arzu edilen içkilerin yanı sıra bölgenin özel kızılcık şerbeti de yudumlanabilecek. İşletme, yılbaşı menüleri arasında tercihen hindi yerine kaz dolmasını da servis edecek. Kaz etine doyamayanlar ya da lezzeti tatmak isteyenler için iletişim adresleri ise şu şekilde açıklandı: 

Misina Balık Restaurant 

Dr. Faruk Ayanoğlu Cad. No:36A/ Dalyan – Fenerbahçe 

Tel: (0216) 550 02 58

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir