Moda Deniz Kulübü'nde Picasso'nun Lezzet Dünyası
 Kadir Toprakkaya

Moda Deniz Kulübü’nde Picasso’nun Lezzet Dünyası

Moda Deniz Kulübü’nde Picasso’nun Lezzet Dünyası
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Deniz Kulübü, Pablo Picasso’nun Lezzet Dünyası’na ev sahipliği yaptı. Ünlü ressamlarımızdan Hülya Botasun tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında efsane ressamın yaşamı boyunca tercih ettiği yemekler, konuklar tarafından test edildi.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi de olan ve Picasso’yu en iyi tanıyan ressamlar arasında gösterilen Hülya Botasun, program süresince onun eserlerinden örnekler gösterdi. Picasso’nun özel hayatı hakkında bilgiler aktaran Botasun, usta ressamın depresif resimler yaptığı dönem olan ve “Blue Period” (1901-1904) olarak adlandırılan sürece ait bilgiler de paylaştı.

Moda Deniz Kulübü

ENFES ŞARAP TADIMI…

Gecenin bir başka sürprizi ise, Picasso’nun yaşamı boyunca tercih ettiği üzüm türlerinden yapılmış Chamlija markalı şarapların tadımı oldu. “Şarap Yatırımcısı” olarak bilinen Mustafa Çamlıca’nın Kırklareli’nde 65 hektar alana kurulu bağlarında üretilen şaraplar, konukların büyük beğenisiyle karşılandı.

SUNUCULUĞUNU MEHMET YALÇIN YAPTI…

Moda Deniz Kulübü’ndeki etkinliğin sunuculuğunu ise Mehmet Yalçın üstlendi. Türkiye’nin ilk üst düzey içki kültürü ve gastronomi dergisi Gusto’yu 2001-2013 tarihleri arasında yayınlayan, aynı zamanda ülkemizin önde gelen yeme-içme yazarlarından olan Yalçın’ın “Chamlija Nev’i Şahsına Münhasır 2014” markalı ve altın madalyalı şarap için yaptığı “harika” yorumu, konuklar tarafından dikkatle not edildi.

Moda Deniz Kulübü

Osman Serim, Zerrin Menahem, Canan Toprakkaya, Mörfi Menahem, Sandy Abut, Devran Uluand Ünlü ve Ayhan Alpakın…

KATILIMCILARDAN TAM PUAN…

Geceyi izleyenler arasında ünlü yiyecek-içecek danışmanı ve Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Serim ile Kadıköy Life Dergisi Gastronomi Editörü Mörfi Menahem de vardı. İkili geceyi son derece başarılı bulduklarını dile getirerek, benzer etkinliklerin sürmesi konusunda tavsiyede bulunacaklarını aktardılar.

Moda Deniz Kulübü

Moda Deniz Kulübü’ndeki gecenin konukları arasında iki ünlü eczacımız Arzu Nizamoğlu ve Meltem Sena da vardı…

Moda Deniz Kulübü

Mehmet Yalçın’ın şarap severlerin yakından tanıdığı ve takip ettiği, Ernst & Young Türkiye Başkanı Mustafa Çamlıca tarafından kurulan İrem Çamlıca Bağcılık ve Şarapçılık hakkında bilgi vermesi adına sahneye davet ettiği Mustafa Çamlıca, konukları ürünler hakkında bilgilendirdi…

Moda Deniz Kulübü

Gecenin sonunda katılımcılar tarafından Moda Deniz Kulübü Executive Chefi Feyyaz Doğan ve ekibine teşekkür edildi…

Bunu paylaş:
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir