Moda İlkokulu miniklerinden dev adım!
 Pınar Baltacı

Moda İlkokulu miniklerinden dev adım!

Moda İlkokulu miniklerinden dev adım!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caferağa Spor Salonu, Moda İlkokulu öncülüğünde ilkokul çocuklarına spor sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen Bebestad Atletizm etkinliğine ev sahipliği yaptı. Kadıköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kadıköy Kaymakamlığı ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek ve katılımıyla gerçekleşen etkinlikte birçok öğrenci, ödüllerini Kaymakam Mustafa Özarslan’ın elinden aldı.

Moda İlkokulu’nun pilot okul olarak seçildiği turnuva, devlet okulları arasında ilkokul öğrencilerine yönelik ilk atletizm etkinliği olma özelliği taşıyor.

MÜDÜR İLKER YILDIZ: DÜNYADAN ÖRNEK ALARAK, OKULUMUZDA UYGULAMAK İSTEDİK…

Amaçlarının öğrencilerine sporun anası olan atletizmi tanıtmak olduğunu dile getiren Moda İlkokulu Müdürü İlker Yıldız, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biliyorsunuz Moda’da çocuklarımız sokakta oyun oynamıyor. Bu bizim için büyük bir problem. Öğrencilerimizin atletizm ile tanışmasını istedik. Ülkemizde ne yazık ki atletizm oyunları pek bilinmiyor. Biz de dünyadan örnek olarak, okulumuzda uygulamak istedik. Çocuklarımız sporla tanıştı. Umuyoruz bundan sonra da devam edecekler. Bugün bu etkinlikte derece yapacak öğrencilerimiz, milli atletizm hocamız ile çalışmaya devam edebilecek. Gördüğünüz gibi çocuklarımız çok mutlu ve heyecanlı. Bu da bizi mutlu ediyor.”

Moda İlkokulu

HANDAN İNAN GENCEL: ÖĞRENCİLERİMİZ İLE TEKNOLOJİYİ KEŞFEDİYORUZ…

Okullarında spor etkinliklerinin yanı sıra birçok alanda çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayan etkinliklerin yapıldığını dile getiren Moda İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Handan İnan Gencel ise; “Okulumuzda ‘Öğrencilerimiz ile Teknolojiyi Keşfediyoruz’ başlığı altında bir Erasmus projesi gerçekleştiriyoruz. Bu çalışma kapsamında toplam beş ülke birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Bununla beraber okulumuzda bir ‘masal’ çalışması yapıyoruz. Çocuklarımız dijital bir ses ortamından uzak masal dinleyip, görüntülerin hazır önlerine gelmesi yerine kendi hayal güçlerini kullanarak eğlenceli saatler geçiriyor” şeklinde konuştu.

moda ilkokulu  

Bunu paylaş:
  • 346
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir