Moda Meydanı’nın adı değişti...
 Kadir Toprakkaya

Moda Meydanı’nın adı değişti…

Moda Meydanı’nın adı değişti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gezi Direnişi sırasında hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ismi Kadıköy Moda Eski Havuz Meydanı’nda, Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın ismi ise Yeldeğirmeni’nde bir parkta yaşayacak.

Kadıköy Belediyesi, Kadıköylülerin ve forumların isteği üzerine Moda Eski Havuz Meydanı’na “Mehmet Ayvalıtaş Meydanı” adı verilmesi için Belediye Meclisi’nden karar çıkardı. Başkan Öztürk, Aralık ayında hayatını kaybeden Mehmet’in annesi Fadime Ayvalıtaş’ın, ölümünden kısa bir süre önce Moda Meydanı’na gelerek Mehmet Ayvalıtaş Meydanı Pankartı taşıdığını hatırlatarak, “Fadime Ana’nın bu isteğini vasiyet kabul ettik. Mehmet Ayvalıtaş’ın adı Kadıköy Moda’da yaşayacak” dedi.

Meclis kararı ile 13 Aralık’ta hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş’ın son arzusunun da gerçekleştiğini belirten Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, şunları söyledi:

EN KISA ZAMANDA YENİ TABELA ASILACAK…

“Meclisimiz, Mart ayı son toplantıları için toplandı. Uzun süredir Kadıköylüler, Gezi Direnişi’nden sonra toplanan forumlar ve sosyal medya üzerinden bana ulaşanlar, Moda Havuz Meydanı’nın adının Mehmet Ayvalıtaş olması konusunda taleplerini iletiyorlardı. Bu talepler, Meclisimizin oturumunda teklif olarak görüşüldü ve oybirliği ile de kabul edildi. En kısa zamanda Mehmet Ayvalıtaş Meydanı tabelasını koyacağız.”

FADİME ANA, MEYDANDA PANKART TAŞIMIŞTI…

Aralarında Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesinin de olduğu çok sayıda kişi, 20 Kasım Çarşamba akşamı Kadıköy Altıyol’da bir araya gelmiş, Moda Eski Havuz Meydanı’ndaki heykele “Mehmet Ayvalıtaş Meydanı” pankartı asarak, meydana Mehmet Ayvalıtaş’ın adını vermişlerdi.  

YELDEĞİRMENİ’NDE ALİ İSMAİL KORKMAZ PARKI…

Kadıköy Belediyesi, forum toplantılarının yapıldığı Rasimpaşa Mahallesi Yeldeğirmeni’nde yeni açılan bir parka da Ali İsmail Korkmaz adını verdi. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda dilekçe ile başvuru yapıldığını belirterek; “Yeldeğirmeni’ndeki park küçük, ama yeni bir park… Mahalle sakinleri, parka Ali İsmail Korkmaz isminin verilmesini istedi. Biz de bundan mutluluk duyduk” dedi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir