Moda Platfomu Pikniği’nde yangın tatbikatı...
 Kadir Toprakkaya

Moda Platfomu Pikniği’nde yangın tatbikatı…

Moda Platfomu Pikniği’nde yangın tatbikatı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Platformu’nun geleneksel pikniği, 22 Haziran Pazar günü Polenezköy’de gerçekleşti. Platformun kurucu üyelerinden Öztürk Kardeşler’in çiftliğinde gerçekleşen buluşmada, üyelere bir de mini konferans verildi.

FELAKETLER KARŞISINDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER…

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’ın da katıldığı buluşmada, Öztürk Kardeşler’in aileleri tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yiyecekler test edildi. Temiz hava ve yeşillikler içindeki ortamda yine üyeler arasında bulunan Özdemir Günday, yangın ve deprem gibi felekatler karşısında alınması gereken önlemler hakkında mini bir konferans verdi.

Her iki felaket anında ve sonrasında, ayakta koşuşturmak yerine sürünerek hareket etmenin en doğru seçim olacağına dikkat çeken Günday, “Çoğu istenmeyen sonuçlar, ne yapacağını bilmemekten kaynaklanmaktadır. Eğer biz neyi, nasıl ve doğru yapacağımızı bilirsek, etkilenme oranımız o ölçüde sınırlı olacaktır” dedi.

YANGIN TATBİKATI YAPILDI…

Türkiye’de sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ve bu bölümün kurucuları arasında yer alan Özdemir Günday;  beraberinde getirdiği yangın söndürme tüpleri, itfaiyeci yeleği ve kaskı ile piknik alanında yakılan ateşin nasıl söndürülmesi gerektiği konusunda uygulamalı tatbikat yaptırdı.

CEM TV İZLEDİ…

Buluşmayı CEM TV ile birlikte bazı yerel gazete temsilcileri de izledi. Özellikle yangın tatbikatını büyük bir dikkatle izleyen kameraman Sefa Der ile muhabir Ceylan Erbaş; “Yangın söndürme konusunda pek çok doğru bildiğimiz yanlışları gördük. İzleyicilerimize aktarmak adına da iyi bir program oldu” dediler.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2013 sayısı sayfalarında…

Yangın tatbikatına katılan isimler arasında Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Sema Hastaneleri İşletme Direktörü Sedat Erten, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Av. İrem Babalık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi Sorumlularından Emel Ekşi gibi isimler de vardı…

Öztürk Kardeşler’in evsahipliğinde gerçekleşen buluşmada, “Izgara Operatörlüğü Görevi” Hüzeyin Öztürk ve Saadettin Sekban’a verildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da görevi başarıyla yerine getiren ikili; “Gelecek yıl bu güzel görevi devredecek adayların başvurması talebinde bulunuyoruz” dediler…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir