Moda-Söğütlüçeşme dolmuş seferleri başladı
 Deniz İhsan Taşdelen

Moda-Söğütlüçeşme dolmuş seferleri başladı

Moda-Söğütlüçeşme dolmuş seferleri başladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylüleri Avrupa Yakası’na bağlayan ana ulaşım alternatiflerinden metrobüsü kullanan yolcular için Moda-Söğütlüçeşme arasında sarı dolmuş seferleri başladı.

Uzun süredir gelen yoğun istekler üzerine başlatılan Moda-Söğütlüçeşme seferleri büyük ilgi görüyor. Durağın daha önceden de var olduğunu fakat kullanılmadığını söyleyen Söğütlüçeşme Durak Sorumlusu Fatih Mehmet Çeler; “Müşteriler Moda’ya gidiyor musunuz diye sormaya başladılar. Baktık talep geliyor, biz de durağımızı kullanalım dedik. Şu an seferlerimiz tam oturmadı ama oturacak. Arabaları çoğaltmaya çalışıyoruz” dedi. Çeler, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

Moda-Söğütlüçeşme

ARZ-TALEP İLİŞKİSİ…

“Daha önce metrobüs durağında az araç vardı, şimdi 22 araç var. Arz-talep ilişkisi bu. Ne kadar yolcu gelirse, araç sayısı da artıyor. Bizim amacımız, caddedeki arabaları azaltmak ve alternatif duraklara araçlarımızı kaydırmak. Araç buraya geliyor ve yolcuyu çok fazla bekletmeden hareket ediyor. Bir yolcunun en fazla beklediği süre 10 dakika. Buradan Moda’ya gidiyor, sonra Rıhtım’a. Rıhtım’da da bir 10 dakika bekledikten sonra tekrar buraya, Söğütlüçeşme’ye geri geliyor. Yolcunun durumuna göre Moda Burnu’na kadar gidebiliyoruz. Sistem bu şekilde işliyor.”

“METROBÜSÜN YANINDA OLMAMIZ DAHA AVANTAJLI”

Yakın bir mesafe olmasına rağmen Moda’nın ters bir yönde olduğunu ifade eden Fatih Mehmet Çeler; “Moda’ya yürümek kolay gözüküyor ama epey zaman alıyor. Zaten Moda yolcularımızın da birçoğu orta yaşlı insanlar. Sabahları öğrenciler de geliyor, öğleden sonra da orta yaşlı insanlar kullanıyor. Tramvaydan farklı olarak ise şunu söyleyebilirim, tramvay Moda’nın içerisinden işlev görüyor, Bahariye üzerinden. Bizim metrobüsün yanında olmamız daha avantajlı” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  • 968
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir