Modalı Cengiz Sezici'ye hüzünlü veda
 Cenay Toprakkaya

Modalı Cengiz Sezici’ye hüzünlü veda

Modalı Cengiz Sezici’ye hüzünlü veda
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nefes darlığı şikâyetiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Kadıköy Modalı tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Cengiz Sezici, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törenin ardından götürüldüğü Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi. 69 yaşında hayata gözlerini kapayarak sevenlerini yasa boğan Sezici, son röportajını vefatından birkaç gün önce Kadıköy Life Dergisi’ne vermişti.

“GIPTA EDİLECEK DERECEDE İYİ BİR AKTÖRDÜ”

Adana’da dünyaya gelen ve 1971 yılında tiyatroya başlayan; “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Kış Çiçeği” filmlerinin yanı sıra “Ayşecik” ve “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi dizilerde de rol alan Cengiz Sezici için ilk tören, 4 Eylül Pazar günü Atlas Sineması’nda gerçekleştirildi. Sevenleri ve sanatçı dostları, Sezici’nin Türk bayrağına sarılı tabutunun başında bir araya gelerek hatıralarını paylaştı. Törende konuşan oyuncu Menderes Samancılar, çok iyi bir arkadaşlıklarının olduğunu söyleyerek; “Kırk yıla yakın dostluk yaptık. Onlarca filmde ve dizide çalıştık. Gıpta edilecek derecede iyi bir aktördü. Onunla göz göze bakmak, aynı sahneyi paylaşmak çok muhteşem bir şeydi” dedi.

“HERKESİN HAYATINA DOKUNMUŞ BİRİYDİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da Cengiz Sezici’yi çok sevdiğini ve onun törende bulunan herkesin hayatına dokunmuş bir insan olduğunu dile getirdi. Törenin ardından sevenleri tarafından cenaze aracına taşınarak Adana’ya gönderilen Sezici’nin naaşı, 5 Eylül Pazartesi günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapılan törenin ardından götürüldüğü Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“TÜRK TİYATROSU VE SİNEMASINA YENİ BİR SOLUK GETİRDİ”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, törende yaptığı konuşmada Adana’nın sadece tarım, ticaret, sanayi değil, aynı zamanda çok zengin bir sanat ve edebiyat kültürüne sahip bir şehir olduğunu belirterek; “Cengiz Sezici sadece Türk tiyatrosuna değil, Türk sinemasına da yeni bir soluk getiren, Anadolu’nun kültürünü taşıyan çok değerli bir büyüğümüzdü. Ne kadar üzülsek az” şeklinde konuştu.

Cengiz Sezici
MODALI KOMŞULARI EVİNİN ÖNÜNDE BULUŞTU…

Modalı komşuları ve Kadıköylü sevenleri, Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman’ın önderliğinde Cengiz Sezici’yi Adana’da toprağa verildiği saatlerde Moda’daki evinden de uğurlamak amacıyla bir araya geldi. Sezici’nin penceresinin önünde ellerinde çiçekleriyle buluşan Kadıköylüler, son görevlerini yerine getirerek sanatçıya sevgilerini gönderdi.

Cengiz Sezici
SON RÖPORTAJINI KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NE VERDİ…

Bu zamana kadar sayısız film, dizi ve tiyatro oyunuyla karşımıza çıkan usta oyuncu Cengiz Sezici, İstanbul’a yerleştiği ilk yıllardan bu yana Modalı. Moda Caddesi’nde yer alan evinin penceresinden mahalle sakinlerini ve sevenlerini selamlayan, uzun sohbetlere dalan Sezici’nin vefatı, özellikle Kadıköylüleri yasa boğdu. Hayata gözlerini kapamadan kısa süre önce son röportajını Kadıköy Life Dergisi’ne veren Cengiz Sezici ile sohbetimizin detayları, bir son veda olarak Eylül & Ekim 2019 sayısında sizlerle olacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir