Modern Kadıköy’e çağdışı görüntüler yakışmıyor!..
 Kadir Toprakkaya

Modern Kadıköy’e çağdışı görüntüler yakışmıyor!..

Modern Kadıköy’e çağdışı görüntüler yakışmıyor!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Okulların açılmasına günler kala, Kadıköy’ün kalbi Rıhtım felç oldu. Trafikte kuralsızlık ve araç yoğunluğu ile birlikte saatlerce kilitlenen ana arter, günlük yaşamı alt üst etti. Asıl kabusun ise 16 Eylül ile birlikte başlaması bekleniyor.

Kadıköy LIFE, ardı ardına şikâyetlerin gelmesine rağmen bir türlü çözüme kavuşamayan Rıhtım Caddesi’nde haftasonu karmaşasını görüntüledi. Milenyum çağını yaşadığımız süreçte, Anadolu Yakası’nın incisi Kadıköy’ün göbeğinde yaşanan manzara “Bu kadarına pes” dedirtti.

BU KIŞ DA RIHTIM ÇİLELİ…

Rıhtım’da otobüs duraklarının kaldırılması ve bölgenin yayalaştırılmasına yönelik yer yer planlar gündeme gelmiş, ancak bir türlü çalışma başlatılmamıştı. Okulların açılmasına bir hafta kala Rıhtım’da yaşanan kaos, önümüzdeki ayların bir hayli zor geçeceğinin işareti olarak değerlendiriliyor. Trafik sorununun başta Altıyol, Kuşdili, Moda ve çevrelerini de etkileyerek, ilçe geneline olumsuz yansıdığı biliniyor.

SORUNUN KAYNAĞI OTOBÜSLER ve KURALSIZLIK…

İETT otobüslerinin bir kısmının Moda-Rıhtım istikametinde sola zorunlu dönüş yapması nedeniyle, ana arterde ulaşımı engellemesi ile birlikte yüzlerce metre araç kuyruğu meydana geliyor. Otobüs duraklarında yaşanan araç yoğunluğu nedeniyle bazı İETT otobüsleri cadde ortasında dakikalarca beklemek zorunda kalınca, yer yer İETT şoförleri ve otomobil şoförleri arasında tartışmalar dikkat çekiyor. Yine trafik ışıklarına ve kurallarına riayet etmeyen sürücüler nedeniyle, geçiş üstünlüğünde de aksaklıklar meydana gelen ışıklı kavşakta sorun çığ gibi büyüyor.

YARIN MİNİKLER, HAFTAYA BÜYÜKLER İÇİN OKULLAR AÇILIYOR…

Hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri yarın, diğer öğrenciler ise 16 Eylül Pazartesi günü 2013-2014 Eğitim ve Öğretim dönemi için dersbaşı yapacak. Okulların açılması ve kış aylarında yağışlar ile birlikte başta Rıhtım olmak üzere, Kadıköy genelinde trafik kaosu bekleniyor.

Kural tanımaz bir sürücü, ters istikamette İETT otobüslerinin güzergahını işte bu şekilde kilitledi…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir