Kadir Toprakkaya

Muharrem Ödemiş Ataşehir’e adaylığını açıkladı…

Muharrem Ödemiş Ataşehir’e adaylığını açıkladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ak Parti’nin Kadıköy İlçe Başkanlığı sürecinde başarılı bir performans sergileyen Muharrem Ödemiş, Ataşehir Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde verdiği kahvaltılı davette AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Ödemiş, Ataşehir’de yerel seçimlere yönelik düğmeye bastı.

“Ak Parti’de siyasete başlayan biri olarak, insanlara hizmet etmeyi kendimize şiar etmiş bulunmaktayız. Bizim davamız ve düşüncemiz, millete hizmet etme düşüncesidir. Bundan dolayı bu insanların güzelliklerine mazhar olma, insanların duasını alma davasıdır" diyen Ödemiş, sözlerine şu şekilde devam etti:

KOLTUK DEĞİL, DAVA…

"Biz, hep davamızın peşinden koşan olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ak Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana içerisindeyim. Biz, en dipten siyasete başlamış, idealleri olan insanlarız… Aklımızın önüne hırsımız hiçbir zaman geçmedi. Biz, en temel noktadan Ataşehir’in ilçe olması için mücadele veren bir kişiyiz. İlçe olduktan sonra beklentilerimiz arttı. Herkesin en önemli beklentisi ,ilçe olmasıyla birlikte buranın arzu edilen gelişmişlik düzeyine erişmesiydi.

MEVCUT BELEDİYE BAŞARILI DEĞİL…

Ataşehir Belediyesi, temel hizmetlerde bekleneni veremiyor. Ataşehir, çok dinamik bir kent… Yaklaşık bütçesi 2013 itibariyle 350 milyon TL. Yerelde iktidar olan bir erk, bu kaynağı Ataşehir için mantıklı ve fonksiyonel bir harcama yapma mecburiyetindedir. Böyle dinamik ve önemli kavşak noktada bulunan bir kentin yönetilmesi noktasında çok ciddi eksiklikler, noksanlıklar olduğuna birçok Ataşehirli gibi biz de şahidiz… ‘Çöpleri topluyoruz, kaldırım ve parkları yapıyoruz’ deyip tüm belediyeciliği bunun altına sıkıştırmamak lazım…

KAVGADAN YANA DEĞİLİZ…

İmar, trafik ve altyapı sorunlarında ciddi sıkıntılar var. 25 yıldır bu sorunları konuşuyoruz, konuşmaya da devam ediyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda bir arpa boyu yol alınmadı. Eğer tekrar CHP’nin Ataşehir’i alması durumunda, bu sorunların bir beş yıl daha devam etmesi Ataşehirlilere reva mı? Büyükşehir Belediyesi ile yaşanan sorunlar, iletişim ilişkilerinden kaynaklı bir sorundur. Biz, kavgadan yana değiliz. Toplum bundan çok çekti. İnşallah kavga ve gürültünün olmayacağı, projelerin demokratik bir şekilde yarışacağı bir seçim olur."

"PROJELERİ YAPISAL DEĞİL…"

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile Ataşehir Platformu olarak bir araya geldiğini belirten Ödemiş; "Sayın başkan ile Ataşehir Platformu olarak yaptığımız bir program vardı. Başkan bize hitaben, ‘Esasında biz çok şey yapmak istiyorduk, ama Büyükşehir bize izin vermedi. Biz de onun için yapmıyoruz’ demişti. Bu mevcut sorunlar 5 senenin değil, 25 senenin sorunlarıdır. Yaptığı projelerin hiçbiri yapısal projeler değil, bu projeleri Anadolu şehirlerinin belediyeleri de yapıyor" diyerek, Ataşehir Belediyesi’nin başarısız olduğunu ifade etti.

"MAHALLELER ARASI UÇURUMLAR OLMASI BİR BAŞARI DEĞİLDİR…"

"Beş yıl içerisinde mahalleler arasındaki uçurumu gideremeyen bir yerel yönetimi başarılı olarak görebiliyor musunuz" sorusunu soran Ödemiş; "Öyle bir kent düşünün ki, içinde statü ve sosyal yapı olarak Bağdat Caddesi var, içerisinde Hakkari ortalaması ya da dağ varoşu da var. Böyle bir kent olur mu? Beş yıl içerisinde mahalleler arası uçurumlar olması bir başarı değildir" dedi.

"SADECE ALTI ADAY ÇIKARMASI KANITTIR…"

Kardeş Kültürleri Festivali’nin mahallelerde yapılmasını da eleştiren Ödemiş, “Kardeş Kültürleri bir arada toplayalım. Mahallelerin yapısına göre sanatçıları getirerek, ayrı yerlerde etkinlik yapmak doğru değildir. Eğer kardeş kültürler ise, amaç kardeş kültürleri toplayacağımız, bir salona onlara hitap edecek sanatçıyı da getirmemiz gerek" sözleriyle tepki gösterdi. “Seçim sürecinde 6 aday adayın çıkması demek, belediyenin başarılı olmadığının kanıtıdır. Ayrıca bir aday adayının; dürüst, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı ile yola çıkması da mevcut belediyenin eksikliklerinin bir göstergesidir” diyen Ödemiş, yeni bir dönemin sayfasını açacaklarının altını çizdi.

MUHARREM ÖDEMİŞ KİMDİR…

1968 İstanbul Fatih doğumlu olan Muharrem Ödemiş, lise eğitimini Kadıköy Ticaret Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden 1991 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.1990 yılından itibaren kendi aile şirketinde gıda dağıtımı ve pazarlaması yapan Muharrem Ödemiş, birçok dernek ve sivil toplum örgütünde aktif olarak görev yapıyor. Ödemiş, 2001 yılında AK Parti Kadıköy İlçesi’nde yönetim kurulu üyeliği, 2004 yılında Mali İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı ile 2006 yılında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2007 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı yapmıştır. Son olarak 2011 yılında Milletvekili aday adayı olan Ödemiş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir