Mustafa Demircan da Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı
 Ceyhun Diribaş

Mustafa Demircan da Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı

Mustafa Demircan da Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi’nde 1999-2014 yılları arasında başkan yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Demircan, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Vatandaşların yoğun ilgisi ve sloganlar eşliğinde aday adaylığı başvurusunu yapan Demircan, “Yaşanabilir bir Kadıköy için adayım” dedi.

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için CHP’de adaylık başvuruları sürüyor. Kadıköy Belediyesi için aday adaylığı başvurusunda bulunan Mustafa Demircan, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında artan gelir adaletsizliği, yoksulluk, bozulan toplum sağlığı, eğitim, ulaşım, yeşil alan başta olmak üzere yetersiz kalan altyapı, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın olumsuz etkileri gibi büyüyen sorunlarla baş edebilmek için sürdürülebilir ve ekoloji dostu bir Kadıköy vizyonu hedeflediğini belirtti. Demircan, sözlerine şöyle devam etti:

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Mahalleli olma kültürünün korunup yüceltildiği; belediye, muhtar ve mahalleli ile yakın işbirliğinde çevre yönetimi; ekonomik gelişim, sosyal gelişim, eğitim, sağlık, doğal hayat ve sokak hayvanları, ulaşım, kent planlama ve tasarım ile akıllı şehir konularında ilgili sivil toplum örgütleri, meslek odaları, üniversiteler gibi kent ortaklarının da katılımıyla; belediye bütçesinin birlikte oluşturulup yönetildiği Yeşil Mahalle Planlaması adı altında politikalar ve çözüm önerilerinin geliştirilip uygulanacağı bir yerel yönetim misyonunu hayata geçirerek, daha yaşanabilir bir Kadıköy yaratacağım.” Mustafa Demircan’ın dikkat çeken projeleri arasında Hafif Raylı Sistem, Bilişim Vadisi Projesi, Hasanpaşa Tam Uzlaşmalı Mahalle Dönüşümü, Yeşil Koridorlar, Zemin Altı Otomatik Asansör, Kent Meydanı ve Merkez Park gibi maddeler dikkati çekiyor.

Mustafa Demircan’ın Kadıköy Belediye Başkanı aday adaylığı açıklaması sırasında, 2009-2014 yılları arasında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış olan Hulusiz Özocak da kendisine destek verdi. Özocak, hâlihazırda Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor…

Mustafa Demircan

Mustafa Demircan, adaylık başvurusu sırasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı…

Bunu paylaş:
 • 262
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Mustafa Demircan da Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı

 1. yavuzzzz Aralık 14, 2018 at 9:23 am

  Aykurt Başkan, Selami Başkan’dan sonra çok ama çok zayıf kaldı. Bunu Kadıköy’ün her yerinde fazlası ile hissediyorsunuz…Tek bildiği müteahhitlik olan birinin bu görevde başarılı olmasını beklemekte büyük hata…Takip ettiğim kadarı ile Kurum içersinde de çok fazla saygı duyulmayan bir yönetici..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir