Kadir Toprakkaya

NİHAYET!..

NİHAYET!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy LIFE gündeme getirdi; Kadıköy’ün kanayan yarasına neşter vuruldu. Vatandaşların korkulu rüyası haline gelen, Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu yanında bulunan ve TCDD’ye ait Kadınlar Parkı olarak anılan arsa, nihayet koruma altına alınıyor.

Kadıköy’ün imajına kara leke düşüren, sarhoş ve kimliği belirsiz kişilerin mesken edinmesi nedeniyle özellikle kadınları gündüz saatlerinde bile tedirgin eden arsa, tel örgülerle çevriliyor.

Yine arsada yapılacak düzenlemeler ile birlikte gün içerisinde onbinlerce kişinin geçiş noktası haline gelen Kadınlar Parkı, Kadıköy’e yakışır hale getirilecek.

Toplum ahlakından uzak magandalar, gün ortasında Kadıköy’ün göbeğinde tuvalet ihtiyaçlarını giderecek kadar başı boş kalmışlardı…

MAGANDALARIN TOPLANTI ALANI…

“Atatürk ve Kadın” temalı heykelin de bulunduğu TCDD’ye ait arsa, adeta magandaların toplantı alanı haline gelmişti. Sarhoşlar ve topluma aykırı kişilerin yoğunlukla bulunduğu arsa ve çevresinin TCDD tarafından yenilendiği öğrenildi.

KADIKÖY LIFE GÜNDEME GETİRMİŞTİ…

Metrobüs, banliyö treni ve minibüs yolu gibi ulaşım ağlarının ortasında bulunan ve Kadıköy’ün merkezinde yer alan Kadınlar Parkı’nın atıl hali, son aylarda Kadıköy LIFE aracılığı ile sıkça kamuoyu gündemine gelmişti. Gün içerisinde tuvalet ihtiyacını giderenlerin, içki içerek kadınlara uygunsuz davranışta bulunan sorumsuz kişi ve kişilerin deşifre olduğu arsada, düzenleme çalışmaları hızlandırıldı. Tel örgülerin ve çevrede istinat duvarı yapımının tamamlanmasının ardından, Kadınlar Parkı’nın yeniden düzenlenmesi bekleniyor.

Kadınlar Parkı’nın çevresi tel örgülerle kapatılınca, vatandaşlar için daha güvenli bir süreç başladı…
Park, gece saatlerinde zifiri karanlığa gömülüyordu. Kadıköy LIFE, Kadıköy’ün kanayan yarasını "Hayalet Anıt" başlığıyla duyurmuştu. Kadınlar Parkı içerisinde bulunan Atatürk Anıtı ve çevresi, karanlık olması nedeniyle güvenliği önemli ölçüde tehdit ediyordu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir