Nino Varon'dan beklenen albüm: Şarkı gibi şarkılar
 Kadir Toprakkaya

Nino Varon’dan beklenen albüm: Şarkı gibi şarkılar

Nino Varon’dan beklenen albüm: Şarkı gibi şarkılar
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hayatı baştan sona müzik olan ender sanatçılarımızdan Nino Varon’un merakla beklenen albümü yayınlandı. Kadıköy Life Dergisi’nin son sayısında Pınar Baltacı’ya verdiği röportaj sırasında dile getirdiği gibi, 14 Aralık 2018 tarihi itibariyle Varon’un albümü hayranları ile buluştu. Albümün adı “Şarkı gibi şarkılar” olmasına rağmen başta Fedon olmak üzere O’nu tanıyan dostları, “Adam gibi adamdan şarkı gibi şarkılar olarak telaffuz edeceğiz” yorumunda bulundu.

“İNŞALLAH GURURUNU DA YAŞARIZ”

Yeni albümünün piyasaya çıkışı öncesinde Kadıköy Life Dergisi’ne bir açıklamada bulunan Nino Varon; “Şarkı gibi şarkılar adını verdiğim ve de yakıştığını varsaydığım, Ninosever sanatçı dostlarımın seslendirdiği double CD’lik albümüm, Marşandiz Stüdyosu’ndaki son işlemlerinden sonra DMC’de buluşarak raflarda yerini aldı. Seveceğinize inandığım bir albüm oldı. Bunca yıl müziğe emek verdikten sonra, bunca tecrübeme rağmen bir süre bunu yaşamak az da olsa heyecan veriyor. İnşallah gururunu da yaşarız” dedi.

Nino Varon

AŞİNA VE MURAT YENYIL DA VAR…

Varon’un “Şarkı gibi şarkılar” albümünde onu en iyi anlayan, en iyi yorumlayan iki isim de yer aldı. Aynı zamanda Galata Orkestrası’nın kurucuları da olan Aşina ve Murat Yenyıl, yaptıkları ortak açıklamada şunları ifade etti: “Sevgili dostlarımız; Aşina ve Murat Yenyıl olarak yer aldığımız büyük usta Nino Varon’un ‘Şarkı gibi şarkılar’ albümü, DMC etiketiyle iki CD olarak 14 Aralık Cuma günü raflarda yerini almıştır. 23 yaşında Odeon Plak ile başlayan 51 yıllık müzik yaşantısında Nilüfer’i keşfedip, sonrasında Ajda Pekkan, Tanju Okan ve Kayahan gibi önemli isimlerle çalışan; söz yazarı, besteci ve müzisyen kimliğiyle de ön plana çıkan büyük usta Nino Varon’un her müzikseverin arşivinde olması gereken bu muhteşem albümünde yer almak, bizim için de ayrı bir onurdur. Teşekkürler Nino Varon…”

Kadıköy life Ailesi olarak bizler de büyük ustanın yeni albümünü hayırlı olsun dileklerimizle kutluyor, emeği geçenlere teşekkürlerimizi iletiyoruz…

Nino Varon, Kadıköy Life Dergisi’nin halen piyasada olan son sayısında arkadaşımız Pınar Baltacı’ya verdiği röportajda, albümün çıkmasının kendisi için taşıdığı büyük öneme değinmişti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir