Kadir Toprakkaya

Nlite V ile 2014’ü genç karşılayın…

Nlite V ile 2014’ü genç karşılayın…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İngiliz tıp ve lazer mühendislerinin ortak çalışmasıyla geliştirilen ve Amerikan sağlık otoritesi FDA tarafından da kullanımı onaylanan “Nlite V” kırışıklık tedavi sistemi, birçok estetik ve cilt hekimi tarafından kullanılıyor. Yüzdeki ve boyundaki kırışıklıklar, Nlite V tedavisi ile belirgin olarak azaltılabiliyor.

“Nlite V” adı verilen bir lazerle gerçekleştirilen tedavi, diğer kırışıklık tedavilerinde kullanılan lazer veya ışık terapilerine göre, birçok yan etki ve başarısızlığı da ortadan kaldırıyor. Nlite V sisteminin uygulama kolaylığı ise diğer bir tercih nedeni…

KIRIŞIKLIKLARA GÜVENLİ UYGULAMA…

Türkiye’ye Flavius Klinikleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sinan İbiş tarafından getirilen Nlite V, cildi soymadan kırışıklıkları tedavi edebiliyor. Dolayısıyla ciltte yara, şişlik ve ağrı oluşmuyor; bu yüzden anesteziye de gerek duyulmuyor. Tek seans tedavi ile yaklaşık 3 ay içerisinde kırışıklıklarda maksimum düzeyde azalma görülüyor ve bu düzelme ortalama 1-3  yıl dayanabiliyor.

HER MEVSİM TEDAVİ YAPILABİLİYOR…

Ciltte hiçbir yan etkisi olmayan ve tamamen cildin doğal, biyolojik yenilenme sistemini aktive ederek etkilerini gerçekleştiren Nlite V tedavisinde, ciltte soyma oluşmadığından ve ciltteki pigment üreten hücreler etkilenmediğinden her mevsim tedavi yapılabiliyor. Tedavi sırasında güneşten korunmaya gerek duyulmuyor, her yaşta ve her bölgede rahatlıkla uygulanabiliyor.

TEDAVİDE PROTEİN ÜRETİMİ ARTIRILIYOR…

Nlite V lazer uygulamalarını gerçekleştiren Dr.İbiş, Nlite V lazer sistemi uygulamasının cildin “dermis” adı verilen orta tabakasındaki kılcal damarları etkilediğini belirtti. Bu etkileşim ile çeşitli aktif maddeler ve ciltte bol miktarda genç kolajen-elastin üretildiğini söyleyen Dr. Sinan İbiş; 2,5-3 ay içerisinde cildin genç kolajen düzeyinde ortalama yüzde 100’e varan değerlerde bir artış olabildiğini  ifade etti. Dr.İbiş; özellikle stres, dengesiz beslenme, nemsizlik, kuru hava, sigara kullanımı ve güneşin, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasında temel faktörler olduğunu anlattı. Yaşlanma ile ciltteki kolajen, elastin, hyaluronik asit ve benzeri proteinlerin önemli oranda azaldığını, bunun ise ciltteki yaşlanma belirtilerinde etken olduğunu söyledi.

TEDAVİ MALİYETLERİNE VE SÜRESİNE BAKARSAK…

Dr.İbiş, öğlen tatilinde dahi uygulanabilen Nlite V lazer sisteminin tedavi maliyetinin, diğer lazer sistemlerine ve kırışıklık dolgu maddelerinin uygulanmasına göre oldukça ekonomik olduğunu ifade etti. Nlite V kırışıklık tedavi sisteminde; göz çevresi için tedavi süresinin 6 dakika, tüm yüz için ise 18 dakika civarında sürdüğünü  belirtti.

EN İYİ ETKİLER 3 AY SONUNDA GÖRÜLÜYOR…

Dr.İbiş; Nlite V ile kırışıklık tedavisi uygulandığında ilk sonuçların uygulamadan 2-4 hafta sonra görülmeye başladığını ve bu değişikliklerin çevredekiler tarafından fark edildiğini ifade etti. Üç ay tamamlandığında ise maksimum etkinin görüldüğünü belirtti. Her yaşta yapılabilen Nlite V Lazer Tedavisi, istenildiği taktirde kısıtlama olmaksızın tekrarlanabiliyor. Koruyucu hekimlik yönünden, gebelik döneminde ise prensip olarak uygulanmıyor.

BİRÇOK PROBLEME UYGULANABİLİYOR…

Nlite V tedavi sistemi ile sadece kırışıklıklar değil, aynı zamanda aktif akne problemleri, yüzdeki ve vücuttaki sivilce, ameliyat veya yara-yanık izleri,vücuttaki çatlaklar, bacaklardaki kalın damarlar da tek bir seansta belirgin olarak azaltılabiliyor. Özellikle sedef hastalığına ait plaklar, çiçek hastalığı sonrası yüzde kalan çöküntü şeklindeki izler de tamamen veya önemli ölçüde kayboluyor. Akne tedavisinde uzun süre ilaç kullananlar için de Nlite V tedavisi, şu anda birçok cilt hekimi tarafından ilaçsız ve hızlı tedavi yöntemi olarak Amerika, Japonya, İngiltere ve birçok ülkede ilk tercih edilen tedavi seçenekleri arasında… 

Uzm. Dr. Sinan İBİŞ 

[email protected]

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir