O pankartlar işte böyle yapılıyor!
 Kadir Toprakkaya

O pankartlar işte böyle yapılıyor!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Teknolojinin getirdiği kolaylıklar mı, saatlerce süren el emeği ve yorgunluk mu? El emeği ve doğallığı tercih eden 1907 UNİFEB üyeleri, Fenerbahçe geleneğini sürdürüyor. Yoğurtçu Parkı’nda heyecanla gerçekleştirilen pankart hazırlama çalışmasına konuk olduk.

Öncelikle bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı var: Sarı-lacivert aşkını yüreğinde hisseden 1907 UNİFEB üyesi Marmara Üniversitesi öğrencileri, tüm boya ve malzemeleri harçlıklarından arttırarak alıyor. Sonrasında ciddi bir çalışmayı gerektiren devasa afiş, saatler süren çabanın sonucunda ortaya çıkabiliyor. Türkiye genelinde 50’nin üzerinde üniversitede Fenerbahçeliler, 1907 UNİFEB çatısı altında toplanmış durumda.

MİLYONLARIN RESMİNİ TİTİZLİKLE YAPIYORLAR…

Hem Fenerbahçe’nin karşılaşmalarında hem de özel etkinliklerde açılan pankartları yapmak sabrı, titiz çalışabilmeyi ve yeteneği gerektiriyor. Muşambanın üzerine yatırılan bez afiş, önceden belirlenen hatlarda boyanıyor. Ortalama 4 saat süren çalışmanın sonucunda ise bir tasarım harikası ortaya çıkıyor. Fenerbahçe’nin karşılaşmalarında ve Marmara Üniversitesi’nde belirli dönemlerde gerçekleştirilen toplantılarda açılan pankartlar, ekranlarda milyonlarca taraftarın favorilerinden.

TARAFTAR GRUBUNDAN ÖTE, SOSYAL BİR EKİBE DÖNÜŞTÜLER…

“Pankart bahane, dostluk ve arkadaşlık şahane” dedirten mükemmel ekip çalışmasını birçok platforma taşıyan 1907 UNİFEB Marmara Üniversitesi Okul Sorumlusu Berkhan Kap; “Biz bir aile gibi olduk. Fenerbahçe ruhunun çatısı altında birleşmek, enerjimizi artırarak okul ve günlük hayatımıza pozitif katkı sağlıyor” dedi.

HER 10 KASIM’DA ANITKABİR’E ÇIKARMA YAPIYORLAR…

UNİFEB olarak her 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ortalama 5 bin kişi ile birlikte çıkarma yapan grup, Türkiye’nin önde gelen aktif sivil toplum örgütü platformları arasına girdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir