Oğuz Akdeniz’den FB-GS derbisi yorumu…
 Kadir Toprakkaya

Oğuz Akdeniz’den FB-GS derbisi yorumu…

Oğuz Akdeniz’den FB-GS derbisi yorumu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe’nin birlik ve bütünlük mesajları ile tüm Türkiye’yi etkilemeye devam ettiği, Galatasaray’ın da sabrının meyvelerini aldığı bir maç izledik.

Fenerbahçe’nin bu sene yaşadığı zorlukları dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışmıştık. Gerçekten Fenerbahçe’nin şu an ligde bulunduğu konum, yaşadıkları düşünülürse adeta bir mucize… Bu yüzden de Fenerbahçe’nin gösterdiği dirayet ve efor, her türlü iltifatı hakkediyor. Buraya kadar tamam. Ancak bundan sonrası için söyleyeceklerimiz var.

Fenerbahçe, dün akşamki maçı rahatlıkla kazanabilirdi. Defansında ilk yarıda 36’ncı dakikadaki gol pozisyonuna kadar tehlike yaşamayan ve 2-0 üstünlüğü yakalamış bir takım, nasıl olur da ilk gol pozisyonunda bütün sorumluluğu kalecisine verir. Fenerbahçe, genelde bu ara paslarında yapılan kademe hatalarını sıkça yaşıyor. Necati’nin top tekniğini düşünürsek, zorlukla verdiği bu ara pasında yaşanılan kademe hatasını siz düşünün. Fenerbahçe defansı kontrollü bir biçimde kademe yapamıyor.

Aslında dün maç başlarken Alex’in çalışkanlığı, Ziegler’in sol kanattaki takipçiliği ve Mehmet Topuz’un sürekli rakibi bozmaya çalışması ile orta sahada Fenerbahçe’ye üstünlük kazandırdı. Zaten Moussa Sow gibi güçlü bir oyuncuyu tutmakta zorlanan Galatasaray defansı, staddaki atmosferin de etkisi ile bir anda orta sahaya gerekli desteği vermeyi unuttu.İlk yarının şüphesiz yıldızı Ziegler idi. Çıkan bir topu son ana kadar bırakmayan İsviçreli, hem profosyonellik dersi verdi, hem de çabalarının karşılığını aldı.

Keza Alex’in Galatasaray kalesini yoklama girişimlerinde de hep o başrolde vardı. Alex, Baroni ve Emre genel anlamda çok iyi mücadele etti. Galatasaray ise Elmander’i alabildiği için ne kadar şanslı bir takım. Uyanık oynadılar. Rakipten etkilenmemeye çalıştılar. Ne zaman ki Fenerbahçe’nin temposu düştü ve defansındaki zaaflarında etkisi ile istikrarlı hücumlar yapamadı, Galatasaray’ın da ekmeğine yağ sürüldü.

Kabul etmek gerekir ki, kondüsyon açısından Galatasaray çok daha hazır ve diri bir takım. Zaten bunu da atmış oldukları ikinci golde daha net gördük. Fenerbahçe defansının sol kanadındaki oyuncular tabiri caizse uyudular. Eğer maç devam etmiş olsaydı, Galatasaray için sonuç daha farklı olurdu.

Özetle muhteşem gollerin atıldığı, Moussa Sow’un takıma iyice alıştığının belgelendiği ve bu tip gollerine devam edeceği, Fenerbahçe’nin birlik ve bütünlük mesajları ile tüm Türkiye’yi etkilemeye devam ettiği, Galatasaray’ın da sabrının meyvelerini aldığı bir maç izledik.

Çok keyifliydi…

http://zoomlabakalim.blogspot.com/ ve https://twitter.com/#!/oguzakdeniz

https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs bakiye yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükle

https://hgsyukleme.co/ ogs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs sorgulama

https://hgsyukleme.co/ hgs borç ögrenme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme online

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir