Sedef Turan

“On Kadın”, Gergedan Kitabevi’nde buluştu

“On Kadın”, Gergedan Kitabevi’nde buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ortak noktaları öykü yazmak olan on kadın, Didem Uslu Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nde tanıştılar. Her birinin mesleği farklı; aralarında antropolog da var, psikolog da, tiyatro oyuncusu da, diş hekimi de, öğretmen de, bankacı da… Her hafta bir araya gelerek Prof. Dr. A. Didem Uslu’nun anlattıklarının ve öğrettiklerinin ışığında yazma yeteneklerini geliştiriyorlar, ortaya birbirinden güzel öyküler çıkıyor.

On Kadın

Kitabın önsözünde “Elinin hamuruyla veya sırtındaki bebesiyle her kadın dünyayı yerinden oynatabilir. Yeter ki arzu etsin, yeter ki yılmasın, yeter ki ışığını bulsun” diyen Didem Uslu; 1992 yılında Haldun Taner Öykü Ödülü, 1998’de Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü kazanmış, 2004 yılında ise İnkılap Kitabevi Roman Yarışması’nda Mansiyon Ödülü almıştı. Yıllardır Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Okuma Atölyesi’nde Kadıköylü edebiyat severler ile bir araya gelen, okuyan, yazan, öğreten, eleştiren Uslu’nun yedi öğrencisi, geçen yıl da “Yazar Mısınız?” adlı kitapta öykülerini okurlarıyla buluşturmuşlardı.

CADDEBOSTAN’DA OKURLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER…

“On Kadın” ismini verdikleri kitabın son bölümünde ünlü ressamların tabloları ile ilgili izlenimler, yorumlar ve öyküler bulunuyor. Her yazar farklı açıdan bakmış, değişik hayal gücü ile öyküler kurgulamış. 4 Mart Cumartesi günü Caddebostan’daki Gergedan Kitabevi’nde On Kadın’ı imzalayan Burcu Akar, Ebru Nuhoğlu, Gülhan Tağı, Reyhan Tezer, Nur Heper, Sedef Turan ve Serpil Delen, okurları ile buluştukları için mutluydular. Berin Aral, Çağlayan Kent ve “Gulyabani” oyununda rol alan Nükhet Akkaya ise imza gününe katılamadılar.

Her yazarın farklı bir açıdan baktığı, değişik hayal gücü ile öyküler kurguladığı On Kadın, okurlarıyla buluştu. İlk imza günü, Caddebostan Gergedan Kitabevi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir