10. Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması'nın hazırlıkları başladı
 Ceyhun Diribaş

10. Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nın hazırlıkları başladı

10. Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nın hazırlıkları başladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bu yıl 10.’su düzenlenecek Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nın Lansman ve Jüri Tanıtım Toplantısı, geçtiğimiz hafta İstanbul Point Hotel’de gerçekleşti. Toplantıda bir konuşma yapan Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması Komite Başkanı Türkan Doğan, yarışmanın hedefini “sanata hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşamak ve yaşatmak” olarak açıkladı. Doğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Festivalin ve yarışmanın amacı, hızla gelişmekte olan sinema sektörüne yeni ve genç yeteneklerin katılmasını sağlamak, yaratıcı fikirlerin oluşumuna zemin hazırlamak ve oluşan eserleri bu platformda sergilemelerine olanak yaratmaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün belirtmiş olduğu gibi; ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Uluslararası Lions Kısa Film Yarışmamız, festival ortamında yürütülmekte olup, yarışmacılarımızın eserlerini sinema ve sahne dünyamızın modern, yüksek seyirci kapasiteli salonlarında geniş katılım olanakları ile izleyecilerle buluşmalarını sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıl yurt içinden ve yurt dışından 200’ün üzerinde kısa film yarışmamıza katılmıştır. Bu da Türk sinemasına yeni yönetmenler, yeni yetenekler ve ülkemizi gururlandıracak yeni ödüller anlamına gelmektedir. Desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GÖRKEMLİ GALA…

Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Ertuğrul Yıldız, basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Jüri Başkanı Berhan Şimşek ve Tiyatro Sanatçısı Tamer Levent de yarışma için Lions’a teşekkürlerini ilettiler. Gece, jüri üyelerinin tanıtımı ile son buldu. 10. Uluslararası Lions Kısa Film Yarışmasının galası, 3 Nisan 2019 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İSİMLER JÜRİ HEYETİNDE…

Yarışmanın jüri heyeti ise şu isimlerden oluşuyor: Jüri Başkanı Berhan Şimşek (yönetmen-sinema sanatçısı), Tamer Levent (sinema-dizi sanatçısı), Bennu Yıldırımlar (tiyatro-sinema sanatçısı), Mehmet Günsür (sinema sanatçısı), Orhan Cesur (yönetmen), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı), Prof. Ayşe Çakır İlhan (Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü), Doç. Dr. Fevzi Kasap (Yakındoğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı), Zeynep Üstünipek (Kadir Has Üniversitesi Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Başkanı), Uğraş Güneş (senarist), Elif Tapan Edes (TV programcısı), Burak Kanbir (görüntü yönetmeni), Ayçe Tabana (tiyatro ve sinema sanatçısı), Önder Yaycıoğlu (kamera arkası belgesel yönetmeni), Doç. Dr. Bengisu Bayrak (Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Şeyda Delibaşı (senarist), Şebnem Zorlu (tiyatro sanatçısı), Ozan Uslu (Leo Yönetim Çevresi), Ruhi Gönüllü (Genel Yönetmen Vekili).

Lions Kısa Film Yarışması

Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması Komite Başkanı Türkan Doğan…

Jüri Başkanı Berhan Şimşek ve Tiyatro Sanatçısı Tamer Levent…

Bunu paylaş:
  • 326
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir