Onur Öymen’den “Birleşmiş Milletler ve Türkiye” semineri…
 Kadir Toprakkaya

Onur Öymen’den “Birleşmiş Milletler ve Türkiye” semineri…

Onur Öymen’den “Birleşmiş Milletler ve Türkiye” semineri…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Siyasetçi-hariciyeci yazar Onur Öymen, Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu merkezine konuk olarak, “Birleşmiş Milletler ve Türkiye” konulu bir seminer verdi. Günümüz siyasi ortamına da ışık tutan konuşmasında yazar Öymen, Lions Dernekleri’nin Birleşmiş Milletler’in kuruluşundan itibaren gerçekleştirdiği etkin faaliyetlerden ve uluslararası ilişkilerimize olan katkılarından bahsetti.

MİLLETLER CEMİYETİ’NİN ÖNEMİ…

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra milyonlarca insanın kaybının ardından kurulan Milletler Cemiyeti’nin önemi, 1930′lu yıllarda ülkemizin katılmaya çağrılması ile Atatürk’ün katılımımız için ancak davet getirmelerini istemesi, Milletler Cemiyeti’nin statü değişikliği yapıp Türkiye Cumhuriyeti’ni 1932 yılında daveti ve ülkemizin üyeliği kabulünden bahseden Öymen, Birleşmiş Milletler’in asıl kuruluş amacının ise 1. Dünya Savaşı’nın dünyadaki son savaş olmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

“MEDYA KANALLARI SİYASETİ YÖNLENDİRİYOR…”

Üyesi olmadığı halde Amerika Birleşik Devletleri’nin ve 1934′de üye olan o zamanki SSCB’nin Milletler Cemiyeti üzerindeki etkisi, Filistin Devleti’nin topraklarının bir kısmını İsrail’e terkinin istenmesi gibi Milletler Cemiyeti’nin açıklama getirilemeyen kararlarından da bahseden siyasetçi-yazar Onur Öymen, medya kanallarının dünya ve ülkemiz siyasetine taraflı etkilerinden, siyaseti nasıl yönlendirdiklerinden de söz etti.

HAFIZALARI TAZELEDİ…

Son eseri dahil kitaplarını da imzalayan Türk siyasi hayatının duayenlerinden Onur Öymen, Lionların hafızalarını tazeleyip gerçek ve tarafsız bir siyasetçi örneği sundu.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni İsmet Özer Balta ve Türk siyasetinin duayenlerinden hariciyeci-yazar Onur Öymen…
Onur Öymen, semineri sonrasında son eseri dahil kitaplarını sevenleri için imzaladı. Yazarın kitap imzaladığı isimlerden biri de Lions Clubs International Yöneticisi Arzu Nizamoğlu oldu…
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir