Özgür Uysal

Orçun Oğlakcıoğlu’ndan ilk şiir kitabı; Hayal Et

Orçun Oğlakcıoğlu’ndan ilk şiir kitabı; Hayal Et
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İşadamı Orçun Oğlakcıoğlu’nun hayata dair umut aşılamak amacıyla yazdığı ilk şiir kitabı “Hayal Et”, Nisan ayı itibariyle kitapçılardaki yerini aldı. Kitabın satışından elde edilecek tüm gelir, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği’ne (ÇABA) bağışlanacak.

İlk kitabında yer alan şiirlerde Oğlakcıoğlu, aşka ve sevgiye dair kelimeleri ardı sıra dizelerken, aşkın her halini mısralarla resmediyor. Şiirlerinin basit ve anlaşılır ama kelimelerin oyun oynadığı bir bahçe olmasına özen gösteren yazar; bazen sokaklarında kaybolurken, bazen bir martının kanadında hayal kurabilmenin güzelliğini yansıtmayı hedefliyor.

Orçun Oğlakcıoğlu, kitabının önsözünde şu ifadelere yer veriyor: “Çocukluğumu her özlediğimde bir uçurtma bırakırım evimin gökyüzüne. Bir tek karanlıktan korkan çocuk yüreğim özgür kalır, aydınlığı getirir melek kanatlarında. Rengi, dili yoktur. TOrçun Oğlakcıoğluüm kötü duygulardan uzaktır öğrenme bahçesi. Zamanı geri alamasak da yarınlar için hâlâ umut o çocukta. Daha iyi bir dünya, içindeki çocukta gizli… Umut denizimizin en güzel mavisine bir damla ‘Çaba’ da senden olsun. Hadi çocukluğunu hatırla…”

TÜM GELİRİ ÇABA DERNEĞİ’NE BAĞIŞLANACAK…

Orçun Oğlakcıoğlu’nun ilk şiir kitabının satışından elde edilecek tüm gelir, ülkemizin her bölgesine ve sorununa çözüm getirmek amacıyla kurulan ve eğitimde fırsat eşitliği için çalışarak çocuklarımıza bir umut olmayı amaçlayan Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği’ne (ÇABA) bağışlanacak. Martı Yayınları tarafından yayımlanan “Hayal Et” şiir kitabı; 7 Nisan tarihinden itibaren D&R, Remzi, İnkılâp mağaza zincirlerinde, diğer tüm kitapçılarda ve internet kitap satış sitelerinde satışa sunulacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir