Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır!
 Deniz İhsan Taşdelen

Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır!

Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Yarışın hız kazandığı bu dönemde CHP-HDP ittifakını eleştiren Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Erkan Yücel Kültür Merkezi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Türkiye’yi bölme emellerinde olan HDP/PKK ve CHP arasındaki ittifak açıktır. HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde üç büyük il başta olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda il ve ilçesinde aday çıkarmayarak, CHP-İYİ Parti ittifakını destekliyor. Yani ‘Millet İttifakı’ dedikleri ortaklığın üçüncü partisi HDP’dir” mesajı veren Erbil’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“HDP, İzmir’de olduğu gibi kendisine kürsülerden açık açık destek veren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i adayı olarak ilan etmiştir. İstanbul ve Ankara için de aday çıkarmayarak, Ekrem İmamoğlu’nu CHP ve İYİ Parti ile birlikte büyükşehir belediye başkan adayı olarak desteklemektedir. HDP, Ankara’da da ülkücü kökenli CHP adayı Mansur Yavaş’ı desteklemektedir. 2015 seçiminde HDP’yi Meclis’e sokan, Adalet Yürüyüşü’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’lileri kol kola yürüten güç ABD; şimdi de CHP, İYİ Parti ve HDP’yi birlikte seçime sokmaktadır. ABD, Türkiye’yi ekonomik krizden faydalanarak dizayn etme hedefinde, kontrolündeki bu üç partiye önemli misyonlar yüklemiştir.

Osman Erbil
HDP DESTEĞİNİN PERDELENMESİ, İTTİFAK PLANININ ÖNEMLİ BİR PARÇASI…

HDP desteğinin İzmir gibi bazı il ve ilçeler haricinde perdelenmesi, inkâr edilmesi, ittifak planının önemli bir parçasıdır. Vatansever seçmenin önemli bir bölümünü ürkütmemek için ‘HDP ile ittifakımız yok’ demeçlerinin, hem CHP hem de İYİ Parti kanadından sıklıkla verilmesi gereklidir. Zaten veriliyor da… Ancak ayrıca HDP tarafına da düşen önemli bir görev var. Geçtiğimiz gün olduğu gibi Selahattin Demirtaş’tan ittifakı inkâr eden ve hatta CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren beyanatlar alınıyor. Çünkü, ‘HDP yönetiminin CHP ve İYİ Parti merkezleriyle anlaşma yapmadığı ve seçmenlerini serbest bıraktığı’ yalanı inandırıcı olmalıdır. İnandırıcı olmalı ki, daha önceki belediye seçimlerinde her yerde aday çıkaran HDP’nin bu kez neden aday çıkarmadığının yanıtı bulunmasın. Aday çıkarmama yoluyla CHP ve İYİ Parti adaylarını desteklediği anlaşılmasın.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Ne yaparlarsa yapsınlar, cümbür cemaat hangi senaryoyu oynarlarsa oynasınlar, güneş balçıkla sıvanmaz! İşte, Feriköy’de bir düğünde ortaya çıkan rezil manzara, bu üçlü ittifakın işlerinin kolay olmadığını kanıtladı. CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’le birlikte sahneye çıkan HDP İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, CHP’li adaya oy isterken Türkiye’nin güneydoğusundan Kürdistan diye bahsetti. Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafının önünde açıkça bölücü ifadeler kullanan Öztürk; “Muammer Bey, Şişli demokrasi cephesinin adayıdır. Halkların Demokrasi Partisi’nin bu konudaki tavrı çok net. Kürdistan’da kayyumun el koyduğu belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ dedi. Bu ifadelere HDP’li Öztürk’ün yanı başında duran CHP Şişli adayının en küçük bir itirazı olmadı. İtirazı olmadığı gibi, konuşmasında da Mutlu Öztürk’ü onayladı ve şu ifadeleri kullandı: ‘Şişli’de de gerek HDP’li dostlarımız gerekse de bizimle birlikte yol yürüyen siyasi aktörlerle zaferin işaretini beraber vereceğiz.’

HDP’NİN DEMOKRATİK ÖZERKLİK PLANINA SESİNİZ ÇIKMAYACAK MI?

Biri, Kandil’den aldığı talimatla siyaset yapan bir HDP’li ilçe başkanı… PKK’nın siyasi hedefi olan Türkiye’yi parçalayıp Kürdistan kurma amacını pervasızca zikrediyor, CHP’yle yaptıkları seçim ortaklığından övgüyle bahsediyor. Diğeri, Şişli Belediyesi’ni yönetmeye aday ve Kürdistan’a itiraz etmeyen bir CHP’li siyasetçi… Başta CHP’lilere ve İYİ Parti’lilere soruyoruz: Ülkemizde Kürdistan diye bir yer var mı? Türkiye tarafı neresi? Türkiye ikiye mi bölündü? HDP’nin demokratik özerklik planına sesiniz çıkmayacak mı? Yapılanlar, CHP-İYİ Parti-HDP ittifakında nasıl bir görev paylaşımı yaptıklarının dışa vurumudur. Görev paylaşımında CHP ve İYİ Parti’ye düşen, Türkiye’nin batısındaki merkezleri almak… PKK’nın siyasal kolu HDP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illeri sözüm ona ele geçirecek. Feriköy’de ayyuka çıkan bu kirli ittifak, Türkiye’ye bir uyarı mesajıdır. Bütün vatanseverlere erken bir uyarıdır aslında. Demek ki HDP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP-İYİ Parti adaylarına oy vermeyi hesaplaması, aslında güneydoğuda yeniden yerel otorite kurma amaçları için! Akılları fikirleri yerel yönetimlerde özerklik ilanında.

VATAN PARTİSİ OLARAK BU TUZAĞI TÜRK MİLLETİNE GÖSTERİYORUZ…

Bakın HDP, Şişli’de olduğu gibi Kadıköy’de de CHP’nin yüksek oy aldığı yerlerde aday çıkarmıyor ve CHP’yi destekliyor. Şişli’de Kürdistan sözüne itiraz etmeyen bir aday var. HDP, CHP’li adaydan daha iyisini mi bulacak? Kadıköy’de de CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı, HDP çizgisinde. PKK’lıların 2013’te Lice’deki kışkırtmasını destekleyen bir aday, ondan da daha iyisi olmaz tabii… Vatan Partisi olarak bu tuzağı Türk milletine gösteriyoruz. CHP-İYİ Parti-HDP ortaklığına giden her oy, HDP’nin meşruiyet kazanması ve güneydoğuda özerkliğe taş döşemeye yardım etmek demektir. HDP asla Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi değildir, çok açık bir şekilde PKK’nın siyasi koludur. Vatan Partisi, kimsenin ifade edemediği bu gerçeği cesaretle dile getirmektedir. Yalnızca dile getirmemiş, partimiz kanıtlarıyla birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’nin kapatılması için başvurmuştur. HDP ittifak yapılacak bir meşru bir güç değil, kapatılması ülke güvenliği için zorunlu olan bir partidir. Bunu tespit eden yalnızca Vatan Partisi değildir. Yargıtay da PKK-KCK yargılamasında HDP’li belediye başkanları için verdiği gerekçeli kararda aynı saptamayı yapmıştır. Yani Yüksek Yargı da HDP’nin PKK’nin hizmetinde olduğunu tespit ediyor.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir