Osman Erbil'den Kadıköy'ü güzelleştirecek projeler
 Kadir Toprakkaya

Osman Erbil’den Kadıköy’ü güzelleştirecek projeler

Osman Erbil’den Kadıköy’ü güzelleştirecek projeler
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil; Kadıköy’ün sosyal, eğitim, kültür-sanat yaşamını kolaylaştıracak ve güzelleştirecek projelerini internet sitesinden kamuoyuna ilan etti. Kadınların meslek edinip üretecekleri projelerden, öğrencilerin dijital eğitim imkânlarından yararlanacağı projelere, yaşlıların psikolojik ihtiyaçlarının karşılanmasından, herkesin faydalanacağı bisiklet yoluna kadar çeşitli projeler açıklandı. O projelerden bazıları şöyle:

ENGELLİ MESLEK SANAT SPOR MERKEZİ…

Engelli Meslek Sanat Spor Merkezi inşa edeceğiz. Engellilerimizi bir meslekte uzmanlaşmış, üretken insanlar haline getireceğiz. Geleceğin başarılı sanatçılarını ve sporcularını yetiştireceğiz.

SU SPORLARI TESİSLERİ VE ÇOCUK DENİZ KULÜBÜ…

Suadiye ve Caddebostan’da Belediye Su Sporları Tesisi kuracağız. Başta yüzme ve yelkenli olmak üzere su sporlarını öğreteceğiz. Su sporlarının çocuk yaştan itibaren gençlerimize öğretilmesi için Çocuk Deniz Kulübü kuracağız.

Osman Erbil
E-EV YEMEKLERİ…

Kadınlarımızın ev yapımı yemek, konserve, kurutulmuş sebze, reçel, pestil, salamura yaprak, zeytin, turşu gibi ürünlerinin satışını sağlayacak bir e-mutfak zincirini internet üzerinden kuracağız.

BELEDİYE TANZİM MERKEZLERİ…

Her mahallede açacağımız belediye tanzim satış merkezleriyle, üreticinin ürünü doğrudan vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan köylümüzün ürünü ucuz ve kolayca soframıza gelecek.

MİNİBÜS CADDESİ BİSİKLET YOLU…

Minibüs yolundaki trafik sıkışıklığı bir ulaşım çilesine dönüşmüş durumda. Hem bu soruna çözüm bulmak hem de vatandaşlarımızı spora teşvik etmek için, Bostancı’dan başlayarak Kadıköy’e kadar bir bisiklet yolu açacağız.

Osman Erbil
E-DERSHANE…

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için e-dershane platformu kuracağız. Öğrencilerin bilgisayar başında öğretmenlerini görüntülü dinleyerek ve soru sorup yanıt alabilecekleri canlı dersler olacak.

EMEKLİ ÜRETİM ATÖLYESİ…

Emekli vatandaşlarımızın ilgi alanlarına göre üretmeleri için mahalle atölyeleri açacağız. Ahşap boyamadan takı tasarımına, örgüden resme kadar çok sayıda alanda üretim imkânı sunacağız.

YAŞLILARIMIZLA GENÇLİK DİYALOGU…

Üniversite ve liselerimizle ortaklaşa hazırlayacağımız “Genç-Yaşlı Diyalogu” projesinde, öğrencilerimizden gönüllü olanlar psikologlardan alacakları davranış eğitiminden sonra yaşlılarımızı evlerinde ziyaret edecek, onlarla vakit geçirecek, kitap okuyacak, enstrüman çalacak vb. paylaşımlarda bulunacak.

BELEDİYE SİNEMASI…

Kadıköy’e vatandaşlarımızın aileleriyle keyifle gidebileceği bir belediye sinema salonu açacağız. Kâr amacı gütmeyecek belediye sinemasında filmleri izlemek, özel sinemalara göre çok uygun olacak. Yazlık sinema keyfini de Kadıköylülere yaşatacağız.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBELER…

Her parkta sokak hayvanları için kulübeler yapacak ve onları olumsuz hava şartlarından koruyacağız. Mama ve su kapları daima dolu olacak, aç ve susuz kalmalarına engel olacağız. Hayvanların bakımı ve parkın temizliği düzenli olarak sağlanacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir