Osman Hızlan'ı son yolculuğuna uğurladık
 Kadir Toprakkaya

Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurladık

Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurladık
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Önceki gün kaybettiğimiz Kadıköy’ün kurucu belediye başkanı Osman Hızlan son yolculuğuna uğurlandı. Hızlan’ın cenazesi, Erenköy Galip Paşa Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından İstanbul Feriköy’de bulunan aile kabristanına defnedildi.

35 YIL ÖNCE, 35 YIL SONRA…

Osman Hızlan’ın ölümünün, bundan 35 yıl önce kendisinin kurduğu Kadıköy Belediyesi’nin kuruluş gününe tesadüf etmesi ayrı bir hüzün kaynağı oldu. Bugün, aynı zamanda Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın görevi devir teslim alma günüydü. Odabaşı, devir teslim töreni sırasında “Bugün Kadıköy için iki kaybımızın derin üzüntüsü içinde olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Kadıköy Belediyesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Osman Hızlan ve Türk sporunun efsane isimlerinden biri olan Can Bartu aramızdan ayrıldı. Sayın Osman Hızlan ve Can Bartu’yu her daim şükran ve minnet duygularıyla anacağız” dedi.

1984-1989 KURUCU BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ DE KATILDI…

Hızlan’ın Erenköy Galip Paşa Camii’nde gerçekleşen cenaze törenine, Kadıköy Belediyesi’nin 1984-1989 döneminde faaliyet gösteren kurucu belediye meclis üyeleri de katıldı. Törende kendisinden sonra belediye başkanı seçilen Cengiz Özyalçın, Selami Öztürk, Aykurt Nuhoğlu ve Şerdil Dara Odabaşı da hazır bulundu.

ANAVATAN PARTİSİ YÖNETİCİLERİ…

Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurlamaya gelenler arasında, kendisinin belediye başkanı seçildiği Anavatan Partisi’nin o dönem yöneticileri de vardı. Turgut Yılmaz, Oğün Altıparmak ve Mutahhar Kotevoğlu göze çarpan isimlerdendi.

MİLLETVEKİLLERİ, FENERBAHÇE CAMİASI…

Hızlan’ın yeğeni Alper Tokyürek ve 35 yıldır yanından hiç ayrılmayan şoförü Meriç Taşkın, cenazede taziyeleri kabul edenler arasındaydı. Aralarında Akif Hamzaçebi’nin de yer aldığı milletvekilleri, siyasi parti yöneticileri, muhtarlar ve iş çevrelerinden oluşan çok büyük bir kalabalık, Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurlamak için Erenköy’e akın etti.

Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın devir teslimden sonra ilk resmi görevi, Kadıköy’ün ilk belediye başkanının cenaze törenine katılmak oldu.
Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurlamak için gelenler arasında Mehmet Sadıkoğlu, Necmettin Yılmaz, Fehmi Öztürk, Mehmet Ünlü, Mehmet Demirtaş, Ercan Erdem, Vedat Demirözü, Yusuf Sürmen, Ünsal Tüzün, Özcan Dündar, Nedim Baltacı gibi isimler de vardı.
Kadıköy’e çok değerli hizmetleri olan Osman Hızlan’ı son yolculuğuna uğurlarken, üzüntülerimizi yeğeni Alper Tokyürek ile paylaştık. Hızlan ile Kadıköy Life Dergisi adına son röportajı yapan köşe yazarımız Arif Atılgan’ın 1 saat olarak planlanan, ancak 5 saat süren röportajı için bir kez daha “İyi ki yapılmış” yorumunda bulunuldu.
Osman Hızlan
Osman Hızlan’ın cenazesine, ağır hasta olmasına rağmen ünlü Avukat Fahrettin Midyat da katıldı.
Osman Hızlan
Bunu paylaş:
  • 342
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir