Osmanağa Gönüllüleri, Uzm. Dr. Ruhsan Cihan'ı ağırladı
 Deniz İhsan Taşdelen

Osmanağa Gönüllüleri, Uzm. Dr. Ruhsan Cihan’ı ağırladı

Osmanağa Gönüllüleri, Uzm. Dr. Ruhsan Cihan’ı ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Evlendirme Dairesi içerisinde bulunan Osmanağa Gönüllü Evi, çeşitli alanlarda düzenlediği etkinliklerle dikkat çekiyor. Son olarak Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan’ın katılımıyla “Fibromiyalji / İltihaplı Olmayan Kas ve Bağ Doku Romatizması ile Tedavideki Son Uygulamalar” üzerine gerçekleştirilen seminer, Osmanağa Gönüllüleri’nin yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılandı.

Dr. Cihan’ın pozitif enerjisi ve sempatik tavırlarıyla hayli keyifli geçen etkinlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır; “Buradaki amacımız kişileri sosyal çevrede tutmak, buraya toplamak, etkinlikler yapmak ve insanları kaynaştırmak. Kadıköy Belediyesi’nin bize sağladığı imkanlar çerçevesinde çalışmalarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

RUHSAN CİHAN: BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOK KIYMETLİ BULUYORUM…

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan ise; “Bugün Medicana Kadıköy Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak Osmanağa Gönüllüleri’ne toplumda çok sık görülen, giderek yaygın hale gelen Fibromiyalji konusunda seminere geldik. Katılımcılara Fibromiyalji nedir, nasıl olur, tedavisinde neler yapılır, o konuda bilgi vereceğiz. Bu tür etkinlikleri çok kıymetli buluyorum. Çünkü hem halkımızla diyalogumuz artıyor, belki kendilerinde tespit edemedikleri bir hastalığın olabileceği fikrini uyandırıyoruz zihinlerinde, hem de onlara tedavilerinde neler yapılır bu konuda ufak tefek bilgiler vermek çok güzel” dedi.

PİLATES, GÜNLÜK YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYOR…

Fibromiyalji’de pilatesin olmazsa olmaz olduğunu belirten Cihan; “Pilates vücudun duruşunu değiştiriyor ve insanın dayanıklığını artırıyor. Hastanın görünüşünün daha güzel olmasını sağlıyor ve kasları güçlendiriyor. En önemlisi, günlük yaşam kalitesini arttırıyor. Mümkün olduğunca spor yapılmasını faydalı buluyorum. Haftada üç kez de olsa açık havada yürümek çok faydalı” diyerek, sporun sağlık açısından önemine dikkat çekti.

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri yönetimi, Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan’a keyifli sunumundan ötürü teşekkürlerini iletti…

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır…

Osmanağa Gönüllü Evi’nin bir odası, çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir