Osmanağa Gönüllüleri'nden çifte kutlama
 Deniz İhsan Taşdelen

Osmanağa Gönüllüleri’nden çifte kutlama

Osmanağa Gönüllüleri’nden çifte kutlama
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Osmanağa Gönüllüleri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da katılımıyla bir yandan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla karşılarken, öte yandan Osmanağa Gönüllü Evi’nin 13. yıldönümünü kutladı. Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğe, Atilla Tıknaz ve İstanbul Anadolu Yakası Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Nostaljik Yürekler Korosu ile birlikte Atatürk’ün sevdiği şarkılarla devam edildi. Etkinlik, birbirinden güzel şarkıların söylenmesinin ardından çay ikramıyla sona erdi.

“Bugün burada gönüllülerimiz ile buluşmamızın amacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği yaparak 95. yılımızı ve Osmanağa Gönüllü Evi’nin de 13. yılını coşkuyla kutlamak” diyen Ayfer Çakır; “Bu şekilde semt sakinlerimize ve gönüllülerimize haber verdik. Her iki etkinliğimizi de coşkulu bir şekilde, hep birlikte kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

Osmanağa Gönüllüleri

AYKURT NUHOĞLU: CUMHURİYET’İN BİZE VERMİŞ OLDUĞU MESAJLAR VAR…

Dünyanın geldiği nokta itibariyle insanların sosyalleşebilecekleri alanların yaratılmasındaki en iyi örneklerden birinin Osmanağa Gönüllü Evi olduğunu ve bu projenin geliştirilmesinin gerektiğini söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise şu açıklamalarda bulundu: “Mustafa Kemal Atatürk, yaklaşık 100 sene önce bir Cumhuriyet kurdu arkadaşlarıyla birlikte. Cumhuriyet’in bize vermiş olduğu mesajlar var; devrimcilik, üretim, eğitim, sağlık, tüm Anadolu’nun yeniden canlanması ve geçmişle olan bağlarının güçlendirilmesi gibi. Bize ‘Bir Cumhuriyet kuruyoruz, siz bu Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmaya devam edeceksiniz’ dediler. Bunu yaşatmanın en önemli noktalarından biri, bu sözleri konuşmaktan öte pratikte gösterebilmek. Biz de yaptığımız üretimin karşılığını alıyoruz. Üretim çocuktur, yaşlıdır, kadındır, gençtir; hayatın içerisindeki insanların gerekli ihtiyaçlarının karşılanması, bunların mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortamın yaratılmasıdır. Biz de bunları yapıyoruz hep beraber. Bunu yaptığımız müddetçe de Cumhuriyet’imize hiç kimse hiçbir şekilde zarar veremez.”

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır…

 

Bunu paylaş:
  • 27
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir