Özel Medicana Kadıköy Hastanesi hizmete giriyor
 Haber Merkezi

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi hizmete giriyor

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi hizmete giriyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin modern, son teknoloji ve nitelikli sağlık personelleriyle gelişmiş yeni hastanesi Özel Medicana Kadıköy, Kızıltoprak’ta hizmete giriyor. 20’nin üzerinde branşta her bölümdeki uzman doktorların mutlaka bir akademik profesör ile desteklenmesi, öne çıkan birçok yönü dışında sağlık kuruluşunu diğer hastanelerden ayıran en önemli özelliği oldu. Böylece daha başarılı ve güvenli tedavi imkanları sağlanabilecek.

25 yıllık doktor ve yöneticilik tecrübesiyle Kadıköy ve Anadolu’nun çeşitli illerinde başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Medicana Kadıköy Hastanesi

İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI…

Fenerbahçe Stadyumu ve Bağdat Caddesi’nin başladığı nokta arasında önemli bir lokasyonda, Kızıltoprak’ta inşa edilen hastane binası fiziki nitelikleri ve tasarımlarıyla da ayrıcalıkları barındırırken; sağlık kuruluşu Eylül ayı itibariyle hizmete girmesi ile birlikte doğrudan yaklaşık 500, dolaylı olarak da binlerce kişiye istihdam sağlayacak.

YILDIRIM, KADIKÖY LIFE DERGİSİ’NE KONUŞTU…

Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya’ya hastaneyi tanıtan Genel Müdür Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, çok hassas ve komplike sağlık sorunlarının aynı çatı altında tedavi edilebildiği sistem için bir hayli çaba sarf ettiklerini, Medicana zincirinin uzun yıllardır birikim ve tecrübelerinin yeni ve donanımlı bir hizmet binasıyla sağlık sektöründe ve hasta memnuniyetinde çıtanın yükselmesine bir tık daha katkı sağladığına vurgu yaptı.

DÜNYA STANDARTLARININ ÜZERİNDE…

Türkiye genelinde 65 yaş üstü yaş oranı yüzde 8 iken Kadıköy’de bu rakam, Avrupa’da olduğu gibi yüzde 16’larda tespit edildi. Bu nedenle sadece yenidoğan, çocuk, genç ve orta yaş için değil, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi ileri yaş da olmak üzere tüm yaş grupları için tasarlanmış. Zemine doğru inen donanımlı alanları ile birlikte hastane, 12 katlı bir tesis olarak hayata geçirilmiş. Her biri ayrı materyal ve malzemelerle donatılmış 6 ameliyathanesi ve çeşitli görüntüleme sistemleri, hastanenin dünya standartlarındaki özelliklerinden sadece bazıları. Hastanenin en ilginç özelliklerinden biri de, bina içerisindeki su buharından beslenen, duvarlarını sarmış yeşil örtü ve bitkiler. Hasta için ayrı, refakatçileri için ayrı giriş kapıları ve oturma alanları da bulunabilen hasta odaları, teknik içerikleriyle dünya standartlarının da üzerinde görülüyor.

Medicana Kadıköy Hastanesi

ADETA “SAĞLIK ÜSSÜ”

Medya ve turizm faaliyetleri nedeniyle sık sık Türkiye ve çeşitli ülkelerde seyahat eden Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya; “Hastanenin özelliklerinden çok etkilendim, bir sağlık üssü gibi olmuş adeta. En gelişmiş ülkelerdeki hastane manzaraları buraya taşınmış. Yıllar öncesi ile kıyasladığımızda bu görüntüler, zamanda yolculuk gibi” diyerek, Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Türkiye’de sağlık hizmetlerine Kadıköy merkezli katkı sağlayacak olmasından ötürü mutluluğunu dile getirdi.

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım özel röportajı ve sağlık kuruluşuna yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül & Ekim 2017 sayısında yer alacak.

Medicana Kadıköy Hastanesi

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi, zemine doğru inen donanımlı alanları ile birlikte 12 katlı bir tesis olarak hayata geçirilmiş…

Özel Medicana Kadıköy Hastanesi’nin en ilginç özelliklerinden biri de, bina içerisindeki su buharından beslenen, duvarlarını sarmış yeşil örtü ve bitkiler…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir