Perihan Usta mest etti...
 Kadir Toprakkaya

Perihan Usta mest etti…

Perihan Usta mest etti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Araştırmacı-Yazar ve Yönetici Danışmanı Perihan Usta, Kadıköy Belediyesi ve Suadiye Gönüllüleri’nin ortak düzenlediği “Zihnin Dengeli ve Ekonomik Kullanımı” panelinde Kadıköylüler ile buluştu. Başarılı iş kadınının sunum dili ve insan zihnine yönelik mesajları ilgi gördü.

Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Nurhan Kutman, Suadiye Gönüllüleri ve Kadıköylülerin yanı sıra İstanbul genelinden birçok doktor, avukat ve seçkin meslek gruplarının da katılım gösterdiği panelde zihnin derinliklerine doğru yolculuğa çıkan dinleyiciler, önemli deneyimleri hafızalarına kazıdı.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ…

Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ilgiyle izlenen panelin sonunda, Suadiye Gönüllüleri tarafından Perihan Usta’ya plaket takdim edildi. Usta, Suadiye Gönüllüleri’ne ve Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

AĞIR SANAYİDEN YAZARLIĞA…

İlaç, boru, çimento ve gıda sektörlerinde 20 yıl çalışarak önemli deneyimler kazanan iş kadını Perihan Usta, araştırmacı-yazar olarak gözlemlediği süreçte zihnin dengeli ve ekonomik kullanımının önemini aktardı. “Verimlilik ve Verimlilik Arttırıcı Teknikler” adlı kitabı ile tanınan Usta, açıklamalarının bir kısmında şunları ifade etti:

21. YÜZYILDA İNSANLARIN ÇOĞU SORUN İÇİNDE…

“Günümüzde herkes meşgul; bir şeyler yapıyor, gerçekleştirmeye çalışıyor, kendini ispatlamak için koşuşturuyor ve hep ‘birisi’ olmaya çalışıyor. 21. yüzyılda gerek makro, gerekse mikro nedenlerden dolayı insanların çoğu sorun içinde, ama bu sorunlarla ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu bilinmezliklerin karmaşasında insanlar endişeye kapılıyor ve yaşamlarında anlam arıyorlar. İnsanlar gittikçe yalnızlaşıyor ve varlıklarını sorgulamaya başlıyorlar. Ben niye varım, ben var mıyım haline dönüşüyor ve felsefecilere iş düşüyor.

İNSANOĞLU, FARKINDALIKLI BİR YAŞAMI TERCİH EDİYOR…

İnsanın ikincil kişilikleri, avatarlar ortaya çıkıyor ve psikologlara iş düşüyor. Bu yüzdendir ki, çoğumuz istemesek de psikolojisi bölünmüş hayatlar yaşamaya zorlanıyoruz. İnsanoğlu, böyle bir zihin halinden tekrar dengeye gelmek için çeşitli arayışlara girmekte. Artık sadece doğmak, çoğalmak ve ölmek ile sınırlı bir yaşam olamayacağını anlayan insanoğlu, bu anlam arayışını sürdürmekte ve farkındalıklı bir yaşamı tercih etmektedir.

İLK UYANIŞ ZİHİNDE BAŞLIYOR…

21. yüzyılda yaşamın anlamını çözebilme farkındalığı, insanoğlunun içinde hızla yükseliyor. Bu farkındalığın ilk uyanışı zihinde başlıyor. Çünkü zihnin doğal hali ‘dengeli, mutlu, itaatkar’ olarak tarif edilmektedir. Doğallığın bozulmasıyla karşı karşıya kalan zihin, zamanla yaşamlarımızın içinde kara delikler oluşturuyor.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir