POLİTİKA – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası. Haber Sitesi Wed, 21 Aug 2019 20:00:57 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1 https://www.kadikoylife.com/wp-content/uploads/2016/06/logo1-50x50.jpg POLİTİKA – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com 32 32 Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verdi https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-kadikoy-icin-umut-verdi/ https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-kadikoy-icin-umut-verdi/#comments Mon, 08 Jul 2019 15:41:22 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52436 Halk TV’ye konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verici açıklamalarda bulundu. Kadıköy’e bugüne kadar çivi çakılmamış olduğunu öğrendiğini dile getiren İmamoğlu; “Kadıköy dokunulması gereken alanlardan. İlçe belediyesinin yapmak istediği bazı şeyleri İBB engellemiş. Yaya öncelikli düzenlemeler yapacağız” mesajı verdi.

Ekrem imamoğlu

Geçtiğimiz günlerde Serhan Asker’in Halk TV ekranlarında sunduğu “Siyaset Kültürü” isimli programa konuk olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a dair gelecek dönem planlarını anlattı. Öncelikle Taksim Meydanı’nın her geçen gün betonlaşmasını eleştiren İmamoğlu; “En çok dinlediğim sorunlar Taksim Meydanı’na dair. İstanbulluların Taksim’le ilgili çok fazla anısı var, bu sebeple herkes çok hassas. Taksim’i herkesin zevk alacağı bir alana dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu. Ardından Kadıköy Meydan Düzenlemesi Projesi’ne dair görüşlerini aktaran Ekrem İmamoğlu; “Keyifli bir meydan tasarımıyla şehre bambaşka buluşma noktaları katacağız” diyerek, Kadıköy ve çevresinde izlenecek stratejiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

Ekrem İmamoğlu
ŞEHRE YENİ BULUŞMA NOKTALARI KATILACAK…

“Daha önce Kadıköy’de yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim ki, Kadıköy’e yıllar içerisinde bir çivi bile çakılmamış. İlçe belediyesi bir şeyler yapmak istese dahi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yetkisi dahilinde talep edilen her projeye ‘dur’ demiş. Dolayısıyla bu alanları fazlasıyla önemsiyoruz. Yeni dönemde ulaşım sistemine entegre, yaya öncelikli, aynı zamanda keyifli bir meydan tasarımıyla şehre başka buluşma noktaları katacağız. Kaldı ki Kadıköy ya da Bakırköy gibi ilçeler sadece kendilerini değil, başka birçok ilçeyi de temsil ediyor. Kadıköy’ün arka planında ne kadar ilçe varsa, hepsi Kadıköy ile ilişkilidir. Ümraniye’den Üsküdar’a, hatta Sultanbeyli’ye kadar… Bu manada Üsküdar Meydanı da analiz edilmesi gereken yerlerden biri. O bölgede de şehircilik açısından yoğun eleştiriler alıyoruz.”

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın
İBB’NİN KADIKÖY’E YATIRIMI 3,5 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDE!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Kadıköy’e çivi çakılmamış” açıklamasına ilk tepki, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’dan geldi. “Ak Parti döneminde İBB yatırımları olmasaydı, Kadıköy köy olarak kalırdı” diyen Ahıakın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ak Parti döneminde Kadıköy’e İBB’nin yatırım miktarı 3,5 milyar TL’nin üzerinde. Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaması nedeniyle Kadıköy eskidi ve hak ettiği yere gelemedi.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-kadikoy-icin-umut-verdi/feed/ 1
Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi’nde! https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/ https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/#respond Sun, 14 Apr 2019 16:08:28 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51126 Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde kısa bir yürüyüş yaptı. Şaşkınbakkal Boyner Mağazası önünden Erenköy Divan Pastanesi’ne kadar süren yürüyüşte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını bekleyen İmamoğlu’na büyük bir sevgi seli gerçekleşti.

DERBİ MAÇINI İZLEYECEK…

Şu sıralarda eşi Dilek Hanım ile birlikte Fenerbahçe-Galasaray arasında oynanancak derbi maçını izlemek üzere stada giren Ekrem İmamoğlu; “Çok güzel, kardeşçe bir maç olacak. Dostluk ve sevgi kazanacak” mesajı verdi.

Ekrem imamoğlu
Ekrem İmamoğlu
Fenerbahçe-Galatasaray kritik derbi maçı öncesinde Kadıköy’e gelen Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile Bağdat Caddesi’nde gövde gösterisi yaptı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/ekrem-imamoglu-bagdat-caddesinde/feed/ 0
Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni Odabaşı’na teslim etti https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/ https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/#comments Fri, 12 Apr 2019 09:23:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51076 Kadıköy Belediyesi’nde devir teslim işlemi gerçekleşti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Av. Şerdil Dara Odabaşı, önümüzdeki 5 yıl boyunca Kadıköy için hizmet vereceği yeni döneme Kadıköy Belediye Binası önünde düzenlenen törenle başladı.

2 BİN KİŞİ KATILDI…

Devir teslim törenine büyük çoğunluğu CHP çevrelerinden olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı. CHP Milletvekilleri, Aykurt Nuhoğlu dönemi öncesinde dört dönem üst üste belediye başkanlığı görevini üstlenen Av. Selami Öztürk, CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş törende hazır bulundu.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜM SİZLERE VE AİLEME”

Törende bir konuşma yapan Şerdil Dara Odabaşı; “Söze bugün burada olmama katkısı olan sizlere ve bana her anlamda destek olan aileme sonsuz teşekkürlerimi ileterek başlamak istiyorum. Ayrıca, şu anda iki önemli değerimizi kaybetmiş olmanın burukluğu içinde olduğumu da belirtmek isterim. Kadıköy’ün kurucu belediye başkanı Osman Hızlan ile Türk sporunun efsane ismi Can Bartu’yu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

“ROZETİMİ ÇIKARMIYORUM”

Bu tür törenlerde rozet çıkartmanın gelenek olduğunu ifade eden Odabaşı; “Ben bunu yapmayacağım, rozetimi çıkarmıyorum. Ancak, Gençlik Kolları Başkanımız Ali Yiğit Karaca’ya bu rozeti takıyorum. Ayrıca, Aykurt Nuhoğlu’na da yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Kendisine zaman zaman başvuracağımı, desteklerini esirgemeyeceğini biliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CHP Milletvekilleri, İstanbul İl Örgütü, Kadıköy İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları, Parti Meclisi üyeleri ve mahalle temsilcileri, Av. Şerdil Dara Odabaşı’nı ilk tebrik edenler arasında yer aldı…
Şerdil Dara Odabaşı
Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini Aykurt Nuhoğlu’ndan devralan Şerdil Dara Odabaşı’nı, ailesi de bu özel gününde yalnız bırakmadı…
Şerdil Dara Odabaşı, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ali Yiğit Karaca’ya rozetini takarken…
Kadıköy Belediyesi, Şerdil Dara Odabaşı döneminin başlangıcında yaklaşık 2 bin kişiye ev sahipliği yaptı…
Tören sonrasında objektiflerimize takılan Kadıköy eski Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yürüyerek belediye binasından ayrıldı…
Kadıköy Belediyesi
]]>
https://www.kadikoylife.com/nuhoglu-kadikoy-belediyesi-ni-odabasina-teslim-etti/feed/ 1
Kadıköy’ün yeni başkanı Şerdil Dara Odabaşı https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-yeni-baskani-serdil-dara-odabasi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-yeni-baskani-serdil-dara-odabasi/#respond Sun, 31 Mar 2019 20:46:59 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50863 Uzun süredir tüm Türkiye’nin gündeminde yerini alan 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçlandı. Kadıköy’ün belediye başkanlığı koltuğuna, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Avukat Şerdil Dara Odabaşı oturdu. Geçerli oyların yüzde 66’sını alarak seçimi kazanan Odabaşı’nı, yüzde 19 ile Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, yüzde 12 ile İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay takip etti.

DAHA ÇOK KADIKÖY!

Sandıkta yine CHP diyen Kadıköylülerin gözü şimdi seçim vaatlerinde… “Daha çok Kadıköy” sloganı ile çeşitli projeler sunan Şerdil Dara Odabaşı’nın özellikle çevre ve turizm alanındaki projeleri dikkat çekiyor. Sokaklarında, oyun ve etkinlik alanlarında mutluluk saçan çocuklarıyla, huzurlu ve yükü paylaşılan anneleriyle Kadıköy’ü sembol bir ilçe yapmaya kararlı olduklarını ifade eden Odabaşı; “Her yaştan Kadıköylünün ‘Şimdi daha çok seviyorum’ diyecekleri bir Kadıköy’ü gerçekleştirmeye hazırız. Kadıköy’ü güzel kılan her şeyi çoğaltmak için… Gelecek için, mutluluk için, İstanbul için daha çok Kadıköy!” diyerek başlıyor başkanlık sürecine…

Şerdil Dara Odabaşı
ŞERDİL DARA ODABAŞI HAKKINDA…

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973’de Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalıştı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Şerdil Dara Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve genel sekreterlik görevini yürüttü.

şerdil Dara Odabaşı

1994 yerel seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev yapan Şerdil Dara Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve Seçim Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde, başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliğinin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor. 26 yıldır Kadıköy’de yaşayan, Fenerbahçe Kongre Üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmakta. Evli ve iki çocuk babası.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyun-yeni-baskani-serdil-dara-odabasi/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/#respond Wed, 27 Mar 2019 20:54:45 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50757 Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’ün kanaat önderleriyle buluştu. Marmara Yelken Kulübü’nde 27 Mart Çarşamba günü gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı.

Kadıköy’de gerçekleştirmek istedikleri projelerinin özetini kısa bir sunum ile konuklara anlatan Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyar liranın üzerinde bir yatırım yapıldığını, seçilmesi durumunda bambaşka bir Kadıköy yaratılacağını dile getirdi.

Özgül Özkan Yavuz
Ak Parti’den Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan Özgül Özkan Yavuz; “Seçilmemiz durumunda saat 16.45’te kapılarını kapatan belediye değil, hem kapıları hem gönülleri açık olan bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz” dedi…
Kadıköy’ün ünlü inşaat şirketlerinden Dervişoğlu İnşaat’ın kurucusu Fehmi Öztürk de etkinliğe katılanlar arasındaydu. Öztürk, Ak Parti’nin Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’ne aday olan isimlerin masasında oturdu…
Kadıköy’ün kanaat önderleriyle gerçekleşen buluşmaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ile Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın da katıldı. İki siyasetçi, yaptıkları konuşmalarda Kadıköy’ün belediyecilik yönünden hak ettiği yerde olmadığını dile getirdiler…
Marmara Yelken Kulübü salonlarında kahvaltı şeklinde düzenlenen programın mekân organizasyonunu, Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Eğitimci Ahmet Koyunoğlu yaptı. Özgül Özkan Yavuz’un Kadıköy için olabilecek en doğru aday olduğunu dile getiren Koyunoğlu, “Yavuz’un dopdolu CV’si ve deneyimi, çok farklı bir Kadıköy’ün yaratılmasına olanak sağlayacaktır” şeklinde konuştu…
ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ’UN KADIKÖY MANİFESTOSU…

• Kadıköy için yapacağım her işte, atacağım her adımda, gönüllerinde ne varsa Kadıköylülerin aynası olacağım. Kadıköy’ün müthiş potansiyelini kullanarak, daima her yaştan genç Kadıköylülerden ilham alarak, Kadıköy’ün kültürel zenginliğini koruyup, geliştireceğim.
• Kadıköyümüzü cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlayacağız. Kadıköy için yacağım her şeyin, hem burada doğan hem de burada yaşamaktan mutlu olacak tüm Kadıköylüler için olduğuna inanıyorum.
• Hedefimiz büyük: Sizlerle birlikte Kadıköy, İstanbul’un yaşam kalitesi en yüksek en mutlu ilçesi olacak.
• Hedefimize Kadıköylülere daha çok kulak vererek, İstanbul ve Kadıköy için çalışan her paydaşla daha iyi bir uyumla, daha yenilikçi yöntemler kullanarak ulaşacağım.
• Sizlerin teveccühleriyle Kadıköy Belediye Başkanı olarak ilk işim Kadıköylülerin gönlünde yer bulabilmek, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını belirleyip, Kadıköy’ün kaynaklarını Kadıköy’ün kalkınması için kullanmak, şeffaf biçimde sizin emanetlerinize sahip çıkarak, size en iyi şekilde hizmet etmek olacak.
• Gönüllere giren, tevazu sahibi, sanat ve estetiğe değer veren, ahlaklı, çalışkan, yaşamı tüm canlıları seven, hoşgörülü, yardımsever, yeniliğe meraklı, sportmen, özveriyle çok çalışan, güler yüzlü, modern, eğitimli bir kadro ile çalışacağım.
• Kadıköy’ü İstanbul’un en güzel ilçesi nasıl yaparız, bunu sizden daha iyi kimse bilemez. Bu nedenle önce gönlünüze girip, aranıza karışıp size kulak vereceğim. Tek bir gerçek var; Kadıköy, Kadıköy’ü sevenlerin, Kadıköy’e hizmet edenlerin omuzlarında yükselecek.
• İleri görüşlü, hoşgörülü, çevreye duyarlı, irfan sahibi, kültürel değerlerine ve birbirine bağlı, medeni ve çağdaş Kadıköylüler ile İstanbul’un örnek gösterilen, ilham alınan ilçesi olacak.
• Sanatta, sporda, kültürel yaşamda, ulaşımda, teknolojide, planlamada, mimaride, çevrede, sporda lider bir Kadıköy için hazırım. Biliyorum ve inanıyorum, yenilenen Kadıköy çocuklarımıza yaşam standartları yüksek bir hayatın, mutlu bir geleceğin kapısını açacak. Çünkü Kadıköy hepimiziz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyun-kanaat-onderleriyle-bulustu/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz, dernek başkanlarıyla buluştu https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/#respond Wed, 20 Mar 2019 21:54:41 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50557 AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, seçim çalışmaları kapsamında Dünya Basın Mensupları Derneği’nin Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirdiği etkinliğe katıldı. Etkinlikte 147 farkı dernekten 207 temsilciyle bir araya gelen Yavuz, Kadıköy için planladığı projelerini ve hedeflerini anlattı, dernek başkanları ve temsilcilerinin sorularını cevapladı.

Kadıköy’deki mevcut yönetimin kapılarını kapadığını ve yalnızlaştığını söyleyen Özgül Özkan Yavuz; “Kadıköy’ün yaşam kalitesini artırmak için her konuda odalar ve bakanlıklar başta olmak üzere tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağız” dedi. İşbirliğinin gücüne inandıklarını ve güçlü bir sivil toplum için STK Destek Merkezi kuracaklarını belirten Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz; “Kuracağımız merkezde STK’lara çalışma mekanları tahsis edilecek. Konferans salonu, toplantı odası gibi ortak kullanım alanları olacak. Sivil toplumun gelişmesi, belediyemizin hizmetlerinin geliştirilmesi ve Kadıköy’ün sosyo-ekonomik gelişimi için kilit rol oynayacak” şeklinde konuştu.

kadıdköy belediye başkan adayı özgül özkan yavuz
Özgül Özkan Yavuz
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-dernek-baskanlariyla-bulustu/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz: Kadıköy’de mahalle kültürünü güçlendireceğiz https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyde-mahalle-kulturunu-guclendirecegiz/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyde-mahalle-kulturunu-guclendirecegiz/#respond Thu, 14 Mar 2019 11:50:35 +0000 /?p=50428 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, tüm partiler belediye başkan adaylarını belirledi. AK Parti’nin Kadıköy’deki adaylık koltuğuna ise, ODTÜ’lü bir şehir planlamacısı olan Özgül Özkan Yavuz oturdu. Kadıköy Moda’da yaşayan Yavuz, yerel seçimlere yönelik gerçekleştirdiğimiz röportajda Kadıköy Life Dergisi’ne şunları ifade etti:

“Kadıköy’ü ve Kadıköy’ün sorunlarını bilen, aynı zamanda da Kadıköy’ün keyifli yanlarını yaşayan biri olarak yaşadığım ilçeden aday olmak istedim. Kadıköy, fiziksel anlamda çok yıpranmış bir ilçe. Ben kadın mücadelesi veren bir şehir plancısıyım. Birleşmiş Milletler’in ‘Kadın Dostu Şehir Standardı’ dediği bir kavram var. Başkan olursam, Kadıköy’ü bu standarda kavuşturacağım.”

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz röportajımızın ayrıntıları ise şöyle:

özgül özkan yavuz

Öncelikle sizi tanıyalım. Kimdir Özgül Özkan Yavuz?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunuyum. 2011 yılında İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı, 2014 yılında da İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürlüğü görevine getirildim. Bu dönemde “European Cities Marketing Association” (Avrupa Şehirleri Tanıtım Birliği) isimli topluluğun yönetim kurulu üyeliğine seçilerek, İstanbul’umuzu uluslararası alanda temsil etme onurunu yaşadım. 2016-2018 yıllarında İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevini sürdürdüm. Aynı zamanda da Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) ile Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyetlerime devam ettim. Şimdi ise sizin de bildiğiniz gibi AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım.

Kadıköy’ün sizce en önemli sorunları nelerdir?

Kadıköy her şeyden önce benim yaşadığım yer, çünkü ben Moda’da oturuyorum. Kadıköy’ü ve Kadıköy’ün sorunlarını bilen, aynı zamanda da Kadıköy’ün keyifli yanlarını yaşayan biri olarak yaşadığım ilçeden aday olmak istedim. Kadıköy, fiziksel anlamda çok yıpranmış bir ilçe. Biz burada hala kaldırımları konuşuyoruz. Kentsel dönüşüm süreci iyi yönetilemedi ve bu alanda mevcut belediyenin de etkin bir çalışması olmadı. Bu yüzden de çok fazla sorun yaşıyoruz. Otopark sorunu, ne yazık ki hâlâ en temel sorunlarımız arasında. Ayrıca konut ve eğlence yerlerinin planlı bir şekilde ayrıştırılmaması, konut ve yaşam alanlarını tehdit eden gürültü ve kirlilik, betonlaşma… Bunların hepsi, ayrı ayrı çözüme ulaştırmayı planladığım konular… Bunların yanı sıra sosyal donatı alanlarında da çok eksiğimiz var. Kadıköy, İstanbul’da spor alanlarının en eksik olduğu ilçe. Neyse ki Kadıköy’de en büyük keyfimiz sahilimiz, iyi ki sahilimiz var. Tabi şunun da altını çizmem gerek; Kadıköy’ün en önemli yatırımlarını, hizmetlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Bu yatırımlar da olmasaydı Kadıköy, yaşanamaz bir hale gelecekti.

Kadıköy’ü turizmde marka kent yapabilmek adına neler yapmayı düşünüyorsunuz? Bu konuda projeleriniz var mıdır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki 18 yıllık çalışma hayatım boyunca ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın Uluslararası Tanıtımından Sorumlu Direktörlüğü görevini yürütürken de gördüğüm üzere, İstanbul’a gelen turistlerin büyük çoğunluğu Tarihi Yarımada ve Boğaz’ın dışında diğer güzellikleri görmeden şehirden ayrılıyor. Biz ise ilçemize yeni bir soluk getirecek turizm aksiyon planımız ve tanıtım faaliyetlerimizle, İstanbul’a gelen turistlerin gezi rotasına mutlaka Kadıköy’ü ekleteceğiz ve ilçemizi uluslararası turizme açacağız. Bunun yanı Kadıköy’ü daha da cazip kılmak için yeni gezi rotaları ve alışveriş alanları belirleyeceğiz. Böylece ilçemize gelen turistler, hem Kadıköy sokaklarının tadını çıkaracak hem de alışveriş yapma imkânına kavuşacak.

Son olarak seçilmeniz durumunda hayata geçireceğiniz projelerden genel olarak bahseder misiniz?

Ben, kadın mücadelesi veren bir şehir plancısıyım. Birleşmiş Milletler’in “Kadın Dostu Şehir Standardı” dediği bir kavram var. Başkan olursam, Kadıköy’ü bu standarda kavuşturacağım. Bu standarda ulaştığınızda otomatik olarak zaten çocuklara, yaşlılara ve engellilere de imkânlar sunmuş oluyorsunuz. Bir şehirde kadın ve çocuk güvendeyse, o toplum zaten güvenlidir. Sevgi, saygı ve hoşgörünün hakim olduğu mahalle kültürü, bizim en önemli değerimiz. Kadıköy’de eskiden olduğu gibi mahalle kültürünün daha güçlendirilerek yaşatılması lazım. Unutmamalıyız ki, Kadıköylülüğün ruhunda mahalleli olma var. Ancak bu yıpranmış durumda. Bunu tekrar canlandıracağız. Tüm bunları da kadın gözüyle yapacağız. Kadıköy’ü sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin örnek ilçelerinden biri haline getirip, Kadıköylü olmanın bir ayrıcalık olduğunu tekrar hissettireceğiz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-kadikoyde-mahalle-kulturunu-guclendirecegiz/feed/ 0
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/#respond Tue, 12 Mar 2019 09:28:44 +0000 /?p=50356 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in seçim klibi yayınlandı. İşte, Erbil’in “Zor Günler İçin Varız. Gülümse Kadıköy, Biz Yaparız” isimli seçim klibi:

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbilin-secim-klibi-yayinlandi/feed/ 0
Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’na üye oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/#respond Wed, 06 Mar 2019 21:59:11 +0000 /?p=50188 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’nın toplantısında çevrecilerle bir araya gelerek; Kadıköy’ün daha yaşanabilir, doğayla barışık bir kent olması için nelerin yapılabileceğiyle ilgili TEMA Vakfı yöneticileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal ise toprağı, ağacı, denizi sevmenin vatanı sevmek kadar önemli olduğunu, çocuktan yaşlıya her yaştaki insanımızda doğa sevgisi bilincinin kazandırılmasını için gönüllüler ile birlikte çalıştıklarını ifade etti, yürüttükleri çalışmaları Osman Erbil’e aktardı.

Erbil, doğayla barışık bir kentleşme için beton ve taşıtın değil, insan ve doğanın ön planda olması gerektiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Belediyeleri yönettiğimizde, öncelikle TEMA gibi doğa dostu kurumlarımızla birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Belediyenin binalarını TEMA gibi kamu çıkarı için çalışan dernek ve vakıflara tahsis edeceğiz. Kira ödemek zorunda olanları kiradan kurtaracağız. Kadıköy’de kentsel yenilenme dedikleri rant dönüşümünü mutlaka azaltmalıyız. Yeşili korumadan yapılan imara karşı çözüm yaratacağız.

TEMA Vakfı
DENİZDE HAYAT VAR, RANT YOK!

Eğer tarımı teşvik etmezsek, insanlar metropollere akmaya devam eder. Bunu önlemek için merkezi planlama şart. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İlker Yücel’in açıkladığı ‘Mavi İstanbul’ projesiyle, toplu taşımacılıkta deniz yolunun oranını artırmayı dile getiren sadece Vatan Partisi oldu. Denizde hayat var, rant yok! O yüzden karayolu değil, deniz yolu diyoruz. Kadıköy’de de aynı şeyi yapacağız. Eskiden olduğu gibi Kadıköy’ün mahalleleri arasındaki ulaşımı deniz dolmuşları ile sağlayacağız.”

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Daha yaşanabilir bir Kadıköy’ü ancak TEMA gibi kurumlarımızla yaratabiliriz” diyen Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA ile ortak projelerde buluşacaklarının sözünü vererek, toplantı sonunda TEMA Vakfı’na üye oldu. Erbil’in rozetini, TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal taktı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-adayi-osman-erbil-tema-vakfina-uye-oldu/feed/ 0
Kadıköylüler seçerse, Kadıköy kazanır! https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-secerse-kadikoy-kazanir/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-secerse-kadikoy-kazanir/#respond Tue, 05 Mar 2019 22:08:46 +0000 /?p=50158 Demokratik Sol Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli, Kadıköy Life Dergisi’ne kısa bir ziyaret gerçekleştirdi. Gazeteci dostumuz ve DSP Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Akif Güztoklusu ile birlikte geldikleri dergi yönetim ofisimizde ilk defa karşılaştığımız Günyeli, bize hayli umut verdi.

Giderlerken asansörün kapısı kapandı ve dilimizden başlık döküldü; “Kadıköylüler seçerse, Kadıköy kazanır! Seçmezlerse Kadıköy kaybeder.” Evet, gerçekten de Kadıköy kazanır. Fakat olur mu? Biraz zor görünüyor. Çünkü hiçbir imkânları yok. Dolayısıyla ister onların tarafından ister diğerlerinin tarafından bakın, şartlar adil değil.

Mehmet Günyeli
KÜLTÜR MÜ DEDİN?

Mehmet Günyeli diyor ki; “Kadıköy’ü sanatın ve kültürün başkenti yapacağız.” Eski Kadıköylüler olsaydı bu vaat kesinlikle kabul görür ve yüzde 70’lerin üzerinde bir oy oranı ile Günyeli, Kadıköy Belediye Başkanı olarak seçilebilirdi. Ancak şimdilerde o muhteşem kuşak maalesef yok. Kültür-sanat ile de ne kadar ilgilendiğimizi bilgi yarışmaları, sokak röportajları gösteriyor.

KADIKÖY’E YAKIŞAN, DÜRÜST, VİZYONER VE ÇALIŞKAN…

Kadıköy Belediye Başkanı olması istenen kişide en fazla aranması gereken özelliklerin başında dürüstlük, vizyonerlik ve çalışkanlık gibi unsurlar geliyor. Bunlar Mehmet Günyeli’de fazlasıyla var. Daha da fazlası ise, hemfikir olacağınıza eminiz ki kendisi Kadıköy’e yakışan bir aday. O halde buyurun seçin…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyluler-secerse-kadikoy-kazanir/feed/ 0
Özgül Özkan Yavuz’da mesai 16 saate çıktı https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/ https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/#respond Sat, 02 Mar 2019 16:40:00 +0000 /?p=50022 Ak Parti’nin “şehir plancı, işletmeci” kimlikli Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, şubat sonuna kadar planladığı 12 saatlik çalışma mesaisini 1 Mart itibariyle 16 saate çıkardı. Çok hızlı bir ziyaret trafiği içerisinde bulunan Yavuz’a, asistanları dahil kimse yetişemiyor.

Özgül Özkan Yavuz’un Mart ayının ikinci günündeki ziyaret programı listesinde, Bağdat Caddesi’nin ilk 5 yıldızlı butik oteli BROYT Suites de vardı. Oteli inceleyen Yavuz, BROYT’un Cadde’ye çok yakışacağını ancak çok iyi pazarlanması gerektiğini söyledi.

SÜRYANİ ORTODOKS METROPOLİTİ ZİYARETİ…

Özgül Özkan Yavuz’un Bağdat Caddesi’ndeki BROYT Suites ziyareti sonrasındaki randevusu, Moda Cem Sokak’ta bulunan İstanbul Süryani Ortodoks Metropoliti Yusuf Çetin’e oldu. Burada Kadıköy için geliştirdiği projeler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Yavuz; “Olmazsa olmazımız Kadıköy’ün kültürel zenginliğini korumak, geliştirmek ve daha ileriye taşımak” mesajı verdi.

HAYAT BOYU ÖĞRENMEYE DEVAM…

Özgül Özkan Yavuz’un bir başka ziyareti, Kozyatağı Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK’e oldu. Burada el emeği göz nuru ile yoğurularak işler çıkaran kursiyerlerle sohbet eden Yavuz; “Kadıköy’ün üreten kadınlarının güzel ürünlerini e-ticaret sitesi kurup, alıcılarla buluşturacağım” vaadinde bulundu.

Özgül Özkan Yavuz
Bağdat Caddesi’nin gelecek ay kapılarını açacak olan ilk beş yıldızlı butik oteli BROYT Suites’i ziyaret eden Özgül Özkan Yavuz, oteli Cadde’ye kazandıran Hüseyin Gündüz ve oğlu Yücel’e işletme ve turizm değerleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu…
]]>
https://www.kadikoylife.com/ozgul-ozkan-yavuz-mesaiyi-artirdi/feed/ 0
Akif Güztoklusu: DSP’nin seçimlere girmesi bir hava yarattı https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/ https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/#respond Fri, 01 Mar 2019 09:30:35 +0000 /?p=49992 DSP’den Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Akif Güztoklusu, Demokratik Sol Parti‘nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde “Ben de varım” demesinin büyük hava yarattığını dile getirdi.

“KADIKÖY’DE DOĞDUM, FİKİRTEPELİYİM”

Kadıköy Belediyesi tarafından yayınlanmakta olan Gazete Kadıköy’de uzun yıllar yerel gazetecilik yapan Güztoklusu, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Gazeteciyim. Kadıköy’de doğdum, Fikirtepeliyim. Kadıköy’ün 21 mahallesini de iyi bilirim” dedi.

Akif Güztoklusu
“ECEVİT’Çİ BİR AİLEDEN GELİYORUZ”

1974 yılı CHP Kadıköy Gençlik Kolu Üyesi, CHP Fikirtepe Mahalle Temsilciliği gibi görevlerde bulunan, Ecevit’çi bir aileden gelen Akif Güztoklusu; “Kadıköy’de AKP’nin karşılığı yok. CHP’de partiye gönül verenler ise hızla yönetimlerden uzaklaştırıldı. DSP’nin seçimlere girmesi, sol kesimde büyük bir hava yarattı. Çift kutuplu arayış birbirinin kopyası, karşılıklı olarak birbirlerinden besleniyorlar. Ne Cumhur İttifakı, ne de Millet İttifakı’nı oluşturan partiler tek başlarına hareket edemiyor. DSP’nin seçimleri alması, ülkemize demokrasiyi getirmesi kadar partilere de demokrasi getirecektir” açıklamasında bulundu.

“BİR OY HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR”

DSP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli’nin üç kuşak Kadıköylü olduğuna da değinen Güztoklusu; “Kadıköy’de odunu koysak kazanırız söyleminde olanlara DSP olarak ‘Dur orada’ diyeceğız. Kadıköylü yurttaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Bir oy kutsaldır. Bir oy özgürlüktür. Bir oy her şeyi değiştirir” mesajı verdi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/akif-guztoklusu-dsp-nin-secimlere-girmesi-bir-hava-yaratti/feed/ 0
Mehmet Günyeli ile Moda’da iki saat https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/#respond Wed, 27 Feb 2019 21:41:32 +0000 /?p=49967 Demokratik Sol Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli, önceki akşam partinin Kadıköy ilçe yöneticileriyle birlikte yaşadığı semt Moda’ya konuk oldu. İlk özel röportajı salı günü piyasaya çıkacak olan Kadıköy Gazetesi’nde yayınlanacak olan Günyeli ve Kadıköy hakkındaki düşüncelerini çok beğenecek, bir o kadar da şaşıracaksınız.

Mehmet Günyeli
OĞUZ SARICAOĞLU YAZIYOR…

İşte, Kadıköy’ün bir başka değeri Oğuz Sarıcaoğlu’nun sosyal medya hesabında kaleme aldığı yazı: “Bugün Mehmet Günyeli ile Moda’da beş çayında birlikte olduk. Mehmet Bey, Moda’nın çocuğu. Annesi Moda İlkokulu’nu bitirmiş, babası Kadıköy’de doğmuş. Ressam Şeref Akdik Sokak’ta aile apartmanları var. Saint-Joseph Fransız Lisesi mezunu, çok donanımlı bir kimlik. Bizim de grup üyemiz. Ara sıra eski Moda ile ilgili paylaşımları oluyor. Meğer bir Moda kitabının da hazırlığı içindeymiş.

İÇİMİZDEN BİRİ…

Uzun lafın kısası; çakma değil, gerçek anlamda ‘içimizden biri’. Sorunlarımıza ilişkin çözümleri beni tatmin etti. Çok akılcı önerileri var. Onların odağında da kuralların ve kaçan ölçülerin yeniden egemen kılınması var. Kadıköy için düşündükleri de çok ilginç. Onlar arasında ilçemizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması bile var. Mehmet Günyeli çok iyi niyetli, Kadıköy’e yakışan bir kişilik. Etkili mavi gözlerini nereden aldığını sormadım. Sosyal medyada kullanılan dilden şikayetçi. Bir de oyların bölünmesi konusundaki uyarıları haksız buluyor ve ekliyor: ‘Yoksa demokrasi nasıl işleyecek?’ Umarım başarılı olur…”

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-gunyeli-ile-modada-iki-saat/feed/ 0
Osman Erbil: CHP-HDP arasındaki ittifak açıktır! https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/#respond Tue, 26 Feb 2019 20:29:57 +0000 /?p=49933 Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Yarışın hız kazandığı bu dönemde CHP-HDP ittifakını eleştiren Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Erkan Yücel Kültür Merkezi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Türkiye’yi bölme emellerinde olan HDP/PKK ve CHP arasındaki ittifak açıktır. HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde üç büyük il başta olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda il ve ilçesinde aday çıkarmayarak, CHP-İYİ Parti ittifakını destekliyor. Yani ‘Millet İttifakı’ dedikleri ortaklığın üçüncü partisi HDP’dir” mesajı veren Erbil’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“HDP, İzmir’de olduğu gibi kendisine kürsülerden açık açık destek veren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i adayı olarak ilan etmiştir. İstanbul ve Ankara için de aday çıkarmayarak, Ekrem İmamoğlu’nu CHP ve İYİ Parti ile birlikte büyükşehir belediye başkan adayı olarak desteklemektedir. HDP, Ankara’da da ülkücü kökenli CHP adayı Mansur Yavaş’ı desteklemektedir. 2015 seçiminde HDP’yi Meclis’e sokan, Adalet Yürüyüşü’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’lileri kol kola yürüten güç ABD; şimdi de CHP, İYİ Parti ve HDP’yi birlikte seçime sokmaktadır. ABD, Türkiye’yi ekonomik krizden faydalanarak dizayn etme hedefinde, kontrolündeki bu üç partiye önemli misyonlar yüklemiştir.

Osman Erbil
HDP DESTEĞİNİN PERDELENMESİ, İTTİFAK PLANININ ÖNEMLİ BİR PARÇASI…

HDP desteğinin İzmir gibi bazı il ve ilçeler haricinde perdelenmesi, inkâr edilmesi, ittifak planının önemli bir parçasıdır. Vatansever seçmenin önemli bir bölümünü ürkütmemek için ‘HDP ile ittifakımız yok’ demeçlerinin, hem CHP hem de İYİ Parti kanadından sıklıkla verilmesi gereklidir. Zaten veriliyor da… Ancak ayrıca HDP tarafına da düşen önemli bir görev var. Geçtiğimiz gün olduğu gibi Selahattin Demirtaş’tan ittifakı inkâr eden ve hatta CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren beyanatlar alınıyor. Çünkü, ‘HDP yönetiminin CHP ve İYİ Parti merkezleriyle anlaşma yapmadığı ve seçmenlerini serbest bıraktığı’ yalanı inandırıcı olmalıdır. İnandırıcı olmalı ki, daha önceki belediye seçimlerinde her yerde aday çıkaran HDP’nin bu kez neden aday çıkarmadığının yanıtı bulunmasın. Aday çıkarmama yoluyla CHP ve İYİ Parti adaylarını desteklediği anlaşılmasın.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Ne yaparlarsa yapsınlar, cümbür cemaat hangi senaryoyu oynarlarsa oynasınlar, güneş balçıkla sıvanmaz! İşte, Feriköy’de bir düğünde ortaya çıkan rezil manzara, bu üçlü ittifakın işlerinin kolay olmadığını kanıtladı. CHP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin’le birlikte sahneye çıkan HDP İlçe Başkanı Mutlu Öztürk, CHP’li adaya oy isterken Türkiye’nin güneydoğusundan Kürdistan diye bahsetti. Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafının önünde açıkça bölücü ifadeler kullanan Öztürk; “Muammer Bey, Şişli demokrasi cephesinin adayıdır. Halkların Demokrasi Partisi’nin bu konudaki tavrı çok net. Kürdistan’da kayyumun el koyduğu belediyeleri geri alacağız. Türkiye tarafında da AKP-MHP koalisyonuna kazandırmayacağız’ dedi. Bu ifadelere HDP’li Öztürk’ün yanı başında duran CHP Şişli adayının en küçük bir itirazı olmadı. İtirazı olmadığı gibi, konuşmasında da Mutlu Öztürk’ü onayladı ve şu ifadeleri kullandı: ‘Şişli’de de gerek HDP’li dostlarımız gerekse de bizimle birlikte yol yürüyen siyasi aktörlerle zaferin işaretini beraber vereceğiz.’

HDP’NİN DEMOKRATİK ÖZERKLİK PLANINA SESİNİZ ÇIKMAYACAK MI?

Biri, Kandil’den aldığı talimatla siyaset yapan bir HDP’li ilçe başkanı… PKK’nın siyasi hedefi olan Türkiye’yi parçalayıp Kürdistan kurma amacını pervasızca zikrediyor, CHP’yle yaptıkları seçim ortaklığından övgüyle bahsediyor. Diğeri, Şişli Belediyesi’ni yönetmeye aday ve Kürdistan’a itiraz etmeyen bir CHP’li siyasetçi… Başta CHP’lilere ve İYİ Parti’lilere soruyoruz: Ülkemizde Kürdistan diye bir yer var mı? Türkiye tarafı neresi? Türkiye ikiye mi bölündü? HDP’nin demokratik özerklik planına sesiniz çıkmayacak mı? Yapılanlar, CHP-İYİ Parti-HDP ittifakında nasıl bir görev paylaşımı yaptıklarının dışa vurumudur. Görev paylaşımında CHP ve İYİ Parti’ye düşen, Türkiye’nin batısındaki merkezleri almak… PKK’nın siyasal kolu HDP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illeri sözüm ona ele geçirecek. Feriköy’de ayyuka çıkan bu kirli ittifak, Türkiye’ye bir uyarı mesajıdır. Bütün vatanseverlere erken bir uyarıdır aslında. Demek ki HDP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP-İYİ Parti adaylarına oy vermeyi hesaplaması, aslında güneydoğuda yeniden yerel otorite kurma amaçları için! Akılları fikirleri yerel yönetimlerde özerklik ilanında.

VATAN PARTİSİ OLARAK BU TUZAĞI TÜRK MİLLETİNE GÖSTERİYORUZ…

Bakın HDP, Şişli’de olduğu gibi Kadıköy’de de CHP’nin yüksek oy aldığı yerlerde aday çıkarmıyor ve CHP’yi destekliyor. Şişli’de Kürdistan sözüne itiraz etmeyen bir aday var. HDP, CHP’li adaydan daha iyisini mi bulacak? Kadıköy’de de CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı, HDP çizgisinde. PKK’lıların 2013’te Lice’deki kışkırtmasını destekleyen bir aday, ondan da daha iyisi olmaz tabii… Vatan Partisi olarak bu tuzağı Türk milletine gösteriyoruz. CHP-İYİ Parti-HDP ortaklığına giden her oy, HDP’nin meşruiyet kazanması ve güneydoğuda özerkliğe taş döşemeye yardım etmek demektir. HDP asla Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi değildir, çok açık bir şekilde PKK’nın siyasi koludur. Vatan Partisi, kimsenin ifade edemediği bu gerçeği cesaretle dile getirmektedir. Yalnızca dile getirmemiş, partimiz kanıtlarıyla birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’nin kapatılması için başvurmuştur. HDP ittifak yapılacak bir meşru bir güç değil, kapatılması ülke güvenliği için zorunlu olan bir partidir. Bunu tespit eden yalnızca Vatan Partisi değildir. Yargıtay da PKK-KCK yargılamasında HDP’li belediye başkanları için verdiği gerekçeli kararda aynı saptamayı yapmıştır. Yani Yüksek Yargı da HDP’nin PKK’nin hizmetinde olduğunu tespit ediyor.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-chp-hdp-arasindaki-ittifak-aciktir/feed/ 0
Recep Yılmaz: Dürüstlük ana hedefimiz olacak https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/ https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/#respond Sun, 24 Feb 2019 13:25:12 +0000 /?p=49865 Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz, hedeflerini ve projelerini açıklayan bir toplantı düzenledi. Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Salonu’nda 22 Şubat Cuma akşamı gerçekleşen buluşmaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar da katıldı.

Kadıköy’ün önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamlarından oluşan bir grubun da davetliler arasında yer aldığı programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Recep Yılmaz; “Kadıköy’ün yönetimine talibiz. Bu yolda önce dürüstlük diyoruz” dedi. Dürüstlük ve iyi niyetin her şeyden önce geldiğini dile getiren Yılmaz; “Dürüstlüğün olmadığı hiçbir işin sonu hayırlı değildir. Bu nedenle dürüstlüğü ana hedefimiz, hatta olmazsa olmazımız olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Recep Yılmaz
“HER ANLAMDA ENERJİYE YÖNELECEĞİZ”

Kadıköy’de belediye yönetimine gelmeleri durumunda içinde bulunduğumuz çağın enerji çağı olduğundan yola çıkarak her anlamda enerjiye yöneleceklerini de sözlerine ekleyen Recep Yılmaz; “Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm Kadıköylülerin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmelerini sağlamak için projeler hazırladık. Bunların başında yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek geliyor. Böylece Kadıköy daha temiz, daha ekonomik ve daha güvenli olacak” ifadelerini kullandı.

RecSaadet Partisi Recep Yılmazep Yılmaz
“GÜVENLİ BİR KADIKÖY YARATACAĞIZ”

İnsan yaşamında güvenliğin en başta gelen unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Recep Yılmaz; “Maalesef Kadıköy’ün bazı cadde ve sokaklarında yıllardan beri güvenlik sorunu yaşanmaktadır. Bu bölgeler çok net bilindiği halde bir türlü önlem alınamamıştır. Bizim yapacağımız öncelikli işlerden biride ilgili birimlerle yapacağımız ortak çalışmalar ile Kadıköy’ün her metrekaresinin tertemiz, güvenli ve huzurlu bir Kadıköy olması yolunda olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/recep-yilmaz-durustluk-ana-hedefimiz-olacak/feed/ 0
DSP’den Kadıköy’e sürpriz aday https://www.kadikoylife.com/dsp-kadikoy-belediye-baskan-adayi-mehmet-gunyeli/ https://www.kadikoylife.com/dsp-kadikoy-belediye-baskan-adayi-mehmet-gunyeli/#respond Sun, 24 Feb 2019 12:55:15 +0000 /?p=49875 Türk siyasi tarihinin sürpriz partisi olarak nitelendirilen Demokratik Sol Parti, Kadıköy Belediye Başkanlığı için sürpriz bir ismi aday gösterdi. Aday müracaatlarının son kabul tarihi olan 19 Şubat 2019’a kadar sessiz ve hareketsiz duran DSP, son dakikada aday olarak açıkladığı önemli isimlerle “Bu yarışta biz de varız” mesajı verdi.

ŞİŞLİ’DE SARIGÜL, AVCILAR’DA TOPRAK…

İstanbul’un Şişli ilçesi için Mustafa Sarıgül’ü, Avcılar için Handan Toprak’ı aday gösteren DSP, Kadıköy için ise “Mehmet Günyeli” dedi. Kültürel değerleri ön planda tutan Kadıköylüler başta olmak üzere büyük bir kesim tarafından “Harika bir sürpriz” şeklinde yorumlanan Mehmet Günyeli ismi heyecan yarattı.

Mehmet Günyeli
“KADIKÖY’ÜMÜZE OLAN VEFA BORCUMDUR”

Adaylığının kamuoyu ile paylaşılmasının ardından ilk açıklamayı Kadıköy Life Dergisi’ne yapan Günyeli; “Öncelikle bu durum benim Kadıköy’e olan vefa borcumun yerine getirilmesidir. Kadıköy’de doğup büyümem, Kadıköy’ümüzün tarihini ve kültürünü her daim sahiplenmem, bana bu görev için ‘evet’ dedirtti. Sanatçı ve kültür insanı olmam, Kadıköy üzerine kitap çalışmalarımın olması, sporcu kimliğim, akademik olarak siyaset bilimi okumuş olmam da bu alanda yeterlilik özelliklerim” ifadelerini kullandı.

“KADIKÖY’ÜMÜZE EN ÇOK YAKIŞAN ADAY SEÇİMİ KAZANSIN”

Sözlerini “İnşallah adil ve seviyeli bir seçim yarışı olur, Kadıköy’ümüze en çok yakışan aday seçimi kazanır” dilekleriyle sürdüren Mehmet Günyeli; “Sevgili dostlarımın ısrarları ve güzel ülkemizin politik yaşamında hepimizi üzen, sevgiden, saygıdan, nezaketten uzak bu siyasi anlayışın ve daha birçok şeyin mutlaka değişmesi gerekir bilinci ile yerel siyasete katılma kararı aldım. Bu yolda dostlarımın beni yalnız bırakmayacağına eminim” şeklinde konuştu.

DSP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli…
]]>
https://www.kadikoylife.com/dsp-kadikoy-belediye-baskan-adayi-mehmet-gunyeli/feed/ 0
Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/#respond Fri, 22 Feb 2019 09:42:30 +0000 /?p=49905 Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Meclisi üye adayları belli oldu. Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı, aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti.

İşte, Vatan Partisi Kadıköy’ün aralarında mühendis, avukat, mimar, eczacı, öğretmen ve hemşirelerin olduğu, 4’ü kontenjan toplam 37 kişilik aday listesi:

Vatan Partisi Kadıköy
]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-belediye-meclisi-uye-adaylari-belli-oldu/feed/ 0
Demokrat Parti, Kadıköy’de Ali İnan ile seçime gidiyor https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/ https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 13:18:47 +0000 /?p=49632 Demokrat Parti, yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanlığı için Ali İnan’ı aday gösterdi. Kadıköy’de uzun yıllardır mali müşavirlik yapan İnan, Demokrat Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

Kadıköy’de mahalleler arası eşitliğin sağlanacağını, tek bir mahalleye değil bütün ilçeye hitap edeceğini söyleyen Demokrat Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Ali İnan; “Ekonomi ve kültürel alanlar başta olmak üzere her anlamda güzel bir ilçe hayal ediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de azimli ve kararlıyız” dedi. İnan, konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

Ali İnan
BÜTÜN CANLILARIN BELEDİYESİ…

“Kentsel dönüşüm ile ilgili öncelikli hedefimiz, bu durumu çözüme kavuşturmak. Şu anda kangren haline geren sorunu masaya yatırmamız lazım. Bunun haricinde biz sadece insanların değil, hayvanların da bütün canlıların da belediyesi olacağız. Onların yaşam alanlarını daha kolay hale getirecek, sokak hayvanlarını koruyacağız. İnsanların sokak hayvanlarına bağış yapabilmeleri için ufak alanlar oluşturacağız. Her mahalleye kadın sığınma evleri oluşturmak istiyoruz.

TEKNOLOJİK VE MEKANİK GELİŞMİŞLİK…

Ayrıca, belediyemize ait kadınların evlerinde yapmış olduğu el emeği ürünlerini paraya dönüştürecek bir pazar oluşturacağız. Bunun haricinde gençler ve çocuklar bizler için çok önemli. Özellikle gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan korunmaları için zaman geçirecekleri mekânlar oluşturmak istiyoruz. Bu alanlarda hem teknolojik hem de mekanik anlamda gelişmişlik sağlanacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/demokrat-parti-kadikoyde-ali-inan-ile-secime-gidiyor/feed/ 0
Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/#respond Mon, 18 Feb 2019 11:18:06 +0000 /?p=49610 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, apartman görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan’ın da katıldığı buluşmada Erbil, görevlilerin sorunlarını kendilerinden dinledi.

Apartman görevlileri sigortalarının yapılmadığını, çalışma saatlerinin belirsiz olduğunu, apartman işleri dışında bazı özel işlerin dayatıldığını, horlanmaya maruz kaldıklarını, sendikaya üye olmada baskı hissettiklerini belirtterek, yaşadıkları olayları aktardı. Sorunları dinleyen Osman Erbil, apartman yönetimi ve apartman görevlileri arasındaki iş ilişkisinin hukuki sözleşmelere bağlı olmasının önemine dikkat çekerek; “Eğer yasal haklarımızı bilir ve sendika hakkımızı kullanırsak, karşılıklı olarak iş sınırları net bir şekilde çizilir. Apartman yönetimlerinin hatalı uygulamalarından kaynaklanan istismarı da önlemiş oluruz. Belediye başkanı olduğumuzda sizlerin yaşamış olduğu problemleri dinlemeye ve çözüm bulmaya açık olacağız. Öncelikle de barınma hakkınızın insani koşullarda kullanılmasını özellikle sağlayacağız” dedi.

Osman Erbil
“SENDİKALI OLMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR”

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan da gelecek ve iş güvencesi kaygısının apartman görevlilerinde yoğun bir şekilde yaşandığını kaydederek; “Apartman görevlilerimizin haklarını bilmesi ve çalışma koşullarının iyileşmesi için sendika çok önemli. Sendikalı olma bilinci yükseliyor. Vatan Partisi‘nin mücadelemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, daha öncesinde Kayhan’ı da ziyaret ederek, apartman görevlilerinin yaşadığı sıkıntılar hakkında görüşmüştü.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-apartman-gorevlileriyle-bulustu/feed/ 0
Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarını dinlemeye devam ediyor https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/#respond Mon, 18 Feb 2019 09:32:34 +0000 /?p=49731 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy’ün sorunlarına ilişkin çözümleri yerinde değerlendirmek için mahalle muhtarlarıyla görüşmelerine devam ediyor. Erbil’in bu seferki ziyareti Koşuyolu Mahalle Muhtarlığı’na oldu. Koşuyolu Muhtarı Taşkın Tuna ile görüşen Osman Erbil, mahallenin sorunlarını dinledi.

Koşuyolu Kavşağı’nın uzun süredir çözüme kavuşturulmadığını, bu yüzden trafikte yaşanan sıkışıklığın sürdüğünü belirten Taşkın Tuna, ayrıca Avrasya Tüneli’nin açılmasından sonra yol düzenlemesinin yapılmaması nedeniyle, mahalleden E5 karayolu Tuzla yönü çıkışında ulaşımın zorlaştığını aktardı. Tuna’nın önerilerini dinleyen Erbil; “Seçildiğimizde sorunları izleyen bir belediyecilik yapmayacağız. Büyükşehir ise büyükşehir, karayolları ise karayolları… Muhataplarımızla konuyu bizzat görüşüp, halkın taleplerini karşılamak için muhtarlarımızla, halkımızla birlikte çözene kadar çalışma yürüteceğiz” dedi. Görüşmenin sonunda Tuna, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’e başarılar diledi.

Osman Erbil
]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyun-sorunlarini-dinlemeye-devam-ediyor/feed/ 0
İyi Parti’nin Kadıköy adayı Emre Kınay! https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-emre-kinay/ https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-emre-kinay/#respond Thu, 14 Feb 2019 18:14:38 +0000 /?p=49603 Ünlü tiyatrocu Emre Kınay, İYİ Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldu. Günlerdir sır gibi saklanan haber, bugün öğleden sonra kesinleşti.

“Türkiye İYİ olacak” sloganı ile Meral Akşener önderliğinde Türk siyasi hayatına katılan İyi Parti‘nin bir türlü belirlenemeyen Kadıköy Belediye Başkan Adayı netleşti. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak kapsamında aday çıkarıp çıkarmama konusunda çalışmalar yaptıkları bilinen İyi Parti’de alınan son karar, aday çıkarma yönünde olmuştu. Parti yönetimi, Kadıköylü ünlü tiyatrocu Emre Kınay’ı Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak belirledi.

Emre Kınay
]]>
https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-emre-kinay/feed/ 0
Osman Erbil’den Kadıköy’ü güzelleştirecek projeler https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyu-guzellestirecek-projelerini-tanitti/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyu-guzellestirecek-projelerini-tanitti/#respond Wed, 13 Feb 2019 20:59:41 +0000 /?p=49588 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil; Kadıköy’ün sosyal, eğitim, kültür-sanat yaşamını kolaylaştıracak ve güzelleştirecek projelerini internet sitesinden kamuoyuna ilan etti. Kadınların meslek edinip üretecekleri projelerden, öğrencilerin dijital eğitim imkânlarından yararlanacağı projelere, yaşlıların psikolojik ihtiyaçlarının karşılanmasından, herkesin faydalanacağı bisiklet yoluna kadar çeşitli projeler açıklandı. O projelerden bazıları şöyle:

ENGELLİ MESLEK SANAT SPOR MERKEZİ…

Engelli Meslek Sanat Spor Merkezi inşa edeceğiz. Engellilerimizi bir meslekte uzmanlaşmış, üretken insanlar haline getireceğiz. Geleceğin başarılı sanatçılarını ve sporcularını yetiştireceğiz.

SU SPORLARI TESİSLERİ VE ÇOCUK DENİZ KULÜBÜ…

Suadiye ve Caddebostan’da Belediye Su Sporları Tesisi kuracağız. Başta yüzme ve yelkenli olmak üzere su sporlarını öğreteceğiz. Su sporlarının çocuk yaştan itibaren gençlerimize öğretilmesi için Çocuk Deniz Kulübü kuracağız.

Osman Erbil
E-EV YEMEKLERİ…

Kadınlarımızın ev yapımı yemek, konserve, kurutulmuş sebze, reçel, pestil, salamura yaprak, zeytin, turşu gibi ürünlerinin satışını sağlayacak bir e-mutfak zincirini internet üzerinden kuracağız.

BELEDİYE TANZİM MERKEZLERİ…

Her mahallede açacağımız belediye tanzim satış merkezleriyle, üreticinin ürünü doğrudan vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan köylümüzün ürünü ucuz ve kolayca soframıza gelecek.

MİNİBÜS CADDESİ BİSİKLET YOLU…

Minibüs yolundaki trafik sıkışıklığı bir ulaşım çilesine dönüşmüş durumda. Hem bu soruna çözüm bulmak hem de vatandaşlarımızı spora teşvik etmek için, Bostancı’dan başlayarak Kadıköy’e kadar bir bisiklet yolu açacağız.

Osman Erbil
E-DERSHANE…

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için e-dershane platformu kuracağız. Öğrencilerin bilgisayar başında öğretmenlerini görüntülü dinleyerek ve soru sorup yanıt alabilecekleri canlı dersler olacak.

EMEKLİ ÜRETİM ATÖLYESİ…

Emekli vatandaşlarımızın ilgi alanlarına göre üretmeleri için mahalle atölyeleri açacağız. Ahşap boyamadan takı tasarımına, örgüden resme kadar çok sayıda alanda üretim imkânı sunacağız.

YAŞLILARIMIZLA GENÇLİK DİYALOGU…

Üniversite ve liselerimizle ortaklaşa hazırlayacağımız “Genç-Yaşlı Diyalogu” projesinde, öğrencilerimizden gönüllü olanlar psikologlardan alacakları davranış eğitiminden sonra yaşlılarımızı evlerinde ziyaret edecek, onlarla vakit geçirecek, kitap okuyacak, enstrüman çalacak vb. paylaşımlarda bulunacak.

BELEDİYE SİNEMASI…

Kadıköy’e vatandaşlarımızın aileleriyle keyifle gidebileceği bir belediye sinema salonu açacağız. Kâr amacı gütmeyecek belediye sinemasında filmleri izlemek, özel sinemalara göre çok uygun olacak. Yazlık sinema keyfini de Kadıköylülere yaşatacağız.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBELER…

Her parkta sokak hayvanları için kulübeler yapacak ve onları olumsuz hava şartlarından koruyacağız. Mama ve su kapları daima dolu olacak, aç ve susuz kalmalarına engel olacağız. Hayvanların bakımı ve parkın temizliği düzenli olarak sağlanacak.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-kadikoyu-guzellestirecek-projelerini-tanitti/feed/ 0
İyi Parti’nin Kadıköy adayı kim olacak? https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/ https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/#respond Sun, 10 Feb 2019 15:24:30 +0000 /?p=49475 “Türkiye İYİ olacak” sloganı ile Meral Akşener önderliğinde Türk siyasi hayatına katılan İyi Parti’nin bir türlü belirlenemeyen Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nın 12 Şubat Salı günü netleşmesi bekleniyor.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak kapsamında aday çıkarıp çıkarmama konusunda çalışmalar yaptıkları bilinen İyi Parti’de alınan son karar, aday çıkarma yönünde olmuştu. Bu nedenle gecikme olduğunu dile getiren parti yönetimine yakın isimler, son olarak iki adayın belirlendiğini, hangisinin İyi Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı olacağına ise 12 Şubat Salı günü karar verip, akabinde hemen açıklanacağı bilgisini paylaştılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-adayi-kim-olacak/feed/ 0
Binali Yıldırım’ın Kadıköy sevgisi https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/ https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/#respond Sun, 10 Feb 2019 11:47:36 +0000 /?p=49443 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği TBMM Başkanı Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta geldiği Kadıköy’ü tekrar ziyaret etti.

“VAPURDA ÇAY SİMİT SOHBET” PROGRAMINA KATILDI…

Kadıköy ziyareti öncesinde yapımcılığını ve sunuculuğunu Ömer Öztürk’ün üstlendiği “Vapurda Çay Simit Sohbet” programının konuğu olan Binali Yıldırım’ın içinde bulunduğu vapur Kadıköy’e yanaştığında, vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

KADIKÖY ADAYI ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ KARŞILADI…

Beşiktaş-Adalar İskelesi’nden Kadıköy’e ayak basan Yıldırım’ı, iskelede seçilmesi durumunda birlikte çalışacağı ve Kadıköy’e sürpriz hizmetler planlayan partisinin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz karşıladı. Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan ve Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’ın da katıldığı karşılama sonrasında dolmuşçularla bir süre sohbet eden Binali Yıldırım, daha sonra Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulundu.

Binali Yıldırım
“TUTKU YALÇIN TUTKUMUZ OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her programını takip eden Tutku Yalçın, bu defa Binalı Yıldırım’ı karşılamak için Kadıköy’deydi. Onunla bir süre sohbet eden Yıldırım; “Tutku artık bizim tutkumuz oldu. Sonuna kadar onunlayız” dedi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/binali-yildirim-kadikoy-sevgisi/feed/ 0
Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’den mahalle muhtarlarına ziyaret https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/#respond Fri, 08 Feb 2019 21:34:30 +0000 /?p=49398 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy mahallelerinin durumunu konuşmak için muhtarlara gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor. Osman Erbil, heyetiyle birlikte Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman ve Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Ekşi ile görüştü.

Caferağa Muhtarlığı’na yapılan ziyarette Ayman; mahallede uyuşturucu satışı, gürültü kirliliği, açık hava meyhanesine dönüşme, kriminal suçların artması, güvenlik sorunu gibi problemlerin ciddi boyutlarda olduğunu söyledi. Uzun süredir sorunlara çözüm bulmak için yoğun çaba harcayan Muhtar Ayman, Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikleri şikayetlerin sonuçsuz kaldığını kaydetti.

Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman
“BELEDİYE-HALK BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, sorunları dinledikten sonra partisinin çözümlerini paylaşarak, Kadıköy Belediyesi’nin imkânlarını mahalle sorunlarını çözmeye odaklamasının, halkı seferber etmesinin önemli olduğunu belirtti. Erbil; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili çözümsüz kalan meselelerde, belediye-halk birliğini sağlamak çok önemli. Kamuoyu oluşturmada belediyeye büyük bir görev düşüyor. Güvenlik de dahil tüm sıkıntıları bu şekilde aşarız” diye konuştu.

Osman Erbil
“HASANPAŞA’DA SOSYAL ALANLARA İHTİYAÇ VAR”

Hasanpaşa Muhtarı Ali Ekşi’ye yapılan ziyarette de mahallenin güncel durumu ele alındı. Ekşi, tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin açılmasının önemli olduğunu dile getirerek; “Mahallemizde park ve çocuk oyun alanı gibi sosyal alanlara ihtiyacımız var. Gazhane, mahallelinin söz konusu ihtiyacını karşılamakta faydalı olacaktır. Ayrıca, kaldırılan tanzim satış merkezlerini de arıyoruz. Satış noktası olarak kullanılan alan, şimdi belediye otoparkı yapıldı” dedi.

“UCUZ VE SAĞLIKLI GIDA TEMİN EDİLECEK”

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil, projelerinin başında tanzim satış merkezlerini yeniden kurmak olduğunu kaydederek; “Aracıları devreden çıkarıp, belediye personeliyle doğrudan üreticiye ulaşacak, ucuz ve sağlıklı gıdayı vatandaşımızın sofrasına ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. Görüşmelerin sonunda iki mahallenin muhtarları da Osman Erbil‘e başarılar diledi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-osman-erbil-muhtar-ziyaretlerini-surduruyor/feed/ 0
Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız! https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-turkiyeye-ornek-bir-ilce-yapacagiz/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-turkiyeye-ornek-bir-ilce-yapacagiz/#comments Fri, 08 Feb 2019 20:10:28 +0000 /?p=49383 Kadıköy Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmasının ardından ilk ziyaretini Kadıköy Life Dergisi’nin Kadıköy’deki ofisine gerçekleştiren Şerdil Dara Odabaşı, aday adaylığının kesinleşmesi sonrasında ilk açıklamasını da Kadıköy Life’a yaptı. 1994 yılından bu yana Kadıköy’de yaşadığını belirten Odabaşı, şunları ifade etti:

Şerdil Dara Odabaşı

“Kadıköy’de yaşayan, çağdaş, demokratik yönetim anlayışı ve hizmette eşitlik ilkesini savunan bir avukatım. TBMM 2-3-4. Dönem Milletvekili Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının da bulunduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bir Türkiye için çalışan Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdiyim. 1989 yılından beri aktif siyasetin içindeyim. Bu süre içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, İl Başkan Vekilliği ve İl Sekreterliği görevlerinde bulundum. Son Parti Meclisimizde alınan kararla Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldum. Kadıköy’ü sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız. Ulu Önderimiz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyecek; Kadıköy’ü sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmenin öncü ilçesi yapacağız.”

“SALT ÇOĞUNLUK İLKESİ, PARTİ İÇİ MESELE”

CHP Parti Meclisi’nde salt çoğunluk ilkesiyle seçilemediği yönündeki iddialara ilişkin de kısa bir açıklamada bulunan Şerdil Dara Odabaşı; “Bu konu parti içi bir meseledir, bunu kamuoyu önünde tartışmam. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Faik Öztrak, MYK’dan sonra gereken cevabı vermiştir. Karar, parti merkezinindir” şeklinde konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-kadikoyu-turkiyeye-ornek-bir-ilce-yapacagiz/feed/ 1
Şerdil Dara Odabaşı’ndan Vatan Partisi Kadıköy’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/ https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/#respond Thu, 07 Feb 2019 19:56:39 +0000 /?p=49318 CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, siyasi ziyaretlerinden ilkini Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na yaptı. CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte Yeldeğirmeni’nde bulunan Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı’na giden Odabaşı, burada aynı zamanda Kadıköy Belediye Başkan Adayı da olan rakibi Osman Erbil ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Yerel seçimler üzerine karşılıklı değerlendirmelerde bulunan iki belediye başkan adayı, birbirlerine şans dileklerini ilettiler.

TV’DE AÇIK OTURUM ÖNERİSİ…

Bu arada Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil’in TV’de açık oturum önerisine de sıcak bakan Şerdil Dara Odabaşı; “Kadıköy için tüm partilerin adayları belli olsun, sonrasında bunu gerçekleştirelim” dedi. Buluşmanın sonunda Osman Erbil ve Vatan Partisi Kadıköy İlçe Yönetimi tarafından Şerdil Dara Odabaşı‘na Atatürk’ün “Nutuk” kitabı ve “Andımız” hediye edildi.

Şerdil Dara Odabaşı
]]>
https://www.kadikoylife.com/serdil-dara-odabasi-vatan-partisi-kadikoy-ziyaret-etti/feed/ 0
KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/#comments Mon, 04 Feb 2019 20:26:02 +0000 /?p=49184 Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu ve arkadaşları tarafından önceki gün gerçekleşen ziyaret sırasında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile de görüşme fırsatı bulan Karaoğlu; “Son derece sıcak bir karşılama oldu. Sayın Genel Başkan Önder Aksakal, 31 Mart’taki yerel seçimlerde kadın adaylara kota koymadan daha çok yer vermek istediklerini bildirdi” açıklamasında bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİNDE KADINLAR SEÇİLEBİLİR SIRALARA…

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı ile yapılan görüşme sırasında, yerel seçimlerde meclis üyelikleri için kadınların seçilebilir sıralara yerleştirilmesini ön planda tuttuklarını öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Nuray Karaoğlu; “Bu konuda Sayın Önder Aksakal ve partisinin kararlılığına tanık olmaktan dolayı mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ORHAN YEŞİLYURT ZİYARETİ…

Ziyaret öncesinde ise Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyesi Orhan Yeşilyurt, Kadın Adayları Destekleme Derneği’ni ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda DSP’nin yerel seçimlerde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Yeşilyurt; “Bu seçimleri kadınların oyları ve tutumları belirleyecek. Biz kadın adaylara en fazla destek veren parti olmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demokratik Sol Parti
Nuray Karaoğlu, Beyhan Aydın, Orhan Yeşilyurt, Ayşe Şentürk…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kader-demokratik-sol-parti-ziyareti-gerceklestirdi/feed/ 1
Aykurt Nuhoğlu’ndan Kadıköylülere teşekkür, Odabaşı’na başarı mesajı! https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-kadikoylulere-ve-serdil-dara-odabasi-na-tesekkur-etti/ https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-kadikoylulere-ve-serdil-dara-odabasi-na-tesekkur-etti/#respond Mon, 04 Feb 2019 11:53:50 +0000 /?p=49168 Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP Parti Meclisi’nde Kadıköy için yapılan oylama sonucunda, Şerdil Dara Odabaşı’nın belediye başkan adaylığı onaylandı. CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nın kesinleşmesinin ardından sosyal medyada bir mesaj yayınlayan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköylülere ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, Şerdil Dara Odabaşı’na da başarılar diledi.

Aykurt Nuhoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şunları ifade etti: “Beş yıl boyunca herkesin söz hakkı olduğu örnek bir yerel yönetim anlayışı ile mutlu bir hikâye yazmaya çalıştık. Kamu alanlarının savunulmasından, yaşamın her alanında geliştirilen projelere kadar Kadıköy’den yeni bir söz söyledik. İnsanların hayalleri oldukça güzel günleri birlikte yaratabileceğimize, yaşayabileceğimize inanıyorduk.

Kadıköy Belediyesi Aykurt Nuhoğlu
HER YAŞTAN TÜM KADIKÖYLÜLERE TEŞEKKÜRLER…

Bugün hayallerimizi Kadıköylülerle birlikte gerçekleştirmiş olmanın onurunu ve haklı gururunu yaşıyorum. Bana Kadıköy’de belediye başkanı olma şansını veren partime ve beş yıl boyunca birlikte yürüdüğümüz her yaştan tüm Kadıköylülere, benimle birlikte bu yolculuğa çıkan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Kadıköy Belediye Başkan Adayımız Şerdil Dara Odabaşı ve partimizin tüm adaylarına başarılar diliyorum.”

Şerdil Dara Odabaşı
“KADIKÖY, TÜRKİYE İÇİN REFERANS OLMAYA DEVAM EDECEK”

CHP’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak ismi kesinleşen Şerdil Dara Odabaşı ise, kendisine başarılar dileyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na teşekkür etti. Nuhoğlu’na sosyal medya hesabından yanıt veren Odabaşı; “Sayın Başkan, asıl biz size teşekkür ederiz. Emin olun ki, Kadıköy’de yaşam kalitesini artıran ve çıtayı yükseğe koyan emekleriniz boşa gitmeyecek. Bir yaşam alanı olarak Kadıköy, Türkiye için referans olmaya devam edecek” dedi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-kadikoylulere-ve-serdil-dara-odabasi-na-tesekkur-etti/feed/ 0
Kadıköy’de Şerdil Dara Odabaşı’nın adaylığı onaylandı https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-serdil-dara-odabasi-nin-adayligi-onaylandi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-serdil-dara-odabasi-nin-adayligi-onaylandi/#respond Sat, 02 Feb 2019 19:55:11 +0000 /?p=49095 31 Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere iki aydan az süre kala, Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday tartışmaları sürüyor. Geçtiğimiz Parti Meclisi’nde Şerdil Dara Odabaşı, 30 üyenin oyuyla Kadıköy adayı olarak kabul edilmiş, ancak salt çoğunluk tartışması yaşanmıştı. CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından 2 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen Parti Meclisi’ne sunulan Kadıköy, Beyoğlu, Şişli ve Küçükçekmece adayları onaylandı.

PARTİ MECLİSİ’NDE ONAYLANDI…

CHP’de geçtiğimiz Parti Meclisi sonrasında yoğun tartışmalara neden olan ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın da aralarında bulunduğu bazı üyelerin salt çoğunluğu taşımadığı gerekçesiyle itiraz ettiği Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından yapılan Parti Meclisi’nde tekrar oylandı. Toplantıda Parti Meclisi’ne Beyoğlu Belediyesi için Alper Taş, Kadıköy için Şerdil Dara Odabaşı, Küçükçekmece Belediyesi için Kemal Çebi ve Şişli Belediyesi için ise Muammer Keskin’in sunulması kararlaştırıldı. Bu dört isim Parti Meclisi’nde onaylanarak, partinin belediye başkan adayları oldu.

Şerdil Dara Odabaşı
ŞERDİL DARA ODABAŞI KİMDİR?

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973’de Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalıştı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Şerdil Dara Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve genel sekreterlik görevini yürüttü.

1994 yerel seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev yapan Şerdil Dara Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve Seçim Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde, başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliğinin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor. 26 yıldır Kadıköy’de yaşayan, Fenerbahçe Kongre Üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmakta. Evli ve iki çocuk babası.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-serdil-dara-odabasi-nin-adayligi-onaylandi/feed/ 0
Ahmet Vefik Alp’e “DSP’den aday ol” baskısı! https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/ https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/#comments Thu, 31 Jan 2019 21:30:07 +0000 /?p=49040 Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, Kadıköy Belediye Başkanlığı için “DSP’den aday ol” baskısı sürüyor. Geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen konu için sıcak bakmadığı açıklamasında bulunan Alp; “Maalesef kentlerin yönetiminde uzmanlık ön planda tutulmuyor. Bu nedenle düşünmüyorum” demişti.

SARIGÜL FAKTÖRÜ…
Ahmet Vefik Alp

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı Adaylığı için CHP’den aday gösterilmemesi üzerine istifa edip DSP’ye geçmesi, Kadıköy ilçesinde de DSP’nin gündemde olacağına işaret ediyor. Konu hakkında çok iyi bir aday ile DSP’nin de seçime ortak olabileceği fikrinde birleşen uzmanlar; “En azından Kadıköy için yeni fikirler, yeni projeler ortaya çıkar” diyor.

MİMAR, KENTBİLİMCİ, KADIKÖYLÜ…

Ahmet Vefik Alp’in Kadıköy’ün önde gelen değerlerinden biri olduğunu düşündüğümüzde, her kesimden Kadıköylünün Alp’in belediye başkanı adaylığına sıcak bakacağını ve oy vereceğini düşünüyoruz. Geniş vizyonu ile uluslararası ödülleri olan çok başarılı bir mimar olması, kentbilimci kimliği yanında Kadıköylü olması, ona olan ilgiyi beraberinde getiriyor. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp‘in bir başka özelliği ise, doktorasını ABD’de “Şehirlerin Psikolojisi” üzerine yapmış olması.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-dsp-den-aday-ol-baskisi/feed/ 2
Osman Erbil: Vatanımızı seven insanların oyuna talibiz! https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/ https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/#respond Wed, 30 Jan 2019 12:26:40 +0000 /?p=48980 Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Tuğrul Kihtir’in adaylığını sonlandırmasının ardından partinin Kadıköy İlçe Başkanı ve Merkez Karar Kurulu Üyesi Osman Erbil, Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldu. Yoğun çalışma temposundan dolayı siyasi faaliyetlerine devam etmeme kararı alan Kihtir’e hizmetlerinden ötürü teşekkürlerini sunan Osman Erbil, seçim dönemine ilişkin Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Halkımızın genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerine baktığımızda, halk bir değişim istiyor. Bu değişim için de özellikle acil ihtiyaçlarını çözebilecek ehliyette, bu birikimde yöneticiler arıyor” şeklinde konuştu.

Kadıköy’de bu sorunun çok net bir şekilde gözlemlendiğini ve insanların kamusal anlamda yerine getirilmesi gereken hizmetler noktasında çok ciddi ve çözülemeyen problemlerinin olduğunu söyleyen Erbil; “Bunlar bir kentlinin yaşamını zora sokan ve hızlı bir şekilde çözüldüğü andan itibaren insanların yaşamını kolaylaştırabilecek meseleler” dedi. Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

Osman Erbil
ÜRETEN BELEDİYECİLİK, GÜLÜMSEYEN KADIKÖY!

“Türkiye’nin üretmeye, üretim odaklı bir yönetim ve anlayış inşa etmeye yerel yönetimlerden başlayarak ilerlemesi gerekiyor. Biz 31 Mart’ta tercihimizi yaparken, aynı zamanda hangi belediyenin kamu eliyle üretme potansiyelini ortaya çıkarabildiğini tercih edeceğiz. Bizim bu soruya verdiğimiz yanıt şu; Türkiye’de şu anda maalesef küresel sistemin bir parçası olarak kamu ekonomisi, kamu belediyeciliği bitirildi. Onun yerine rant belediyeciliğinin gelmesiyle insanlarımızı, yaşam alanlarımızı, doğamızı, çevremizi, bunları yıkan ve tahrip eden bir sonuçla karşı karşıya bırakıldık. O zaman bunları tersine çevirebilmek için üretim odaklı bir belediyecilik inşa etmemiz lazım. Sloganlarımızdan biri de bu durumu açıklar nitelikte: Üreten belediyecilik, gülümseyen Kadıköy!

ATATÜRK’ÜN İLKELERİ YOL GÖSTERİCİ OLMALIDIR…

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri, aynı zamanda belediyeleri yönetmemiz için de yol gösterici olmalıdır. Cumhuriyetçilik olmazsa, gerçek bir yerinden yönetim, halkın yönetime katılması olmaz. Devrimcilik olmazsa, küresel sistemin belediyeler üzerindeki yıkıcı etkisini değiştiremeyiz. Laiklik olmazsa, kadınlarımızın üretime katılması olmaz. Milliyetçilikte bizim anlayışımız, yurdumuza yönelik tehditleri göğüslemektir. Kadıköy’ün büyük bir çoğunluğu vatanseverdir. Halkçılık olmazsa, belediye hizmetlerinden vatandaşların büyük çoğunluğu yararlanamaz, halkın yereldeki sorunları çözülemez. Devletçilik olmazsa, mevcut belediyelerdeki taşeron sistemi devam eder. Kâr getirmeyen bir hizmet yararlı da olsa hayata geçirilemez.”

“KADIKÖY, BU VATANIN BİR PARÇASI”

Siyasi olarak duruş ve ilkelerinden ödün vermediklerini dile getiren Osman Erbil; “Bizim milliyetçilik duygumuz, bulunduğumuz toprağı sevmek ve yaşadığımız coğrafyada bize kasteden düşmana karşı göze alınması gereken riskleri almak ve tehlikeleri göğüslemek. Kadıköy’de yaşayan insanlarımızın büyük bir çoğunluğu, vatanı için bedel ödemeye hazır insanlar. Kadıköy de bu vatanın bir parçası. Kadıköy vatandır, biz vatanımızı seven insanların oyuna talibiz. Çünkü o insanlarla birlikte bu sistemi değiştireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

OSMAN ERBİL HAKKINDA…

1985 yılında Burdur’da doğdu. Isparta Fen Lisesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Lise döneminde Vatan Partisi ve siyasal mücadeleyle tanıştı. Hacettepe Üniversitesi İktisat (İngilizce) bölümünde okudu. Üniversitede okuduğu dönemde Vatan Partisi’nin Gençlik Kolları Öncü Gençlik Üyesi olarak üniversitenin Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite dönemi boyunca Öncü Gençlik Ankara Sekreterliği, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Ankara Başkanlığı, TGB Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, Öncü Gençlik Genel Sekreterliği ve Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2011 yılında üniversiteden mezun oldu.

Vatan Partisi Öncü Gençlik ve Türkiye Gençlik Birliği’ndeki yöneticilik görevlerini 2013 yılında devrederek Aydınlık Gazetesi’nde gazeteciliğe adımını attı, editör olarak görev yaptıktan sonra gazetenin gece sorumlusu olarak çalıştı. 2014 yılından 2015 yılına kadar Ulusal Kanal’ın Ankara Haber Müdürlüğü’nü yaptı. 2015 yılında bu kez İstanbul’da Ulusal Kanal’da gazeteciliği sürdürdü. 2016 yılında Vatan Partisi’nin Kadıköy İlçe Başkanı seçildi. Bu göreve 3 yıla yakın bir süredir devam etmekte olan Osman Erbil, Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi’dir. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Vatan Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Evlidir.

]]>
https://www.kadikoylife.com/osman-erbil-vatanimizi-seven-insanlarin-oyuna-talibiz/feed/ 0
Kadıköy’de de kılıçlar çekildi! https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-de-kiliclar-cekildi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-de-kiliclar-cekildi/#respond Wed, 30 Jan 2019 08:22:14 +0000 /?p=48966 Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkan adaylarının belirlenmesi sırasında yaşanan sıkıntılar her geçen gün artarak devam ediyor. Yapılan açıklamalar ise, beraberinde yeni sıkıntılara davetiye çıkarıyor. Geçtiğimiz pazar günü yapılan Parti Meclisi toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız bulduğu Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Bizi başarısız bulanlar kitaba açıp bakacaklar” dedi.

İZMİR’DEN SONRA KADIKÖY KRİZİ…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir’de yaşanmakta olan Tunç Soyer krizi sürerken, şimdi de Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı için açıklanan Şerdil Dara Odabaşı ismi üzerindeki tartışmalar sürüyor. Parti Meclisi oylamasından Şerdil Dara Odabaşı isminin 30 oyla çıkmış olmasının yeterli olmadığını savunan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş başta olmak üzere pek çok partili, “Odabaşı’nın adaylığının kesinleşmesi için 31 oy alması gerekir” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine CHP Genel Merkezi tarafından Şerdil Dara Odabaşı’nın adaylığı iki defa duyurulurken, mevcut Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise “Aday belli değil” açıklaması yaptı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: AYKURT NUHOĞLU BAŞARISIZ…

Tartışmaların odağındaki isimlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta yapılan ve 18 saat süren Parti Meclisi toplantısında Aykurt Nuhoğlu için “Özür dileyerek söylüyorum ama benim gözümde başarısız bir belediye başkanıdır” şeklinde sözler sarf etmiş olmasına Nuhoğlu sessiz kalmayarak, bir anlamda “Önce kendine baksın” dedi. Hatta aralarında ensonhaber.com haber portalı başta olmak üzere pek çok haber sitesi de bu başlığı kullandı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu
AYKURT NUHOĞU: CHP YÖNETİMİ KENDİNİ DEĞERLENDİRSİN…

Önceki gün Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine yönelik şu yanıtı verdi: “Bizi başarısız olarak gösterenler, kriteri neye göre belirliyor. Biz beş yıl boyunca Kadıköy’ü sosyal demokrat partinin kitabına uygun şekilde yönettik. Başarısız olarak adlandıranlar açacaklar, o kitaba bakacaklar. Parti üyeleri kendi belediye başkan adaylarını seçemiyorsa, CHP yönetimi kendini değerlendirsin. Ben ve diğer aday adaylarının da aday olma hakkı var. Buna karar verecek olan 61 tane Parti Meclisi üyesidir.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-de-kiliclar-cekildi/feed/ 0
Flaş iddia: CHP’nin Kadıköy adayı değişebilir! https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/ https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/#respond Tue, 29 Jan 2019 14:42:51 +0000 /?p=48946 CHP’de geçtiğimiz gün açıklanan İstanbul’un ilçe belediye başkan adayları arasında en çok tartışmalara neden olan Kadıköy için bomba etkisi yaratabilecek bir iddia gündeme geldi. CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın programında sarf ettiği parti meclisi yapısıyla ilgili bir ayrıntı, CHP’nin Kadıköy için belirlemiş olduğu Şerdil Dara Odabaşı isminin değişebileceği iddiasının gündeme oturmasına neden oldu.

31 OY OLMASI GEREKİYOR…

Adayların belirlendiği 18 saat süren parti meclisi oylamasında üye sayısı olan 60 üyenin salt çoğunluğunun 31 oy olması gerektiğine değinen Barış Yarkadaş, “Oysa yapılan oylamada Şerdil Dara Odabaşı için 30 oy çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Aykurt Nuhoğlu
AYKURT NUHOĞLU: OYLAMADAN ÇIKMADI…

Öte yandan, Kadıköy’ün mevcut belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada Şerdil Dara Odabaşı için “Kadıköy ile ilgili yapılan oylamadan çıkmadı. 4 Şubat’ta parti meclisi tekrardan toplanıp karar verecek” diye konuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/flas-iddia-chp-nin-kadikoy-adayi-degisebilir/feed/ 0
CHP, Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nı belirledi https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediye-baskan-adayini-belirledi/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediye-baskan-adayini-belirledi/#respond Sun, 27 Jan 2019 15:27:00 +0000 /?p=48862 CHP’de İstanbul’un en çok merak edilen ilçelerinden biri olan Kadıköy için Belediye Başkan Adayı, Şerdil Dara Odabaşı olarak belirlendi. Toplamda 14 aday adayının birbirleriyle yarıştığı sıralamada en sakin görünen isim olarak dikkatleri çeken Odabaşı, belediye başkanı bir ailenin çocuğu olarak biliniyordu.

KADIKÖY LIFE AYLAR ÖNCE YAZMIŞTI…

Kadıköy için 14 aday adayının yarıştığı kulvarda adaylardan hiçbiri Kadıköy Life’ı ziyaret etmezken, Şerdil Dara Odabaşı aylar önce ilk ziyaretini Kadıköy Life’a yapmış ve düşüncelerini aktarmıştı. Bunun üzerine aynı günün akşamında Odabaşı’nın 14 aday içerisinde en güçlü aday adayı olduğunu yazmıştık.

CHP’NİN OYLARI ARTACAK MI?

Kadıköy’de CHP adayının seçimi tartışmasız ve büyük farkla kazanacağı neredeyse yüzde 99,9. Şimdi gündeme gelecek sorulardan biri de şöyle: Oy oranı yüzde 70’lerin üzerinde olan CHP, Kadıköy’de bu oranı daha mı yukarılara taşıyacak yoksa aşağılarda mı kalacak? Bizi takip edin, habersiz kalmayın…

Şerdil Dara Odabaşı
Şerdil Dara Odabaşı, geçtiğimiz yılın eylül ayında Kadıköy Life Dergisi’nin Kadıköy’deki ofisini ziyaret etmiş, Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ve Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya’ya düşüncelerini aktarmıştı. Sonunda ise bu hatıra fotoğrafı çekilmişti…
]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy-belediye-baskan-adayini-belirledi/feed/ 0
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayları buluştu https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/#respond Mon, 14 Jan 2019 19:58:35 +0000 /?p=48581 Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı’na aday olan CHP’li üyeler, düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşma, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in davetiyle yapıldı. Toplantıya katılan aday adayları, kendilerine ayrılan üçer dakikalık zaman diliminde projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı için 187 başvuru kayıtlara geçerken; buluşmaya aralarında Tolga Şahlıoğlu, Soydan Alkan, Mesut Kösedağ, Ferah Diba Yeğin, Zübeyde Polatlı, Fahri Tekeşin gibi isimlerin bulunduğu 103 aday adayı katıldı. Aday adayları arasında engelli listesinden Mert Güney ile İrfan Güran da vardı. Toplantıyı, Kadıköy Belediye Başkanı ve adayı Aykurt Nuhoğlu ile 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve Kadıköy Belediye Başkan Adayı Kadir Gökmen Öğüt de izledi.

Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi
Kadıköy belediyesi Meclis üyesi
Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı’na aday olan üyeler, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in davetiyle düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-belediyesi-meclis-uyesi-aday-adaylari-bulustu/feed/ 0
AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Özgül Özkan Yavuz https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-ozgul-ozkan-yavuz/ https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-ozgul-ozkan-yavuz/#respond Wed, 02 Jan 2019 18:43:06 +0000 /?p=48120 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti’nin İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım olurken; Beşiktaş, Maltepe ve Silivri’de Cumhur İttifakı’nın ortak adayı gösterildi. AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı ise, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Özgül Özkan Yavuz olarak gösterildi.

ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ HAKKINDA…

özgül özkan yavuzÖzgül Özkan Yavuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. Akademik kariyerine ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kentsel Politika ve Yerel Yönetimler Programı’nda araştırma görevlisi olarak başladı. “Türkiye’de Kentsel Yenileme Süreçleri ve Politikaları” başlıklı teziyle 1998 yılında yüksek lisans (MSc) diploması aldı.

1999 yılında kazandığı Avrupa Birliği Jean Monnet Programı bursuyla İngiltere’ye giderek Birmingham Universitesi, School of Public Policy, Centre for Urban and Regional Studies Bölümü’nde turizm planlaması ve alan yönetimi konularında uzmanlaşarak, “Türkiye’de Turizm Alanlarında Planlama ve Yönetim” konulu teziyle ikinci yüksek lisans derecesini (MSc) aldı. 1997 yılında Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü Planlama Dairesi’nde Şehir Plancısı olarak çalışmaya başladı. 17 yıl boyunca önce Turizm Bakanlığı, sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yurtiçi ve yurtdışı çeşitli birim ve projelerinde görev yaptı.

2004-2007 yıllarında Hollanda Kültür ve Tanıtma Ataşesi olarak diplomatik görevde bulunan Özgül Özkan Yavuz, 2008-2010 arasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın Uluslararası Tanıtımdan Sorumlu Direktörü olarak çalıştı. 2011’de atandığı İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini Temmuz 2014 tarihine kadar sürdüren Özgül Özkan Yavuz, bu görevinde kültür ve turizm alanında çeşitli ulusal ve uluslararası projelerin yürütücüsü oldu. Bu tarihten Kasım 2016’ya kadar İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü olarak görev yapan Özgül Özkan Yavuz, aynı dönemde “European Cities Marketing Association” isimli birliğin yönetim kurulu üyeliğine de seçilerek, İstanbul’u uluslararası alanda temsil etti. Aralık 2016 tarihinden bu yana İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevini sürdüren Yavuz, aynı zamanda İstanbul Kalkınma Ajansı’nın üyesi bulunduğu Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) Board of Directors ve KADEM Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-belediye-baskan-adayi-ozgul-ozkan-yavuz/feed/ 0
Vatan Partisi’nden Karacaahmet Sultan Dergahı’na ziyaret https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinden-karacaahmet-sultan-dergahina-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinden-karacaahmet-sultan-dergahina-ziyaret/#respond Wed, 19 Dec 2018 21:31:34 +0000 /?p=47950 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ve Vatan Partisi heyeti, Karacaahmet Sultan Dergâhı’nı ziyaret etti. Ziyarette yerel seçimler sonrası programını anlatan Dr. Kihtir, Alevi vatandaşların sorunlarını ve taleplerini Karacaahmet Sultan Dergâhı Genel Başkanı Muharrem Ercan’dan dinledi. Ercan, Alevilerin Atatürk’e bağlılığının üst düzeyde olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Hz. Peygamberimiz Muhammed Mustafa ne kadar değerliyse, Hz. Ali ne kadar değerliyse, Hacı Bektaş-ı Veli ne kadar değerliyse, Mustafa Kemal de o kadar değerlidir. O olmazsa olmazımızdır.”

Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ise, ziyarette Türk milletinin köklerinden koparılamayacağını ve mezhepsel olarak ayrıştırılamayacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Bizim yolumuz, Türk’ün bekası yoludur. Bizim yolumuz, ‘bölünmüşlüğe ve bölücülüğe hayır’ yoludur. Türkiye insanı olarak bir çıkış noktasına ihtiyacımız var. Mark Twain; ‘İnsanları aldatmak, aldatıldıklarına inandırmaktan daha kolaydır’ der. İnsanlar takım tutar gibi parti tutuyor, biz şimdi bu adeta bağnaz tutumla mücadele ediyoruz. İnsanlar hep aynı şekilde oy kullanarak çok şey değişsin istiyor, ancak bu mümkün değil.

HEDEFİMİZ, İNSANLARIN MUTLU OLMASIDIR…

Vatan PartisiBiz çözümsüzlükten beslenen bir anlayış içinde değiliz ve olmayacağız. Biz iktidar da olsak, muhalefet de olsak insanların sorunlarına çözüm bulacağız, üreteceğiz. Çünkü hedefimiz, insanların mutlu olmasıdır. Karamsarlıktan nemalanmak bize yakışmaz. Biz toplumun her kesimiyle; sağcısıyla, solcusuyla, aydınıyla, dindarıyla, laikiyle, her insanıyla ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyen herkesin artık birleşmesi gerektiği ülküsünü savunuyoruz. Geldiğimiz bu dar noktada artık kendimize gelmekten, dönmekten başka bir yolumuz, çaremiz de yoktur.”

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK…

Kihtir, belediyecilik anlayışını da şu sözleriyle tanımladı: “İnsanları sorunlar altında boğuşan, tıkanmış Kadıköy’ün başına geldiğimiz zaman, belediye hizmetini insan odaklı yapacağız ve ayda bir toplayacağımız halk meclisleriyle sorunları dinleyerek, görüş alışverişi sağlayarak vereceğiz. Kapıcısı, marangozu, doktoru, esnafı, işçisi herkes gelip yönetime bizzat katılacak. Herkesin şikâyetlerini dinleyeceğiz ve çözüme kavuşuracağız. Belediyeden otomatik telefon cevap servisini kaldıracağım, aradıklarında karşılarında insan bulacaklar.”

İNSAN GÖZÜ İSTEDİĞİNİ GÖRÜR, İSTEMEDİĞİNİ GÖRMEZ…

Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ayrıca, bazı çevrelerden gelen “Partiniz AKP’yi savunuyor” eleştirilerine da yanıt verdi: “Bu tamamen yaratılmış bir yanlış algıdır. Bugün Aydınlık Gazetesi’ni açın, her iki tarafı da eleştiren yazılar ve haberler var. Hem iktidarın hem de muhalefetin yanlışlarını… Biz Avrasya ülkesi güçlü Türkiye’nin savunucusuyuz. Mevlana’nın bir sözü vardır; ‘İnsan gözü istediğini görür, istemediğini görmez.'”

Dr. Kihtir, ziyaretinin sonunda tarih kitaplarından “Anadolu’nun Beyleri” adlı eserini de imzalayarak, Muharrem Ercan’a hediye etti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinden-karacaahmet-sultan-dergahina-ziyaret/feed/ 0
Kadıköy, Gürsel Tekin’e mi veriliyor? https://www.kadikoylife.com/kadikoy-gursel-tekine-veriliyor/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-gursel-tekine-veriliyor/#respond Fri, 14 Dec 2018 20:48:45 +0000 /?p=47883 Önümüzdeki ayların ana gündemi olan yerel seçimler için bazı merkezlerdeki bilinmezlikler devam ediyor. Bunlardan biri de Kadıköy… “Dünyanın en havalı 50 semti” içerisinde yer alan ve pek çok yönden Türkiye’nin en önemli ilçeleri arasında kabul edilen Kadıköy için Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adayları birbirleriyle yarışırken, beklenmedik isimler de gündeme gelmeye devam ediyor.

Gündeme bomba gibi düşen iddia, geçtiğimiz akşam Habertürk TV’de dile getirildi. Eren Eğilmez yönetimindeki “Gerçek Fikri Ne” adlı programda CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak? sorusuna cevap aranırken, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu isminin yüzde 90 ihtimalle belirlendiği konuşuldu.

“İSTANBUL OLMAZ, KADIKÖY VERELİM”

Konuklardan Nagehan Alçı’nın “Peki, yaklaşık bir yıldır İstanbul’un tüm ilçelerinde aktif bir şekilde çalışan Gürsel Tekin ne olacak?” sorusuna, Habertürk Yazarı Esra Boğazlıyan cevap vererek; “Bugün birkaç saat önce aldığım habere göre, Gürsel Tekin‘e Kadıköy verilecek” iddiasında bulundu. Hatta bir şekilde bu gerçekleşmezse de Kadıköy Belediye Başkan Adayı belirleme yetkisinin Tekin’e bırakılacağını aktaran Boğazlıyan, CHP Kartal’da da mevcut belediye başkanı Altınok Öz ile devam edileceği bilgisini paylaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gürsel Tekin

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-gursel-tekine-veriliyor/feed/ 0
Mustafa Demircan: Ekoloji dostu bir Kadıköy yaratacağız https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-ekoloji-dostu-bir-kadikoy-yaratacagiz/ https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-ekoloji-dostu-bir-kadikoy-yaratacagiz/#respond Wed, 12 Dec 2018 22:42:01 +0000 /?p=47822 Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı olan isimlerden Mustafa Demircan ile mini bir söyleşide bulunduk. Uzun süre yerel yönetimlerde görev yapan ve belediyecilik konusunda hayli tecrübeli olup, bu tecrübesi nedeniyle Kadıköylüler tarafından öncelikli olarak tercih edileceği izlenimi yaratan Demircan, sorularımıza içtenlikle cevaplar verdi.

Bize yönetim anlayışınızdan bahseder misiniz?

Öncelikle yaşam kalitesinin yükselmesi, dezavantajlı grupların yaşamlarının kolaylaştırılıp iyileştirilmesi; kadın, çocuk ve yaşlılara ilişkin sorunlar ile artan gelir adaletsizliği, yoksulluk, bozulan toplum sağlığı, eğitim, ulaşım, yeşil alan başta olmak üzere yetersiz kalan altyapı, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın olumsuz etkileri gibi büyüyen sorunlarla baş edebilmek için sürdürülebilir ve ekoloji dostu bir Kadıköy yaratmayı hedefledik. Hedefimize ulaşmak için çevre yönetimi, ekonomik gelişim, sosyal gelişim ve eğitim, sağlık, doğal çevre ve sokak hayvanları, ulaşım, tasarım, yaratıcılık, kent planlama ve yeşil alanlar, akıllı şehir konularında her bir mahallemiz için mahalle planlaması çalışmaları yürüteceğiz. “Yeşil Mahalle Planlaması” olarak adlandırdığımız bu çalışmalarımızı katılımcı demokrasi anlayışıyla kuracağımız mahalle evlerinde, mahalleli-muhtar-belediye işbirliğiyle sürdüreceğiz. İlgili kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, Kent Konseyi, üniversiteler,özel sektör ve meslek örgütleri gibi kent paydaşlarımızı da sürece dahil edeceğiz.

Her konuda vatandaşlarımızla beraber, fikir alışverişi yaparak ilerleyeceğiz. Mahallesi için bir fikri olan, ihtiyaçlara cevap verecek projeleri bulunan mahalle sakinlerine ve mahalle topluluklarına “Yurttaş Katılım Fonu” projemiz ile kucak açacağız. Bu sistem Kadıköylüleri belediye bütçesinin yönetimine aktif olarak katacak, bütçelerinin yönetiminde söz sahibi haline getirecek.

Mustafa Demircan

Kadıköylüler için toplumsal anlamda ürettiğiniz projeler nelerdir?

Çocuklarımız için “21 Mahalle 21 Ekolojik Kreş” ile okul öncesi çağdaki çocukları, “Kapım Her Daim Açık” projesi ile sokak çocuklarını, “Çocuk Sağlığı Merkezi” ile çocukların genel sağlık durumlarını, “Çocuk Eğlence ve Aktivite Merkezi” ile çocuk gelişimini, “Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi” ile çocukların bilim ve teknolojiyle buluşacağı, bilişsel ve duygusal gelişimlerini destekleyecek projeler hazırladık.

Geleceğimiz olarak gördüğümüz gençler için “Gençlik Değişime Öncülük Ediyor” projesi ile bireysel, sosyal ve mesleki gelişimlerini destekleyeceğiz. Kapasitelerini geliştirmek için “Gençlik Girişim Fonu” ile özgün proje ve icatlarına hibe desteği; “Değişimi Tasarlıyorum, Harçlığımı Çıkarıyorum” projesi ile mahallelinin fikirlerini tasarıma, somut proje önerilerine dönüştürecek “Değişimi Tasarla” üyesi gençlere de cep harçlığı desteği vereceğiz. “Oyun Abisi/Ablası Projesi” ile genç-çocuk birlikteliğini, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını, dayanışmalarını sağlamak istiyoruz.

Üniversiteli öğrencilerimizin yurt sorununu çözmek üzere, kişilik hak ve özgürlüklerine saygılı, ekonomik, konforlu ve güvenli yurtlar açacağız. Dezavantajlı grupların korunması ve koşullarının iyileştirilmesi için uzmanlardan oluşan bir kurulun rehberliğinde projeler geliştirip uygulayacağız. Başta dezavantajlı gruplar olmak üzere, Kadıköy halkının bedenen ve ruhen sağlık düzeyini iyileştirmek amacıyla kamuya ait alanlarda nitelikli fiziksel aktivite alanları, spor tesisleri yapacağız. “Yalnız değilsiniz” isimli projemizle kıdemli yurttaşlarımıza evde bakım ve destekleyici hizmetler (düzenli sağlık kontrolü, kuaförlük hizmetleri gibi) vererek, yaşlılığın ve yalnızlığın yıkıcı ve yıpratıcı etkilerinin azaltılmasını planlıyoruz. Kuracağımız “İyi Yaşam Merkezleri” ile sosyal hayattan kopmamalarına destek olacağız.

Yerel yönetim ve yerel kalkınma politikalarımızı toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesiyle beraber, kadınların yaşamlarını kolaylaştırıp konumlarını güçlendirmek ve gerekli yasal düzenlemelerin yapmak, yapılmasını sağlamak, kentsel ve sosyal hizmet sunumunu iyileştirmek, kadınlarımıza yönelik gerçekçi hizmetleri sunmak üzere Kadıköy’ü kadın dostu kent haline getireceğiz. Kadıköy’de engeller kalkacak. Engelli yurttaşlarımız sosyal hayatını kısıtlayıcı fiziki engelleri ortadan kaldırarak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak üzere politikalar geliştireceğiz. Bu amaçla eğitim, istihdam, yasa ve yönetmelikler, sağlık, şehir planlama ve tasarım, sosyal yardımlaşma konularının kapsamlı olarak ele alınacağı “Engelsiz Kent Kadıköy Programı” yürüteceğiz. İsrafın önlenmesi, sosyal adalete katkıda bulunmak, ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam standardını yükseltmek amacıyla gıda, giyim, temizlik maddesi gibi ürün bağışının yapılacağı “Sosyal Market” kuracağız.

Kadıköy’ün çevresi, altyapısı ve ulaşımı gibi alanlarına dair başlıca projeleriniz nelerdir?

Her şeyden önce sürdürülebilir ve ekoloji dostu bir Kadıköy yaratacağız. “Eko Kent-Eko Ulaşım” projemiz ile toplu taşımanın güçlendirilmesiyle, otomobil kullanımının azaltılmasını hedefliyoruz. Gürültü, hava kirliğinin ve karbon salımının azaltılması amacıyla, ilçenin ana caddelerinde hafif raylı sistem ile bu güzergâhlarla bağlantılı tramvay hatları öneriyoruz.

Özel araç kullanmak zorunda kalan vatandaşlarımız için kamuya ait alanlarda, yeşil alanları tahrip etmeyen zemin altı asansörlü otoparklar inşa ederek, parklanma sorununa da çözüm üreteceğiz. İklim dostu bir araç olan, aynı zamanda sağlığımızı da iyileştiren bisikletin kullanımını yaygınlaştırmak üzere kesintisiz bisiklet yolları uygulayacağız. Ayrıca ara sokakların yapraklı, yeşil bitki ve ağaçlarla estetik ve ekolojik mekânlara dönüştürülmesi, kentin havasının temizlenmesi, ısı adası etkisinin ve karbon salımının azaltılarak iklim değişikliği ile mücadele etmede önemli aşama kaydedilmesini sağlayacağımızı düşünüyorum.

Kent bahçeciliğini geliştirmek, güvenli gıda, ekoloji, iklim değişikliği ve kentsel tarım konularında toplumsal farkındalık yaratılmasını hedefliyoruz. Çevre anlamında bilinçli bir toplum yaratacağız. Üretici ve tüketiciye önem veriyoruz. İkisini de düşünerek; yerel tarım üreticilerini, kooperatifleri desteklemek, yerel tarım ürünlerinin aracısız olarak, doğrudan tüketiciye sunmak, yerli “ata tohumu” kullanımını artırmak üzere mahallelerimizde yürüme mesafesinde, uygun fiyatlarda, üreticiden organik ve doğal ürün alışverişi yapabilecekleri sabit pazarlar açacağız.

Dünyaya karşı da sorumluluklarımızın olduğu bilinciyle; küresel ısınma, iklim değişikliği, sera gazı salımları gibi insan kaynaklı çevre sorunlarıyla mücadelede “Yeşil Bilişim” diye tanımlanan çevre dostu, yenilikçi bilgi ve iletişim teknolojileri uygulamalarını yürüteceğiz. “Bilişim Vadisi” projemizle Kadıköy Rıhtım bölgesini “Ar-Ge ve İnovasyon Üssü” haline getireceğiz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-ekoloji-dostu-bir-kadikoy-yaratacagiz/feed/ 0
Vatan Partisi’nden Kadıköy sürprizi https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-surprizi-yapti/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-surprizi-yapti/#respond Sat, 08 Dec 2018 15:49:24 +0000 /?p=47753 Diğer partiler Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adaylarını belirlemeye çalışırken Vatan Partisi, Kadıköy Belediye Başkan Adayı’nı ilk belirleyen parti oldu. Posta Gazetesi Yazarı Rauf Tamer, önceki gün kaleme aldığı “Aday Adayları” başlıklı köşe yazısında Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir’den bahsetti.

“KABINA SIĞAMAYAN BU GENÇ ADAM”

Yazısında Beşiktaş ilçesi için aday adayı olan Affan Keçeci ve İsmail Ünal’dan da bahseden Rauf Tamer, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Tuğrul Kihtir için şu ifadelere yer verdi: “İşte bu sürpriz oldu. Hem iyi bir cerrah, hem de çılgın bir tarihçi… Kabına sığamayan bu genç adam, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı… Yahu nasıl bulmuşlar, nasıl ikna etmişler bilmiyorum. Tahminim odur ki Doğu Perinçek’in keşfi…”

Tuğrul Kihtir

TUĞRUL KİHTİR HAKKINDA…

1961’de Ankara’da doğan Tuğrul Kihtir, 1979’da Robert Koleji’ni, 1985’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de New York Medical College’de cerrahi eğitimini, 1996’da Cleveland Case Western Reserve University’de plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimini tamamladı. New York Medical College’da yardımcı doçent ve University of North Dakota School of Medicine’de doçent oldu. Kihtir’in tıp alanında 20’nin üstünde yayın ve sunumu, tarih alanında 40’ın üstünde yayın ve sunumu mevcut olup, tıp alanında iki kitabı, tarih alanında dört kitabı bulunmakta. İki çocuk babası Tuğrul Kihtir, İngilizce ve İtalyanca bilmekte.

Vatan Partisi Tuğrul Kihtir

TUĞRUL KİHTİR’İN KADIKÖY PROJELERİ…

■ Kadıköy’ü, Türkiye’nin sanat merkezi yapacağız. Bu kapsamda insanların gideceği atölyeler açacağız. Özgün Kadıköy halı markasını yaratacağız. Bu sayede Kadıköy, yaptığı üretimle isterse maddi gelir de elde edecek.

■ İnsan içindeki sanat dünyasını harekete geçireceğiz. Aydın Kadıköyümüze semt kütüphaneleri ve konferans salonları kuracağız.

■ Her okula bir kreş kuracağız.

■ Trafik sorununa çözüm bulacağız. Üretmeye gidip gelirken, yolda üretmeden geçiriyoruz. Bunu engellemek için İstanbul’un Avrupa yakasına da ulaşacak şekilde Bostancı-Kadıköy metro hattını İBB’yle ortak çalışarak açacağız.

■ Otopark sorununa çözüm üreteceğiz. Bu amaçla Kadıköy İskelesi’ne ikisi yer altında toplam dört katlı özgün mimari tarzda bir otopark yapacağız.

■ Kadıköy’ün ve çocuklarımızın güvenliği en önemli ilkemiz. Oyun parklarına bekçi ve güvenlik kamerası uygulaması başlatacağız.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-surprizi-yapti/feed/ 0
Tuğrul Kihtir: Kadıköy’ü halk konseyleriyle yöneteceğiz https://www.kadikoylife.com/tugrul-kihtir-kadikoyu-halk-konseyleriyle-yonetecegiz/ https://www.kadikoylife.com/tugrul-kihtir-kadikoyu-halk-konseyleriyle-yonetecegiz/#respond Mon, 03 Dec 2018 20:39:59 +0000 /?p=47701 Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir, Ulusal Kanal’ın 19. yıldönümü kutlama gecesine katıldı. “Kökünden kopuk, halkından kopuk bir yönetimimiz olmayacak. Vatan Partisi, Kadıköy’de gerçekten halkçı, halkın sorunlarına eğilen bir belediyecilik sistemi kuracak” diyen Tuğrul Kihtir, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sadece estetik değil, aynı zamanda rekonstrüktif cerrahıyım. Rekonstrüktif cerrahi, herhalde belediye başkanlığı sürecinde çok işimize yarayacak. Kadıköy, İstanbul’un çok güzide bir bölgesi. Eski çağlarda buraya gelenlerin ilk yerleştiği yer Kadıköy, Fikirtepe ve Kurbağalıdere. Zaten Khalkedon, Kurbağalıdere demek aynı zamanda. Ben de bir Kadıköylüyüm. Kendimi bildim bileli Feneryolu’ndayım. İstanbul’a geldiğiniz zaman Asya’nın başladığı ilk nokta Kadıköy’dür. Bizim amacımız da Kadıköy’ün bu tarihi önemine layık bir marka haline gelmesidir. Yapacağımız projelerle bunları gerçekleştireceğiz.

Tuğrul Kihtir

TÜRK’ÜN YÖNÜ ANADOLU OLMALIDIR…

Ulusal Kanal’ın 19. yıldönümü derken, aklımdan bana bir şeyin 1000. yıldönümü olduğunu size hatırlatmak geldi. 2018’den 1000 yıl geriye gidersek, 1018 yılına gidiyoruz. 1018 yılı, Türklerin Anadolu’dan Asya’ya yürüyüşünün başlangıcıdır. Selçuklular, Orta Asya’dan Hazar’ın doğusuna inmeye başladıkları zaman, Gazneliler ile Karamanlılar arasındaki sıkışık dönemde kurucuları Tuğrul Bey, ağabeyi Çağrı Bey’i o sıkışıklık anında kendilerine yurt bulması için 3000 süvari ile gönderir. O 3000 süvari Anadolu’ya gelir. Üç sene kalırlar ve dönüşte Çağrı Bey, Tuğrul Bey’e der ki; ‘Bizim yönümüz, Türk’ün yönü Anadolu olmalıdır.’ İşte 1018 yılı bu anlamda çok önemlidir.

ATATÜRK HİÇBİR DEVLETİ YIKMAMIŞ, BİLAKİS DEVAM ETTİRMİŞTİR…

Abbasi halifesi, Mısır Şiileri ve Büveyhiler tarafından büyük bir tehlike altındadır. Tuğrul Bey, Abbasi halifesine yazar, der ki ‘Geleyim seni kurtarayım.’ Ve gelir, O’nu kurtarır. Büveyhileri yener, halifeyi tahtına geri oturtur ve şart koşar, der ki; ‘Halife ile ben karşı karşıya aynı eşitlikte tahta oturacağız.’ Yani önüne yürüyerek çıkıp eğilmek istemez ve halife de bunu kabul eder. Abbasi halifesine şöyle der: ‘Size saygımız sonsuzdur ama bundan sonra izin veriniz, siz din işlerine bakınız, biz devlet işlerine.’ İşte laikliğin kurucusu Tuğrul Bey, 1055 yılında bundan 963 sene önce bütün devletlerden önce laikliği oluşturan adamdır. Osman Gazi de bunun farkındadır. Anadolu İmparatoru Alaaddin Keykubat da bunun farkındadır, Atatürk de bunun farkındadır. Bunların hepsi, toplumlarının birleştirerek yeniden devlet kurmuş kimselerdir. Mesela Atatürk, hiçbir devleti yıkmamıştır, bilakis devam ettirmiştir. Borçlarına kadar yüklenerek hepsini devam ettirmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapılan algı operasyonlarının hepsini kınıyorum.

KADIKÖY’Ü ALACAĞIZ…

Kuracağımız halk konseyleri ile yöneteceğiz Kadıköy’ü ve 15 günde bir, ayda bir insanları herkese açık olarak toplayacağız. Sorunlarını dinleyeceğiz, çözüme kavuşturacağız. Osman Gazi’nin oğlu Orhan Gazi’nin de dediği gibi, ‘İnsanı yaşat ki sen de yaşayasın’. Biz kökünden kopuk, halkından kopuk, seçim barajları arkasından politika yapan bir halkçı parti olmayacağız. Bu seçimlerden sonra 1 Nisan’da Vatan Partisi, halkın partisi olarak bilinecek. Allah’ım yolunuzu açık etsin. Bu işi başaracağız, Kadıköy’ü alacağız.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/tugrul-kihtir-kadikoyu-halk-konseyleriyle-yonetecegiz/feed/ 0
Vatan Partisi’nin Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir oldu https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-tugrul-kihtir/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-tugrul-kihtir/#respond Sat, 24 Nov 2018 19:46:41 +0000 /?p=47547 Yerel seçimlerin giderek yakınlaştığı bugünlerde, siyasi partiler adaylarını birer birer açıklıyor. Merakla beklenen Kadıköy ilçesi için adayını belirleyen ilk parti olarak dikkat çeken Vatan Partisi, düzenlediği basın toplantısıyla belediye başkan adayını açıkladı. Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzman Op. Dr. Tuğrul Kihtir oldu.

“KADIKÖY’Ü GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Vatan Partisi’nin İstiklal Caddesi’ndeki genel merkez binasında 23 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek; “Vatanı kucaklayacak, şucu bucu ayrımı yapmayacak, modern, dünya çapında çalışmalara imza atmış bir ismi Kadıköy’ümüze aday olarak belirledik. Op. Dr. Tuğrul Kihtir, ABD’de 16 yıl cerrahlık yaptı. Kendisi ülke ve dünya ölçeğinde başarıları olan bir isim. Sayın Kihtir, aynı zamanda Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanlarında çok önemli bir uzman. Operatör Doktor Tuğrul Kihtir ile kazanan Kadıköy olacaktır” dedi.

HEM CERRAH HEM TARİHÇİ…

Son olarak Perinçek, Kihtir’in estetik cerrahı olmasının yanında tarih araştırmacısı ve yazar da olduğunu vurgulayarak, tıp ve tarih alanında kitapları olduğunu ifade etti. Genel Başkan Doğu Perinçek’in ardından  söz alan Tuğrul Kihtir ise kendisini tanıtarak, Kadıköylülük bilincinin altını özenle çizdi. Kadıköy’den hiç kopmadığını belirten Kihtir, şu açıklamalarda bulundu:

Vatan Partisi Tuğrul Kihtir

DAHA YAŞANABİLİR, DAHA KÜLTÜRLÜ BİR KADIKÖY İÇİN…

“Güzel Kadıköy’ü daha yaşanabilir, kültür seviyesi daha yüksek ve altyapı sorunları çözülmüş bir bölge olarak Kadıköylülerin hizmetine sunacağız. Kadıköy’ü doğu dünyasının feneri yapacağız. Yeniden doğuşu, Rönesans’ı tamamlayan bir Kadıköy yaratacağız. İnsan odaklı olacağız, insanı öne çıkaracağız. Kadıköylü seçmenlerimizden canlarını emanet ettikleri cerrahlarına çöplerini de emanet etmelerini rica ediyorum.

HEKİMLİK BİR İNSAN SANATI…

Hekimlik bir insan sanatı. Siyaset, hümanizma gerektiren bir uğraş. Siyaset bir iş haline gelmesi gerekirken, maalesef bir meslek haline geldi. Dünyanın çok uzak bölgelerine de gitsem, ikematgâhımı Feneryolu’ndan hiç taşımadım. Kadıköy’ün insanları güzel, insanları hürmetli. Kadıköy’ün tekrar güzellikler diyarı olmasını arzuluyoruz ve bu yolda da çalışacağız. Kadıköy halkının beklenti ve istekleri biliyoruz. Kadıköy halkının artık aydınlık, güzellik istediğini, inandığı partiler tarafından ortada bırakılmak istemediğini biliyoruz.”

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU…

Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kihtir, İBB ile ortak çalışma yapacaklarını, kimseyle zıtlaşmadan, ötekileştirmeden çalışacaklarını vurguladı. Üretimin tüm ülke için şart olduğunu ifade eden Op. Dr. Tuğrul Kihtir, Kadıköy ile ilgili çok önemli projeleri olduğunu belirtti. Kihtir’in Kadıköy ile ilgili bazı projeleri şöyle:

Vatan Partisi Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir

TUĞRUL KİHTİR’İN KADIKÖY PROJELERİ…

■ Kadıköy’ü, Türkiye’nin sanat merkezi yapacağız. Bu kapsamda insanların gideceği atölyeler açacağız. Özgün Kadıköy halı markasını yaratacağız. Bu sayede Kadıköy, yaptığı üretimle isterse maddi gelir de elde edecek.

■ İnsan içindeki sanat dünyasını harekete geçireceğiz. Aydın Kadıköyümüze semt kütüphaneleri ve konferans salonları kuracağız.

■ Her okula bir kreş kuracağız.

■ Trafik sorununa çözüm bulacağız. Üretmeye gidip gelirken, yolda üretmeden geçiriyoruz. Bunu engellemek için İstanbul’un Avrupa yakasına da ulaşacak şekilde Bostancı-Kadıköy metro hattını İBB’yle ortak çalışarak açacağız.

■ Otopark sorununa çözüm üreteceğiz. Bu amaçla Kadıköy İskelesi’ne ikisi yer altında toplam dört katlı özgün mimari tarzda bir otopark yapacağız.

■ Kadıköy’ün ve çocuklarımızın güvenliği en önemli ilkemiz. Oyun parklarına bekçi ve güvenlik kamerası uygulaması başlatacağız.

ÜRETEN, ÇAĞDAŞ, SANATLA İÇ İÇE BİR KADIKÖY…

Üreten, çağdaş, sanatla iç içe bir Kadıköy oluşturma hedefinde olduklarının altını çizen Kihtir, seçimi kazanacağına inancının tam olduğunu kaydederek, “Kazanacağıma inanmasam bu seçime girmem” dedi. Tuğrul Kihtir, son olarak çok önemli bir seçim boşluğu olduğunu ve bu boşluğu kendisinin dolduracağını, bir zaruriyetten dolayı seçime girdiğini söyledi.

TUĞRUL KİHTİR HAKKINDA…

1961’de Ankara’da doğan Tuğrul Kihtir, 1979’da Robert Koleji’ni, 1985’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de New York Medical College’de cerrahi eğitimini, 1996’da Cleveland Case Western Reserve University’de plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimini tamamladı. New York Medical College’da yardımcı doçent ve University of North Dakota School of Medicine’de doçent oldu. Tıp alanında 20’nin üstünde yayın ve sunumu, tarih alanında 40’ın üstünde yayın ve sunumu mevcut olup, tıp alanında iki kitabı, tarih alanında dört kitabı bulunmakta. İki çocuk babası Kihtir, İngilizce ve İtalyanca bilmekte.

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisi-kadikoy-adayi-tugrul-kihtir/feed/ 0
Mustafa Demircan tecrübelerini kitaplaştırdı https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-tecrubelerini-kitaplastirdi/ https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-tecrubelerini-kitaplastirdi/#respond Tue, 13 Nov 2018 20:22:53 +0000 /?p=47373 Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Demircan; “Kentim, Geleceğim: Sürdürülebilir Yerel Yönetim Modeli” adlı kitabını yayımladı. Uzunca bir süre yerel yönetimlerde görev yapan Demircan, çağımızın modern belediyecilik anlayışına yeni bir soluk getirdiği çalışmasında, yerel yönetimlerde devamlılık esasına dayanan bir model perspektifi sunuyor. Mahalle sakinlerini merkeze aldığı yerel yönetim modelinde, katılımcı demokrasi unsurları ve mahalle kültürünü yaşatan değerler ile yeşil mahalle odaklı yaklaşım ve projeler de önemli bir yer tutuyor.

Mustafa Dermican’ın “Kentim, Geleceğim: Sürdürülebilir Yerel Yönetim Modeli” kitabı altı bölümden oluşuyor. Birinci bölümde, sürdürülebilir yerel yönetim modeli ve yönetişim esaslı yerel yönetim ilkeleri ele alınıyor. İkinci bölümde, sürdürülebilir ekoloji dostu yeşil mahalle planlamasına yer veriliyor; eğitim, kültür, sanat, çevre yönetimi ve akıllı şehir gibi başlıklar açılıyor.  Üçüncü ve dördüncü bölümde ise, beklenen sonuç ve çıktılar ile sürdürülebilir gelişme üzerine yoğunlaşılıyor. Altıncı ve son bölümde, ortaya konan sürdürülebilir yerel yönetim modeline örneklik teşkil eden çok sayıda proje ve uygulamalara yer veriliyor.

Mustafa DemircanBELEDİYECİLİKTE TECRÜBELİ İSİM…

Teorisi kadar pratiğin de içinde olan Mustafa Demircan, 1989-1994 arasında Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi, 1999-2014 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili olarak Kadıköy halkına hizmet etti. 20 yıl belediye meclis üyeliği, 15 yıl belediye başkan yardımcılığı ve vekilliği görevlerini yürüten Demircan, Kadıköy halkı tarafından yerel yönetimler alanında tecrübeli bir isim olarak tanınıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YEREL YÖNETİM MODELİ…

Mustafa Demircan’ın kentli iradesini güçlü olarak yansıttığı modelde, mahalleden başlayarak kentin tamamına uzanan yönetişim ilkeleri ile mahalle sakinleri, yönetimin ortağı haline getiriliyor. Çoğulcu demokrasi ve yerel yönetimin yetkilerinin birlikte kurgulandığı modelde; gelir adaletsizliği, bozulan toplum sağlığı, eğitim, ulaşım gibi yetersiz kalan altyapı, tükenmekte olan su, gıda ve enerji, iklim değişikliği ve küresel ısınma gibi büyüyen sorunlara karşı kentli çözümün ortağı haline getiriliyor.

MUSTAFA DEMİRCAN HAKKINDA…

1957 yılında Kadıköy’de dünyaya gelen Mustafa Demircan, doğma büyüme Kadıköylüdür. İş insanı olarak hayatını kazanan Demircan, gençlik yıllarından itibaren siyasetin ve sivil toplum örgütlerinin içinde bulunmuş, çok sevdiği Kadıköy özelinde sosyal fayda sağlayan pek çok projede öncü rol üstlenmiş, ulusal ve uluslararası iş birliklerinin kurulmasına ve geliştirmesine liderlik etmiştir. 1989-1994 arasında Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi, 1999-2014 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili olarak Kadıköy halkına hizmet den Mustafa Demircan, Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa Demircan

Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Demircan; “Kentim, Geleceğim: Sürdürülebilir Yerel Yönetim Modeli” adlı kitabını yayımladı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-tecrubelerini-kitaplastirdi/feed/ 0
Kadıköylü oyuncu Seren Fosforoğlu siyasete adım attı https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-oyuncu-seren-fosforoglu-siyasete-adim-atti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-oyuncu-seren-fosforoglu-siyasete-adim-atti/#respond Wed, 31 Oct 2018 08:42:56 +0000 /?p=47133 Usta oyuncu Fatma Girik’in ardından Kadıköylü meslektaşı Seren Fosforoğlu da siyasete adım attı. Fosforoğlu, Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Yüksel Çiftçi’nin ekibinde yer aldığını açıkladı.

Seren Fosforoğlu, geçtiğimiz  gün Kartal’da gerçekleşen basın toplantısı ile siyasete adım attığını duyurdu. Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Yüksel Çiftçi’nin ekibinde yer aldığını ifade eden Fosforoğlu; “Kültür ve sanatın önemini bilip, sanata ve sanatçıya değer veren Yüksel Çiftçi’ye beni ekibine davet ettiği için teşekkür ederim. Ben yıllarca Kartal’da hem yetişkin hem de çocuk tiyatrolarıyla değerli halkımızla buluştum. Belediyecilik anlayışı partiler üstü olmalıdır. Herkesi kucaklayıp, halka hizmet anlayışıyla yola çıkan Yüksel Çiftçi’nin yanındayım” şeklinde konuştu.

ENİS FOSFOROĞLU’NDAN TAM DESTEK…

Seren Fosforoğlu’nun babası, aynı zamanda Kadıköy Life Dergisi köşe yazarı da olan usta oyuncu Enis Fosforoğlu da kızını bu önemli gününde yalnız bırakmadı. Enis Fosforoğlu; “Kızımla gurur duyuyorum. Hem eğitimci hem sanatçı hem de anne. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun bu kararı” sözleriyle kızına destek verdi. Yüksel Çiftçi’nin ekibindeki diğer isimler ise şöyle: Kartal eski İlçe Emniyet Müdürü ve Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Ergün Öztaner, Emekli Hakim Albay Orhan Önder, ünlü halk ozanı Davut Sulari’nin torunu Berrin Sulari.

Seren Fosforoğlu

Kadıköylü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Seren Fosforoğlu, siyasete adım atarak Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Yüksel Çiftçi’nin ekibinde yer aldığını açıkladı…

Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı Yüksel Çiftçi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoylu-oyuncu-seren-fosforoglu-siyasete-adim-atti/feed/ 0
Mustafa Demircan da Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-kadikoy-belediye-baskanligi-icin-aday-adayi/ https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-kadikoy-belediye-baskanligi-icin-aday-adayi/#comments Sun, 21 Oct 2018 21:28:49 +0000 /?p=46907 Kadıköy Belediyesi’nde 1999-2014 yılları arasında başkan yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Demircan, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Vatandaşların yoğun ilgisi ve sloganlar eşliğinde aday adaylığı başvurusunu yapan Demircan, “Yaşanabilir bir Kadıköy için adayım” dedi.

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için CHP’de adaylık başvuruları sürüyor. Kadıköy Belediyesi için aday adaylığı başvurusunda bulunan Mustafa Demircan, CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında artan gelir adaletsizliği, yoksulluk, bozulan toplum sağlığı, eğitim, ulaşım, yeşil alan başta olmak üzere yetersiz kalan altyapı, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın olumsuz etkileri gibi büyüyen sorunlarla baş edebilmek için sürdürülebilir ve ekoloji dostu bir Kadıköy vizyonu hedeflediğini belirtti. Demircan, sözlerine şöyle devam etti:

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Mahalleli olma kültürünün korunup yüceltildiği; belediye, muhtar ve mahalleli ile yakın işbirliğinde çevre yönetimi; ekonomik gelişim, sosyal gelişim, eğitim, sağlık, doğal hayat ve sokak hayvanları, ulaşım, kent planlama ve tasarım ile akıllı şehir konularında ilgili sivil toplum örgütleri, meslek odaları, üniversiteler gibi kent ortaklarının da katılımıyla; belediye bütçesinin birlikte oluşturulup yönetildiği Yeşil Mahalle Planlaması adı altında politikalar ve çözüm önerilerinin geliştirilip uygulanacağı bir yerel yönetim misyonunu hayata geçirerek, daha yaşanabilir bir Kadıköy yaratacağım.” Mustafa Demircan’ın dikkat çeken projeleri arasında Hafif Raylı Sistem, Bilişim Vadisi Projesi, Hasanpaşa Tam Uzlaşmalı Mahalle Dönüşümü, Yeşil Koridorlar, Zemin Altı Otomatik Asansör, Kent Meydanı ve Merkez Park gibi maddeler dikkati çekiyor.

Mustafa Demircan’ın Kadıköy Belediye Başkanı aday adaylığı açıklaması sırasında, 2009-2014 yılları arasında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış olan Hulusiz Özocak da kendisine destek verdi. Özocak, hâlihazırda Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor…

Mustafa Demircan

Mustafa Demircan, adaylık başvurusu sırasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/mustafa-demircan-kadikoy-belediye-baskanligi-icin-aday-adayi/feed/ 1
Aykurt Nuhoğlu yeniden aday adayı https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-yeniden-aday-adayi/ https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-yeniden-aday-adayi/#respond Thu, 18 Oct 2018 18:42:52 +0000 /?p=46874 Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için yeniden belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Nuhoğlu, başvuru dosyasını CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’e teslim etti. Aykurt Nuhoğlu’na Kadıköy Belediye Başkan Yardımcıları Bahar Yalçın, Keriman Nalbant, İbrahim Başar Necipoğlu, Mehmet Şengün, Onur Temürlenk ve Uygur Çakmak eşlik etti.

İstanbul Kadıköy ilçesi için yeniden aday adaylığını açıklayan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kadıköylülerle birlikte daha fazla proje üretmek ve yerel yönetim anlayışımızı daha da güçlendirecek yeni uygulamaları hayata geçirmek için Kadıköy Belediye Başkanlığı’na yeniden adayım” dedi. Aykurt Nuhoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

Aykurt Nuhoğlu

“KADIKÖY’DEN YENİ BİR SÖZ SÖYLEDİK”

“Beş yıl önce Kadıköy’de yaşayanların akıllarındaki Kadıköy’ü onlarla birlikte kurmak ve yönetmek için aday oldum. ‘Büyük’ ve ‘uçuk’ projelerimiz yoktu. En değerli projenin, neye ihtiyaç varsa ona öncelik vermeye yönelik bir anlayış olduğuna inandık. Sanata, doğaya, kente, hayata dair sözü olan herkesi dinledik. Herkesle buluştuk. Dünyada ve Türkiye’de bir yönetim krizi varken, biz Kadıköy’den yeni bir söz söyledik. Gerçek anlamda katılımcı, halkçı bir yerel yönetim anlayışının uygulanabilir olduğunu gösterdik. Kadıköy’de oturan, çalışan, sosyalleşen herkesin söz hakkı olduğu örnek bir yerel yönetim anlayışının temellerini attık.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ HAYATA GEÇEN PROJELERİMİZ VAR…

İstanbul’un en değerli arazilerine sahip Kadıköy’ün bir metrekaresini bile ticari bir değer olarak düşünmeyerek, tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği alanları kendi bütçemizle satın alarak kamuya kazandırdık. Kentin ortak değerlerine sahip çıkarak, yeni değerler kattık. İnsanların hayatına dokunduğumuz projeler, dünyanın dört bir köşesinden paydaşlarımızın yer aldığı etkinlikler, yüz binlerce insanı bir araya getirdiğimiz festivallerle hem sosyal hayatın hem de ekonominin gelişiminde rol oynadık. Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz projelerimiz oldu. Başka ilçelere örnek olmanın mutluluğunu yaşadık. Kararlılığımız arttı, umudumuz büyüdü. Şimdi beş sene önce olduğumuz noktadan çok daha güçlüyüz.

YENİDEN ADAYIM…

Kadıköylülerle birlikte daha fazla proje üretmek ve yerel yönetim anlayışımızı daha da güçlendirecek yeni uygulamaları hayata geçirmek için Kadıköy Belediye Başkanlığı’na yeniden adayım. Kadıköylülerin yerel yönetimin her aşamasında söz sahibi olduğu yönetim anlayışımızı kalıcı bir model haline getirmeyi; tarihi, ahlaki ve vicdani bir ödev olarak görüyorum. Kadıköy’ü kültür ve sosyal hayatında yaratılan zenginlikler ile tüm dünyanın konuştuğu bir kent haline getirmeyi başardık. Önümüzdeki dönemde de Kadıköy’ü yönetim şekli ile Türkiye’de dünyaya örnek gösterilen evrensel bir kent haline getireceğiz.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/aykurt-nuhoglu-yeniden-aday-adayi/feed/ 0
CHP eski Kadıköy Başkanı Necati Ekşi de adaylığa aday! https://www.kadikoylife.com/chp-eski-kadikoy-baskani-necati-eksi-adayliga-aday/ https://www.kadikoylife.com/chp-eski-kadikoy-baskani-necati-eksi-adayliga-aday/#respond Wed, 17 Oct 2018 20:19:24 +0000 /?p=46855 Belediye başkanlığında İstanbul’un en cazip ilçelerden biri olan Kadıköy için Necati Ekşi de adaylığa aday oluyor. Uzun yıllar CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nda yöneticilik yapan Ekşi, Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını bildirdi.

Yakınlarından alınan bilgiye göre Necati Ekşi, aday adaylığını 19 Ekim Cumartesi gün CHP Kadıköy İlçe Merkezi’nde düzenleyeceği bir basın toplantısı ile açıklayacak. Soyadından da anlaşılacağı gibi Karadeniz kökenli, Rize doğumlu olan Ekşi’nin bu kararı almasındaki en büyük etkenlerin başında, Kadıköy’de yaşayan Karadeniz kökenli vatandaşların yoğunlukta olması söylenmekte.

Necati Ekşi

NECATİ EKŞİ HAKKINDA…

11 Eylül 1955 tarihinde Köy Enstitüsü mezunu bir babanın çocuğu olarak Rize’nin İkizdere ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İkizdere’de, liseyi Ankara Maliye Okulu’nda, üniversiteyi ise Ankara Maliye Yüksekokulu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı. Maliye Bakanlığı taşra birimlerinde 11 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra, 12 Eylül 1980’de 1402 nolu kanun ile görevine son verildi. Necati Ekşi, 41 yıldır yaşamakta olduğu Kadıköy’de 1984 yılından bu yana mali müşavirlik yapıyor. 1986 yılında SHP Kadıköy İlçe Örgütü’ne üye olan Ekşi, 1993 yılında SHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (sayman), 1994 yılında SHP Kadıköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 1994-1999 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Encümen Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nde üç dönem kurultay delegeliği de yapan Necati Ekşi, 2011-2015 döneminde Kadıköy İlçe Başkanlığı ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-eski-kadikoy-baskani-necati-eksi-adayliga-aday/feed/ 0
Kadir Gökmen Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanı Adaylığı’na aday oldu https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-kadikoy-belediye-baskanligi-adayligina-aday-oldu/ https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-kadikoy-belediye-baskanligi-adayligina-aday-oldu/#respond Sat, 13 Oct 2018 20:53:51 +0000 /?p=46797 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için bu defa erken davranma kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlıkları için adayları belirlemesi işlemi sürüyor. Türkiye genelinde Beşiktaş ile birlikte en garanti ilçelerden olan Kadıköy için şu ana kadar 14 aday adayının olduğu, önümüzdeki hafta bu isimlerin kararlarını netleştireceği bildirildi. Adı konuşulanların ilk 3 sırasında yer alan geçtiğimiz dönem Kadıköy Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, aday adaylığı başvurusunu yapan ve açıklayan ilk isim oldu.

COŞKUYLA KARŞILANDI…

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı binasında 13 Ekim Cumartesi günü düzenlediği toplantı ile aday adaylığını açıklayan Kadir Gökmen Öğüt, ilçe merkezine gelişi sırasında CHP’li üyeler ve Kadıköylüler tarafından coşkuyla karşılandı. Öğüt, yaptığı açıklamada “Kendimi bildim bileli CHP içindeyim. Milletvekilliğim sırasında önemli ölçüde deneyim de kazandım. Kadıköy için son derece işlevsel projeler planladım. Var gücümle Kadıköy için çalışmaya hazırım” dedi.

DİĞER ADAYLAR BEKLİYOR…

CHP’den Kadıköy Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için diğer adaylar bir yandan strateji belirlerken, bir yandan da açıklanan adayların durumunu değerlendiriyor. Mevcut belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu ile önceki dönem belediye başkanı Selami Öztürk, onun döneminin başkan yardımcısı Mustafa Demircan, CHP Gençlik Kolları’ndan gelen Hakan Şişik, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin de aday adayı olacaklarını dile getirmiş durumdalar.

CHP DIŞINDAN ADAYLAR DA VAR…

Kadıköy için CHP’den başka hiçbir partinin kazanma şansının olmamasına rağmen, CHP dışından da aday olması istenen isimler var. Bu isimler arasında Sunay Akın, Ahmet Vefik Alp ve Ahmet Erkurtoğlu en çok konuşulanlar.

Kadir Gökmen Öğüt

Kadir Gökmen öğüt‘ün aday adaylığının adaylığa dönüşmesi durumunda çok başarılı bir seçim kampanyası yürüteceği, şimdiden kesin gibi görünüyor. Zira henüz aday adaylığında bile yaptırmış olduğu afiş çalışmasının tasarım gücü, bu imajı fazlasıyla veriyor.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-kadikoy-belediye-baskanligi-adayligina-aday-oldu/feed/ 0
Ahmet Vefik Alp: İstanbul’a bağımsız aday olabilirim https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-istanbula-bagimsiz-aday-olabilirim/ https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-istanbula-bagimsiz-aday-olabilirim/#comments Mon, 01 Oct 2018 18:38:08 +0000 /?p=46596 Ünlü kentbilimci, Kadıköy Life Dergisi yazarı Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olabileceğini ifade etti. İlk kez Kadıköy Life’a bu açıklamayı yapan Prof. Alp; “Hiç böyle bir düşüncem yoktu. Ülkemiz koşullarında bağımsız adayların seçilme şansı olmadığını biliyorum, ancak şu sıralarda dostlardan çok telkin geldi. Detaylıca düşünmeye başladım” dedi.

“MİMARİ VE KENTSEL PSİKOLOJİ” ALANINDA DOKTORA YAPTI…

Baştan sona İstanbul çocuğu olup, İstanbul’da doğup büyüdüğünü dile getiren Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, şunları söyledi: “İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirdim. Devletim beni ABD’ye gönderdi, bütün masraflarımı karşıladı. Orada Kentsel Estetik Bölümü üzerine yüksek lisans, Mimari ve Kentsel Psikoloji Bölümü üzerine de doktora yapmamı sağladı. Dünyanın dört bir tarafında projeler ürettim ve hocalık yaptım. 1990’da yurda döndüğümden dört yıl sonra, kendimi merhum lider Alparslan Türkeş’in dilekleriyle MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak buldum. O seçimi Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazandı. 1999’da yine MHP, 2004’te DYP ve 2009’da ise DSP’den yine İstanbul’a aday oldum, kazanamadım. Ancak, İstanbul için hazırladığım projelerimi kamuoyuna sundum. Tüpgeçiş, Avrasya Tüneli başta olmak olmak üzere birçok projem, biraz değişmiş olarak iktidarlar tarafından hayata geçirildi. Mutluyum. Boğaziçi’ne Üçlü Tüp gibi bazı projelerim de hazırlanıyor. Özellikle deprem ve ulaşım konuşlarındaki çalışmalarım dünya bilimsel literatür ve basınında yer aldı, ödüller kazandı.

Ahmet Vefik Alp

REFERANSIM, BİLİM VE SANATTIR…

Üç ayrı siyasi partiden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmam bazı kesimlerce yadırganırken, bazı çevreler de bu durumu ‘partilerüstü’ bir yaklaşım olarak değerlendirdi. Referansım, bilim ve sanattır. Yerelde siyasi rozet geri planda kalmalıdır. İstanbul’un elimizden kayıp gitmesini, hormonlu bir betonkent haline dönüşmesini, doğal ve tarihi değerlerin bir bir yitirilmesini çoğunuz gibi ben de üzülerek izliyorum.

BETONLAŞMA VE YAYILMAYA DUR DEMEK LAZIM!

İstanbul ulaşımını çözmek, kenti olası bir depreme hazırlamak, betonlaşma ve yayılmaya dur demek, iklim değişikliğinin etkilerini planlamak, İstanbul’a kimliğini geri vermek, çocuklarımıza yaşanabilir bir miras bırakmak, vatani görevlerdir. Buna hazır, deneyimli ve donanımlı olduğumu düşünerek, 2019 yılında İstanbul’a bir kez daha, ancak bu kez bağımsız başkan adaylığını düşünmeye başladım.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ…

İstanbul, dünya kültürünün bir parçasıdır. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han’ın bu müstesna şehri fethederek bizlere bahşetmesi ile O’nu kollamak ve korumak, bugün bizlere yüklenmiştir. Siyasi partiler konuşadursun, taşın altına bir biçim ve ölçekte elimizi koymak hepimizin mükellefiyetidir.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-istanbula-bagimsiz-aday-olabilirim/feed/ 1
Moda’da efsanevi zirve! https://www.kadikoylife.com/kemal-kilicdaroglu-kadikoyde-cahit-kayrayi-ziyaret-etti/ https://www.kadikoylife.com/kemal-kilicdaroglu-kadikoyde-cahit-kayrayi-ziyaret-etti/#respond Tue, 31 Jul 2018 15:42:24 +0000 /?p=45790 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Kadıköy’deydi. 101 yaşındaki yazar, siyaset ve devlet adamı Cahit Kayra’yı Moda’daki evinde ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da eşlik etti. Ziyaretin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Cahit Kayra, evden birlikte çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR GÜN”

‘Yaşayan tarih’ olarak adlandırılan; Maliye Müfettişliği, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere devlet kademelerinde birçok önemli görevde bulunan Cahit Kayra, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine dair şunları söyledi: “Bizim için çok büyük bir gün. Sayın Kılıçdaroğlu ile böyle bir görüşme, benim için çok heyecan verici. Çok teşekkür ederim.”

“KEŞKE YAKIN TARİHİMİZİ CAHİT KAYRA’NIN GÖZÜYLE GÖREBİLSEK”

Kemal Kılıçdaroğlu da Cahit Kayra’nın maliye kökenli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Kendisine ‘üstat’ diyoruz. Yaşayan bir tarih… Az önce kısa da olsa güzel bir görüşme yaptık, bazı anılarını dinledim. ‘1938 Kuşağı’ diye bir kitabı var. O kitabı ilk okuduğumda çok heyecanlanmıştım. Türkiye’nin yakın tarihini çok iyi bilen ve irdeleyen bir isim. Yeni kitapları var, o yeni kitaplarla da bizim düşünce dünyamızı zenginleştiriyor. Hâlâ ayakta, hâlâ bütün anılarıyla canlı… Kendisine her zaman, her ortamda saygı duyuyoruz. Keşke yakın tarihimizi onun gözüyle yeniden görebilsek, anlatabilsek ve okuyabilsek. Kendisini ziyaret ettim, lütfetti, kabul etti. Şükran borçluyum ve teşekkür ediyorum.”

KADIKÖY SOKAKLARINDA HALKI SELAMLADI…

Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası Kadıköy Belediyesi tarafından geçtiğimiz sene açılan ortak çalışma mekânı İDEA Kadıköy’ü ziyaret etti. Eylül 2017’de hizmete açılan İDEA Kadıköy’ün çalışma sistemi hakkında bilgiler alan Kılıçdaroğlu, daha sonra Kadıköy sokaklarında bir süre yürüyerek halkı selamladı.

Cahit Kayra

Kadıköy’ü tanınmış simalarından, 101 yaşındaki yazar, siyaset ve devlet adamı Cahit Kayra

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

]]>
https://www.kadikoylife.com/kemal-kilicdaroglu-kadikoyde-cahit-kayrayi-ziyaret-etti/feed/ 0
Ali Narin: Haziran, CHP ile aydınlık olacak! https://www.kadikoylife.com/ali-narin-haziran-chp-ile-aydinlik-gunesli-olacak/ https://www.kadikoylife.com/ali-narin-haziran-chp-ile-aydinlik-gunesli-olacak/#respond Sun, 17 Jun 2018 19:14:35 +0000 /?p=45233 “Millet” ittifakında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oldu. Seçimde kritik bir noktada yer alan CHP’nin Kadıköy ilçesindeki çalışmaları son hızla devam ediyor. Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada değişimin gerçekleşmesi adına barış ve birlik çağırısı yaptı.

Ali Narin, sadece seçim döneminde değil tüm çalışmalarında Kadıköylülerin özgür yaşam koşullarına kavuşmaları için mücadele ettiklerini dile getirerek, şu açıklamalarda bulundu: “Kadıköy’e bir gün içerisinde yaklaşık 2 milyon insanın yolu düşüyor. İnsanlar burada deniz kenarında yan yana oturarak sohbet etmek ve eskisi gibi mahalle kültürünü yaşamak istiyorlar. Onun içindir ki Kadıköy’ün hem özgürce kültür ve sanatın göbeği olan, hem de her türlü bireyin eşit olduğu, dini ve ırksal ayrım olmayan bir ilçede yaşayabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Muharrem İnce

MAHALLE KÜLTÜRÜ YENİDEN CANLANDIRILACAK…

Buradaki en büyük problem ise kentsel yenilenme. Bunun bizim yaşamımıza etkisi ve sokaktaki yansıması çok fazla. Bu doğrultuda yapmak istediğimiz en önemli şeylerden biri, kentin yaşam koşulları ve kentin değişimine Kadıköylüleri de katarak, yeni bir alternatif üretmek. Kadıköy’de bitmeye yüz tutan mahalle kültürünü yeniden canlandıracağız.

Muharrem ince

SANDIK GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN HAZIRIZ…

Seçim çalışmalarımız da çok güzel ilerliyor. Çünkü sorumluluklarının farkında olan ve yüzde 90 oranında sandığa giden bir seçmen söz konusu. Kadıköylülerin Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’ye olan desteklerine çalışmalarımız sırasında çok fazla şahit oluyoruz. Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı kademelerinde görev yapmış, deneyimli, tecrübeli, her zaman doğal diyalogları ve esprileriyle halkla iç içe olarak tüm halkın Cumhurbaşkanı olacağını ispatlayan bir isim. Çalışmalarımızda her seçim döneminde olduğu gibi hazırlanan metotları uyguluyoruz. Sandık güvenliğini sağlamak için örgütlerimizle beraber gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Amacımız kavga ve dövüş olmadan, nezih bir ortamda faaliyetlerimizi sürdürmek. CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı Teşkilatı olarak alanlarda ve sokaklardayız.”

Ali Narin

]]>
https://www.kadikoylife.com/ali-narin-haziran-chp-ile-aydinlik-gunesli-olacak/feed/ 0
Selami Öztürk: Türkiye yoğun bakımdan çıkacak! https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-turkiye-yogun-bakimdan-cikacak/ https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-turkiye-yogun-bakimdan-cikacak/#respond Fri, 15 Jun 2018 18:47:00 +0000 /?p=45227 Kadıköy’ün belediye tarihindeki son 30 yılında imzası bulunan, şu sıralarda ise siyaseti yakından takip eden Selami Öztürk; “Türkiye şu anda ateşi çok yükselmiş bir hasta durumunda. Ancak, 24 Haziran’dan sonra bu ateş düşecek ve yoğun bakımdan çıkmış olacak” dedi.

Kadıköy Life Dergisi olarak ziyaret ettiğimiz Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk, 24 Haziran seçimleri için Kadir Toprakkaya’ya açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi kadrolarının son derece yorgun olduğunu, yanlış üzerine yanlışlar yaptığını dile getiren Öztürk; “CHP kampanyalarının sloganları arasında yer alan ‘TAMAM’, gerçekten de bu defa yerini bulacak ve kötüye gidişin durmasına imkân sağlayacak” açıklamasında bulundu.

“CHP KADROLARINI YETERLİ GÖRÜYORUM”

Türkiye’de mali yapı ile birlikte dengelerin çok bozulduğunu, ancak seçimlerin ardından yönetimin CHP’ye geçmesi durumunda bunu düzeltmek için yeterli kadroların da mevcut olduğunu öne süren Selami Öztürk; “Özellikle yurt dışından, başta Avrupa Birliği olmak üzere büyük ve önemli oranda destek gelecektir” şeklinde konuştu.

Selami Öztürk

]]>
https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-turkiye-yogun-bakimdan-cikacak/feed/ 0
Kadıköy’de onbinler Muharrem İnce için yürüdü https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-onbinler-muharrem-ince-icin-yurudu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-onbinler-muharrem-ince-icin-yurudu/#respond Sat, 09 Jun 2018 01:23:11 +0000 /?p=45073 CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde geceyarısı mitingi düzenledi. Mitingden önce onbinlerce insanla yürüyüş gerçekleştiren ve Kadıköylülerin büyük ilgisiyle karşılanan İnce, Göztepe’de halka hitap etti. Türk siyasi hayatına ilk kez “geceyarısı mitingi” kavramını getirdiklerini belirten Muharrem İnce; “Şu an caddenin ucunu göremiyorum, akın akın geliyorlar. Siz Kadıköylüler hani büyük bir değişim başlattınız ya, aynısını 24 Haziran’da da yapacaksınız” diyerek, Fenerbahçe Kongresi’ne atıfta bulundu.

Muharrem ince

Son derece esprili bir konuşma sürdüren Cumhurbaşkanı adayı İnce, Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kıraathane” projesine değinerek; “Bakın ben Cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan’a bir kıraathane açacağım. Kekler de benden! Çıkmış ‘Kekler, çaylar’ bedava diyor. ‘İnce’nin dediği gibi iskambil falan yok’ diyor. Sana mı soracak millet iskambil oynarken? Çocuk sayısını sana soracak, doğum yöntemini sana soracak, iskambili de mi sana soracak? Sen kendini ne sanıyorsun? Şimdi ben de Kadıköy’den 81 milyona sesleniyorum. 16 yılın sonunda eğer 35 günde ince hastalığa yakalanmazsa, yani hala normal düşünüyorsa, bu kıraathane projesi bence FETÖ’cülerin projesi. Kandırıyorlar bunu” dedi.

MUHARREM İNCE: SEÇİLMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?” sorusunu hatırlatan Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdoğan bana ‘Birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın’ diye sordu. Kendisine sesleniyorum, iddialı insanları severim. Seni de beğendim, iddialısın. Sana söz veriyorum, bu seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım ama bir şartım var. İstediğin bir televizyon programında benimle yayına çık, ondan sonra. Öyle beleş yok. Benimle televizyona çıkacaksın. Televizyonu, sunucuyu, saatini, gününü sen seç. Yanına 200 tane danışmanını al, yetmedi prompterını al, karşıma çık. Eğer bunu yaparsan, söz veriyorum siyaseti bırakacağım ve sözümün arkasındayım.

ÖZGÜR DÜŞÜNEN, DEMOKRAT, SORGULAYAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ…

Seçilmem durumunda nasıl bir dil ve din politikası izleyeceğimi de aktarayım. Bir çocuğun dindar olup olmayacağına devlet karışamaz. Aile karar verir buna. Dindar nesilden hiçbir korkum ve sorunum yok, fakat kindar nesil istemiyorum. Özgür düşünen, demokrat, sorgulayan bir nesil yetiştireceğiz. Bakın, din ve dil konusunu ne yapacağız. Herkese, bütün öğrencilere resmi dil olan Türkçeyi öğreteceğiz. Anasının dilini, evinde konuştuğu dil neyse onu öğreteceğiz. Bir uluslararası dil öğreteceğiz. Din konusunda bazıları ‘Ben günde 2-3 saat din öğretilmesini istemiyorum, daha çok istiyorum’ diyor. Biz devlet olarak bunu sağlayacağız. Seçmeli ders olarak ne istiyorsa onu sağlayacağız. Öbürü de diyor ki, ‘Ben senin zorunlu din dersini istemiyorum’. Ona da hayhay diyeceğiz, sen de alma diyeceğiz. Zorlama yok, talepleri karşılama var.

OY ORANLARI KAPANIYOR…

Oy oranlarına gelecek olursak, ben öyle atmam. Başladığımızda, 4 Mayıs’ta oyumuz yüzde 26’ydı. Şu anda aramızda 1-2 puan kaldı. 30’un üzerinde kafa kafaya gidiyoruz. Başlarken bu iş ikinci tura kalsın diyordum, artık ikinci tur değil, birinci turda halledeceğiz diyorum. Ama bunu yapabilmek için çok çalışmamız lazım. Dört saat uyku herkese yeter. Yorulmak, hastalanmak yok, marifet var.”

Muharrem İnce

BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI…

Miting sonrasında vatandaşların yoğun ilgisine otobüsten selam vererek katılan Muharrem İnce, uzun süre miting alanından çıkamadı. Katılanların cep telefonları ışıkları ile zaman zaman ilginç görüntüler oluşturduğu ve meşalelerle katıldığı miting, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-onbinler-muharrem-ince-icin-yurudu/feed/ 0
Kadıköy’de Meral Akşener coşkusu https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-meral-aksener-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-meral-aksener-coskusu/#respond Thu, 07 Jun 2018 13:25:20 +0000 /?p=45033 İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, İyi Parti Seçim Bürosu açılışı için Bağdat Caddesi’ne geldi. Şaşkınbakkal’da bulunan seçim bürosunun açılışını Prof. Dr. Ümit Özdağ ile birlikte gerçekleştiren Akşener, kendine ayrılan platformda kısa bir konuşma da yaparak, seçimin ikinci tura kalması durumunda Erdoğan’ın kimi ikinci turda görmek istemeyeceğini sordu, iktidarın kendilerinden çok korktuğunu belirtti.

“CUMHURBAŞKANI AKŞENER”

Yoğun kalabalık arasında konuşması sık sık “Cumhurbaşakanı Akşener” sloganları ile kesilen Meral Akşener, kendisine gösterilen ilgiye çok teşekkür etti. Konuşma yapacağı alana bando eşliğinde yürüyerek gelen Akşener, Kadıköylülerin kime oy verip vermeyeceğine inandığını ifade etti.

“BALKANLAR’DA ATATÜRK’Ü SİLMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bugünkü seçim ortamını kendi çabaları ile yarattığını belirten İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Akşener; “Kendi köşemde otursaydım, şu anda Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan arasındaki yarışı izliyor olacaktınız. 24 Haziran’da oylarınızı bunu göz önünde bulundurarak kullanın” şeklinde konuştu. Gündemdeki TİKA meselesine de değinen Akşener, Balkanlar’da Atatürk’ü silmek istediklerini, fakat buna müsade etmeyeceklerini belirtti.

Kadıköylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan Meral Akşener, zaman zaman kalabalıkta zorlukla ilerleyebildi…

 Meral Akşener, Şaşkınbakkal’daki seçim bürosunu Milletvekili Adayı Ümit Özdağ ile birlikte açtı…

İyi Parti Bağdat Caddesi Seçim Bürosu’nıun açılışına, İyi Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Özgen de katıldı…

Meral Akşener

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-meral-aksener-coskusu/feed/ 0
Vatan Partisi’nde seçim çalışmaları doludizgin https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinde-secim-calismalari-doludizgin/ https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinde-secim-calismalari-doludizgin/#respond Wed, 06 Jun 2018 21:48:49 +0000 /?p=44991 Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, seçim çalışmalarına Kadıköy ve Beykoz’da düzenlenen programlarla devam etti. Kitle örgütlerini ziyaret eden adaylar, Beykoz Soğuksu pazarında pazarcıların sorunlarını dinledi, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi.

Vatan Partisi 1. Bölge Milletvekili adayları İlker Yücel, Şule Perinçek, Günizi Dizdar, Osman Erbil, Uğurcan Yardımoğlu, Muzaffer Ünsaldı, Okan Özkan, Hakan Ekiz ve Tüzin Tüfekçi, Kadıköy ve Beykoz’da yaptıkları seçim çalışmalarında vatandaştan yetki istedi. Adaylar, günün ilk programında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni (TEMAD) ziyaret etti, astsubayların taleplerini dinledi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)

ŞULE PERİNÇEK: BEDELLİ ASKERLİK TOPLUMU AYRIŞTIRIR…

Bedelli askerlik tartışmalarına değinen Şule Perinçek; “Bedelli askerlik toplum içinde ayrışma yaratır. Parası olan askerlik yapmaz, olmayan yapar. Parasını veren evde oturuyor, ben onun için ölüyorum duygusunu oluşturur. Genel askerlik görevini kaldırmak, güvenliği tehlikeye atmak olur. İçinde bulunduğumuz süreçte ordu içinde ikilik çıkartmaya çalışanlara prim vermemeli, ordunun bütünlüğünü savunmalıyız. Mustafa Kemal, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ deyip Samsun’a çıkarken, o istiklali görmese o vapura binmezdi. O kararlılıkla o gemiye binmezseniz, Ankara’ya varamazsınız” dedi.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)

İLKER YÜCEL: OY AVCILIĞI YAPSAK, İTTİFAKTA YER ALIRDIK…

Adayların TEMAD’dan sonraki durağı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Kadıköy Şubesi oldu. AKP’nin iktidarda kalabilmek için Türk ordusu ve Vatan Partisi’ne saldırdığını vurgulayan İlker Yücel, AKP’nin 15 Temmuz darbe girişimi dönemindeyse genel merkez binasına Atatürk posteri astığını belirtti. Yücel, sözlerine şöyle devam etti: “ABD askerinin başına çuval geçirildiğinde, milli bayramlar iptal edildiğinde, açılım süreçleri varken Türkiye’nin geleceği için tavır aldık. Oy avcılığı yapsak ittifakta yer alır, en iyi biz konuşurduk.”

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları

EMEKLİ SUBAYLAR: CHP KOLUNA HDP’Yİ ALMAMALIYDI…

CHP’nin Adalet Yürüyüşü’nde yanına HDP’yi almasına tepki gösteren emekli subaylar, CHP’yi topal ördeğe benzeterek; “CHP Adalet Yürüyüşü’nde koluna HDP’yi almamalıydı, o hatayı yapmamalıydı” dedi. Askeri okulların ve askeri hastanelerin yeniden açılmasını isteyen emekli subaylar, Kuleli Askeri Lisesi’nin getirildiği noktayla ilgili “İçimiz kan ağlıyor” mesajı verdi.

OSMAN ERBİL: BAĞIMSIZLIK OLMAZSA, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ…

Meclise gitmenin kestirme yolları da bulunduğunu ifade eden Osman Erbil ise, kendilerinin bu yolları seçmeleri halinde prensiplerinden, ideolojilerinden ödün vermek olacağını söyledi. “Bağımsızlık olmazsa, demokrasi ve özgürlük olmaz” diyen Erbil; “Amerikan emperyalizmine karşı mücadele etmezsek, bayrağımızı dalgalandıramayız. CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü’nde bir kolunda HDP varken, biz o kola girmeyiz. HDP’nin başını yeniden çıkartması, Adalet Yürüyüşü’nden sonra oldu” açıklamasında bulundu.

ESNAF: ALDIĞIMIZ PARAYA MAL SATIYORUZ…

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, Kadıköy’den sonra Beykoz’a geçerek Soğuksu pazarını dolaştı, esnafın sorunlarını dinledi. Ekonomik sorunlarla baş edemediklerini belirten esnaf; “Aldığımız paraya mal satıyoruz. Son üç ayda durumlar iyice kötüleşti” diyerek, krizin yansımalarını anlattı. Umutsuz olmadığı görülen esnaf; “İnşallah seçimler iyi olacak. Yenilik her zaman iyidir” söyleminde bulundu. Şule Perinçek, 24 Haziran’da esnafla, vatandaşlarla hep beraber Ankara’ya çıkmak istediklerini vurgulayarak; “Üretim ekonomisiyle sorunları aşacağız. Pazarlarda kendi ürettiğimiz ürünleri satacağız, çarşılarımızı pazarlarımızı şenlendireceğiz” şeklinde konuştu.

YEREL BASINLA BULUŞMA…

Vatan Partisi’nin adayları, Beykoz’da faaliyet gösteren yerel basın emekçileriyle de bir araya geldi. Yerel basın mensuplarına parti programlarını anlatıp sorunlarını dinleyen, sorularını yanıtlayan adaylar, oy getirecek diye büyülü sözler de söyleyebileceklerini, ama kendilerinin çözüm ürettiklerini belirterek, sorunların Vatan Partisi iktidarında çözüleceğini söylediler.

      

]]>
https://www.kadikoylife.com/vatan-partisinde-secim-calismalari-doludizgin/feed/ 0
Arzu Nizamoğlu, İyi Parti’den milletvekili aday adayı https://www.kadikoylife.com/arzu-nizamoglu-iyi-parti-milletvekili-aday-adayi-oldu/ https://www.kadikoylife.com/arzu-nizamoglu-iyi-parti-milletvekili-aday-adayi-oldu/#respond Sat, 05 May 2018 11:42:30 +0000 /?p=44088 KA-DER Yönetim Kurulu Üyesi, eczacı Arzu Nizamoğlu, İyi Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Arzu Nizamoğlu1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Arzu Nizamoğlu, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde yaptı. 1988’de iş hayatına ilaç sanayinde yöneticilik ile başlayan Nizamoğlu, 1990’dan bu yana eczane eczacılığı yapmakta. Eczacılık ve İşletme Fakültesi mezunu olan Osman Nizamoğlu ile 1988’de evlenen Arzu Nizamoğlu, Ata ve Egemen isimli iki çocuk annesi. İyi derecede İngilizce, orta derecede ise Almanca bilgisine sahip.

Arzu Nizamoğlu, KA-DER’de iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı ve bu dönemde KA-DER Kadıköy Başkanlığı görevini üstlendi. Lions’ta 9 yıldır yönetimsel kademede aktif olarak çalıştı ve ileri liderlik eğitimlerini uluslararası platformda aldı. Pek çok mesleki eğitimin dışında sivil toplum kuruluşları bazında da yönetimsel ve kişisel gelişim eğitimleri aldı. Kadının seçim ve atama hakkı ile toplumda daha fazla sesini duyurması için çalışmaları devam ediyor.

25 YILDIR AKTİF SİYASET YAPIYOR…

Nizamoğlu, siyasete 1993 yılında Doğru Yol Partisi Tuzla Teşkilatı’nda başladı. 1998 yılında Anavatan Partisi (ANAP) Kadıköy Teşkilatı’na geçti ve parti kapanana kadar her dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ile İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Kadıköy’den Belediye Meclis Üyesi adayı oldu ve seçim çalışmalarına her dönem katıldı. KA-DER başkanlığı tarafsızlık gerektirdiği için, ANAP’ın kapanmasından sonra Demokrat Parti’de devam ettiği siyasi parti üyeliğinden istifa etti. Arzu Nizamoğlu, şu an aile şirketi ortağı olup, üç ülke ile (Almanya-İspanya-Japonya) dış ticaret yapıyor. Nizamoğlu’nun aktif üyesi olduğu dernek ve kuruluşlar ise şu şekilde: KA-DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği), İstanbul Eczacı Odası, Eczacı İşverenler Sendikası, Farmabotanika Eczacı Kooperatifi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Uluslararası Lions Federasyonu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/arzu-nizamoglu-iyi-parti-milletvekili-aday-adayi-oldu/feed/ 0
İyi Parti, Kadıköy Life’a çıkartma yaptı https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-lifea-cikartma-yapti/ https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-lifea-cikartma-yapti/#respond Wed, 18 Apr 2018 15:15:10 +0000 /?p=43783 İyi Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı, Kadıköy Life Dergisi’ni yeni ofisinde ziyaret etti. İyi Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Alper Akdoğan, siyasette gerçekçi ve akılcı çözümler ürettiklerini dile getirerek şunları söyledi:

“Gündem çok hızlı değişiyor, seçim sürecine girdik. Artık siyasette kan değişimine ihtiyaç var. İyi Parti olarak gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarında vatandaşlardan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Partimizin yüzde 47’sini kadınlar oluşturuyor, saha çalışmalarını hep beraber yürütüyoruz. İyi Parti, gerçek anlamda bir Türkiye partisidir ve bu şekilde yoluna devam edecektir.”

İyi Parti

]]>
https://www.kadikoylife.com/iyi-parti-kadikoy-lifea-cikartma-yapti/feed/ 0
AK Parti Kadıköy, Aydoğan Ahıakın’a emanet https://www.kadikoylife.com/parti-kadikoy-aydogan-ahiakina-emanet/ https://www.kadikoylife.com/parti-kadikoy-aydogan-ahiakina-emanet/#respond Sun, 08 Apr 2018 13:33:26 +0000 /?p=43527 Ak Parti’nin Kadıköy, Ataşehir ve Kartal ilçelerindeki olağan kongreleri büyük bir coşku ile gerçekleşti. Kadıköy’de Av. İsa Mesih Şahin, ilçe başkanlığı görevini meslektaşı Av. Aydoğan Ahıakın’a devrederken; Ataşehir’de Naim Yağcı yerine Ahmet Özcan, Kartal’da ise Mehdi Akman yerine Gürkan Akyol bayrağı devraldı.

HURŞİT YILDIRIM’DAN TEŞEKKÜR MESAJI…

Başarılı kongreler nedeniyle bir teşekkür mesajı yayınlayan İstanbul 1. Bölge Milletvekili Hurşit Yıldırım; “Kadıköy, Ataşehir ve Kartal ilçelerimizin başkanlarına ve yönetimde görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, yeni seçilen Aydoğan Ahıakın, Ahmet Özcan ve Gürkan Akyol başkanlarımız ile yeni seçilen çalışma arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Aydoğan Ahıakın

]]>
https://www.kadikoylife.com/parti-kadikoy-aydogan-ahiakina-emanet/feed/ 0
Gürsel Tekin: İstanbul’da Erdoğan’ı da yenerim! https://www.kadikoylife.com/gursel-tekin-istanbulda-erdogani-yenerim/ https://www.kadikoylife.com/gursel-tekin-istanbulda-erdogani-yenerim/#respond Thu, 29 Mar 2018 19:39:02 +0000 /?p=43362 CHP’nin önemli isimlerinden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması halinde Recep Tayyip Erdoğan’ı bile yenebileceğini ifade etti.

Habertürk TV’de yayınlanan “Kübra Par ile Açık ve Net” programının konuğu, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve 2019’daki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı konuşulan Gürsel Tekin oldu. Programda Par’ın “AK Parti’nin adayının da Binali Yıldırım olacağı konuşuluyor. Gürsel Tekin aday olursa, Başbakanlık ve Ulaştırma Bakanlığı yapmış birini sandıkta devirebilir mi?” sorusuna Tekin; “AK Parti’nin adayını çok gereksiz bir tartışma içine sokuyorsunuz. Çünkü AK Parti’nin adayı, Sayın Erdoğan’ın kendisi. 2009’da biz Kadir Topbaş ile hiç karşı karşıya gelemedik” cevabını verdi.

Kübra Par’ın “O zaman öyle sorayım. Gürsel Tekin, Tayyip Erdoğan’ı sandıkta yenebilir mi?” sorusuna da Milletvekili Tekin; “Elbette yeneceğiz. İnşallah, hiç merak etmeyin” karşılığını verdi.

Gürsel Tekin

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/gursel-tekin-istanbulda-erdogani-yenerim/feed/ 0
CHP’den Kadıköy’de OHAL protestosu https://www.kadikoylife.com/chpden-kadikoyde-ohal-protestosu/ https://www.kadikoylife.com/chpden-kadikoyde-ohal-protestosu/#respond Mon, 19 Mar 2018 08:07:06 +0000 /?p=43069 Kadıköy’de bir grup CHP üyesi, Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasını protesto etti. Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanan, aralarında CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Ali Şeker’in de bulunduğu grup, gökyüzüne “OHAL” yazılı balonlar bıraktı.

Milletvekili Yarkadaş, OHAL’in bir an önce kaldırılmasını ve Türkiye’nin normalleşmesini istediklerini ifade ederek; “Çünkü OHAL, hem sosyal hem de ekonomik sorunlara yol açıyor. Siyasal sıkıntıları da beraberinde getiriyor. OHAL’in olduğu ülkelerin hiçbirine yabancı yatırımcı ve sermayenin yatırım yapmadığını görüyoruz” açıklamasında bulundu.

CHP'den Kadıköy'de OHAL protestosu

]]>
https://www.kadikoylife.com/chpden-kadikoyde-ohal-protestosu/feed/ 0
CHP Kadıköy’de delege seçimleri https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-delege-secimleri/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-delege-secimleri/#respond Sun, 08 Oct 2017 14:55:53 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38395 CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nda delege seçimleri sürüyor. Bazı mahallalerde ikili-üçlü listeler yarışıyor. Bu mahallerlerden biri de Caddebostan Mahallesi.

İki listenin yarıştığı seçimlerde, aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi de olan Fahri Tekeşin’e ait liste seçimi kazandı. Karşı listenin aldığı 84 oya karşılık 122 oy alan Tekeşin’in listesinde, Recai Tanıtkan da mahalle temsilcisi oldu.

CHP Kadıköy

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-delege-secimleri/feed/ 0
Selami Öztürk Alaçatı’da https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-alacatida/ https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-alacatida/#respond Mon, 21 Aug 2017 18:49:33 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37248 Kadıköy Belediyesi’ne 30 yılını veren ve her daim “Başkan” olarak anılacağı düşünülen Selami Öztürk, Alaçatı’da objektiflere yansıdı. Eşi Sevgi Öztürk ve kızı Sinem ile birlikte yaz tatilini geçirmekte oldukları son yılların gözde tatil yöresinde Uğur Dündar da vardı.

Alaçatı’nın dar ve taşlı sokaklarında akşam gezintisine çıkan Öztürk’ler, Uğur Dündar ve Halk TV’den Atilla Kezek’e rastlayınca “Çay molası şart oldu” diyerek, en yakın mekanda meclis kurdular. Bir müddet sonra, geçtiğimiz dönem Kadıköy Belediyesi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevini yürüten Şule Yardım Sümer ile aynı dönemde Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürüten eşi Kazım Sümer’in de meclise katılmasıyla, sohbet gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

]]>
https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-alacatida/feed/ 0
CHP Kadıköy’den Bilgiyolu Koleji’ne ziyaret https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyden-bilgiyolu-kolejine-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyden-bilgiyolu-kolejine-ziyaret/#respond Thu, 27 Jul 2017 12:24:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=36779 Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve Kadın Kolları Yönetimi, Kadıköy’ün yükselen bölgesi Hasanpaşa’da 20 yıllık birikimiyle kurulan Bilgiyolu Koleji’ni ziyaret etti.

Ali Narin ile birlikte CHP Kadıköy Kadın Kolları Başkanı Canan Murtezaoğlu ve Yardımcısı Pınar Topkara; Bilgiyolu Kolejleri Genel Müdürü Hakan Alsaç ve Bilgiyolu Koleji Hasanpaşa Kampüsü Müdürü Arzu Öztürk ile birlikte yeni eğitim ve öğretim dönemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

HAKAN ALSAÇ: ŞEHİT ÇOCUKLARINA YÜZDE 100 BURS VERİYORUZ…

Bilgiyolu Koleji olarak yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır olduklarının altını çizen Alsaç; “Şehit ailelerimizin çocuklarına da yüzde 100 burs veriyoruz” diyerek, bu yönde faaliyetlerinin süreceğini belirtti. Okul Müdürü Arzu Öztürk ise, ziyaretlerinden ötürü CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve Kadın Kolları’na teşekkür etti.

Bilgiyolu Koleji

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyden-bilgiyolu-kolejine-ziyaret/feed/ 0
Valiliğe terfi eden Kadıköy Kaymakamı’na duygu seli https://www.kadikoylife.com/valilige-terfi-eden-kadikoy-kaymakamina-duygu-seli/ https://www.kadikoylife.com/valilige-terfi-eden-kadikoy-kaymakamina-duygu-seli/#respond Wed, 28 Jun 2017 09:49:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=36191 Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel, Tunceli Valisi olarak yeni görevine başlamak üzere Kadıköy’den eşi benzeri görülmemiş manzaralarla uğurlandı. Bayram tatilini yarıda bırakan sevenleri, Kadıköy Kaymakamlığı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Duygu seli karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Tuncay Sonel; “Yine sizinleyim, Tunceli’de bir kapınız var. Kadıköy, her daim aklımın ve kalbimin bir köşesinde” mesajı verdi.

Kamu personellerinin yanı sıra çoğu vatandaşlardan oluşan kalabalık, sabahın erken saatlerinden itibaren vedalaşma için Bahariye’de, Kadıköy Kaymakamlığı önünde toplanmaya başladı.

Kadıköy Kaymakamı

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER, YETİM VE ÖKSÜZLER GÖZYAŞLARINA BOĞULDU…

Altı aydır görev aldığı Kadıköy’de kamu görevinin çok ilerisinde sosyalliği, sıcakkanlılığı, yardımseverliği ve dayanışma ruhu ile geniş kitlelerle sıcak bağlar kuran Kaymakam Tuncay Sonel, kısa sürede “kamu yöneticisi nasıl olur” sorusunun karşılığını layığıyla verdi. Makamında yetişkinlerle birlikte yetim ve öksüz çocukları, öğrencileri de ağırlayan Sonel, her birine çeşitli hediyeler takdim ederek sevindirdi. Beş ay boyunca gerçekleştirdiği tespit çalışmalarında Kadıköy’de 912 yetim ve öksüz çocuğu kayıt altına alarak tek tek ulaşan ve mektuplarında yazdıkları hayallerini gerçekleştiren Tuncay Sonel’in minik ziyaretçileri de gözyaşlarına boğuldu.

Kadıköy Kaymakamı

KADIKÖY KAYBETTİ, TUNCELİ KAZANDI…

Kısa zamanda “örnek devlet adamı” profilini, önceki görev yerlerinde olduğu gibi ortaya koyan Kadıköy Kaymakamı, Tunceli’nin yeni Valisi Tuncay Sonel’in terfi ettirilerek tayin olmasını Kadıköy Life Dergisi; “Kadıköy kaybetti, Tunceli kazandı” başlığı ile okurlarına duyurmuştu. Veda buluşmasında da vatandaşlar; “Kadıköy kaybetti, Tunceli kazandı” diyerek, yeni Tunceli Valisi Tuncay Sonel’i uğurladı.

Kadıköy’ün mülki amirleri, Tuncay Sonel’i uğurlamak için erken saatlerde Bahariye’deydi. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu ve yeni Tunceli Valisi Tuncay Sonel…

Kadıköy eski İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kurt, aylar önce Beşiktaş’taki stadyumda meydana gelen terör saldırısında şehit düşen emniyet mensuplarının aileleri ve muhtarlar, Kadıköy Life Dergisi objektiflerinde…

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin de, Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel’i uğurlamaya gelen isimler arasındaydı…

Kadıköy Kaymakamı

Beş ay boyunca “Yetim ve Öksüzlere Mektup” projesiyle Kadıköy’de 912 çocuğun hayallerini gerçekleştiren Tuncay Sonel’e, bu kez minik öğrenciler hediyelerini takdim etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/valilige-terfi-eden-kadikoy-kaymakamina-duygu-seli/feed/ 0
Ak Parti Kadıköy Teşkilatı, Ramazan’da hiç durmadı https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-teskilati-ramazanda-hic-durmadi/ https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-teskilati-ramazanda-hic-durmadi/#respond Wed, 21 Jun 2017 08:26:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=36062 Kadıköy’de iftar programlarına yönelik eksikliği, Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın her akşam gerçekleşen halk ve mesleki buluşmaları doldurdu. Son olarak ilçedeki işadamlarına yönelik verilen iftar davetinin yanı sıra 12 kez gerçekleştirilen mahalle buluşmalarında da binlerce Kadıköylü, Ramazan huzurunu aynı atmosferde yaşamanın mutluluğunu tattı.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, TCDD Fenerbahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdikleri davette birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma vurgusu yaparak, Kadıköy’de Ramazan sonrası da çeşitli organizasyonlarının ilk günkü ruh ve heyecanla devam edeceğinin altını çizdi.

Ak Parti Kadıköy

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan…

MİLLETVEKİLİ HASAN TURAN: KARDEŞ KARDEŞE KIRDIRILIYOR…

Programın davetlileri arasında Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da vardı. Son günlerde Ortadoğu’da oynanan oyunların çok tehlikeli boyutlara geldiğine dikkat çeken Turan; “Kardeş kardeşe düşman ediliyor, kırdırılıyor, silahlar satılıyor” diyerek, Müslüman coğrafyasının çok dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin..

“KILIÇDAROĞLU, ENERJİMİZİ BÖLÜYOR!”

Muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne yönelik de açıklamalarda bulunan Milletvekili Hasan Turan, bu ve benzeri davranışlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin enerjisini kendi içinde harcamaya başlayıp, dış mihraplara karşı zayıflayabileceği uyarısında bulundu. Turan, Türkiye’nin kendi düşmanlarına karşı zayıf gösterilmeye çalışılarak, olmayan kozlar verilmeye sağlanmasını da sert bir dille eleştirdi.

   

]]>
https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoy-teskilati-ramazanda-hic-durmadi/feed/ 0
Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Kadıköy’e ziyaret https://www.kadikoylife.com/mevlut-cavusoglundan-kadikoye-ziyaret/ https://www.kadikoylife.com/mevlut-cavusoglundan-kadikoye-ziyaret/#respond Tue, 07 Mar 2017 14:42:45 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=32575 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ile büyük gerginliklerin yaşandığı ziyaret öncesi Kadıköy’e geldi. Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın daveti üzerine sabah kahvaltısında Kadıköylülerle buluşan Çavuşoğlu; “Bugün Hamburg’a gidiyorum. Akşam saatlerinde Hamburg’da vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Kimse bunu engelleyemez” mesajı verdi.

Mevlüt Çavuşoğlu

HOLIDAY INN KADIKÖY’DE…

Sabah 09:40 sularında Holiday Inn Kadıköy Oteli’ne gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel tarafından karşılandı. Daha sonra kahvaltı için salona geçip iş adamları, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile bir araya gelen Çavuşoğlu; “Burada sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu oldum. Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı olarak son 10 yıldır çok yönlü bir dış politika izlenmekte olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. Tabi bu kararlılık, bazı çevrelerde rahatsızlık yaratmıştır. Ama ne olursa olsun izlemekte olduğumuz girişimci ve vicdani dış politika anlayışımızdan sapmayacağız” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel tarafından karşılandı. Çavuşoğlu, daha sonra kahvaltı için salona geçip iş adamları, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi…

Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı Başkanı İsa Mesih Şahin’in “Hoşgeldiniz” konuşmasıyla başlayan buluşmada, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turhan da bir konuşma yaptı…

Mevlüt Çavuşoğlu

]]>
https://www.kadikoylife.com/mevlut-cavusoglundan-kadikoye-ziyaret/feed/ 0
Ayasofya’ya ayakkabı ile girilmez! https://www.kadikoylife.com/ayasofyaya-ayakkabi-ile-girilmez/ https://www.kadikoylife.com/ayasofyaya-ayakkabi-ile-girilmez/#respond Tue, 03 Jan 2017 12:46:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18432 Tarihçi Yavuz Bahadıroğlu, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği “Yeni Türkiye Yeniden Kurulurken” konulu Fasl-ı Siyaset programının konuğu oldu. Belgelerle konuşmasını yapan Bahadıroğlu, ülkemiz üzerinde tarihte oynanan kirli oyunların benzerlerinin oynandığını, bu şer odaklarının üstesinden ancak birlik olarak gelebileceğimizi ifade etti.

FETİH ORDUSUNUN SECDE ETTİĞİ YERE AYAKKABI İLE GİRİLMEZ…

Yavuz Bahadıroğlu, uzun yıllar namaz kılınan Ayasofya’nın daha sonradan müzeye çevrildiğini hatırlatarak; “481 sene biz Ayasofya’da namaz kıldık. Fetih ordusunun secde ettiği yere müzedir diye ayakkabı ile giriyorsunuz. Fakat ben ayakkabılarımı çıkartıp giriyorum, çünkü camiye ayakkabı ile girilmez” diye konuştu.

Ayasofya

HEDİYE TAKDİM EDİLDİ…

Programın sonunda kapanış konuşmasını yapan Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, katılımlarından dolayı tarihçi Bahadıroğlu’na teşekkür ederek, hediyesini takdim etti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ayasofyaya-ayakkabi-ile-girilmez/feed/ 0
Gürsel Tekin’den Kadıköy Life’a çok özel açıklamalar https://www.kadikoylife.com/gursel-tekinden-kadikoy-lifea-cok-ozel-aciklamalar-2/ https://www.kadikoylife.com/gursel-tekinden-kadikoy-lifea-cok-ozel-aciklamalar-2/#respond Tue, 03 Jan 2017 07:45:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17998 Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeyrek asırdır Kadıköy kökenli üst düzey yöneticilerinden ve son dönemin İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kadıköy Life Dergisi’ne çok özel değerlendirmelerde bulundu. İstanbul’da yaşam alanları daralan insanların sosyalleşebilmek için Kadıköy’e geldiğine dikkat çeken Tekin, ilçede yerel yönetime yönelik de “Yetkisiz bırakıldılar. Elleri kolları bağlı, uzun yıllardır yerel yönetim yasaları revize edilebilmiş değil” mesajı verdi.

Kadıköy Life Dergisi’nin son sayısında “1931 yılı” kapak temasını yakından inceleyen Gürsel Tekin, ardından şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“UMUT EDİYORUM Kİ, ÇEVRE İLÇELER DE KADIKÖY GİBİ OLSUN”

Bir Kadıköylü olduğum için söylemiyorum, İstanbul’un en nezih ve yaşanabilir tek ilçesi Kadıköy. Bu sadece benim söylememle olacak bir şey değil, hafta sonları ve akşamları baktığınızda çevredeki bütün ilçelerin yaşam kaynağı haline gelmiş. Olağan nüfusu yaklaşık olarak 500 bin iken, Cumartesi ve Pazar günleri bu rakam 1 milyonu buluyor. İnsanlar Ümraniye, Sultanbeyli ve Sancaktepe gibi ilçelerde yaşam alanları daraldıkça nefes alabilecekleri tek yer olarak Kadıköy’ü görüyor. Umut ediyorum ki, çevre ilçelerimiz de Kadıköy gibi olsun.

“CHPLİ BELEDİYENİN OLDUĞU YER DEĞERLİDİR”

Nerede Cumhuriyet Halk Partili belediyeler varsa, emlak o bölgede çok değerli. Örneğin bitişik ilçemiz Üsküdar. Kadıköy ile Üsküdar’a baktığımızda hemen hemen yüzde 50 fark var. Özellikle gençlerin ve beyaz yakalıların tercih ettiği yerdir Kadıköy, bir hayli de tarihi. Ataşehir ve Ümraniye, Bakırköy ve Bahçelievler gibi…

“İLÇE BELEDİYELERİ ÇARESİZ”

Ne yazık ki sorunlar her yerde, sorunsuz yer yok. Kadıköy’de sorunlar, bizim belediyelerimizden kaynaklı değil. Uzun süredir Türkiye’de yerel yönetim yasaları, dünyada olduğu gibi seçilen insanların insiyatifine bırakılarak revize edilebilmiş değildir. Kadıköy Belediye Başkanı, milletin oyu ile seçiliyor. Kentlerin tek sahibi olur, Kadıköy’ün size on sahibini sayabilirim. Ana arterler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin. Altı, yedi bakanlığın plan yapma yetkisi var, sadece tek kişinin yok, o da Kadıköy Belediye Başkanı. Doğal olarak yurttaşlarımız kimse oy veriyorsa ona tepki gösteriyor. Ben de zaman zaman karşılaşıyorum. Böyle bir mantık yok. Yerel yönetimler yetkilendirilmeli, yasalar yeniden revize edilmeli. Şehrin tek sahibinin olması lazım. Burada şehrin tek sahibi yok ki, hiç kimsenin de sorumluluğu yok. Yarın herhangi bir sorun olduğunda sorumlu bulamıyorsunuz. İstanbul’da Ayamama Deresi… 36 kişi öldü ama hiçbir yönetici yargılanmadı. Çünkü kim sorumlu belli değil, böyle bir şey olabilir mi? Londra’da 36 insan ölse, belediye başkanı bırakın yargılanmasını ertesi gün istifa eder. Tüm bunlara baktığımızda yerel yönetimlerin yeniden gözden geçirilmesi lazım.

“KÜLFETİ İLÇE BELEDİYELERİNE KALIYOR”

Düşünün Kadıköy’de planlamayı, Kadıköy’ün hiçbir sokağını bilmeyen Ankara’daki üç bürokrat yapacak. O zaman kent bütünlüğünü sağlamanız da mümkün değil. Sonuç ise betonlaşma ve beton şehir… Kentsel dönüşüm insiyatifi yerel yöneticilere bırakılsaydı, inanın çok başarılı olurdu. Ama hiçbir insiyatif yok, plan yapma yetkisi yok. Sadece ilçe belediyeleri planı uygulayabiliyor. Bu çok yanlış. Örneğin Bağdat Caddesi, bütün sorumluluğunun Kadıköy Belediyesi’nde olması lazım. Malesef hiçbir insiyatif yok. Reklam ve panolar gibi bütün gelirleri ve nimetleri Büyükşehir Belediyesi alıyor, külfet Kadıköy Belediyesi’ne kalıyor. Batıdaki gibi olmalı, dünyayı yeniden keşfedecek değiliz. Sadece belediyeler de değil; Mimarlar Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Plancılar Odası gibi sivil toplum örgütleri de bu süreçte yerini almalı…

“İYİ Kİ ÖZGÜRLÜK PARKIMIZ, GÖZTEPE’DE DE PARKIMIZ VAR”

İstanbul’u seven bir yabancı aynen şunları söyledi bana: ‘Maalesef ülkeniz toprağa düşman.’ Toprak, üretilen bir şey değil! Teknoloji o kadar ileri gidiyor ki dünya, yapay zeka çalışmasını konuşuyor ama toprak üretemiyorsunuz. Yeni nesil toprakla buluşamıyor, çocuklarımız doğa ile bütünleşemiyor. İyi ki Kadıköy’de Özgürlük Parkımız var, iyi ki Göztepe’de bir park var. Şehirde betonlaşarak yaşamı sürdüremezsiniz. İstanbul’da malesef durum kötü, doğal olarak bu betonlaşmalardan Kadıköylüler de muzdarip. Nasıl nefes alacağız, hava koridorlarımız yok!..

]]>
https://www.kadikoylife.com/gursel-tekinden-kadikoy-lifea-cok-ozel-aciklamalar-2/feed/ 0
Ahmet Vefik Alp yuvaya döndü https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-yuvaya-dondu/ https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-yuvaya-dondu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=18055 Kariyer ve başarı dolu bir yaşantının en açık örneklerinden… Yarım asırdır yoğun iş temposu ile birlikte hemen hemen dünyanın tamamını gezen günümüzün modern Evliya Çelebi’si, ünlü Yüksek Mimar, Kentbilimci ve Akademisyen Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Türkiye genelinden takipçilerine büyük sürpriz yaptı.

Alp 13 yıl sonra yuvaya döndü, özel davet üzerine Ankara’da MHP’nin yeni lider arayışı içerisinde olduğu yasal kurultaya katılım gösterdi. Sevenleri ise; “Hocam aslında hiç yuvadan ayrılmadınız ki, maneviyatta hep birlikte olduk” dedi.

ahmet-vefik-alp-yuvaya-dondu-mhp-kurultay-kadikoy-life-dergisi-tourmag (30)

MHP’DEN HİÇ KOPMADI, DESTEĞİNİ HEP SÜRDÜRDÜ…

Ahmet Vefik Alp ile birlikte Kadıköy’deki evinden sahur saatlerinde yola çıktık. Kongre kadar, Ahmet Vefik Alp’in de günü oldukça “olağanüstüydü”. Günü anlatan karelere geçmeden önce altını çizmekte fayda var. Milliyetçi Hareket Partisi’ne hayatını adayan Alp, dünyanın ilgisini çeken devasa projeleri ile ulusal kamuoyunca çok ciddi ses getirmişti. Bir de hala mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken MHP’nin yeni genel başkanlık binasını da milyonlara kazandırmıştı. Siyasi fırtınalar, kısır çekişmeler ve bir anlamda “siyasi mobbing” ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden parti dışı edilmeye çalışıldığı sık sık gündeme gelen yıllar geride kaldı. Küstürüldü, “istifa ettirildi”, dışarıya itildi, uluslararası başarıları göz ardı edildi. Ancak Türkiye’nin dört bir yanından takipçileri, sık sık moral mesajları ile parti bağlarını dışarıdan da olsa sıcak tutmaya çalıştı; MHP’den hiç kopmadı, dışarıdan destek verdi.

Ahmet Vefik Alp

YENİ BİR VİZYON, DEĞİŞİM GETİRECEK PROJECİ KADROLAR ŞART…

Bu sürede kendini daha çok kariyeri ve iş çalışmalarına veren Ahmet Vefik Alp, 13 yıl aradan sonra partide taze kan değişimini gerçekleştirmek için çırpınan muhalif kanadın davetine katılım gösterdi. Alp; Sinan Oğan ve Meral Akşener başta olmak üzere partinin genel başkanlığı için adı geçen siyasetçilere çalışmalarında başarılar diledi. Ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunun ilgi gösterdiği Ahmet Vefik Alp’in önemli mesajları, canlı yayın röportajlarıyla televizyon kanalları tarafından milyonlara aktarıldı. Kurultay süresince Prof. Alp, “koruma polisi” tarafından özel olarak korundu. Alp’in mesajlarının bir kısmında ise şu cümleler yer aldı: “Bu kurultay sadece MHP için değil, Türkiye için dönüm noktasıdır. Artık ana muhalefetten beklentisi kalmayan milletin umutlarını MHP’ye çevirdiğini görüyorum. MHP’de yeni bir vizyon, yeni bir değişim getirecek projeci kadrolar, ülkenin ve milletin ümit kaynağıdır.”

Ahmet Vefik Alp

İstanbul’dan Ankara’ya sabah başlayan yolculukta Sapanca-Sakarya arasında otomobili arızalanınca Ahmet Vefik Alp ve yardımcıları, otobanda mahsur kaldı. İki saati aşan süreyle yaşanan aksaklık, bir anlamda kurultayı kaçırmak anlamına geliyordu. Ancak Alp; “Ben orada olacağım” dedi…

OTOBANDA ÇOK CİDDİ RİSK ATLATTI…

Sabahın ilk ışıklarına dakikalar kala, sahur vakti Suadiye’deki evinden yola çıktıktan sonra Ahmet Vefik Alp’in aracı, Sapanca ve Sakarya arasında aracı kullanımdışı bırakan arıza ile karşı karşıya kaldı. Bu sırada tonlarca yüklü tır ve kamyonların arasından yardımcıları eşliğinde aracını sağa çeken Alp için gergin dakikalar başlamıştı ki, Ankara’da kurultayın başlamasına oldukça az zaman kalmıştı. Sonrasında yaşananlar ise, Kadıköy Life Dergisi ve TOURMAG Turizm Dergisi tarafından görüntülenen güne özel anlarda şöyle gelişti:

Ahmet Vefik Alp

Aracın hareket edemeyeceği anlaşılınca taksi çağırıldı. Kilometrelerce uzaktan gelen taksici de Ahmet Vefik Alp hayranı çıktı. Taksici; “Sizi Ankara’ya yetiştireceğim” diyerek, Alp ve yardımcıları ile birlikte hareket etti…

Partililer, Ahmet Vefik Alp ile karşılaşmanın mutluluğunu yaşayarak hatıra fotoğrafı aldı.

Yolda mola veren Ahmet Vefik Alp ile karşılaşmanın mutluluğunu yaşayan birçok partili, hatıra fotoğrafı çektirdi…

Ticari taksi ile Ankara'ya geldiğinde, Ahmet Vefik Alp'i kurultay nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu sürprizi bekliyordu.

Ticari taksi ile Ankara’ya geldiğinde, Prof. Alp’i kurultay nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu sürprizi bekliyordu…

MHP'de olağanüstü kurultaya aşırı ilgi nedeniyle çevrede araçları park edecek yer bulamayan partililer, çareyi tarla kenarlarında bulunca ortaya bu manzara çıktı.

MHP’de olağanüstü kurultaya aşırı ilgi nedeniyle çevrede araçları park edecek yer bulamayan partililer, çareyi tarla kenarlarında bulunca ortaya bu manzara çıktı…

Ahmet Vefik Alp için tek çare, aşırı sıcağa rağmen uzun süre yürümekti.

Ahmet Vefik Alp için tek çare, aşırı sıcağa rağmen uzun süre yürümekti…

Sıcaklığın hissedilir derece artmasına rağmen Alp yola koyulmak zorunda kaldı.

Sıcaklığın hissedilir derece artmasına rağmen Alp, yola koyulmak zorunda kaldı…

"Durun bakalım, daha genciz" diyen Ahmet Vefik Alp, hızla kongrenin gerçekleştiği otele doğru yürümeye başladı.

“Durun bakalım, daha genciz” diyen Prof. Alp, hızla kongrenin gerçekleştiği otele doğru yürümeye başladı…

Hissedilir değerlerde 40 dereceyi geçen sıcaklık, çok zor anlar yaşattı.

Hissedilir değerlerde 40 dereceyi geçen sıcaklık, çok zor anlar yaşattı…

Ahmet Vefik Alp'i gören birçok vatandaş ve partili, birbirine haber verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi ve partinin geleceğini sorguladı.

Ahmet Vefik Alp’i gören birçok vatandaş ve partili; birbirine haber verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi ve partinin geleceğini sorguladı…

Birçok vatandaş; "Sizi partide görmek istiyoruz" dedi.

Birçok vatandaş, “Sizi partide görmek istiyoruz” dedi…

Kurultay'a yetişmek için zamanı daralan Alp, yine de sevenlerine zaman ayırmadan edemedi.

Kurultaya yetişmek için zamanı daralan Alp, ısrarlar üzerine sevenlerine zaman ayırmadan edemedi…

Dünyanın birçok ülkesini adım adım gezen Ahmet Vefik Alp için kurultay yolunda uzun süre yürümek yorucu oldu ancak, zor değildi.

Dünyanın birçok ülkesini adım adım gezen Ahmet Vefik Alp için kurultay yolunda uzun süre yürümek yorucu oldu, ancak zor değildi…

Ankara'nın bozkırlarında bir kare almadan olmaz...

Ankara’nın bozkırlarında bir kare almadan olmaz…

Yoğun güvenlik önlemlerine partililerin aşırı ilgisi de eklenince, kurultayın gerçekleşeceği otele girişte ciddi sıkıntılar yaşandı.

Yoğun güvenlik önlemlerine partililerin aşırı ilgisi de eklenince, kurultayın gerçekleşeceği otele girişte ciddi sıkıntılar yaşandı…

Protokol davetiyesi ve gerekli belgeleri hazır olmasına rağmen birçok kişi anlamsız şekilde içeri alınmak istenmeyince, yer yer gerginlik yaşandı.

Protokol davetiyesi ve gerekli belgeleri hazır olmasına rağmen birçok kişi anlamsız şekilde içeri alınmak istenmeyince, yer yer gerginlik yaşandı…

Otele giriş yapan Alp'i birçok seveni karşıladı.

Otele giriş yapan Alp’i birçok seveni karşıladı…

Her kesimden partili, Alp'e "iyi ki bizimlesiniz" mesajı verdi.

Her kesimden partili, Alp’e “İyi ki bizimlesiniz” mesajı verdi…

Olağanüstü kurultay, otelde de olağanüstü bir günü beraberinde getirdi.

Olağanüstü kurultay, otelde de olağanüstü bir günü beraberinde getirdi…

Salona girdiğinde Ahmet Vefik Alp, sevgi gösterileri ile karşılandı.

Salona girdiğinde Ahmet Vefik Alp, sevgi gösterileri ile karşılandı. Ozan Arif de Alp’i kucaklayanlar arasındaydı…

Alp, sevgi gösterilerinin her birine tek tek yanıt verdi.

Alp, sevgi gösterilerinin her birine tek tek yanıt verdi…

Ahmet Vefik Alp, Meral Akşener'e başarılar diledi.

Ahmet Vefik Alp, Meral Akşener’e başarılar diledi…

Ahmet Vefik Alp, ardından protokole giriş yapan Sinan Oğan'ın yanı giderek gelinen sürece yönelik tebriğini iletti.

Alp, ardından protokole giriş yapan Sinan Oğan’ın yanına giderek gelinen sürece yönelik tebriğini iletti…

Milyonlar, yıllar sonra yuvaya dönen Ahmet Vefik Alp'in çok özel açıklamalarını canlı yayından takip etti.

Milyonlar, yıllar sonra yuvaya dönen Alp’in çok özel açıklamalarını canlı yayından takip etti…

Ahmet Vefik Alp; "Benim için günün kahramanıydı" diyerek tesadüfen hayranı çıkan fedakar taksiciyi iftarda ağırlayarak güne son verdi.

Prof. Alp; “Benim için günün kahramanıydı” diyerek, tesadüfen hayranı çıkan fedakar taksici Vedat İlhan’ı iftarda ağırlayarak güne son verdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ahmet-vefik-alp-yuvaya-dondu/feed/ 0
Ak Parti Kadıköy’den çok sert açıklamalar https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoyden-cok-sert-aciklamalar/ https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoyden-cok-sert-aciklamalar/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:45:03 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17828 Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı, Kadıköy Belediyesi’nin son bir yıllık çalışmalarını değerlendirmek üzere Anadolu Yakası medyası ile bir araya geldi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu başta olmak üzere yerel yönetime çok sert tepki gösteren muhalefet; “Ortada elle tutulur somut projeleri olsa eleştireceğiz, gel gelelim hiçbir şey yok. Olsun diye söylemiyoruz. Bu gerçek, bütçeleri ile çevre belediyelerle kıyasladığımızda ortaya çıkıyor. Kadıköy’ün kayıp 25 yılı vardı, şimdiki yönetimle birlikte ne yazık ki 27 yıl oldu. İstanbul’da en büyük yatırımları Kadıköy’e Ak Parti olarak yapıyoruz. Eğer bu yatırımlarımız olmasa, Kadıköy gerçekten bir köy olacaktı. Gelen gideni aratırmış. Aykurt Nuhoğlu maalesef iki yıldır başkanlık yapmıyor, memuriyet yapıyor” diyerek, ilçede büyük değişimi getireceklerini ifade ettikleri yeni projeleri de açıkladı.

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (6)

Kadıköy’de Holiday Inn Hotel’de gerçekleşen basın toplantısına Kadıköy’ün yanı sıra Üsküdar, Ataşehir, Ümraniye, Kartal ve Pendik başta olmak üzere geniş çevreden medya temsilcileri katılım gösterdi. Ak Parti Kadıköy İlçe Eski Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, İBB Meclis Üyesi ve Kadıköy Belediyesi Ak Parti Grubu Meclis Üyesi Ömer Şahan ile birlikte partinin meclis üyeleri, ortak açıklamalarında Kadıköy Belediyesi’nin halkın değerlerine ve mantığına ters düşen adımlar attığını ifade etti. Medyaya yansıyan tüm ayrıntılara yönelik Kadıköy Belediyesi tarafından yanıt niteliği taşıyan açıklamaların, kamuoyuna paylaşılabileceği beklentisi oluştu.

“KADIKÖY BELEDİYESİ’NDE EVRAKTA SAHTEKARLIK VE GÖREVDEN ALMALAR MEDYADAN SAKLANDI”…

Bir basın mensubunun Kadıköy Belediyesi’nde görevden almaların medyadan saklanmaya çalıştığına yönelik süreci sorgulamasının ardından Ömer Şahan, Kadıköy’de “kentsel dönüşümde emsalsiz sahtecilik” gelişmesi yaşandığına dikkat çekerek şunları ifade etti: “Binalar yenilenirken rahat yenilensin diye bakanlığımızın çıkardığı genelge ile belirli bir emsal artışı var. Sahte noter evraklarıyla, işin belediyede de ayağı olan şekilde 50-60 bin dolar paralar alınarak, fazla imar rantı kullanılarak binalar yenilenmeye başlamış. Biz Kadıköy Belediyesi’nin iki yıl içerisinde verdiği tüm ruhsatları istedik, yaklaşık 15 klasör evrak geldi. Komisyon kurduk, 5 tane evrak var suç duyurusunda bulunmuştuk, belediye de bulundu. Örneğin 1.000 metrekarelik arsada bu rant sayesinde 3 fazla daire alıyorsunuz. Ortalama 1 milyon TL düşünürseniz, 1.000 metrekarede 3 milyon TL rant elde edilebiliyor.”

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (3)

“KADIKÖY’DE FARKLI ŞEYLER VAR”…

Diğer yandan Ömer Şahan, sözlerinin sonunda Kadıköy Belediyesi’nin hukuk işlerine bakan başkan yardımcısının CHP’nin eski ilçe başkan yardımcısı olduğuna, aynı kişinin babasının da CHP’de sorguladıkları geçen senenin Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Hukuk Komisyon Başkanı olduğuna, beraberinde başkanlığa rağmen avukat dahi olmadığına dikkat çekti, “Kadıköy’de farklı şeyler var” dedi.

BASIN MENSUBUNU MAHKEMEYE VEREN KADIKÖY BELEDİYESİ’NE TEPKİ…

Kadıköy Belediyesi tarafından mahkemeye verilen bir basın mensubu söz aldığında, Kadıköy halkına danışılmadan meclis kararıyla belediye kasasından yaklaşık olarak 1,5 milyon TL paranın Bingöl’ün bir ilçesine taziye evi yapılmak üzere “aktarıldığı ve aktarılmak istendiği” süreci sorguladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “bölgede” birçok taziye evinin üst katlarının terör gruplarınca eğitim kampı, altının da adeta cephaneliğe dönüştürüldüğünü tespit ettiğini vurgulayan basın mensubu, bu hassas dönemde Kadıköy Belediyesi tarafından taziye evi yapma adımını “manidar ve gereksiz” olarak değerlendirdi. Basın mensubu, gündeme geldiği üzere CHP değil de HDP yönetimindeki yaklaşık 2.500 nüfuslu ilçenin Kadıköy’de Hasanpaşa’nın sadece bir sokağı kadar olduğuna, benzeri yatırımlara Kadıköy’ün ihtiyacı varken paraların Bingöl’e aktarılmasına kendi üslubuyla tepki gösterdi. Bingöl’ün söz konusu ilçesine “hibeyi” eleştiren haberi nedeniyle Kadıköy Belediyesi tarafından mahkemeye verilen basın mensubunun yaşadığı sürece yönelik tepkiler şu şekilde gerçekleşti:

Ömer Şahan: “Kadıköy’de daha kalıcı elle tutulur 1,5 milyonluk eser yokken, Kadıköy halkından topladığınız vergiler, merkezi hükümetin de gönderdiği bütçeyle yapmak doğru olmaz dedim. Eğer taziye evi yapılacaksa, yeri burası değildir ve Kadıköylülerin parasıyla yapılmamalıdır dedim.”

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (7)

İsa Mesih Şahin: “Bir basın mensubuna yaptığı haberden dolayı yerel yönetimin dava açmasını son derece yadırgadık. Sonuçta siz habercilik yapıyorsunuz, değerlendirecek olan vatandaştır. Yadırgadık, bu da eleştiriye ne kadar tahammülleri olmadığının göstergesidir.”

Hurşit Yıldırım: “Mit tırlarıyla ilgili haber yapmış olsaydınız, ulusal basın sizi desteklerdi. CHP ve HDP milletvekilleri savunmaya giderdi. Ama siz sadece basın özgürlüğü ile ilgili haber yaptığınızdan dolayı sizin yargılanmanızı doğru bulmuyorum.

Yıldırım, ayrı bir soru için de şunları söyledi: “Terörle mücadelede torba kanun çıkardık. Şunu çok net ifade edeyim; terörle mücadelede hiçbir zaman olmadığı kadar kararlıyız, ısrarlıyız ve ısrarlı olacağız. Çünkü bin yılık tarihi olan milletimizin ölüm kalım savaşıdır bu. İçte ve dışta zaman zaman teröre destek veren açıklamalar, beyanlar oluyor. Üzüntüyle karşılıyoruz. Halkımızın büyük çoğunluğu yanımızda ve bu moralle terörün kökünü kazıyacağız.”

İSA ŞAHİN: KADIKÖY BELEDİYESİ SOMUT BİR PROJE ORTAYA KOYAMADI, KOYAMIYOR…

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin’in basın açıklamasının bir kısmında şu ifadeler yer aldı: “Ak Partili belediyeler arı gibi her ay yeni eserler ortaya koyarken, mevcut yerel yönetimle Kadıköy Belediyesi’nde 27 yıl geçmiş, ortaya bir tane önemli eser konmamış. Yapamamışlar, becerememişler. Ben, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den özür dileyerek, Üsküdar Belediyesi’nin Kadıköy Belediyesi ile iki yılını kıyaslamak istiyorum. Kadıköy Belediyesi, 452 milyon bütçe ile 480 bin nüfuslu Kadıköy’e hizmet veriyor. Üsküdar Belediyesi, 355 milyon bütçe ile 540 bin nüfuslu Üsküdar’a hizmet veriyor. Üsküdar Belediyesi’nin hem bütçesi daha düşük, hem baktığı nüfus daha fazla, hem de 2 yılda 200 eser ortaya koymuş. Üsküdar Belediyesi kültür merkezleri yapmış, spor salonları yapmış, spor alanları yapmış, yapmış da yapmış. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun ise devasa bütçeyle 2 yılda ortaya koyduğu bir tane önemli eser yok. Ak Partili belediyelerin hizmetleri nerede, Kadıköy Belediyesi’nin hizmetleri nerede? Ak Partili belediyenin hizmeti 2 yılda 200 eser, Kadıköy Belediyesi’nin ise 27 yılda kocaman bir sıfır.

İsa Mesih Şahin, Hurşit Yıldırım ve Ömer Şahan…

KADIKÖYLÜLERİN VERDİĞİ KUTSAL EMANET YERLERDE SÜRÜNÜYOR…

Kadıköy’ü marka yapan Ak Parti’dir. Kadıköy’de belediyecilik anlamında yapılan ne varsa, Ak Partili Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. Kadıköy’de bütün mega projelere Ak Partili İBB ya da Ak Partili Merkezi Yönetim imza atmıştır. Üstüne basa basa diyorum ki Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköylerin verdiği emanete ihanet ediyor. Kadıköylülerin verdiği kutsal emanet yerlerde sürünüyor. Ama Aykurt Nuhoğlu rahat! Kadıköy Belediyesi rahat! Çünkü Ak Parti var! Bunun altını özellikle çiziyorum, basiretsiz Kadıköy Belediyesi’nin imdadına her defasında Ak Parti yetişiyor. Ak Parti olmasa, Kadıköy gerçekten bir köy olur. Kadıköy-Kartal Metrosu, Metrobüs, Bağdat Caddesi’nin modern görüntüsü, sahil düzenlemeleri, Göztepe Parkı, Minibüs Yolu düzenlemesi, Marmaray… Saydığım mega projelerin hepsi Kadıköy’e yapılmıştır. Hepsini de AK Parti yapmıştır. Kadıköy Belediyesi ise 27 yıldır yan gelip yatmıştır.

TERÖR ÖRGÜTÜ ‘TAK’ İLE AYNI İSİMDE KURULUŞ İSTEMİYORUZ…

Özellikle Mart ayında Ankara Kızılay’da yapılan saldırıda 34 vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırıyı TAK terör örgütü üstlendi. Ankara saldırısıyla bu örgüt, kamuoyunda çok daha fazla tanınmaya başlandı. Kadıköy Belediyesi’nin ise aynı isimde bir kuruluşu var. Akıllara zarar, kuruluşun adı TAK. Tasarım Atölyesi Kadıköy ismiyle açılmış. Ancak, belediyenin bu kuruluşu TAK ismiyle  anılıyor. Biz kurumun işlevine karşı değiliz. Kadıköy’e hizmet eden hiçbir şeye itirazımız yok. Ancak TAK ismi, Kadıköylüleri rahatsız ediyor. Kadıköy’de bir kurumun terör örgütü ismiyle aynı ismi taşımasına kimsenin tahammülü yoktur. Ak Parti olarak Kadıköy Belediye Meclisi’ne teklif verdik. TAK ismini kaldırın dedik. Kadıköy Belediyesi, bu talebimize kulak tıkadı. Ben bütün Türkiye’nin gözü önünde Kadıköy Belediye Başkanı’na sesleniyorum; TAK terör örgütünün ismini Kadıköy’de duymaya tahammülümüz yoktur. Bu rezalete bir son verin. TAK ismini Kadıköy’den kaldırın.

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (2)

KADIKÖY DEVRİMİNE SELAM OLSUN…

Son tahlilde baktığımızda, 2014 Yerel Seçimleri’nden önce bu basiretsiz yerel yönetimle Kadıköy’ün zaten kaybedilmiş 25 yılı vardı. Kayıp 25 yıl, çeyrek asır… Gelinen süreçte üzülerek görüyoruz ki Kadıköy, Aykurt Nuhoğlu ile bu kayıp yıllara 2 yıl daha eklenmiştir. Ancak biz Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı olarak, Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy’e zulmetmesine artık müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy’ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy’de erdemli, doğru siyasetimize devam edeceğiz. Kadıköy’ün her noktasında var olacağız. Kadıköylülerin gönlüne gireceğiz. Kadıköylülerin sevgisini, taktirini kazanacağız ve Kadıköy’ü kazanacağız. Son söz olarak; içimizde hiçbir zamanda bitmeyen bir inanç, heyecan, Kadıköy devrimine selam olsun!”

ÖMER ŞAHAN: KADIKÖY’ÜN NÜFUSU KAN KAYBEDİYOR, BU YÖNETİMSEL SORUNDANDIR…

Kadıköy’de yönetimsel sorun nedeniyle nüfusun hızla düştüğünü belirten Ömer Şahan, Ak Parti olarak Kadıköy’e yapılan yatırımların İstanbul’da ilk 5 içerisinde yer aldığına, bunlar da olmasa Kadıköy’ün “köy” olarak kalacağına dikkat çekti. İsa Mesih Şahin’in “Üsküdar’ın başarısı” örneğine destek veren Şahan, Sancaktepe Belediyesi’nin de Kadıköy Belediyesi’nin çok altında bütçe ile ciddi projeleri hayata geçirdiğine dikkat çekti. 

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (1)

KADIKÖY’DE HAZIRLIKLARI TAMAMLANMA AŞAMASINA GELEN YENİ PROJELER AÇIKLANDI…

Ömer Şahan, “Müjdeliyoruz” diyerek önümüzdeki aylarda ciddi ilerleme sağlanması ve düğmeye basılması beklenen projeleri de şu şekilde açıkladı: “Caddebostan’a 25 milyon TL bütçeli Su Sporları Merkezi için çalışmalar başlıyor. Söğütlüçeşme’de metrobüsün yanında Kadıköy Belediyesi, buradan ‘yasadışı otopark geliri’ elde ediyor. İBB olarak buraya üstünde yeşil alan, altına üç katlı modern otopark inşa edeceğiz. Bunun için 60 milyon TL bütçe ayırdık. En düşük oy oranlarından birini aldığımız Kozyatağı’na milyonlarca liralık Kozyatağı Kent Meydanı projemizi başlatıyoruz. Hasanpaşa’ya 31 bin metrekare alanda Tarihi Gazhane’yi kültür merkezi olarak kazandırıyoruz. Metroyu Bağdat Caddesi’ne getiriyoruz. Rıhtım ya da Bostancı’dan Göztepe 60. Yıl Parkı yanına gelen metrosuna binecek, tüm İstanbul’a konforlu ulaşım ile entegre olacak. Bu projemizin 2019 yılında tamamlanmasını bekliyoruz. Ayrıca Bostancı-Dudullu hattında Kadıköy’de dört tane durağı olacak bir metro hattının daha çalışmasını başlattık. Bostancı İspark bölgesinde tünel çalışmaları hız kazandı. Göztepe-Libadiye arasında havaray düşüncesini Ziverbey’e kadar taşıdık. Bu projeyi hayata geçirebilmemiz halinde Ziverbey’den Libadiye’ye yeni bir dönem başlayacak. Selamiçeşme Köprüsü çok kötü durumda, riskli. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu köprüyü yıkmaya, altgeçit yapmaya hazırlanıyoruz. TCDD ile protokol yaptık.”

GÖZLER KADIKÖY BELEDİYESİ’NE ÇEVRİLDİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na “Sürekli geriye doğru giden istikrarınızın bir başarı olduğunu düşünüyoruz” denilerek “Takdir Belgesi”nin posta yoluyla iletildiği toplantı sonrası, Kadıköy Belediyesi’nin de yanıt niteliği taşıyan açıklamaları kamuoyu ile paylaşabileceği beklentisi oluştu. Bu yönde Kadıköy Belediyesi’nden de açıklama olması halinde okurlara aktarılacak.

akparti-kadikoy-teskilati-kadikoy-belediyesine-sert-tepki-kadikoy-life-dergisi-haberi (4)

]]>
https://www.kadikoylife.com/ak-parti-kadikoyden-cok-sert-aciklamalar/feed/ 0
AYGAD, sorunları Ankara’ya taşıdı… https://www.kadikoylife.com/aygad-sorunlari-ankara%c2%92ya-tasidi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/aygad-sorunlari-ankara%c2%92ya-tasidi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:44:41 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17681 Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret edip, İstanbul yerel basınının sorunları ve çözüm önerilerini sundu. Samimi bir sohbet havasında geçen görüşmede Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “CHP olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için TBMM’ye bir yasa teklifi sunacağız” dedi.

25 Mart Cuma günü CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette CHP Parti Meclis Üyesi Hüsnü Süslü, Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Aytekin Yaşar, Başkan Yardımcıları Ahmet Işıkdağ ve Saki Akyüz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Gerçek ve Nergis Süslü de hazır bulundu.

YEREL BASININ SORUNLARI KILIÇDAROĞLU’NUN GÜNDEMİNDE…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek, İstanbul yerel basını ve çalışanlarının sorunları ile çözüm önerilerinin sunulduğu dosyayı Genel Başkan’a iletti. AYGAD Başkanı Aytekin Yaşar, İstanbul yerel basınının sorunlarına acil bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi: “İstanbul’da yerel basın çalışanları, mevcut yasanın belirlediği hiçbir yasal haktan yararlanamamaktadır. Bin bir zorlukla ayakta durmaya çalışan yerel basın mensupları, bölgelerinde olup biteni topluma aktarmakta güçlük çekiyor. Mevcut sorunlarımıza yönelik çözüm yollarını bulmak için hazırladığımız raporları, başta siyasi partilerimizin genel başkanlarına ve hükümet yetkililerine ulaştıracağız. Amacımız, yasanın bize tanıdığı haklara sahip olmak ve sağlıklı bir şekilde görevimizi icra etmektir.”


“TBMM’YE YASA TEKLİFİ SUNACAĞIZ”…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul yerel basınının yaşadığı sorunları bildiğini söyleyerek; “Güçlü bir yerel basının oluşabilmesi için CHP olarak üzerimize düşeni yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.  İstanbul yerel basınının özlük haklarından mahrum olduğunu ve çok zor şartlar altında görev yaptığını biliyorum. Güçlü bir demokrasi için güçlü bir yerel basın şarttır. Yerel basının özlük haklarına kavuşabilmesi için yasal bir çalışmanın yapılması gerekir. Bir nevi kamu görevi gören yerel basının sağlıklı bir şekilde yayın akışını sağlamak adına CHP olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için TBMM’ye bir yasa teklifi sunacağız. Yerel basının dile getirdiği eleştirisel konular, yerel yöneticilerin yararınadır. Fakat bütün olumsuzluklara rağmen yerel basın, tarafsızlık ve objektiflik adına önemli bir örnek teşkil ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olarak, her zaman yerel basınımıza duyarlı ve destek olmaya özen gösteriyoruz. Ülkemizin pek çok sorunu var. Yerel basının da bu sorun yumağı içerisindeki yerini ve önemini çok iyi biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sorunları çözmek adına adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz” dedi.

IŞIKDAĞ TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Işıkdağ, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ardından söz alarak İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan gazete sahiplerinin ve çalışanlarının mağduriyetini Ankara’ya taşımak adına misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Işıkdağ, gazetecilerin mağduriyetini ve çözümü noktasındaki fikirlerini Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile paylaştı. Sorun ve çözümlerin masaya yatırıldığı görüşme, sıcak bir sohbet havasında sona erdi.


]]>
https://www.kadikoylife.com/aygad-sorunlari-ankara%c2%92ya-tasidi%c2%85/feed/ 0
CHP İstanbul’da yeni İl Başkanı Cemal Canpolat… https://www.kadikoylife.com/chp-istanbul%c2%92da-yeni-il-baskani-cemal-canpolat%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/chp-istanbul%c2%92da-yeni-il-baskani-cemal-canpolat%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:42 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17342 35. Olağan CHP İstanbul İl Kongresi, CHP İstanbul İl Başkanlığı için delegelerden yeterli imzayı toplayan adaylardan Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat’ın yarışına sahne oldu. 322 oy alan Canpolat, Zeybek’e 29 oy fark atarak CHP İstanbul İl Başkanı seçildi.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen kongreye; CHP eski Genel Başkanlarından Altan Öymen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Yakup Akkaya, Parti Meclisi Üyesi Burhan Şenatalar, Milletvekilleri Dursun Çiçek, Mahmut Tanal, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ile çok sayıda partili katıldı.

“BÜTÜNLEŞME SAĞLANIRSA 19 İLÇEYİ DAHA YÖNETEBİLİRİZ”…

Cemal Canpolat, Gökan Zeybek, Necdet Saraç, Koza Yardımcı, Ali Müftü Köylüoğlu ve Kadir Gökmen Öğüt’ün İl Başkanlığı adaylığını açıkladığı kongrede, adaylık için yeterli sayıda delege imzasını Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat toplayabildi. Kongrede adaylıktan çekildiğini açıklayan Necdet Saraç, 12 saatte delegelerin imzalarının yer değiştirdiğini iddia etti. Diğer aday Gökan Zeybek; CHP il, ilçe ve belediyelerin aralarında birleşmeyi ve bütünleşmeyi tam olarak sağlamaları durumunda İstanbul’da 19 ilçeyi daha yöneteceklerini belirtti.

“SAĞ SİYASET ÇEMBERİYLE İKTİDAR OLAMAYIZ”…

Yarışın galibi Cemal Canpolat ise konuşmasında şunları ifade etti: “1994 yılından beri yürüttüğümüz politikalarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni alamadığımız bir gerçektir. 1994 yılından beri partinin yüzünü sağa döndüren, sağ siyaset anlayışıyla İstanbul’u, Türkiye’yi almak isteyerek İstanbul’da belediyenin alınmadığı, alınamayacağı, sağ siyaset çemberiyle İstanbul’da iktidar olunamayacağını, Türkiye’de iktidar olamayacağını, 1994′ten beri yapılan bütün politikalar ortaya koymuştur.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-istanbul%c2%92da-yeni-il-baskani-cemal-canpolat%c2%85/feed/ 0
CHP Kadıköy’de Ali Narin ile yola devam… https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy%c2%92de-ali-narin-ile-yola-devam%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy%c2%92de-ali-narin-ile-yola-devam%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:31 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17273 Cumhuriyet Halk Partisi 35. Olağan Kadıköy İlçe Kongresi’nin sonuçları açıklandı. Yönetim listeleri için oldukça çekişmeli geçen seçimlerde delegeler, Ali Narin ile devam kararına onay verdi.

Reşat Şahin Öztürk ile yarışan mevcut Başkan Ali Narin, yeniden CHP Kadıköy İlçe Başkanı seçildi. Ali Narin kullanılan oyların 221’sini alırken, Reşat Şahin Öztürk ise 107 oyda kaldı.

YÖNETİME GİRMEYİ BAŞARAN İSİMLER…

Ümit Can Yılmaz, Süleyman İşler, Başar Ergün, Mesut Kurşun, Nesrin Tibet, Turanay Gelirli, Öznur Soysal, Hüseyin Göze, Caner Sarıtaş, Özcan Karasu, Doğuşcan Aydın Aygün, Taner Taştan, Mahmut Şevki Şeker, Hakan Yüksekel, Ayşe Seval Ökmen ve Nihal Çolakoğlu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoy%c2%92de-ali-narin-ile-yola-devam%c2%85/feed/ 0
Kılıçdaroğlu, Tasarım Atölyesi Kadıköy’den seslendi… https://www.kadikoylife.com/kilicdaroglu-tasarim-atolyesi-kadikoyden-seslendi/ https://www.kadikoylife.com/kilicdaroglu-tasarim-atolyesi-kadikoyden-seslendi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:43:08 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=17136 Bir dizi temaslar için Kadıköy’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi’nin prestijli projesi Tasarım Atölyesi Kadıköy’den (TAK) başta gençler olmak üzere 1 Kasım seçimleri öncesinde milyonlara seslendi.

Programa Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Başkan yardımcıları, belediyenin birim müdürleri, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve yönetimi ile birlikte çoğu gençler olmak üzere Kadıköylüler katılım gösterdi.

AYKURT NUHOĞLU’NUN MOTİVASYONU ÇOK YÜKSEK…

Kendisi ile fotoğraf çekilmek isteyen fırıncı esnaf Engin Dündar ile birlikte Kadıköy Life objektiflerinde buluşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun, son aylarda projeleri büyük beğeni gören Yeldeğirmeni’ndeki Tasarım Atölyesi Kadıköy’de oldukça mutlu olduğu görüldü. Kılıçdaroğlu’nun Kadıköy ziyaretinin tüm ayrıntıları, önümüzdeki süreçte Kadıköy Life’da yer alacak.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kilicdaroglu-tasarim-atolyesi-kadikoyden-seslendi/feed/ 0
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hayatını kaybetti… https://www.kadikoylife.com/9-cumhurbaskani-suleyman-demirel-hayatini-kaybetti/ https://www.kadikoylife.com/9-cumhurbaskani-suleyman-demirel-hayatini-kaybetti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:42:04 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16706 Türk siyasetinin yarım asrına damgasını vuran Süleyman Demirel, solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ankara’da hayatını kaybetti. 91 yaşında hayata gözlerini yuman siyasetçi,  fötr şapkası ile hafızalara kazındı.

Devlet Su İşleri’nin “Barajlar Kralı” lakaplı döneminin Genel Müdürü Süleyman Demirel, ilerleyen dönemde 40 yılı aşkın siyasi yaşamında inişli çıkışlı süreçler yaşadı.

7 KEZ HÜKÜMET KURDU…

1982 Anayasası’nda siyaset yapması 10 yıl yasaklanması kararı alınan Demirel, 1987 yılında yapılan referandumla yeniden özgürlüğüne kavuştu. Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın hayatını kaybetmesinin ardından, 16 Mayıs 1993 yılında Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı olmuştu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/9-cumhurbaskani-suleyman-demirel-hayatini-kaybetti/feed/ 0
Anadolu Yakası’nda 1. Bölge Milletvekilleri belli oldu… https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasinda-1-bolge-milletvekilleri-belli-oldu/ https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasinda-1-bolge-milletvekilleri-belli-oldu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:56 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16656 2015 Genel Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte milletvekili adaylarının heyecanlı bekleyişleri sona erdi. Kararı halka bırakan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Gamze Akkuş İlgezdi, Barış Yarkadaş ve Onursal Adıgüzel, çiçeği burnunda milletvekili olarak dikkatleri üzerine çekti.

AK Parti İstanbul 1. Bölge’den TBMM’ye gidecekler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can ve Merve Kavakçı’nın kardeşi Ravza Kavakçı da yer alıyor.

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT VEDA ETTİ…

Kadıköy başta olmak üzere İstanbul’da CHP’nin sevilen yüzü Kadir Gökmen Öğüt, bu dönem meclise giremedi. MHP ve HDP ise 3′er milletvekilini Ankara’ya gönderdi. İşte Anadolu Yakası’nda İstanbul 1. Bölge’den TBMM yolcusu milletvekilleri:

AK PARTİ: 14 VEKİL

İdris Güllüce, Mihriman Belam Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Conkar, Osman Can, Berat Albayarak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakçı, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert ve Hüseyin Yayman.

CHP: 11 VEKİL

Şafak Pavey, Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin, Gamze Akkuş İlgezdi, Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel ve Ali Özcan.

MHP: 3 VEKİL

Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Uygar Suphi Aktan.

HDP: 3 VEKİL

Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya ve Erdal Ataş.

]]>
https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasinda-1-bolge-milletvekilleri-belli-oldu/feed/ 0
Kadıköy’de bayrak yarışı fena kızıştı… https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-bayrak-yarisi-fena-kizisti/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-bayrak-yarisi-fena-kizisti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:46 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16600 7 Haziran Genel Seçimleri’ne sayılı günler kaldı. Siyasi partilerin ana arterlerde gövde gösterisi ise dev bir yarışa dönüştü. CHP ile Ak Parti’nin bayrakları birbirine dolandı, MHP ile diğer partilerin bayrakları üst üste geldi. Seçim öncesi Kadıköy, Anadolu Yakası’nda en yoğun hareketliliğin yaşandığı ilçe olarak gözlemleniyor.

Bayrak ve afişlerin yanı sıra parti üyeleri tarafından seçim bildirgelerinin dağıtımı devam ediyor, seçim araçları ve konvoylar sıkça Kadıköy caddelerinde görülüyor.

KUŞDİLİ CADDESİ’NDE İLGİNÇ GÖRÜNTÜ…

Ak Parti bayrakları ile CHP bayrağı birbirine dolandı, o anları Kadıköy Life ölümsüzleştirdi. Yoğurtçu Parkı’nda ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve farklı bir oluşumun bayraklarının üst üste geldiği anlar dikkat çekti.

SON VİRAJA GİRİLDİ…

7 Haziran seçimleri için nefeslerin tutulduğu bugünlerde siyasi partiler sandıklara odaklandı. Türkiye’nin yanı sıra dünya genelinde seçim sonuçları bir hayli merak konusu…

 

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-bayrak-yarisi-fena-kizisti/feed/ 0
Başbakan Davutoğlu, Maltepe mitingiyle seslendi… https://www.kadikoylife.com/basbakan-davutoglu-maltepe-mitingiyle-seslendi/ https://www.kadikoylife.com/basbakan-davutoglu-maltepe-mitingiyle-seslendi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:42 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16569 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’nin Maltepe’de düzenlendiği mitingde 7 Haziran seçimlerine vurgu yaptı. "7 Haziran sıradan bir seçim değildir" diyen Davutoğlu, ortalama 70 dakikalık konuşmasında Türkiye gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Yakası başta olmak üzere İstanbul genelinden Ak Parti İlçe Teşkilatlarının tamamının katılım gösterdiği miting nedeniyle alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

"BİZE HER YER TÜRKİYE…"

Ak Parti’nin engellenmeye çalışıldığını ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu; "Dadaşlar burada mı? Yiğidolar burada mı? Efeler, Yörükler, Türkmenler, Karadeniz’in yiğit uşakları burada mı? Kürt, Zaza yiğitler burada mı? Balkan göçmeni vatandaşlarımız burada mı? Duysunlar, bize her yer Türkiye" dedi.

Mitinge Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci ve parti yönetiminden birçok ismin de katıldığı görüldü.

 
]]>
https://www.kadikoylife.com/basbakan-davutoglu-maltepe-mitingiyle-seslendi/feed/ 0
Kadıköy’de siyaset rüzgarları hızlı esiyor… https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-siyaset-ruzgarlari-hizli-esiyor/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-siyaset-ruzgarlari-hizli-esiyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:40 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16545 7 Haziran Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala Kadıköy’de siyasi arena hareketlendi. Seçim çalışmalarına ağırlık veren siyasi partiler, bayrak ve flama çalışmalarının yanı sıra organizasyonları ile de etkinliklerini artırmaya başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Ak Parti’nin bayrak yarışı, semtlere göre değişiklik gösteriyor.

MHP, KADIKÖY’DE ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ…

Milliyetçi Hareket Partisi, Kadıköy’de tarihinin en hareketli dönemini yaşıyor. İlçe genelinde ardı ardına düzenlenen yüzlerce araçlık konvoyların yanı sıra Bağdat Caddesi ve Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (minibüs yolu) gibi ana arterlerde bayrak çalışmalarına ağırlık veren MHP’nin milletvekili adayları, "El sıkışmadığımız kimse kalmamasını istiyoruz" mesajı verdi.

CHP, KALESİ KADIKÖY’DE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZLERİYLE YÜKLENİYOR…

Yüzde 80’in üzerinde oy oranı ile Türkiye genelinde oy yüzdelerini etkileyebilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadıköy seçim çalışmalarında koordinasyon merkezleri ön plana çıkıyor. Hemen hemen tüm mahallelerde seçim ofisi bulunan CHP’nin kalesi olduğu Kadıköy’de bayrak asma yarışında ise geri kalması dikkat çekiyor. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi, ilçede en çok sosyal, kültürel ve kitlesel etkinlik düzenleyen siyasi parti olarak öne çıkıyor.

HASANPAŞA VE FİKİRTEPE’DE AK PARTİ RÜZGARLARI DAHA AĞIR…

Her seçim döneminde diğer semtlere oranla Hasanpaşa ve Fikirtepe’de etkinliğini daha fazla hissettiren Ak Parti’nin son haftalarda seçim koordinasyon merkezi açma ve medya çalışmalarına ağırlık verilmesi dikkat çekiyor. Ancak, Ak Parti’nin İstanbul’un kalbi özelliği taşıyan Bağdat Caddesi’nde hiç etkisini hissettirmemesi de diğer bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

MEYDANLAR HAREKETLENECEK…

Önümüzdeki günlerde Anadolu Yakası’nda Kadıköy başta olmak üzere İstanbul genelinde meydanlarda seçim çalışmaları ağırlık kazanacak.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-siyaset-ruzgarlari-hizli-esiyor/feed/ 0
CHP’nin Bağdat Caddesi Seçim Bürosu’na görkemli açılış… https://www.kadikoylife.com/chp%c2%92nin-bagdat-caddesi-secim-burosu%c2%92na-gorkemli-acilis%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/chp%c2%92nin-bagdat-caddesi-secim-burosu%c2%92na-gorkemli-acilis%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:35 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16508 CHP’nin Bağdat Caddesi Seçim Bürosu, Şaşkınbakkal’da açıldı. İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ile Kadıköy Milletvekili Osman Korutürk’ün açılış kurdelasını birlikte kestikleri büronun açılışı öncesinde bir de kokteyl düzenlendi.

SELAMİ ÖZTÜRK DE KATILDI…

Kadıköy’ün 1994-2014 döneminde tam 20 yıl boyunca belediye başkanlığını yapan Selami Öztürk’ün de katıldığı açılış töreni hayli görkemli oldu. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile CHP Eski Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi’nin de hazır bulunduğu seçim bürosu açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılışa CHP’li belediye meclis üyelerinden katılımın az olması dikkat çekti. Objektiflerimize yansıyan isimlerden biri, üç dönem meclis üyesi seçilen Hasan Gökpınar’dı…
CHP’nin Bağdat Caddesi Seçim Bürosu açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp%c2%92nin-bagdat-caddesi-secim-burosu%c2%92na-gorkemli-acilis%c2%85/feed/ 0
Ak Parti Nuhoğlu’na karne biçti… https://www.kadikoylife.com/ak-parti-nuhogluna-karne-bicti/ https://www.kadikoylife.com/ak-parti-nuhogluna-karne-bicti/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16475 Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun göreve geldiği 1 yıl içerisinde elle tutulur hiçbir çalışması olmadığını öne süren Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı, tarihinde ilk kez belgesi ile birlikte karne biçti. Basın toplantısının finalinde gazetecilere sürpriz yapan partililer, Nuhoğlu için hazırladıkları Başarısızlık Belgesi’ni kargo ile teslim edilmek üzere imzaladı. Aykurt Nuhoğlu’nun "Başarısızlık Belgesi"ne vereceği yanıt ise merak konusu oldu.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Avukat İsa Mesih Şahin; partinin 1. Bölge Milletvekili Adayı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri Ömer Şahan, Elif Lale Bilgili, Mehmet Denizci, Emin Ali Önder, Göksel Öksüz ve Hasan Tek’in yanı sıra yardımcıları ve parti üyeleri ile birlikte Ziverbey’deki seçim koordinasyon merkezinde basın mensuplarını ağırladı.

DEV KOORDİNASYON MERKEZİ OLUŞTURULDU…

Ziverbey’de Ak Parti tarafından 7 Haziran seçimleri için hazırlanan Kadıköy Seçim Koordinasyon Merkezi’nin bir hayli büyük ve donanımlı olması, partinin özellikle minibüs yolu üzerinde ciddi çalışmalar yürüteceği izlenimini de beraberinde getirdi.

AYKURT NUHOĞLU YA ÇOK KIZACAK, YA DA KULAK TIKAYACAK…

Kadıköylü Ak Partililerin Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na yönelik açıklamaları, bir hayli sert ve keskin ayrıntılar içeriyor. Kadıköy Belediyesi’ni eleştiren Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin şunları ifade etti;

Projeleri konuşalım diyeceğim ama, ortada değerlendirecek bir proje yok. Eleştirecek bir şey yok. Aykurt Nuhoğlu’nun koskoca bir yılda Kadıköy’e kattığı tek bir şey var‘ Kocaman bir sıfır’ İşte bu yüzden, bugün olmayanı eleştireceğiz. Aklımdaki Kadıköy gibi bir sloganla Kadıköylülerin karşına çıkan ve Kadıköy tarafından belediye başkanlığı yetkisi verilen, Nuhoğlu’nun aklında görüyoruz ki Kadıköy için hiç bir şey yokmuş. Biz geçen yerel seçimlerde zaten Kadıköy’ün kaybettiği 25 yılı eleştirmiştik. Kadıköy bir 5 yıl daha kaybetmesin demiştik. Maalesef Kadıköy Belediye Başkanı kaybedilen bu yıllara bir kayıp yıl daha ekledi. Hiç şüphesiz ki Kadıköylüler belediye başkanına hizmet için oy vermiştir. Kadıköylüler Aykurt Nuhoğlu’na daha iyi bir Kadıköy için oy vermiştir. Gelinen noktada, bu yetkinin sorumsuzca kullanıldığı çok açıktır. Ben iddia ediyorum Kadıköy Belediye Başkanı, her gün yatıp kalkıp AK Parti’ye dua ediyor. Aykurt Nuhoğlu 7 Haziran’da AK Parti’nin yine tek başına iktidar olmasını istiyor. Ben iddia ediyorum ki, AK Parti’nin Büyükşehir yönetiminden gitmesini asla istemiyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü AK Parti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti Hükümeti olmasaydı, Kadıköy gerçekten bir köy olurdu. Çünkü Kadıköy’ü marka yapan ne varsa, Kadıköy’de mega proje olarak ne varsa hepsi AK Parti’nin eseridir.

"KATİL İSRAİL İLE KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR…"

Masum çocukların, savunmasız binlerce insanın katili İsrail’in Telaviv şehrini Kadıköy Belediyesi kardeş şehir olarak kabul etti ama bütün Türkiye zalim İsrail’i kınıyor. Kadıköy Belediyesi de kardeş oluyor. Bu anlayış bu düşünce, bu anlayış bizim değerlerimize ne kadar uzak olduğunun bir yansımasıdır. Belediye Meclisinde kardeşlik ilişkisi bitirilsin teklifinde bulunduk. Teklifimizi kabul etmediler. Ey Kadıköy Belediye Başkanı bütün Türkiye’nin önünde vicdanına sesleniyorum hadi kaldırın bu kardeşliği biz de milletçe alkışlayalım sizi. Ama kaldıramazsınız!..

"KAYIP YILLARA 1 YIL DAHA EKLENDİ…"

Maalesef Kadıköy’de yerel yönetim fakirliği yaşanıyor. Soyut söylemlerden somut projelere geçemeyen bir Kadıköy Belediye Başkanı ile Kadıköy kayıp bir yılı daha geri de bıraktı. Kadıköy’ün başka bir yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Biz Kadıköy’ün her sorununa AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı müdahil olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu yapıcı muhalefetimiz ile önümüzdeki 4 yılda Kadıköy Belediyesi’ni denetlemeye devam edeceğiz. Kadıköy’ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy’de doğru yerel yönetim anlayışının hayat bulması için erdemli siyasetimize devam edeceğiz. Bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki Kadıköy’ü hak ettiği yerel yönetime bir gün kavuşturacağız.

ÖMER ŞAHAN: KADIKÖY, İBB’NİN EN ÇOK YATIRIM YAPTIĞI 5. İLÇE…

Kadıköy’de en büyük projelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Ömer Şahan; "Kadıköy, İstanbul’da en çok yatırım yapılan 5. ilçedir, bunun bilinmesini isterim" dedi.Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun küçük hayaller peşinde koştuğunu öne süren Şahan; "Üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını yıkayacağı çamaşırhane kuracaklarmış. Ak Partili belediyeler öğrencilerine yurt yapıyorlar, böyle çalışmalarına da proje demesinler" yönünde gönderme de bulundu.

Gazetecilerin de fotoğraf karesinde yer alması yönünde istekte bulunulan basın toplantısı, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ak-parti-nuhogluna-karne-bicti/feed/ 0
İşte CHP 1. Bölgede Milletvekili ön seçim sonuçları!.. https://www.kadikoylife.com/iste-chp-1-bolgede-milletvekili-on-secim-sonuclari/ https://www.kadikoylife.com/iste-chp-1-bolgede-milletvekili-on-secim-sonuclari/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16392 Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul’da "yeni milletvekilleri" önemli ölçüde kesinleşti. Ön seçime gidilmesinin ardından halk iradesini ortaya koydu, milletvekili olmasını istediği adayları seçti. Bundan sonraki süreç partilerin sandıkta alacağı oy oranı ile netleşecek.

Ataşehir’de Dr. Gamze Akkuş İlgezdi 25.520 oy oranı ile ilk sırada yer alırken Gazeteci Barış Yarkadaş 25.496, İstanbul Milletvekillerinden Mahmut Tanal 22.680 oy ile üçüncü oldu. Adaylık yarışına bir hayli geç katılmasına rağmen geniş kitlelerin desteğini alan Gamze Akkuş İlgezdi, çok konuşulanlar arasına girdi.  Gamze Akkuş, seçim çalışmaları sırasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi olduğunu vurgulamak yerine sivil toplum örgütü çalışmalarını öne çıkarmayı uygun görmüştü. Siyasette sert ve keskin tespitleriyle Gerçek Gündem medya organının yöneticisi Gazeteci Barış Yarkadaş’ın halk tabanında geniş destek gördüğü kamuoyu yoklamalarına da yansımıştı.

İLK 30 KİŞİ ADAY SIRALANDI…

En yüksek oy oranını alan ilk 30 aday, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü  Elif Uluğ tarafından açıklandı. CHP’nin alacağı oy ile doğru orantılı olarak listenin başından sona doğru ilk sıralardaki adaylar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmeye hak kazanacak. Listenin ayrıntıları ise şöyle;

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/iste-chp-1-bolgede-milletvekili-on-secim-sonuclari/feed/ 0
Kadıköy’den Iğdır’a gönül köprüsü… https://www.kadikoylife.com/kadikoyden-igdira-gonul-koprusu/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyden-igdira-gonul-koprusu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16394 Eğitimci ve iş adamı Sefer Karakoyunlu’nun "milletvekili aday yolculuğu" geniş kitlelere ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye genelinde on binlerce kişiyi istihdam eden Karakoyunlu, "doğup büyüdüğüm şehrin kalkınması için hazırım" diyerek Iğdır’dan MHP Milletvekili Aday Adayı oldu.

İstanbul genelinde ve Kadıköy’de, Iğdırlılar Derneği –İSTAD Türkiye Azerbaycan Derneği ve bir çok etkin sivil toplum kuruluşlarındaki başarılı çalışmalarıyla medyanın tanınan yüzü Sefer Karakoyunlu, ailesinin yaşadığı Iğdır ile bağlarını sıcak tutması nedeniyle bir hayli ilgi görüyor. Sefer Karakoyunlu, uykusu dışında gününün tamamını siyasi çalışmalarına ayırdığı bugünlerde Haber İstanbul ve Kadıköy Life Dergisi’nin süreci değerlendirme talebine içtenlikle yanıt verdi;

– Iğdır’ın geleceğine yönelik planlarınız nedir?

Benim güzel memleketim, anne sıcaklığını hissettiğim ve yılın her döneminde yüreğimde hissettiğim evim Iğdır; yediden yetmişe büyük bir ailedir… Annemi, babamı, ailemi düşündüğüm gibi Iğdır’ın geleceği her daim aklımdan çıkmadı. Bu yola baş koydum ve fikirlerimin aynası Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı oldum. Biz Iğdırlılar sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de tek vücut olduk. Ancak "dünyanın merkezi" İstanbul’da eğitim çalışmalarımın beraberinde getirdiği tecrübeleri Iğdır’a taşımak istiyorum. Bunu sözle değil, projelerle gerçekleştireceğim. Iğdır insanının kalbindeki sıcak enerjiyi İstanbul’a İstanbul ve Anadolu’nun yatırım gücünü de Iğdır’a taşıyacağım.

– İlk etapta bazı projeleriniz nedir?

Ülkemin ve Iğdır halkının kalkınması için var gücümle çalışacağım. Bulunduğum makamda yapacağım görevi “Halka ve Hakka hizmet” olarak düşünüyorum. Iğdır’da önce hoşgörü, kardeşlik ve dayanışmayı sağlayarak, işsizlik, alt yapı, su, doğalgaz ve sınır ticareti gibi problemlerin çözümü için, halkla el ele verip var gücümle çalışacağım. Belki Iğdır’a denizi getiremem ama Iğdır’ı turizm cenneti yaparak birçok projenin hayata geçmesi için herkesle el ele verip tüm hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Biz artık Ağrı dağına bakmayacağız. Ağrı dağı bize bakacak. Aras’dan su akıp giderken Iğdır ovası burada yanmayacak. Iğdır’ın meyvesini, sebzesini 12 ay tüketiciye ulaştıracak tesisler kuracağız. Daha birçok projelerimiz olacak bunu ben tek başıma yapmayacağım, hep beraber dayanışma, destek ve istişare ile yapacağız. Bu düşündüklerimiz yapabileceğimiz projelerden sadece bir kaçıdır.

– İlk projelerinizi biraz daha açabilir miyiz?

1. Ağrı dağı yaz ve kış turizmi projesi 2. Bulakbaşı kuş cenneti – Suni plaj projesi tesisleri, 3. Türk Dünyasını temsil edecek nitelikte eğlence ve alış veriş merkezleri, 4. Iğdır’a komşu ülkelerin iştiraki ile Türk dünyası festivali, 5. Mikro-Klima iklime sahip Iğdır’da havadaki nem’i ve çiğ’i suya çevirme projesi, (amacım toplumumu su probleminden kurtarmaktır) 6. Iğdır’ın doğasını koruyarak geçmiş kimliğine kazandırmak için fayton merkezlerinin kurulması ve bisiklet yollarının açılması, 7. Iğdır doğa sporları projesi, 8. Tuzluca kaya tuzu mağaralarını kapsayacak donanımlı bir astım bronşit Hastanesinin yapımı. 9. Fenni tarımcılık, modern seracılık ve hayvancılık teşvik projeleri. 10. Iğdır’ın tüm köylerine yaz, kış kalınabilecek misafir evleri ve ortaklaşa kullanılabilecek aş evleri projesi.
En önemlisi; Ülkemizin ve Iğdır’ın geleceği için yeni nesil gençlerin projelerine önem verilecek ve bu projelerin hayata geçirilmesi için çaba sarf edilecektir. Başarmak için çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız.

– Uzun yıllardır STK çalışmalarınız ile Türkiye Azerbaycan ve Iğdır’ın sesi oldunuz. İSTAD çalışmalarınız hakkında neler söyleyeceksiniz?

Başkanı olduğum İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği ve İstanbul Iğdırlılar Derneğinde(Bşk Yrd) binlerce üyemiz, Türkiye ve Azerbaycan’da milyonlarca gönüldaşımız ile yıllardır aynı yolda yürüyoruz. Bu o kadar büyük ve anlatılması zor bir duygu ki, yüreğimiz aynı anda atıyor. Düşünün, milyonlarca kişi aynı coğrafyada aynı duygularla aynı hayallerle bütünleşiyoruz. Azerbaycan ve Türkiye arasında Iğdır bir köprü haline dönüşecek. Nesnel olarak hayata geçirebileceğimiz o kadar çok çalışma var ki!.. Ulusal ve yerel medyanın derneğimizi sık sık gündeme taşıması ve çalışmalarımıza değer vermesi bizleri mutlu ediyor. Ana haber bültenlerinde, özel programlarda faaliyetlerimizi gören Azerbaycanlı gardaşlarımız telefonlarına sarılıyor ve defalarca bizleri arıyor. Biz de fırsat oldukça onları arıyoruz. Yetmiyor, sık sık Azerbaycan’a gidiyoruz. Bu yönde Azerbaycan ve Iğdır arasında gerek ticari, gerekse de manevi özel bir etkileşim ağı oluşturmaya hazırlanıyoruz.

– İstihdama binlerce işçi kazandırdınız, dolaylı olarak da yüz binlerce ailenin geçimini sağlamasına vesile oldunuz. Bunun en büyük getirisi ne oldu?

Sürücü ve mesleki kurslarda on yıllardır mezunlar verdik. Yıllar sonra işini eline alan ve ailesini geçindiren bir bireyi görmekten başka insanın mutluluğu ne olabilir? Getirisine gelince, yüzlerindeki mutluluk en büyük kazancım oldu.

 – Türkiye’de siyasi dengeleri nasıl yorumlarsınız?

Türkiye artık MHP diyor. Bunu biz değil, sokakta halk söylüyor. Bazı gerçekler halka çalkantılı dönemden dolaylı yansıtılmasa da halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bu ülke her ne kadar zor süreçten geçmişse de kendini toparlamasını bilmiştir. MHP, en çok ilgi gördüğü dönemlerden biri ile karşı karşıya. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dik, kararlı ve dengeli politikalarını meyvelerini vermeye başladığını sahada hissediyoruz. Biz kararlı ve inançlıyız, tevekkül etmeye çalışıyoruz. Allah’ın izniyle de başaracağız.

 – Son olarak okurlarımıza mesajınız?

Iğdır’da çiçekler açacak. Üzerine arılar konacak. O arılar Türkiye’nin dört bir yanından bal taşıyacak. Iğdırlılar kalkınacak, Türkiye kalkınacak. Onurla çıktığım bu yolda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gidebilmek için vize alma çalışmalarımda Iğdırlı hemşerilerimi yanımda gördüğümü hissetmek mutlu ediyor, daha çok sorumluluk yüklüyor. Sonuç ne olursa olsun, Iğdır ve Türkiye için "hayırlısı olsun" diliyorum.


]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyden-igdira-gonul-koprusu/feed/ 0
Selami Öztürk ve Necati Ekşi’ye büyük şok!.. https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-ve-necati-eksiye-buyuk-sok/ https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-ve-necati-eksiye-buyuk-sok/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16396 CHP’nin bir demokrasi örneği olarak sunduğu ön seçimlerde pek çok isim büyük sürpriz yaşadı. Birinci bölge  içinde yer alan Kadıköy de bu sürprizi yaşayan ilçeler arasındaydı.

İlk sıralarda çıkması beklenen Selami Öztürk ile ilk 10 sıra içinde yer alacağı tahmin edilen Necati Ekşi, kamuoyunun desteğini alamadı. Bu durumu “ilginç” kılan bir başka nokta ise, CHP Belediye Başkan Adayı olarak girdiği son iki yerel seçimde oylarını yüzde 70′lere kadar taşıyan ve 20 yıl boyunca belediye başkanlığı yapan Selami Öztürk’ün bu sonuçla karşılaşması; beraberinde 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilmesini engelleyen isimler arasında yer alan CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi’nin de rağbet görmemesiydi.

HALK TERCİHİNİ YENİ İSİMLERDEN YANA KULLANDI…

Siyaset kulislerinde ikisinden en az birinin mutlaka liste başı olacağı tahmin edilirken, ön seçimde halk tercihini daha çok yeni isimlerden dolayı kullanmayı uygun gördü. Öztürk ve Ekşi, adı ilk kez milletvekili adaylık yarışında geçen isimlerin de gerisinde kalarak ilk 30′a giremedi.

GAMZE İLGEZDİ…

CHP İstanbul 1. Seçim Bölgesi’nde en şaşırtıcı sonuçlardan biri de Ataşehir Belediye Başkanı Gamze İlgezdi’nin birincilik zaferiydi. Mahmut Tanal ve Kadir Gökmen Öğüt gibi tecrübeli milletvekillerini geride bırakan Gamze İlgezdi, seçim yarışına oldukça geç katılmasına rağmen listenin tamamına göre ezici bir oy ile “Liderim” dedi. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Yakası’nda görev yapan yerel medya organları ile Kadıköy Life Dergisi’nin de yerinde takip ettiği davette önemli değerlendirmelerde bulunan Gamze  İlgezdi’nin, eşi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sık sık vurgulandığı anlarda kendi siyasetinin ayrı bir hareket olduğunu, çalışmalarının eşi ile özdeşleştirilmemesi gerektiğini vurgulaması dikkat çekmişti. Kadın siyasetçi belediye kanalı ile değil, sivil toplum örgütü çalışmaları ile öne çıkmak istediğinin altını çizmişti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-ve-necati-eksiye-buyuk-sok/feed/ 0
Milletvekili aday adaylarının sokak yarışı… https://www.kadikoylife.com/milletvekili-aday-adaylarinin-sokak-yarisi/ https://www.kadikoylife.com/milletvekili-aday-adaylarinin-sokak-yarisi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:15 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16373 7 Haziran Genel Seçimleri yaklaştıkça siyaset, gündemin ana maddesi olmaya başladı. Kadıköy’de sokaklar, milletvekilleri aday adaylarının tatlı rekabetini yansıtan afişleriyle donatıldı.

Kadıköy Belediyesi karşısında korumalıklara asılan onlarca afişin tamamına yakınının Cumhuriyet Halk Partisi’ne ait olduğu görülürken, genel seçimlerin yaklaşması ile birlikte milletvekili adaylarının tanıtım çalışmalarının hız kazanması bekleniyor. Meydanlar ile birlikte sosyal medyada da aday adaylarının "destek çağrısı yarışı" kızıştı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/milletvekili-aday-adaylarinin-sokak-yarisi/feed/ 0
Koltuk davası değil; vatan sevgisi kazandı!.. https://www.kadikoylife.com/koltuk-davasi-degil-vatan-sevgisi-kazandi/ https://www.kadikoylife.com/koltuk-davasi-degil-vatan-sevgisi-kazandi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:41:08 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16339 7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde TBMM’de milletvekilleri birbirine giredursun, sahada dayanışma tohumları atılmaya başlandı. Büyük Turan Partisi ve HEPAR, İstanbul 3. Bölge’de bağımsız aday Osman Pamukoğlu’nu destekleme yolunu seçti. Son aylarda meclis için yoğun çalışma dönemi içerisinde olan Pamukoğlu’na en büyük moral, dava arkadaşlarından geldi.

Büyük Turan Partisi’nin "Pamukoğlu’na destek" adımı, HEPAR cephesinden de övgü ile yorumlandı. HEPAR Genel Başkan Vekili Cazim Gürbüz; "Büyük Turan Partisi’nin başta saygıdeğer yöneticileri olmak üzere, tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Kendilerine ve büyük davalarına yakışanı yapmışlardır. Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır" mesajı verdi. Osman Pamukoğlu’na destek akımının öncülerinden Büyük Turan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hakan Semerci da; "Bölünmüşlük değil, birliktelik" çağrısı yaptı.

Osman Pamukoğlu’nun Türkiye genelinde panel ve söyleşileri devam ediyor…

MİLLİYETÇİLER "YENİ BİR ÇATI" ALTINDA MI BİRLEŞİYOR?

Türkiye’de milliyetçi görüş arasındaki bölünmüşlüğün diğer partilere yaradığı görüşü yaygınlaşmaya başladı. Askeri deneyimleri ve saha tecrübeleriyle birçok projesini kamuoyu ile paylaşan Osman Pamukoğlu’nun meclise gitmesi için kulislerde seçim desteği ile yoğun çalışma yürüten partililer, görüş ayrılıklarını bir köşeye bırakarak milliyetçi cephede heyecan yarattı.

"ATATÜRKÇÜ VE VATANSEVER ADAYLARIN YANINDAYIZ…"

Büyük Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat – Teşkilatlanma Genel Başkanı Mehmet Hakan Semerci, vatansever adayların desteklenmesine yönelik Kadıköy Life’a şunları ifade etti: "Türkiye genelinde vatan sevgisine inandığımız, Türkçülük değerleri taşıyan, Atatürkçü bütün bağımsız adaylara destek vereceğiz. Türklüğün ilelebet yaşaması ve yücelmesi için hayatımızın her anını adadık…"

]]>
https://www.kadikoylife.com/koltuk-davasi-degil-vatan-sevgisi-kazandi/feed/ 0
Kadir Gökmen Öğüt aday adaylığını açıkladı… https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-aday-adayligini-acikladi/ https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-aday-adayligini-acikladi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16271 CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığı’nı geniş katılım ile birlikte açıkladı.

CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı binasında gerçekleşen adaylık açıklamasında 25. dönem milletvekilliği için çalışmalarına hız veren Kadir Gökmen Öğüt, partinin ön seçim kararına destek vererek halkın meclis yolunda belirleyici olması gerektiğinin altını çizdi. CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in yanı sıra birçok partilinin de katıldığı toplantıda Öğüt, yoğun ilgiye teşekkür etti.

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin.

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadir-gokmen-ogut-aday-adayligini-acikladi/feed/ 0
Selami Öztürk siyasi arenada kolları sıvadı… https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-siyasi-arenada-kollari-sivadi/ https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-siyasi-arenada-kollari-sivadi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16272 Kadıköy’ün 30 yılına imzasını atan önceki dönem Belediye Başkanı Selami Öztürk; Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve partililerin yoğun katılımıyla CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı. Öztürk; "Kadıköy için, İstanbul için, Türkiye için hazırım" mesajı verdi.

Anadolu Yakası’ndan birçok milletvekili aday adayı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve partililerin de katıldığı toplantıda Selami Öztürk’e destek için gelen sürpriz isim, heyecanlandırdı.

RANA BEŞE YILLAR SONRA CHP KORİDORLARINDA…

Kadıköy’ün 88 yaşındaki "doktor anası" Rana Beşe de Selami Öztürk’e destek vermek için CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı binasına geldi. Yıllar sonra parti binasına giren tıp dünyasının sembol ismi alkışlarla karşılandı. Bazı partililerin ise gözyaşlarına engel olamadığı görüldü.

SELAMİ ÖZTÜRK KARARLILIK MESAJI VERDİ…

20 yıl Belediye Başkanlığı, 5 yıl da başkan vekilliği çalışmaları ile bölgede önemli gözlem ve birikimleri kamuoyu yararına sunmak istediğinin altını çizen Selami Öztürk; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 6 ok ilkeleriyle yola çıktık, bu yoldan dönmeyiz" diyerek Haziran ayına kadar yoğun çalışma temposu içerisinde olacaklarını belirtti.

Selami Öztürk, milletvekili aday adaylığı açıklaması öncesi oldukça neşeliydi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile birlikte renkli sohbet, Kadıköy kulislerinde yankılandı.
Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Selami Öztürk.
Selami Öztürk’ün milletvekilli aday adaylığı açıklamasına ilgi yoğundu…
Önceki dönem Belediye Meclis Üyelerinden Avukat İrem Toprakkaya Babalık, Selami Öztürk’ü tebrik eden isimler arasındaydı…
Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Avukat İrem Toprakkaya Babalık, Selami Öztürk’ün milletvekilliği aday adaylığı toplantısında temaslarda bulundu.
Avukat İrem & Hüsnü Babalık çiftinin biricik oğulları Kemal bebek siyasi arenada… Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kemal bebeği sevdikten sonra Avukat Hüsnü Babalık ile görüştü.
Selami Öztürk; "Tecrübelerimi her platformda kamu yararına paylaşmaya hazırım" dedi.

 

 

 

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-siyasi-arenada-kollari-sivadi/feed/ 0
CHP Kadıköy’de bina sıkıntısı büyüyor… https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-bina-sikintisi-buyuyor/ https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-bina-sikintisi-buyuyor/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:59 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16273 Haziran ayında gerçekleşecek genel  seçimler yaklaştıkça kulislerin hareketlenmeye başladığı bugünlerde Kadıköylü CHP’liler sıkıntılı günler geçiriyor.

Uzun yıllardır fiziki koşullarının yetersizliği nedeniyle seçmenlerine yeterli hizmet veremeyen partinin Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda görüntüler, metrobüslerde yaşanan ilkel manzaralardan farksız… Partilerinin Türkiye ortalamasını yükseltecek kadar etkin olan; Kadıköy’de ortalama yüzde 80 civarında oy oranına sahip CHP’liler, kendi binalarında modern çağın hizmetlerinden uzak yaşıyor.

Hemen hemen her etkinlikte adım atacak yer bulamayan Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, çağdışı manzaralardan rahatsız…

ADIM ATACAK, NEFES ALACAK YER YOK…

Milletvekili aday adaylıklarının açıklandığı son günlerde CHP’nin Kadıköy İlçe Başkanlığı binası yine sınıfta kaldı. Toplantı salonunun küçük olması nedeniyle az sayıda partilinin katılımında dahi aşırı yoğunluk oluşan parti binasında yüzlerce kişilik toplantıların yapılmasının imkansız olması, geniş katılımlı buluşmaları engelliyor. Sınırlı sayıdaki sandalyeler kısa sürede dolunca koridorlarda yüzlerce kişilik kalabalık saatlerce ayakta beklemeyi göze alıyor. Oturma planı nedeniyle bazen pencerelerinde açılamaması dikkat çekiyor.

YAŞLI VE ENGELLİLERE ADETA "TATLI İŞKENCE…"

Sık sık engelli ve yaşlı haklarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi’nin Anadolu Yakası’nda kalesi konumundaki Kadıköy’de parti binasında asansör olmaması ciddi sıkıntıları beraberinde getiriyor. Asansör bulunmaması nedeniyle engellilerin ilçe örgütünde parti çalışmalarına katılması neredeyse imkansız. Yaşlılar için uzun merdivenler ise bir hayli yorucu.

TÜRKİYE ORTALAMASINI YÜKSELTEN KADIKÖY’E "CEZA GİBİ…"

Kadıköy’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin oy oranları ortalama yüzde 80 civarında oy oranına yaklaşınca mevcut durum, partinin Türkiye ortalamalarını üst sırlara çekecek değerlere ulaşıyor. Ancak Kadıköylüler, yüksek oy oranına rağmen kendi ilçelerinde yine kendi parti binalarında yıllardır değişemeyen, yenilenmeyen çağ dışı manzaralarla iç içe… En yüksek oy oranlarına rağmen donanımlı parti binası bulunmayan ilçe örgütü binasında her organizasyon, vatandaşlar için adeta işkenceye dönüşüyor.


]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-kadikoyde-bina-sikintisi-buyuyor/feed/ 0
Selami Öztürk milletvekili adaylığına hazırlanıyor… https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-milletvekili-adayligina-hazirlaniyor%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-milletvekili-adayligina-hazirlaniyor%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:57 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16245 Kadıköy’e Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı olarak tam 30 yıl aralıksız olarak hizmet veren Av. Selami Öztürk, şimdilerde Ankara için hazırlanıyor.

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde CHP Birinci Bölge Milletvekilliği için aday olmayı düşündüğünü Kadıköy Life Dergisi’ne açıklayan Selami Öztürk, şunları ifade etti:

HUKUKÇU KİMLİĞİMLE PARLAMENTODA HİZMET VERECEĞİM…

“Bu konuda başta Kadıköylü dostlarım olmak üzere, ülkemizin her bölgesinden Ankara’ya gitmem konusunda baskı var. Ben de bundan sonra hukukçu kimliğimle parlamentoda daha iyi hizmet verebileceğimi düşünüyorum.”]]>
https://www.kadikoylife.com/selami-ozturk-milletvekili-adayligina-hazirlaniyor%c2%85/feed/ 0
Atatürkçüler, CHP-HDP ittifakını topa tuttu!.. https://www.kadikoylife.com/ataturkculer-chp-hdp-ittifakini-topa-tuttu/ https://www.kadikoylife.com/ataturkculer-chp-hdp-ittifakini-topa-tuttu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:57 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16246 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde ittifak masasına oturmasının ardından sular durulmuyor. "CHP’yi Atatürkçüler, CHP’liler, vatan ve millet sevdalıları yönetmiyor" diyen Kemalist Halk Partililer – Kadıköy grubunun özel oturumunda davetliler; "Bizi kurtarın artık, ülke elden gidiyor. Lider arıyoruz lider" sözleriyle patlayarak gözyaşlarına engel olamazken Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu Koordinatörü Candeğer Gezer, Türkiye’nin geleceğini masaya yatırdı.

Aden Otel’de gerçekleşen oturumda, siyasi gelişmeler ile birlikte yaşanan kaygı atmosferi değerlendirildi. Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nde emek veren isimlerin de bulunduğu toplantıda parti içinde yaşanan gelişmeler sert dille eleştirildi. Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu ve Müdafa-i Hukuk Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte ulusal birliğin inşa edilmesi üzerine atılacak adımlar gündeme geldi.

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın; her fırsatta lider olarak gördüklerini açıkladıkları Abdullah Öcalan’ı savunan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile yan yana ittifak masasında oturması, Kadıköylüleri çılgına çevirmişti.

CHP-HDP İTTİFAK MASASINI "DAĞITMIŞLARDI"…

Geçtiğimiz hafta CHP’nin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ı lider kabul eden HDP ile masaya oturduğunu Kadıköylülerin yüzüne, yine HDP’nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan haykırmış, Kadıköylü Atatürkçüler şaka gibi açıklamalar karşısında çılgına dönmüştü. Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu ve Müdafa-i Hukuk Grubu üyeleri Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş ve HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın ittifak sözlerine sert tepki göstermiş; "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" sloganları ve yoğun tepki nedeniyle toplantı planlanandan daha önce sonlandırılmak zorunda kalmıştı.

CHP Beykoz Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Canser Efe Özdemir’in çizdiği profilden övgüyle bahseden Kadıköylüler; "İşte geleceğin siyasetçisi" dedi.

18 YAŞINDAKİ LİDERİN SORUSUNA İÇİNİ ÇEKEREK YANIT VERDİ…

CHP Beykoz Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Canser Efe Özdemir’in; "CHP’de Atatürkçülerin sonu ne olacak" sorusuna iç çekerek yanıt veren Milletvekili Birgül Ayman Güler; "Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde ayrılıkçı gruplar var. Bu grupların bir tarafı Barzani’ye, diğer tarafı da PKK’ya kadar dayanıyor. Has Parti’den kalma bir görüş, diğer yandan da Sait Nursiciler var. Soykırım pankartı önünde yürüyen liderleri de var" diyerek partinin ilkeleri dışına saptığını, istifa nedeninin de bu zemine dayandığını vurguladı. Güler, CHP’nin istilaya uğradığını ve işgal edildiğini de sözlerine ekleyerek Vatan Partisi’nin alternatif olabileceğini açıkladı. 

Anadolu Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak; "Türkiye bölünüyor, kurtarın bizi" diyerek içini döktü. Sarıuçak’ın yer yer gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

VATANSEVERLER YERİNDE DURAMADI, CANDEĞER GEZER SAKİNLEŞTİRDİ…

CHP’nin layık olduğu gibi yönetilmediğine dikkat çeken katılımcılar yer yer sloganlar atarak; "Bizi kurtarın" mesajı verdi. Anadolu Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak; "Artık yeter, toplayın bizi, bir araya getirin, lider istiyoruz" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. "Türkiye göz göre göre elden gidiyor" diyen davetlileri oturumun yöneticisi Candeğer Gezer’in sakinleştirdi. Toplantının koordinatörlerinden Mahmut Şart da ulusal birliğin inşa edilmesinin önemine dikkat çekti.

Anadolu Partisi Başdanışmanı Nazan Özbaykal; "Tek çözüm partilerin tek çatı altında buluşmasıdır" dedi.

NAZAN ÖZBAYKAL ŞENOLSUN BİRLİKTELİĞE DAVET ETTİ…

Emine Ülker Tarhan tarafından kurulan Anadolu Partisi’nin Başdanışmanı Nazan Özbaykal Şenolsun’un sözleri katılımcılardan yoğun alkış aldı. "Vatanını seven tüm partiler aynı çatı altında toplanırsa başarı gelir. Oylar bölündükçe bir sonuç alamayız. Ülkesine sevdalı partiler tek çatı altında meclise girebilir, böylece tek tek de kendilerini TBMM’de temsil etme olanağını sağlarlar" diyen Şenolsun, Haziran seçimleri için henüz geç kalınmadığının altını çizerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk temelinde adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

CHP’den istifa eden İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler.
Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu Koordinatörü Candeğer Gezer, Kadıköy’de terör örgütü sempatizanlarının tehlikeli boyutlara ulaştığına dikkat çekti.
Kadıköy EVlendirme Dairesi’nde CHP-HDP ittifak masasını "dağıtan" isimlerden Mahmut Sert, Atatürkçülük değerleri ile bölücük faaliyetlerinin aynı çatı altında olamayacağına işaret etti.

 

 

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/ataturkculer-chp-hdp-ittifakini-topa-tuttu/feed/ 0
Ozan Demir milletvekilliği aday adaylığını açıkladı… https://www.kadikoylife.com/ozan-demir-milletvekilligi-aday-adayligini-acikladi/ https://www.kadikoylife.com/ozan-demir-milletvekilligi-aday-adayligini-acikladi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:54 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16225 Kadıköylü Siyaset Bilimci Ozan Demir, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığı’nı Kadıköy Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nda açıkladı. Moda Platformu gibi üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği programa, genç siyasetçinin sözleri damgasını vurdu.

"2015’i mücadele yılı ilan ediyoruz" diyen Demir, çarpıcı söylemlerde bulundu. "Benim cemaatte abilerim ablalarım yok. Benim arkamda sermaye grupları yok. Benim kapalı kapılar ardında gizli pazarlıklarım yok. Benim Ali İsmaillerim, Berkin Elvanlarım ve Devrimci Örgütüm var. Düzeni bu güçle değiştireceğim" diyen Ozan Demir, Türkiye’nin çok acil kan değişikliğine ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

GENÇLER DE KATILDI…

Ozan Demir’in aday adaylığı açıklamasına gençlik grubu da katılım gösterdi. Genç siyasetçi, İstanbul 1. Bölge’yi kapsayan ilçelerde tanıtım programlarını sürdüreceğini açıkladı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozan-demir-milletvekilligi-aday-adayligini-acikladi/feed/ 0
Ozan Demir’e ‘Gelecek Vaadeden Siyasetçi’ Ödülü… https://www.kadikoylife.com/ozan-demire-gelecek-vaadeden-siyasetci-odulu/ https://www.kadikoylife.com/ozan-demire-gelecek-vaadeden-siyasetci-odulu/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:30 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16114 Anadolu Yakası’nın tanınmış işadamlarından Moda Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Demir, Marmara Üniversitesi Aksiyon Kulübü tarafından ‘Gelecek Vaadeden Siyasetçi’ ödülüne layık görüldü.

Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüsü’nde gerçekleşen ödül törenine çok sayıda öğrencinin katılması dikkat çekerken etkinlikte; "Genç milletvekilleri, yöneticiler görmek istiyoruz" teması öne çıktı.

ÖDÜLÜNÜ TARİHİN KAHRAMANLARINA İTHAF ETTİ…

Genç siyasetçi Ozan Demir, konuşmasında şunları ifade etti;

Bu ödül benim için çok anlamlı ve motivasyonuma itici güç niteliğinde. Ödülde emeği geçen herkese ve beni ödüle layık gören Marmara Üniversitesi öğrencilerine ve değerli kulüp üyelerine teşekkür ederim. Siyasi yaşamıma ve felsefeme yön veren ve şuan aramızda olmayan çok değerli insanlar var, onlara çok teşekkür ederim. Farklı siyasi görüşlerin oluşturduğu bir kulüpten ödül alabilecek kadar beni yetiştiren CHP örgütüne teşekkür ederim. Orada bulunan ve CHP ocağında yetişen benim gibi sayısız kahraman var, onlara teşekkür ederim. Haksızlık karşısında susmayan ve bize cesaret verenlere teşekkür ederim. Adil ve eşit bir ülke özlemiyle hayatından, eşinden, çocuklarından ve işinden olmuş tüm yiğitlere teşekkür ederim. Kurtuluş savaşında bağımsızlığımız için son damlasına kadar savaşmış, fedakarlıklarla bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırmış Anadolu halkına ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederim. Ülkenin emperyalistlere peşkeş çekildiğini görünce vatanı savunma görevini üstlenen 68 ve 78 kuşağına ve o kuşakların devrimci önderlerine teşekkür ederim. Doğruları söylemekten vazgeçmeyen, bugün yaşadığımız sorunları 20 yıl öncesinden gören ve bu UĞUR’da canını veren aydınlara teşekkür ederim. Aldığım bu ödül yazılmış koca bir tarihin ödülüdür. Ödülü tarihimizin kahramanlarına ithaf ediyorum.

"GENÇ YAŞINDA İLERLEME KAYDETTİ…"

Marmara Üniversitesi Aksiyon Kulübü başkanı Yasin Papur, ödülünü takdim ettiği Ozan Demir’e yönelik şu mesajı verdi;

Ozan Demir bizim için iyi bir örnektir. Çocuk denilecek yaşlardan itibaren siyasetin içindedir. Bir yandan gençlik kollarında çalışmış ve aktif roller alarak katkılarda bulunmuş diğer yandan da iş yaşamını idame ettirmiş, kendi işini kurarak başarılı olmuştur. Kendisi aynı zamanda uygulamaya ve başarıya dönük düşünceler ve tavsiyeler içeren siyasi bir deneme kitabı kaleme alarak, bu alandaki derinliğini de gözler önüne sermiştir. Genç yaşında elde ettiği ilerlemeler ve dinamik vizyonu Türk siyasetinin tam da günümüz ihtiyaçlarına cevap niteliğindedir.
Bizce hangi siyasi görüşten olursa olsun üniversite öğrencileri de Ozan Demir gibi mezun olduktan sonra iş ve siyasi yaşamlarını dengede götürmeli ve toplumsal duyarlılıklarını kaybetmemeliler.
Bu açıdan "Gelecek Vaat Eden Siyasetçi Ödülü"nü Ozan Demir bizim nezdimizde fazlasıyla hak etmiştir. Kendisiyle kıvanç duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

]]>
https://www.kadikoylife.com/ozan-demire-gelecek-vaadeden-siyasetci-odulu/feed/ 0
Süleyman Güzel milletvekili aday adayı… https://www.kadikoylife.com/suleyman-guzel-milletvekili-aday-adayi/ https://www.kadikoylife.com/suleyman-guzel-milletvekili-aday-adayi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:27 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16095 İstanbul’un tanınmış Erzincanlı işadamlarından Süleyman Güzel, Cumhuriyet Halk Partisi’nden 1. Bölge Aday Adaylığını açıkladı. Çalışan Gazeteciler Günü’nde Anadolu Yakası medya mensuplarını Nakkaş Restaurant’ta ağırlayan Güzel; "Yerel medyanın önemi her geçen gün daha da iyi anlaşılmaktadır" mesajı verdi. İşadamı, "Yaşadıkça Öğreniyorum" kitabının da lansmanını, Sirius Local Media Company danışmanlığında gerçekleştirdi.

Başta Kadıköy olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) birçok komisyonunda görev alan Süleyman Güzel’in konuşması öncesinde beyaz perdeye yansıtılan hayatının kesitleri, duygu dolu anlar yaşanmasını da beraberinde getirdi. Medya buluşmasında etkinlik sunumunu, Sirius Local Media Company Yönetim Kurulu Başkanı Umut Veli Develi gerçekleştirdi.

ZORLUKLARDAN GELDİ, MÜCADELE RUHUYLA PES ETMEDİ…

Erzincan’da dünyaya gelen Süleyman Güzel, köyünde okul olmaması nedeniyle kar kış demeden eğitim yollarında zorluklarla boğuşmuş. Kürsüde eline aldığı gazete küpürünü göstererek; "Bakın, burada iki kardeşin bir ayakkabıyı sırayla giyerek okula gittiği haberini görüyorsunuz. İşte bizim gerçeklerimiz bunlar" diyen Güzel, uzun yılların birikimlerini TBMM’ye taşımak için vatandaşlardan vize istedi.

ERZİNCANLI SÜLEYMAN BÜYÜDÜ, OKULUNU YENİLEDİ…

İstanbul’a gelmesinin ardından hayatında yeni bir dönem başlayan Süleyman Güzel, inşaat sektöründe emin adımlarla ilerleyerek Güzel Group İnşaat firmasını sektörü kazandırarak Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına hız verdi. Erzincan ile bağlarını her daim sıcak tuttuğu bilinen işadamı, zorluklarla geçen çocukluk döneminde eğitim gördüğü okul binasını yenileyerek bir nebze de olsa vefa borcunu ödemeye çalıştı.

YEREL MEDYA İLGİ GÖSTERDİ…

Basın buluşması ve "Yaşadıkça Öğreniyorum" lansmanına Anadolu Yakası genelinden birçok medya mensubu katıldı. Haziran 2015 genel seçimlerinin yaklaşması ile birlikte Türkiye genelinde aday adayları kendini göstermeye başladı.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nde yer alacak…

 
]]>
https://www.kadikoylife.com/suleyman-guzel-milletvekili-aday-adayi/feed/ 0
“Fasl-ı Siyaset”, Yalçıntaş’ı konuşturdu… https://www.kadikoylife.com/%c2%93fasl-i-siyaset%c2%94-yalcintas%c2%92i-konusturdu%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/%c2%93fasl-i-siyaset%c2%94-yalcintas%c2%92i-konusturdu%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:23 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16073 AK Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın Kadıköy’de bir klasik haline gelen “Fasl-ı Siyaset” programının 87.’si geçtiğimiz akşam yapıldı. Kozyatağı Byotell’de gerçekleşen programın konuğu, aynı zamanda AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi de olan Murat Yalçıntaş oldu.

Türkiye ekonomisinin dünü, bugünü ve yarınının masaya yatırıldığı programda Yalçıntaş, dinleyicileri ekonominin soğuk yüzü olan rakamlara boğmadan, konuya dair hatıralarını samimi paylaşımlarla aktardı.

DOĞRUYU YANLIŞTAN AYIRT ETMEK…

Programın ismine de değinen Murat Yalçıntaş, “Fasl-ı Siyaset” in siyaset zamanı demek olduğu gibi, fasıl kelimesinin doğruyu yanlıştan ayırt etmek manasında da kullanıldığına dikkat çekerek; “Siz sadece bir siyaset programı değil, aynı zamanda doğru siyaset ile yanlış siyaseti ayırt edecek, eğitici-öğretici programlar düzenliyorsunuz. Fasl-ı Siyaset programını övgüye değer buluyorum” dedi.

“RUSYA, SURİYE VE IRAK, EKONOMİMİZİ OLUMSUZ ETKİLİYOR…”

2014 yılının dünyada olduğu gibi Türkiye için de zor geçen bir yıl olduğunu belirten Yalçıntaş; ithalat ve ihracatımızın, yurtdışı ticaretimizin en fazla Avrupa Birliği ile olduğunu ve Rusya ile de önemli ticari ilişkilerimizin sürdüğünü, Avrupa ülkelerinde ve Rusya’da devam eden sıkıntıların Türkiye’yi de etkilediğini söyledi. Yalçıntaş, diğer yandan Suriye ve Irak’ta yaşanan büyük problemlerin de Türkiye ekonomisi üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu ifade etti.

“TÜRKİYE, 2015-2019 ARASINDA İYİ BİR İVME YAKALYACAKTIR…”

Yalçıntaş, “Tüm bu olumsuzluklara rağmen bizi bekleyen olumlu bir sürece de giriyoruz. 2015 seçimlerinin hemen ardından dört yıl sürecek seçimsiz bir döneme gireceğiz. İşte bu süreçte doğru adımları atabilirsek Türkiye, 2015 ile 2019 yılları arasında iyi bir ivme yakalayacaktır” şeklinde konuştu.

“ZENGİNLEŞMEYİ ARTIRMALIYIZ…”

Ekonomi yönetiminin bugüne kadarki süreci başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Yalçıntaş; “Eğer bir ülke ürettiğinden daha fazla tüketiyorsa cari açık verir. Cari açığı ve enflasyonu azaltıp, üreterek büyümeye devam etmeliyiz. Pahada ağır, ama yükte hafif yüksek katma değerli üretim yapmalıyız. Ülkemizde zenginleşmeyi artırmalıyız” dedi ve sözlerini şöyle sonlandırdı: “Kendi enerjisini üretemeyen her ülke, her zaman borç almak ve başkalarına bağımlı olmak durumunda kalacaktır. Türkiye de temiz ve güvenilir nükleer enerji üretmek zorundadır.”

Yaklaşık iki buçuk milyon mülteciyi, örf ve âdetimizden taviz vermeden misafir ettiğimizi, fakat bunun bir zorluğu da beraberinde getirdiğini görmemiz gerektiğini belirten Yalçıntaş; “Ekonomimizde oluşturduğu ağır yüke rağmen, bu bizim millet olabilmek adına bir insanlık vazifemizdi” dedi…

Programın son bölümünde soruları cevaplayan Yalçıntaş’a, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin tarafından, Murat Yalçıntaş isminin hat yazısıyla kaligrafi edildiği çini bir tabak takdim edildi…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/%c2%93fasl-i-siyaset%c2%94-yalcintas%c2%92i-konusturdu%c2%85/feed/ 0
CHP İstanbul’da Murat Karayalçın dönemi… https://www.kadikoylife.com/chp-istanbulda-murat-karayalcin-donemi/ https://www.kadikoylife.com/chp-istanbulda-murat-karayalcin-donemi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:40:20 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=16050 CHP İstanbul İl Başkanlığı’na getirilen Murat Karayalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana ihtiyacımız var” açıklamasının ardından görevini Oğuz Kaan Salıcı’dan devraldı. İstanbul’un ilçe belediye başkanları, eski il başkanları ve siyasi parti başkanlarının katılım gösterdiği törende Salıcı, milletvekilliği sürecine göz kırptı.

Değişime dikkat çeken Salıcı; Genel Merkezimizin istekleri doğrultusunda yeni bir değerlendirme, yeni bir heyecan için partimizin önünü açma kararı aldık. Eski Genel Başkanımız Murat Karayalçın, deneyimiyle İstanbul’da CHP’ye önemli katkılar sunacağını bildiğimiz parti büyüğümüz, ağabeyimiz… Hoşgeldi” şeklinde konuştu.

KARAYALÇIN: SÖZ KONUSU CHP’NİN İKTİDARIYSA, MİLLETVEKİLLİĞİ TEFERRUATTIR…

İstanbul İl Başkanı olmak için başvuruda bulunmadığını ifade eden Murat Karayalçın ise partililere şu şekilde seslendi: “Ben, Ankara’dan ön seçim yapılması koşuluyla milletvekili adayı olmaya hazırlanıyordum. Ancak Sayın Genel Başkanımız, bana ‘Senin parti çalışmaların İstanbul’da devam etmelidir. Parti çalışmalarını İstanbul’da yürütmene partimizin ihtiyacı var’ ifadesini kullandı. Gönlünüzden ne geçerse geçsin, mensubu olduğunuz partinin Genel Başkanı ‘Size burada ihtiyacımız var’ diyorsa oraya gitmek zorundasınız. Ben öyle yaptım, buraya geldim. Milletvekilliğim de gitti, helal olsun…”

]]>
https://www.kadikoylife.com/chp-istanbulda-murat-karayalcin-donemi/feed/ 0
Milletvekili Öğüt’ten taşımalı eğitim önergesi… https://www.kadikoylife.com/milletvekili-ogut%c2%92ten-tasimali-egitim-onergesi%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/milletvekili-ogut%c2%92ten-tasimali-egitim-onergesi%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:35 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15765 CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, TEOG sistemi ile birlikte yaşanan süreci TBMM’ye taşıdı.

Milletvekili Öğüt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yönelik verdiği soru önergesinde; velilere “Öğrencinin taşınması sırasında tüm sorumluluk bana aittir” şeklinde yazılı kâğıt imzalatılmak istenmesinin gerekçesinin açıklanması gerektiğinin altını çizdi.

“OKULUMA DOKUNMA” PROTESTOSUNA DESTEK…

Kadir Gökmen Öğüt, geçtiğimiz günlerde Kadıköy’de gerçekleştirilen “Okuluma Dokunma” protestosunda öğretmenler, veli ve öğrenciler ile Hasanpaşa’dan Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar yürümüş ve eğitim kurumlarının İmam Hatip Okulları’na dönüştürülmesine tepki göstermişti.

İETT OTOBÜSLERİ İLE TAŞIMALI SİSTEM…

Kadıköy Kaptan Hasan Paşa Ortaokulu öğrencileri, nakil edildikleri okula İETT otobüsleri ile taşınmaları ve velilere sorumluluğun kendilerinde olduğuna yönelik kâğıt imzalatılmak istendiği yönündeki iddialar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Gözler, soru önergesine verilecek yanıta ve bu yönde atılacak adımlara çevrildi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/milletvekili-ogut%c2%92ten-tasimali-egitim-onergesi%c2%85/feed/ 0
Bağdat Caddesi’nde açlık grevi!.. https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92nde-aclik-grevi/ https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92nde-aclik-grevi/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:33 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15762 Caddebostanlı kadın siyasetçi, Toplumsal Kadın Hareketi Derneği (TOKHADER) Onursal Başkanı Hüsniye Kaya, iki gün süreceğini açıkladığı açlık grevine başladı. “Eğitimde kirli oyunlara hayır” diyen Kaya’ya, yakınları ve arkadaşları da destek verdi.

Göztepe 60. Yıl Parkı yanında çadırda kalmaya başlayan kadın siyasetçinin grevi 2. gününe girdi. Bir dönem DSP Genel Başkan Yardımcısı olarak Türkiye genelinde siyasi çalışmalarını sürdüren Hüsniye Kaya, basın açıklamasının bir kısmında şunları ifade etti:

GELDİĞİMİZ NOKTA TEPKİYİ KAÇINILMAZ KILDI…

“4+4+4 sistemiyle tamamen önü açılan İmam Hatiplerde öğrenci sayısının 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında 728 bin 386, ortaokullarda 240 bin 15′e yükselmiş olması tesadüf değildir. Ortaöğretimde türbanın serbest bırakılmasına karşı çıkanları dinsizlikle suçlayan zihniyetin, bizlerin başörtüsüne değil, karar verme yetisi olgunlaşmamış yaştaki kızlarımızın bu düzenlemelerle başının örtülmesine karşı olduğumuzu anlaması gerekir. Geldiğimiz nokta, tepkiyi kaçınılmaz kıldı. Bizler var oldukça laik Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk ilke ve inkılaplarının bekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Büyük bedeller ödenilerek kazanılan zaferlerin, siyasi hırslar ve gerici stratejileri yüzünden heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz.”

SONUCU BELLİ AÇLIK GREVİ…

İki gün süreceği açıklanan açlık grevi, birçok kesimden destek gördü. Bazı vatandaşlar ise grevin iki gün ile sınırlandırılmasının, “açlık” kavramı ve grev etkisini sınırlandırdığının altını çizerek, yine de konuya dikkat çekilmesi itibariyle eylemin önemine vurgu yaptı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/bagdat-caddesi%c2%92nde-aclik-grevi/feed/ 0
Doğu Perinçek Kadıköy’de… https://www.kadikoylife.com/dogu-perincek-kadikoy%c2%92de%c2%85/ https://www.kadikoylife.com/dogu-perincek-kadikoy%c2%92de%c2%85/#respond Mon, 02 Jan 2017 12:39:27 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=15721 İşçi Partisi Öncü Kadın İstanbul İl Yönetimi, Genel Başkan Doğu Perinçek’in de katıldığı bir kahvaltı programı düzenledi. Kadıköy’de Üvercinka Bahçe Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya ilgi büyüktü.

Konuşmaları üç saat boyunca ayakta izleyenlerin olması dikkat çekti. Türkiye ve Ortadoğu gündemini değerlendiren Doğu Perinçek, katılımcılar tarafından yöneltilen sorulara da cevap verdi.

ARTAN UYUŞTURUCU TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKİLDİ…

Etkinlikte, TGB (Türkiye Gençlik Birliği) ve TaLeBe’nin (Türkiye Liseliler Birliği) son günlerde gençler arasında artan uyuşturucu tehlikesine açtıkları savaşa dikkat çekildi. “Yaşa” sloganıyla harekete geçtiklerini anlatan TaLeBe üyesi Öznur adlı genç kız, heyecanlı konuşması sonunda uyuşturucu kullanımının ve satışının engellenmesi için yaptıkları çalışmalara destek beklediklerini ifade etti.

SÜRPRİZ PASTAYI ŞULE PERİNÇEK KESTİ…

Toplantının sonunda, İşçi Partisi Öncü Kadın İstanbul İl Yönetimi tarafından hazırlanan sürpriz pastayı Şule Perinçek kesti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/dogu-perincek-kadikoy%c2%92de%c2%85/feed/ 0