Potlaç stantları yeniden Moda'ya taşındı
 Cenay Toprakkaya

Potlaç stantları yeniden Moda’ya taşındı

Potlaç stantları yeniden Moda’ya taşındı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle geçtiğimiz yıl Moda’da el emeği göz nuru ürünlerini satmak için stant açan kadınların çalışmaları sürüyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri açık olacak stantlarda, el emeği göz nuru pek çok ürün yer alıyor.

Takı tasarımı ürünleri, bez bebekler, dikiş-nakış ürünleri, yağlı boya resimler, cam ve seramik hediyelikler gibi birbirinden farklı ürünlerin satıldığı Potlaç, bir kez daha Moda’ya taşındı. Potlaç Kadın El Emeği Satış Noktası, yaz dönemiyle birlikte ikinci kez Moda’da stantlarını açtı. Her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 11.00-22.00 saatleri arasında açık olacak stantlarda satışlar Kasım ayına kadar sürecek.

KARŞILIKLI DENEYİM PAYLAŞIMI…

22 haftalık bir stant çalışması öngören kadınlar, bu sene bir standı daha önce stant deneyimi olan ve ilk kez stant deneyimi olan iki kadınla paylaşacak. Karşılıklı deneyim paylaşımını ön plana alan stant tasarım çalışması ve işleyişin düzenlenmesiyle Moda Potlaç Satış Noktası’nda hem belediye kolaylaştırıcıları, hem de Potlaç Kooperatif Girişimi’nden kadınlar görev alacak.

Potlaç

POTLAÇ HAKKINDA…

Potlaç, Kızılderililerin değiş-tokuş bayramlarına verilen isim. Hem beslemek, hem de tüketmek anlamında kullanılır. Tek başına değil kolektif olma, rekabet değil dayanışma, üretmekten ve alışverişten öğrenme, birbirimizi tanıma ve birbirimizle bağlar kurmayı amaçlamaktadır. Kadın El Emeği Satış Noktası, Kadıköylü kadınlar için gelir yaratılması hedefi kapsamında ilçede ikamet eden kadınların üretimlerini satabilmesine yönelik kuruldu. 570 kadın tarafından sürdürülen projede, kadınların hedefinde kooperatifleşme var.

Potlaç Kadın El Emeği Satış Noktası, yaz dönemiyle birlikte ikinci kez Moda’da stantlarını açtı. Her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 11.00-22.00 saatleri arasında açık olacak stantlarda satışlar Kasım ayına kadar sürecek…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir