Pratik işadamı, internet devine zor günler yaşatıyor
 Haber Merkezi

“Pratik işadamı”, internet devine zor günler yaşatıyor

“Pratik işadamı”, internet devine zor günler yaşatıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’de kısa sürede internet üzerinden satışların favori adresi haline dönüşen sahibinden.com’un emlak mağazası ücretlerinde yaptığı artışı haksız gören Kadıköylü işadamı Mustafa Şahin, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) elindeki verilerle başvurarak adeta savaş açtı. Talebi inceleyen Rekabet Kurumu Başkanlığı, bulguları ciddi ve yeterli bularak soruşturma açıldığı bilgisini verdi. Gözler nihai karara çevrilirken, Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan Şahin; “Amacımız herkesin istediği anda fahiş bedel artışlarına gidemeyeceğini, bunun bir nizam ve planının olması gerektiğini milyonlara ispatlamaktır” dedi.

Kozyatağı’nda hizmet veren Kadıköylü işadamı, Pratik İnşaat Genel Müdürü Mustafa Şahin, yaşadığı sorunun Türkiye genelinde sayısız gayrimenkul ofisini de etkilediğine vurgu yaparak kampanya başlattı. Ayrıca protesto olarak üyelik iptali girişimini de gerçekleştiren Şahin’in açıklamalarının bir kısmında şu ifadeler yer aldı:

FAHİŞ MİKTARDA ZAM…

“Sahibinden.com emlak ofisleri arasında rekabet ortamı oluşturarak vatandaşlara fayda sağlamayı amaçlarken, fahiş miktarda zam yapmaya başlamıştır. Örnek vermek gerekirse, 2016-2017 dönemi için 75 ilanlık taahhütlü paketinin bedeli 764,15 TL’den, 2017-2018 dönemi için yüzde 96,88 artış yapılarak 1.504,50 TL’ye çıkarılmıştır. Artış karşısında emlak ofislerinin şikayetleri sonuçsuz kalmış, firma hiçbir şekilde geri adım atmamıştır ve bu süreç devam etmektedir.

GİRİŞİMLERİMİZDEN SONUÇ ALMAK İSTİYORUZ…

Piyasaların daralıp harcamaların arttığı bu dönemde, bu kadar yüksek oranlı bir artış bütçeleri oldukça zor duruma sokmuştur. Bu sebeple fiyatlardan dolayı pek çok mağaza üyesi, tepki olarak üyeliklerini sonlandırmaktadır ve sonlandırmaya da devam edecektir. Söz konusu sebepten dolayı devletin bu sektördeki fiyatları piyasa koşullarında serbest bırakması, gayrimenkul ofislerini fazlasıyla mağdur etmiştir. Gel gelelim şikayet bulgularımız önemli ki, soruşturma açılacak kadar hassas bir döneme girildi. Biz bu girişimlerimizden bir sonuç almak istiyoruz. Amacımız şikayette bulunduğumuz firmanın zarar görmesi değil, aksine üyeleri ile birlikte herkesin yüzünün güldüğü bir sistemin kurulabilmesidir. Eğer bu artışlar gelişigüzel, belirli sistem olmadan rahatlıkla yapılabilirse, ki biz bunu yaşıyoruz, sürekli maddi-manevi bir kayıp içerisinde olacağız.

emlak

POZİTİF VE AKILCI BİR YOL İZLENMELİ…

Pratik İnşaat olarak talebimiz, bu konunun ciddi olarak değerlendirilerek sonuca ulaşmaktır. Ayrıca, üyelik bedellerinin enflasyon oranında arttırılarak ya da sektördeki diğer rekabet ettiği firmaların artış politikalarına yakın bir fiyat artışı uygulatılması da diğer bir talebimizdir. Konu ile ilgili Rekabet Kurumu’nun sitesinde yer alan açıklamaya göre; sahibinden.com hakkında ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi. Bu kararın sonuna kadar takipçisi olacağız.”

 

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to “Pratik işadamı”, internet devine zor günler yaşatıyor

 1. Erdoğan KIRMAZ Temmuz 24, 2017 at 7:52 pm

  Mustafa ŞAHİN beyi Ekip İnşaat ve Emlak kurum sahibi ve yöneticisi Erdoğan KIRMAZ olarak sonuna kadar destekliyorum ve sahibinden.com un haksız bir kazanç elde ettiğini düşünerek bende 2017 nin beşinci ayında abonelik ve sözleşmemi fes ettim çünkü üye olmakla bitmiyor bunun birde ön sayfa ve doping gibi ek ücretleri var resmen soygun ve kimse bu duruma dur diyemiyor o yüzdende Mustafa ŞAHİN kardeşimi kutluyorum.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir