Pucaramanta’dan Kadıköylülere müzik ziyafeti…
 Kadir Toprakkaya

Pucaramanta’dan Kadıköylülere müzik ziyafeti…

Pucaramanta’dan Kadıköylülere müzik ziyafeti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Son günlerin popüler etnik müzik grubu Pucaramanta, Altıyol meydanında Kadıköylülere müzik ziyafeti verdi. Daha önce Bakırköy ve Taksim meydanında ücretsiz konser veren grup, geçtiğimiz hafta NTV ve Habertürk televizyonuna da konuk olmuştu.

Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği grubun bir başka özelliği ise, solistlerinin Hollanda’da yaşayan Malatya asıllı bir Türk kızı olması.
Kızılderili müziğini bambaşka bir görsel show ile sergileyen grup Pucaramanta’nın konserleri sürecek…
Dünya barışına katkıda bulunmak…             
1998′de Karhu tarafından kurulan İspanyol asıllı Perulu grup, aslında 35 kişilik dev bir kadroyla etnik müzik yapıyor. Grubun kuruluş amacı, Kızılderili kültürünü etnik müzik eşliğinde tüm insanlığa tanıtmak ve dünya barışına katkıda bulunmak.
Başta güney Amerika olmak üzere, Güney Asya ve Avrupa’nın tamamını dolaşan grup, daha önce ülkemizi iki defa ziyaret etmişti. Kızılderili ve Türk toplumunun birbirlerine benzer özellikleri nedeniyle ülkemizde büyük ilgi gören grup Pucaramanta’yı farklı kılan faktörlerden en önemlisi, çaldıkları müzik enstrümanları…
Kuş gagalarından, hayvan boynuzlarına…
Tamamen kendi kültürlerine ait müzik enstrümanları kullanan grubu incelerken, Kızılderililerin genellikle vurmalı çalgılar kullandıklarını görmekteyiz. Davullar ve çıngıraklar, deniz kabukları, kuş gagaları, geyik tırnakları ve hayvan boynuzlarının birer müzik aleti olarak kullanılmakta olduğunu görüyoruz. 
Grubun birden fazla stüdyo albümleri mevcut. Son yayınladıkları çalışmaları, 2006 yılında Lost Mohicans ve 2007 yılında Great Spirit albümleri… Grubun konserleri sırasında CD’lerini satın almak mümkün…
 
 
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir