Rasim Öztekin'in klasik tutkusu
 Cenay Toprakkaya

Rasim Öztekin’in klasik tutkusu

Rasim Öztekin’in klasik tutkusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

En son “Seksenler” adlı dizide Fehmi karakteriyle beş sezon evlerimize konuk olan usta oyuncu Rasim Öztekin, bugünlerde bir yandan Show TV’de kısa bir süre sonra başlayacak “Klavye Delikanlıları” adlı dizinin hazırlıklarını sürdürürken, diğer yandan da yeni aldığı 1972 model Chevrolet Impala marka klasik aracının keyfini yaşıyor.

Fırsat buldukça üyesi olduğu Kadıköy merkezli İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin (İKOD) gezi ve organizasyonlarına klasik aracıyla katılan Rasim Öztekin, klasik otomobillerin estetik ve konfor açısından günümüz araçlarından çok farklı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Klasik araçlara merakım her dönemde oldu. Güncel araçlar da bulamadığımız renkleri, konforu ve estetik çizgileri bu araçlarda bulmamız mümkün. Sanki hepsi ayrı birer sanat eseri gibi. Genelde iri, heybetli arabaları seviyorum. Özellikle klasik Amerikan otomobilleri, bu tercihime fazlasıyla cevap veriyor.

GÖRÜR GÖRMEZ ARAMIZDA BİR ELEKTRİK OLUŞTU…

Yakın bir zamanda yine 1963 model bir Chevrolet’im vardı. Ama şu anda kullandığım 1972 modeli çok daha orijinal ve çok düşük kilometrede. Uzun yıllar kapalı bir mekanda özenle muhafaza edilmiş. Otomobili görür görmez aramızda bir elektrik oluştu sanki. Alır almaz periyodik bakımlarını yaptırdım ve şu anda keyifle kullanıyorum. Klasik araçları muhafaza ederek, geleceğe taşımak amacıyla kurulmuş İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin de üyesiyim. Özellikle uzun yol gezilerimiz ve ulusal bayramlarda oluşturduğumuz klasik otomobil konvoyları çok renkli oluyor.”

Rasim Öztekin

En son “Seksenler” adlı dizide Fehmi karakteriyle beş sezon evlerimize konuk olan usta oyuncu Rasim Öztekin, bugünlerde yeni aldığı 1972 model Chevrolet Impala marka klasik aracının keyfini yaşıyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir