Recep Peker Köprüsü'ne alternatif: Yoğun trafik!
 Deniz İhsan Taşdelen

Recep Peker Köprüsü’ne alternatif: Yoğun trafik!

Recep Peker Köprüsü’ne alternatif: Yoğun trafik!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kurbağalıdere Islah Projesi kapsamında 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle araç ve yaya trafiğine kapatılan Recep Peker Köprüsü, trafik kaosunu da beraberinde getirdi. Yeterli alternatif planlanmadan gerçekleştirilen uygulama, Kadıköylülerin yoğun tepkisine neden oluyor.

Osmanağa, Caferağa, Rasimpaşa ve Hasanpaşa mahallelerini Bağdat Caddesi ile sahilyoluna bağlayan ana güzergahlar arasında yer alan, toplu taşıma araçları tarafından da yoğun bir şekilde kullanılan Recep Peker Köprüsü’nün kapatılmasıyla giderek içinden çıkılmaz bir hal alan trafik, Kadıköy’de hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Aralıksız süren çalışmaların yaklaşık üç ay içerisinde tamamlanması öngörülürken; özellikle Kadıköy Rıhtım, Altıyol ve Kuşdili çevrelerinde iş çıkış saatlerinde yoğun trafiğe sebep olan köprü için alternatif yollar çözüm üretmiyor.

Recep Peker Köprüsü

KADIKÖYLÜLERİN SABRI TÜKENDİ…

Bir yandan Marmaray Projesi dahilinde yıkılıp yenilenmek üzere araç ve yaya trafiğine kapatılan köprüler, diğer yandan bitmek bilmeyen Kurbağalıdere Islah Projesi ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte adeta dev bir şantiye sahasına dönen, günün büyük çoğunluğunda trafik çilesiyle boğuşan Kadıköy’de ilçe sakinlerinin sabrı tükendi. Göztepe İstasyon Caddesi Köprüsü, Selamiçeşme Köprüsü ve Feneryolu Köprüsü’nün aynı süreçte trafiğe kapalı olması, tüm bu çalışmalara bir de Recep Peker Köprüsü’nün ilave edilmesi, başta mağdur durumda olan esnaflar olmak üzere Kadıköylülerin tepkisiyle karşılanıyor.

Recep Peker Köprüsü’ne alternatif olarak, yayaların geçişi için Kurbağalıdere üzerine geçici bir yüzer dubalı yaya köprüsü oluşturuldu…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kurbağalıdere Islah Projesi kapsamında 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle araç ve yaya trafiğine kapatılan Recep Peker Köprüsü’nde çalışmaların yaklaşık üç ay sürmesi öngörülüyor…      

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Recep Peker Köprüsü’ne alternatif: Yoğun trafik!

 1. Vahit Yenen Aralık 1, 2017 at 2:57 pm

  Sorunumuza ışık tuttuğunuz, izah ettiğiniz için çok teşekkürler. Bu trafiği hakikaten çeken bilir. Göztepe’de İstasyon Caddesi’ndeki yıkım ve sebep olduğu dayanılmaz trafiğe ilişkin (Bağdat Caddesi, Erenköy, Suadiye, Kozyatağı yönü ve tabii Libadiye çıkışını da etkiliyor) bir haber de hazırlamınız mümkün olur mu? En azından yetkililer sorununun ciddiyetinden haberdar olmuş olur.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir