Referandum tamam, deniz sezonu açıldı
 Haber Merkezi

Referandum tamam, deniz sezonu açıldı

Referandum tamam, deniz sezonu açıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Katılımın bir hayli yoğun olduğu referandumda oyunu kullanan, soluğu sahilde ve parklarda aldı. Nisan ayının güneşli gününü fırsat bilen Kadıköylüler, denize girip yaz sezonunu da açtı. Kadıköy Life Dergisi objektiflerine birbirinden ilginç kareler yansıdı.

Güneşli bir hafta sonunu değerlendirmek için sabahın erken saatlerinde oy kullanma işlemlerini tamamlamak isteyen Kadıköylüler, okullarda yoğunluk oluşturdu. Öğleden sonra her dakika yoğunluğun arttığı sahillerde aileler; çocukları, akrabaları ve komşuları ile saatlerini geçirdi.

referandum

Günün belirli saatlerinde hala üşüdüğü için kışlıklarını kaldırmayanlar bir yana, Kadıköylüler denizin tadını çıkarıyor. (Suadiye Sahili / 16 Nisan 2017)

SUADİYE SAHİLİ BODRUM, MARMARİS GİBİ…

Nisan güneşine aldanmak istemeyenlerin hala kışlıklarını çıkartmakta kararsız olduğu görülürken, çılgın Kadıköylüler denize girerek sahillerin tadını çıkardı. 62 yaşındaki Kadıköylü Yavuz Toker; “Bizler bu grup olarak 10 senedir aralıksız sahilimizde denize giriyoruz. 31 Aralık’ta yaz sezonunu kapatıyor, 1 Ocak’ta da yaz sezonunu açıyoruz. Yaptığımız ölçümlerde 0,7 derecede suya girdiğimizi kayda aldık. Bugün 16 Nisan, hava hayli güneşli olsa da henüz sular ısınmadı. 9,5 derece ama diğer mevsimlere kıyasladığımızda bizim için sıcak geliyor. Ancak herkes giremiyor haliyle, iki üç ay sonrasını bekliyor. Suadiye çevrelerinde deniz son 2-3 yıldır önceki dönemlere göre daha temiz. Tamam, harika bir suyumuz yok ama Kurbağalıdere gibi faktörler azaldıkça Marmara Denizi kısa zamanda kendini toparlayabilir. Biraz da sahillerimizin düzenlenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kadıköy’ün sahillerinde düzenlenmeyi bekleyen önemli bir kıyı şeridi var. Burası, Suadiye Oteli’nin alt tarafında kalan sahil kısmı. Çöküntü alanları, renkli karelere gölge düşürüyor ve önemli bir risk…

Suadiye sahiline yakışmayan manzara… Şöyle altın kumlar olsaydı da isteyen herkes, aileler gönlünce vakit geçirebilseydi…

Caddebostan sahilinde sevimli dostumuzun güneş banyosu…

Aman güneş gelmesin…

Bu fotoğraf karemizde, “Poz veriyorum” diyen enerji dolu bir Kadıköylü var…

“Bayrağımı takar, bisikletimle gezerim…”

Yelken sporu için ideal bir gün…

Alışveriş tamam, çiçekler içerisinde tatil keyfi…

Polenlere alerjiniz varsa, sizlere zahmet veren nedeni bulduk…

Caddebostan’da yakar top hala moda…

Bu karenin ardından bir canını daha kaybetti…

Öz Kadıköylüler, Suadiye sahilinde deniz sezonunu açtı…

Ailece bir özçekim alalım…

Zıpkınla balık avı…

Güney kıyıları değil, Kadıköy…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir