Resmin dahi çocuğu İsmail Sarı'nın sergisi Kadıköy'de!
 Erol Ünal

Resmin dahi çocuğu İsmail Sarı’nın sergisi Kadıköy’de!

Resmin dahi çocuğu İsmail Sarı’nın sergisi Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Resmin dahi çocuğu İsmail Sarı’nın sergisi, Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açıldı. Büyük usta İbrahim Balaban’ın “deha” olarak nitelendirdiği genç ressam ve heykeltıraş Sarı’nın resim sergisinin açılışına kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı. Sergide sanatçının son zamanlarda yaptığı resimler yer alıyor.

Sanatseverlerin ilgiyle gezdiği serginin açılışında konuşan İsmail Sarı; “İç dünyamdaki yolculuğa eşlik eden ve benimle beraber düşler ülkesi yolculuğuna çıkan tüm sanatsever dostlara teşekkür ediyorum” dedi. Sergi organizasyonuna katkı yapan Adil Menemencioğlu ise; “Sanat etkinliklerine kapılarını açan Kadıköy Sineması’nın sahibi Funda Kocadağ ve ailesine, bu galeriyi sanat hayatına kazandıran Kalimerhaba Derneği’ne teşekkür ederim. ‘Koleksiyonlar 1’ adlı sergimizin ardından, sanat dünyasında genç ve farklı bir bakış açısıyla eserler üreterek beğeni toplayan sanatçımız İsmail Sarı Resim Sergisi’nin gördüğü ilgi mutluluk vericidir” şeklinde konuştu.

ismail Sarı
SANATSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ…

Kalimerhaba Derneği Etkinlik Koordinatörü Umur Özlüer de şunları ifade etti: “Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi olarak şubat ayından bu yana yedinci sergimizi açmanın, onlarca yazarın imza gününe ev sahipliği yapmanın ve binlerce sanatseveri galerimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan tüm sanatçılara ve sanatsever dostlarımıza Kalimerhaba Derneği olarak teşekkür ederiz.” İsmail Sarı Resim Sergisi, 30 Nisan’a kadar her gün 12:00-21:00 saatleri arasında Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde görülebilir.

İSMAİL SARI HAKKINDA…

İsmail Sarı, 1990’de Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğdu. İlkokul çağlarında resim yapmaya başlayan Sarı, liseyi Endüstri Meslek Lisesi Çinicilik Bölümü’nde okudu. Yüksek öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Seramik Cam ve Çinicilik Bölümü’nde tamamladı. Üniversiteden sonra resim ve heykel çalışmalarına yöneldi. Resim çalışmalarında daha çok akrilik boya kullanan ve duvar resmi konusunda da çalışmalar yapan sanatçının, Odakule’de Adil Menemencioğlu’nun sanat evinde ve Beyoğlu’nda Faik Paşa Caddesi’nde 45 numaralı Faik Paşa Sites Cafe duvarlarında çalışmaları yer alıyor. Rengarenk bu evin önünden geçerken bir an durup baktığınızda, incelikli bir sanatı hemen fark ediyorsunuz. Evin dış cephesini bir tablo gibi işlemiş yetenekli ressamın eserlerinin ana teması insanlar olunca, her bir resim kadınlar, erkekler, çocuklar hakkında sanatseverleri farklı dünyalara götürüyor. Duyguyla, bilinçle, bilgiyle harmanlanmış eserlerdeki geniş kompozisyonlar, ayrıntılar karşısındaki adeta büyülüyor. İsmail Sarı, Çan’da kömürlükten bozma atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte.

İsmail Sarı
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir