Ressam Sofraları'nın konuğu Renoir oldu
 Kadir Toprakkaya

Ressam Sofraları’nın konuğu Renoir oldu

Ressam Sofraları’nın konuğu Renoir oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Deniz Kulübü’nün kültürel etkinlikleri arasında yer alan Hülya Botasun ile Ressam Sofraları’nda yeni yılın ilk konuğu, Fransız ressam Pierre Auguste Renoir oldu. İzlenimcilik akımının ilk isimlerinden olan Renoir’in öyküsü, konuklar tarafından büyük ilgi gördü.

İZLENİMCİLİK IŞIĞINDA YOLUNU BULAN RESSAM…

Sanat çevreleri tarafından “izlenimcilik ışığında yolunu bulan ressam” olarak anılan Pierre Auguste Renoir’in de döneminin ressamları gibi kariyerinin sonlarına doğru tanınır olması, geceye katılanları hayli etkiledi. Hülya Botasun, yaşamı boyunca 600’den fazla esere imza atan Renoir’in çekici ve heyecan verici bulduğu şeyleri resmetmiş olmasının büyük şans olduğunu dile getirdi.

Pierre Auguste Renoir
HAVUÇ ÇORBASI, RENOIR TAVUĞU VE DANA İNCİK HAŞLAMA…

Fransız ressam Renoir’in hayatı ve eserlerinden oluşan bir sunumu konuklarla paylaşan Botasun, büyük ustanın yemek konusunda da seçici olduğunu söyledi. Ancak sanatçının yaşamı boyunca sofrasından eksik etmediği yemeklerden bazılarını anlatmak, ünlü gusto Mehmet Yalçın’a düştü. Pierre Auguste Renoir’in yakınları ve yanlarında çalışan hizmetlilerin, ölümünden sonra paylaştıkları anılarından anlatıldığı kadarıyla sofrasından eksik etmediği yiyeceklerin başında havuç çorbası, Renoir tavuğu ve dana incik haşlamanın olduğuna dikkat çeken Yalçın; “Renoir’in belki de o günün şartlarına göre bu kadar uzun yaşaması, seçtiği bu sağlıklı menüye bağlıdır” dedi. Ressamın sofrasının olmazsa olmazı şarabın Moda Deniz Kulübü’ndeki markası ise Chamlija Şarapları idi. Renoir’in menüsüne Chamlija Narince 2016, Chamlija Kara Sevda 2017 ve Chamlija Nev-i Şahsına Münhasır 2016 markaları eşlik etti.

HÜLYA BOTASUN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ…

Büyük emekler ve özveriyle hazırlandığı belli olan gece için Moda Deniz Kulübü yönetimi adına Genel Müdür Ayhan Alpakın tarafından Hülya Botasun’a bir teşekkür plaketi takdim edildi. Botasun’un sunumunu Deniz Yalçın yönetirken, yemekleri hazırlayan Moda Deniz Kulübü’nün Executive Chefi Feyyaz Usta ve servis ekibi de salaona davet edilerek, konuklar adına teşekkür edildi.

Moda Deniz Kulübü’nün kültürel etkinlikleri arasında yer alan Hülya Botasun ile Ressam Sofraları’nda yeni yılın ilk konuğu, Fransız ressam Pierre Auguste Renoir oldu…
Bunu paylaş:
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir